Šta je novo?

Bitcoin [BTC] (SHA-256)

Negde sam video da je preporuceno da se pravi backup preko 10-ak slanja za svaki slucaj. Nema potrebe bas posle svakog slanja.
 
Da vidimo sad koga će da oblije hladan znoj:

Verovatno mislite da je dovoljno da jednom napravite backup wallet-a i da ste mirni. Ako u međuvremenu neko pošalje neki iznos na vašu adresu suma će vas čekati kad jednog dana odlučite da sinhronizujete wallet koristeći svoj backup-ovani wallet. To je tačno ali samo u slučaju da u međuvremenu niste trošili nešto. Ako ste u međuvremnu slali neki iznos, zbog načina kako bitcoin protocol funkcioniše (svaki put se mora potrošiti ceo "output") client će kreirati novu "change" adresu i dodeliti je vašem wallet-u. Na toj adresi će se naći "kusur", odnosno razlika između iznosa kojim ste punili novčanik i iznosa koji ste poslali. Ovu adresu vam klijent ne prikazuje. Dakle sada bi morali ponovo da backup-ujete wallet, odnosno stari wallet će sadržati samo ključ za osnovnu adresu i neće sadržati ključ za ove "skrivene" adrese odnosno adrese koje su nastale kao "kusur".

Frka a?


distribuciju iznosa po adresama možete videti sa komandom:

listaddressgroupings


Kome sam spasao život zna se => donacija: 1Jg7Kx9yputxCVAHM1WRH9V5i6w65ZaUPF

Posle svake uplate/isplate radim backup,neka moja navika na taj nacin mislim da bi trebalo da sam miran?
 
Uplata nije problem... jer uvek ide na tu adresu... problem su isplate (ako nije ceo iznos) pri kojima se generise dodatna adresa u wallet-u
 
Negde sam video da je preporuceno da se pravi backup preko 10-ak slanja za svaki slucaj. Nema potrebe bas posle svakog slanja.

Kad ispucaš pool (videti par postova unazad) pitanje je dali će dodati novi jer ako ne doda morao bi posle svakog slanja.
 
Tako rade clienti svih bitcoin klonova.

Tačno sam napisao kada bi se morao wallet ponovo sačuvati. Ako niste ukapirali slobodno pitajte ni ja nisam uzubio iz prve, a kontam da sam kliker. :p

Uhhh citam sve postove i sad mi tek nista nije kasno druze...?
Tipa 10 puta sam slao sa menjacnice na moju wallet adresu razlicite iznose a kasnije opet neke druge iznose slao iz walleta na menjacnicu...
Sta tu moze biti problem?
 
Kad saljes manje iznose od ukupnog stanja wallet-a generise se nova adresa na koju leze razlika navcica... wallet prvobitni koji si dobio ima od 20 do 100 9ja sam pricitao da bitcoin wallet ima 100 ali to zavisi od podesavanja istog) dodatnih adresa pa ako ih sve istrosis nov wallet generise nove koje nisu u original wallet.dat fajlu pa se zato mora backopovat nov wallet.dat povremeno

Inace ovo se desava samo kad ti sa svog wallet-a saljes, dok kad primas ne generise se nova adresa tako da mozes primat koliko zelis puta
 
Ajde da probam još da pojasnim.

Recimo da je vaša adresa X. Neko vam pošalje 1 btc na ovu adresu. Sada adresa X ima jedan nepotrošeni izlaz. Neka vam neko drugi pošalje 2 BTC na ovu adresu. Adresa x sada ima dva nepotrošena izlaza i saldo od 3 BTC ukupno. E sad recimo vi hoćete da pošaljete 0.1 BTC nekom. Ta transakcija neće moći da potroši deo nepotrošenog izlaza već se mora potrošiti ceo izlaz. Da bi se to izvelo klijent kreira novu adresu za kusur i tamo šalje ostatak od prvog nepotrošenog izlaza. Znači 1BTC - 0.1BTC = 0.9BTC završava na toj adresi. Ta adresa se pridružuje vašem wallet-u. Ova adresa sada sadrži nepotrošen izlaz u iznosu od 0.9BTC. Ako sada izgubite wallet ali i dalje imate ključ od adrese X, tamo će vas čekati 2BTC, 0.9BTC je izgubljeno jer morate imati ključ od "kusur" adrese.

Klijent ima određen broj predefinisanih "kusur" adresa (taj broj zavisi od koina do koina jer se ovo odnosi na sve bitcoin klonove, znači i na BYC npr.) pa će određen broj poslatih novčića biti sadržan u inicijalnom wallet-u, ali ako ste napravili veći broj odlaznih transakcija ispucaćete pomenuti pool koji je sadržan u inicijalnom wallet-u i ostaćete bez pokrića za novonastale "kusur" adrese.
 
