Šta je novo?

Bitcoin [BTC] (SHA-256)

Ima li nekonekakav komenter na promene kod Bitparking pool-a?

Vredi li se prebacivati na DGM?
 
treba probati uglavnom na sta se sve svodi :

- diff je ogroman , sad neko bi trebalo da istrazi ali ja sam ubedjen da je prosecna velicina bloka daleko ispod velicine diffa, ovo znaci da poolovi odlicno zaradjuju na PPS metodi isplate jer isplacuju jedan deo od onih 25BTC-a po bloku a ostalo im je cista zarada..
- ovaj DGM sistem isplate se spominje neko vreme i svi pool-vlasnici kazu da je fer a ako je nesto fer za vlasnike poola onda verovatno nije za kopace (svi na kraju postajemo alavi,sve nam malo) pa i vlasnici poolova..
-na bitparkingu je sad povecan fee na PPS , 3,5% to je automatski jos jedan procenat manja zarada + sledeci skok diffa za ~ 1 mil. i svesce se ova prica na septembar prosle godine kad sam se razmisljao da ugasim masine jer sam se jedva uklapao za struju i rate za HW.
-najgore od svega sto je rudarenje LTC-a sve teze i teze zbog porasta dnevne temerature (ja sam poceo samo u trecu smenu da radim LTC) pa se HW sve vise greje
uglavnom dolaze teska vremena za nas GPU rudare :S:
 
za LTC mu treba i ovo kazem provereno za 7950 i 7970 1,5gb po kartici + operativni sistem ili ti generalno 50% od ukupne memorije jedne kartice pa puta broj kartica!!!
a treba toliko rama zbog ...
@hawai
jesi ti negde naso ovaj bps 950 ili si samo vido po sajtovim da ga "ima"???

ja pre neki dan izvrteo sve telefone i bps950 nisam nasao nigde da ima mada u svim radnjama stoji na stanju , u emmi video BPS 850W C2 pa kliknuo na njega ali sutra se nadam telefonskom pozivu ili mailu da me obaveste da ga trenutno nema na stanju i onda ce verovatno da mi ponude TT SPS 630W ...:S:

Ja na win 7 x64 imam masinu sa 4x7950. Kartice su undervoltovane na 1.0v, te na 960/1250 daju ~570-580kh/s. u masini mi je 4gb rama, a vise nisam stavio jer zauzece memorije nikad nije preslo 2.5gb.
 
Ima li nekonekakav komenter na promene kod Bitparking pool-a?

Vredi li se prebacivati na DGM?

PPS fee ce se povecavati na Bitparkingu u naredna 3 dana dok ne dostigne 5%, dok je fee na DGM 1.5%. ALI, ja sam se prebacio na DGM od juce ujutru i do sada sam zaradio 50% od onoga koliko bih zaradio na PPS metodi. Mozda sad naidju kraci blokovi pa cu vise zaraditi, ali trenutno ne izgleda dobro. Mozda i promenim pool. Cuo sam da su neki zadovoljni sa deepbit. Jel probao neko? Ja sam na pocetku probao sa guiminer ali mi je posle par min prebacio sa MHs na kHs pa sam odustao, no mozda sa cgmier bude ok.
 
vidis ja imam drugacija iskustva i npr menni na win7x64 jedna 7950 sa 2gb ddr-a oce da kopa ali ne daje uvek istu kolicinu Kh stavise pravi oscilacije od 460-550, sa 2x2gb rade 2x7950 bez problema i Kh-rate im je stabilan, isto iskustvo sam imao i sa 3x5850 na win 7x32 na kojoj je na pocetku bilo samo 1gb ddr-a i kartice ne da nisu htele da bacaju hashove ali im je prosek bio ispod 200Kh ( da napomenem da sad iste tri 5850 na 890/1000 bacaju po 370Kh/s) ali sam im dodao jos 1Gb ddr-a...
 
PPS fee ce se povecavati na Bitparkingu u naredna 3 dana dok ne dostigne 5%, dok je fee na DGM 1.5%. ALI, ja sam se prebacio na DGM od juce ujutru i do sada sam zaradio 50% od onoga koliko bih zaradio na PPS metodi. Mozda sad naidju kraci blokovi pa cu vise zaraditi, ali trenutno ne izgleda dobro. Mozda i promenim pool. Cuo sam da su neki zadovoljni sa deepbit. Jel probao neko? Ja sam na pocetku probao sa guiminer ali mi je posle par min prebacio sa MHs na kHs pa sam odustao, no mozda sa cgmier bude ok.

Da to sam video. Ja sam malopre prešao na DGM, ostaću 24 h pa ću da vidim kako će da ispadne.
 
Javite mi se kada počnete da odustajete i krenete da prodajete 7970-ke. Treba mi jedna fina za WoT :p
 
Lik koji je postavio video kaze da je cekao godinu dana na ovo? Da je nesto tako unosno pa ja bih ga pre napravio hebo ga... pola sveta trazi i njima treba godinu dana...
Pakovanje je uzas,ko moj mali da je pakovao... ovo neko pros....
Videcemo kako ce Genijalac proci,to ce biti najmerodavnije (nadam se ok...)

Btw vidim mucite se sa ramovima...

Evo nudim se kao iskusni varioc da vam pravim sta god zamislite,ovo je kesa kako je odradjeno,moze to mnooogo lepse...

z5BHr.jpg
 
Poslednja izmena:
Javite mi se kada počnete da odustajete i krenete da prodajete 7970-ke. Treba mi jedna fina za WoT :p
ne treba ti, za sve na ultra sa 50 FPS-a je dovoljna i jedna 7850 , ja se igram sa jednom 7770 i intelom G860 tako da mi je igra skoro sve na max i nikad ispod 50FPS-a..
 
Poslednja izmena:
E samo da pitam, vidim da ima promena na bitparkingu (a vidim i da ste spominjali), meni vec neko vreme Balance za btc-nepromenjen, ne dobijam share-ove dok se DGM shares for round povecava polako. Mene zanima kada ce to biti prebaceno na Balance za btc da mogu da isplatim/povucem? Jel se ceka 1 dan ili koliko sad po novom, ne mogu sad da citam taj forum preumoran sam..
 
500 :smoke:
Da li moze neko da mi pojasni kako se rijesavaju blokovi, tj. ako mi npr. pise da je potrebno oko 3 dana za 1 blok, da li cu ga uopste rijesiti za toliko ili mi treba vise vremena i sta se desava ukoliko stopiram rudarenje pa nastavim?
 
Evo nešto iz moje kuhinje:
 

Prilozi

  • OpenBench#1.jpg
    OpenBench#1.jpg
    155.3 KB · Pregleda: 243
  • OpenBench#2.jpg
    OpenBench#2.jpg
    176.7 KB · Pregleda: 217
  • OpenBench#3.jpg
    OpenBench#3.jpg
    142.5 KB · Pregleda: 208
  • OpenBench#4.jpg
    OpenBench#4.jpg
    186.5 KB · Pregleda: 212
500 :smoke:
Da li moze neko da mi pojasni kako se rijesavaju blokovi, tj. ako mi npr. pise da je potrebno oko 3 dana za 1 blok, da li cu ga uopste rijesiti za toliko ili mi treba vise vremena i sta se desava ukoliko stopiram rudarenje pa nastavim?

Nema šanse da sam rešiš blok za tri dana. U stvri, možeš ako te ubode, kao 6-tica na lotou (namerno kažm 6-tica:)).

Jedno pitanje za vas koji imate setup. Zašto metalni (Al) ram? Koja je prednost u odnosu na drveni?
 
Poslednja izmena:
ne treba ti, za sve na ultra sa 50 FPS-a je dovoljna i jedna 7850 , ja se igram sa jednom 7770 i intelom G860 tako da mi je igra skoro sve na max i nikad ispod 50FPS-a..
Treba za 2560x1440 rezoluciju, veruj mi.
 
E samo da pitam, vidim da ima promena na bitparkingu (a vidim i da ste spominjali), meni vec neko vreme Balance za btc-nepromenjen, ne dobijam share-ove dok se DGM shares for round povecava polako. Mene zanima kada ce to biti prebaceno na Balance za btc da mogu da isplatim/povucem? Jel se ceka 1 dan ili koliko sad po novom, ne mogu sad da citam taj forum preumoran sam..

Novcice dobijas tek kada se blok resi, do tada nista
 
Nema šanse da sam rešiš blok za tri dana. U stvri, možeš ako te ubode, kao 6-tica na lotou (namerno kažm 6-tica:)).

Jedno pitanje za vas koji imate setup. Zašto metalni (Al) ram? Koja je prednost u odnosu na drveni?
Dobro za godinu dana, nije poenta price u brzini.
 
čije je? jel neki poznanik sastavlja konfiguraciju ili je random slika sa neta?

Brat krenuo u btc vode, ja mu samo sklapam masine.


e ovako nesto i ja planiram samo ce biti 2 masine sa po 4 kartice 7970 :)

koji li je ovo chieftec?>

APS1000C


Sto si raskrstio? Rasprodao opremu i batalio skroz?! :trust:

Ja sam btc batalio pre nego sto je vecina vas pocela da rudari. :D



Narucena 5. komada.
Stizu do kraja maja. :)
 
Poslednja izmena:
[YOUTUBE]ciwfCqP8AiU[/YOUTUBE]


:d
 
Aha provalili ih uvaljuju stare garficke iz laptopova sa nakalemljenim K7 CM kulerom! :-devil-:
 
Nazad
Vrh Dno