Šta je novo?

Bitcoin [BTC] (SHA-256)

Koja je razlika izmedju onih avalon cipova i ovih na klipu? Jel to ista firma ili proizvodjac? ... i kakvi su sada oni kineski asicsi?
Ako kinezi krenu da stancuju cipove onda ce im cena padati, a diff skakati kao lud.
 
nije isti proizvodjac cipova. tj. nije ista firma. a ko je ove chipove proizveo i za koga - nemam pojma.

BFL je firma koja je jos pre godinu dana pocela da prodaje ove uredjaje. sada su poceli da isporucuju samo ove 5 Gh modele.

u principu, nece biti razlike izmedju ove sprave i one sprave sto mi narucujemo sa Avalonima. ona nasa je DIY, doduse. nece biti u ovako fensi kucistu, ali koga je za to briga. PCB ce biti manje/vise isti.

ko je narucio od BFL/a neka racuna na redove, na kupce koji cekaju, su cekali godinu dana da dobiju svoje uredjaje.
 
Btw vidim mucite se sa ramovima...

Evo nudim se kao iskusni varioc da vam pravim sta god zamislite,ovo je kesa kako je odradjeno,moze to mnooogo lepse...

z5BHr.jpg

Hehehe ja sam vario te ramove sa kumom.. napravim pauzu.. pa niksic.. pa opet co2 u ruke :)
Moras priznati da neko ko se bavi kompovima..tj hardverom i softverom dosta dobro se snalazi sa varenjem cevcina :)

Pa su me pitali sto nisam farbao ili plastificirao ramove ;) hahahahha ko ga faka kad sluzi svrsi i odradjuje vrhunski posao.. ti ramovi nisu mrdnuli ni milimetar.. jedno sto su ove grafike sa slika otisle dalje.. a na te iste odvratne, nepregledne, nenasminkane i amaterski zavarene ramove, dosle su daleko sposobnije grafike koje se sad provetravaju u tim tunelima ;)

Taj ram je kostao cirka 5e :) i za te pare je najbolji na svetu hahahahahha
 
Poslednja izmena:
Ma sta ce ti sema. Vidi samo kakve su ti potrebe i cime raspolazes pa napravi nesto. Neces to na izlozbu nositi, sta te briga kako izgleda.
 
---------- Forwarded message ----------
From: Butterfly Labs Inc <[email protected]>
Date: Tue, Apr 23, 2013 at 5:09 PM
Subject: Re: New mail from contact form
To: Felipe


All of our current models are available for preorder on the website.

We are shipping 4.5 gh/s ASICs to developers early preorder customers.

Prepayment is the only method by which your preorder is entered into the queue.

We are working to start shipping in the next couple weeks and have a backlog in the queue,

so new pre-orders, regardless of product or power consumption,

will likely ship sometime in late August or early September, sooner if possible.
 
---------- Forwarded message ----------
From: Butterfly Labs Inc <[email protected]>
Date: Tue, Apr 23, 2013 at 5:09 PM
Subject: Re: New mail from contact form
To: Felipe


All of our current models are available for preorder on the website.

We are shipping 4.5 gh/s ASICs to developers early preorder customers.

Prepayment is the only method by which your preorder is entered into the queue.

We are working to start shipping in the next couple weeks and have a backlog in the queue,

so new pre-orders, regardless of product or power consumption,

will likely ship sometime in late August or early September, sooner if possible.

Dakle, ništa novo, dočekaćemo tako i 2014. što se tiče Butterfly Labs Inc firme.
 
Dakle, ništa novo, dočekaćemo tako i 2014. što se tiče Butterfly Labs Inc firme.


tupani! nisu skontali elementarne stvari, a to je da je vreme ovde kljucno! ili su pak skontali, pa namerno sve odradili tako da sto duze zadrze bitcoin-e kod sebe.

u svakom slucaju, ako nekoga zanima> BFL ASIC chip je izradjen u 65nm vs Avalon ASIC (110nm).
 
Ne znam da li je sreća u pitanju ali ja sam nakon 13 sati rudarenja po DGM metodi na 2/3 dnevnog proseka BTC-a po PPS metodi.

Kako je kod vas?

To je priča sa DGM / PPLNS. Uglacvnom se više zarađuje, po koji blok zna da "zaglavi" ali na kraju (ako si konstantno na toj metodi) se isplati.
 
Sta se desava sa starim nacinom racunanja po pps metodi na bitparkingu?Ja nisam koristio ni stratum jer ga diablominer ne podrzava i sad od kako je ovaj novi nacin aktuelan kasni mi jako statistika za iskopane btc,zakuca na nekoj cifri i drzi tako par sati i onda prebaci na realno stanje.Gubi se pravi uvid i ne mozes ko coek da ih proveravas dali racunaju kako treba.Ima li jos neko takvo iskustvo ili je to samo kod mene?
 
Nemam pojma sta se dogadja. Sad vidim da kod mene roka i dgm :trust:

Hash Rate (MHash/second) 4355.863
Total Shares for round 14352
PPS Shares for round 11952
DGM Shares for round 2400
PPS for round 0.03215088
DGM Estimated Round Payout (BTC) 0.00513455
 

Prilozi

  • casecage-front-angle.jpg
    casecage-front-angle.jpg
    193.8 KB · Pregleda: 273
  • casecage-back-angle.jpg
    casecage-back-angle.jpg
    230.7 KB · Pregleda: 251
Nemam pojma sta se dogadja. Sad vidim da kod mene roka i dgm :trust:

Hash Rate (MHash/second) 4355.863
Total Shares for round 14352
PPS Shares for round 11952
DGM Shares for round 2400
PPS for round 0.03215088
DGM Estimated Round Payout (BTC) 0.00513455

Valjda ako nisi koristio stratum,direkt si prebacen na DGM... Mislim da sam tako procitao na onom njihovom forumu
 
Tako je kod svih jer blokovi moraju da se potvrde. Na nekim sajtovima rudnika imaš i info kolika je još očekivana isplata pored toga što je već na računu pa je tu kao pregledniji uvid... Ali tu nikakvo prethodno iskustvo nije reper jer sve zavisi od toga koliko će biti potrebno da se blok pronađe (a zatim i potvrdi) a za to nema pravila. Jedino što je ovako mnogo pravedniji način isplate.
 
Ne znam da li je sreća u pitanju ali ja sam nakon 13 sati rudarenja po DGM metodi na 2/3 dnevnog proseka BTC-a po PPS metodi.

Kako je kod vas?

ja nakon 10 sati rada masine od 1,1Gh na bitparkingu izvukao sledeci prosek :
DGM: 0.00000212733
PPS: 0.00000269
dakle ako su stvarno bili veliki blokovi onda je opravdano mala zarada ali generalno gledano i dalje je bolje rudariti na PPS
 
Pa dobro, njegovo je pravo da ostavi adresu pa ako neko hoce nek uplati. Ko nece ne mora.
Ja sam npr. odbijao da mi se salju prilozi jer sam sracunao da cu bolje proci ako mi plate pice :d
Salim se naravno, ja sam druzeljubiv lik i vise volim da nekom prilikom upoznam nekog kolegu ili se druzim sa starim nego da mi salju tamo nesto.
Ja sredio novu verziju riga konacno, zurio sam pa sam izgresio nesto dok sam preradjivao ali sljaka sve ko zmaj.
Usput sam provalio da mi je felerican jedan ekstender koji sam kupio, kakav sam baksuz.
 
Interesuje me da li je neko od vas prebacivao pare sa Mtgox/Bitstamp na neki devizni racun u nekoj EU banci i da li se i u tom slucaju placa ta velika provizija?
Kontam da ako je npr. Bitstamp u Sloveniji da je onda najjeftinije prebacivati pare unutar EU.
 
Pisano već X puta u ovoj temi :whip:

Ukratko, SEPA transfer sa Bitstamp na račun u EU, provizija 0.9€, za dva dana ležu pare.
 
Potrebna pomoc!

Nabavih malo pre nov extender,ali imam problem.
Naime, radi se o matoroj ploci K9N Neo V3.
Imam Corsair AX1200 i pored postojece 7990 hteo sam da nakacim jos 2 7950.

Dodam jednu 7950 preko extendera, upalim. Karta se vrti, ali nema new hardware u Windows-u 7.
Ubacim je u 2 mali slot i isto.
Zna li neko resenje?! HVALA
 
Ja sam probao na k9n neov2 i isto nije htelo da prepozna karte. Mozda ima neka fora u biosu da se ukljuci, ja nisam uspeo da provalim.
 
Izgleda da moras da radis mod extendera. Ovo je sema

image002.jpg
 
Potrebna pomoc!

Nabavih malo pre nov extender,ali imam problem.
Naime, radi se o matoroj ploci K9N Neo V3.
Imam Corsair AX1200 i pored postojece 7990 hteo sam da nakacim jos 2 7950.

Dodam jednu 7950 preko extendera, upalim. Karta se vrti, ali nema new hardware u Windows-u 7.
Ubacim je u 2 mali slot i isto.
Zna li neko resenje?! HVALA

Isto se i meni desava sa GA 965P plocom, izgleda da je stariji chipset u pitanju, pa ne podrzava vise od 2 graficke (koje su svaka u svom slotu, kada sam dodao trecu preko ekstendera, vent se vrti, ali komp ne prepoznaje). Inace, extender je ispravan, proban je sa 6850 kao trecom kartom na kompu iz potpisa, i radi.
 
Da li je moguce koristiti x1 na x16 extender ali na x16 slotu na ploci?
 
opet vadim prosek za zadnja 5 bloka i:

dgm.jpg

2700+4428+1994+1486+1506=12144 serova
u PPS po trenutnoj ceni od: 0.00000269*12144=0.03266736BTC-a

a u ovaj DGM sto ja kazem da je dobar samo za vlasnike poolova:
0.00554387+0.00670624+0.00551320+0.00459277+0.00321449=0.02557057BTC-a :S:
PLJACKA
 
Nazad
Vrh Dno