Poslednja izmena:
Ajde da probam još da pojasnim.

Recimo da je vaša adresa X. Neko vam pošalje 1 btc na ovu adresu. Sada adresa X ima jedan nepotrošeni izlaz. Neka vam neko drugi pošalje 2 BTC na ovu adresu. Adresa x sada ima dva nepotrošena izlaza i saldo od 3 BTC ukupno. E sad recimo vi hoćete da pošaljete 0.1 BTC nekom. Ta transakcija neće moći da potroši deo nepotrošenog izlaza već se mora potrošiti ceo izlaz. Da bi se to izvelo klijent kreira novu adresu za kusur i tamo šalje ostatak od prvog nepotrošenog izlaza. Znači 1BTC - 0.1BTC = 0.9BTC završava na toj adresi. Ta adresa se pridružuje vašem wallet-u. Ova adresa sada sadrži nepotrošen izlaz u iznosu od 0.9BTC. Ako sada izgubite wallet ali i dalje imate ključ od adrese X, tamo će vas čekati 2BTC, 0.9BTC je izgubljeno jer morate imati ključ od "kusur" adrese.

Klijent ima određen broj predefinisanih "kusur" adresa (taj broj zavisi od koina do koina jer se ovo odnosi na sve bitcoin klonove, znači i na BYC npr.) pa će određen broj poslatih novčića biti sadržan u inicijalnom wallet-u, ali ako ste napravili veći broj odlaznih transakcija ispucaćete pomenuti pool koji je sadržan u inicijalnom wallet-u i ostaćete bez pokrića za novonastale "kusur" adrese.

ako posle svakogh slanja radis backup miran si u prevodu ?
 
ako posle svakogh slanja radis backup miran si u prevodu ?

Pa naravno to je očigledno.

Druga varijanta je da pošaljete sebi na adresu kompletan saldo (koji će tom prilikom biti umanjen za fee). To je zgodno rešenje ako iz nekog razloga ne želite/ne možete da backup-ujete wallet.
 
Poslednja izmena:
ako posle svakogh slanja radis backup miran si u prevodu ?

U prevodu , nemoj da koristis to ****** od walleta . Koristi ili bitcoin qt , ili sam pravi svoje wallete (addrese) i koristi ih recimo na blockchain.info. Jedan backup svih kljuceva ti je dovoljan.

Ta varijanta kad ti wallet sam pravi nove privatne kljuceve non stop je jako rizicna bas zbog tih backupa. Koristis lepo nekoliko adresa od kojih kljuceve imas u backupu ili odstampane i miran si zauvek.
 
poz ljudi
SRECNA NOVA SVIMA I DA BUDE PUNO KESA OVE GODINE
pokusao da podignem nesto USD-a sa Bitstampa i sve funkcionise do momenta kad trebam da primim mail i da potvrdim withdrawal i mail nikako ne stize sad se setih da nije problem do toga sto sam ja racun u banci koji sam do sada koristio za povlacenje novca ugasio i uneo podatke drugog racuna pa mozda trebam ponovo da registrujem akaunt ili kako vec to bese ide?????

sad gledam ovamo i dalje mi stoji da je akaunt verifikovan tako da nije do verifikacije.... pokusacu ponovo sutra ...
 
Poslednja izmena:
Vec neko vreme ocekujem ovo pa sam poceo aktivnije da pratim biznis vesti. Ako ulicari ulete u nekom buducem periodu mozemo ocekivati skok cene. Oni ce sigurno gledati da obrnu lovu sto pre ali ako btc krene da skace to ce biti jedna od jacih vesti i moze se napraviti dobar hajp i pump.
Ali otom potom, ima vremena. Bitno je da se nesto pozitivno desava u pozadini ;)
 
https://www.cryptocoinsnews.com/computer-scientists-strengthen-bitcoin-anonymity-coinshuffle/

Sada bi da maznu foru od Darkcoin-a i da miksuju novcice. Mislim, sto da ne. Sve sto je primenjeno kod drk-a moze se primeniti i kod bitcoina, Evan je to tako i zamislio. Sjajan lik.
Uglavnom, eto koliko je DRK dobar novcic ;)

Jeste DRK dobar novcic, jedan od najboljih alt coina po meni . Evo drugar bas danas pokrenuo master node . 1000drk .

Ja sam kupio 50ak i cuvam to na paper valet za neke bolje dane :D
 
*****ima koji jos veruju u banke i sakrivaju kes po svajcarskim itd... nadam se da ce uskoro postati jasno da im je jedina i najbolja alternativa crypto valute... pogoto sto je iz najvece banke sto se tice sakrivanja , racuni ljudi su izasli u javnost

http://money.cnn.com/2015/02/08/news/hsbc-swiss-bank-accounts/index.html

na desetine miliona iz srbije, itd ukupno 100 biliona...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno