Šta je novo?

Bioshock Infinite

A i temperatura ti je poprilicno visoka. Pojacaj malo vent.
 
Pih,samo 80...
 
Kakvu teoriju si ti razvio od prostog potsmevanja manipulativnoj prirodi organizovane verske zajednice... lele.
Na strano to sto je to samo DEO ispricane price koja je mnogo intimnija od pukog versko-politickog tripa.

Oba Irrational-ova Bioshocka su kritika americkog drustva i sistema. U prvoj igri se otvoreno podsmevaju i kritikuju ideje americke levice - cela ideja Rupture-a je predstavljena kao wet dream svakog liberaliste, koji se zavrsio nocnom morom, uz jasnu poruku da nijedna ljudska ideologija, a pogotovo ona bazirana na idejama apsolutne, anarhisticke slobode, ne samo da ne moze da osigura mir, vec vodi u sigurnu propast. U Infinite-u je na red dosla desnica uz jos ocigledniju i jasniju kritiku konzervativaca i njihovih ubedjenja i verovanja. Filipenko je to odlicno razradio u svom postu, tako da ne bih da nepotrebno ulazim u detalje.

Ono sto ja nikako ne vidim je taj "DEO ispricane price koja je mnogo intimnija od pukog versko-politickog tripa". Po meni su ti holivudski, srceparajuci elementi price, kao na primer odnos izmedju Jack-a i "malih sestara" ili DeWitt-a i Elizabeth, samo podloga, odnosno neophodni pseudo-moralni element price, tako *ebeno preko potreban u svim komercijalnim americkim medijima, koji ovde sluzi iskljucivo kao slagvort za glavnu storiju i poruku - a to je kritika americkog sistema. Ni manje ni vise od toga... Ne kazem da je to neophodno lose, ili da je traljavo odradjeno, ali ne vidim cemu toliko odusevljenje i navodni "mindfuck", kad je ova cela skaska do sada milion puta reciklirana?... :)

Najtuznije od svega je sto i jedna i druga politicka ideologija i te kako mogu da funkcionisu normalno (i funkcionisu, u nekim drugim delovima sveta...) No, za tako nesto je iz jednacine potrebno izbaciti fanatizam, sto je za Amere, nazalost, mislena imenica...
 
Poslednja izmena:
Oba Irrational-ova Bioshocka su kritika americkog drustva i sistema. U prvoj igri se otvoreno podsmevaju i kritikuju ideje americke levice - cela ideja Rupture-a je predstavljena kao wet dream svakog liberaliste, koji se zavrsio nocnom morom, uz jasnu poruku da nijedna ljudska ideologija, a pogotovo ona bazirana na idejama apsolutne, anarhisticke slobode, ne samo da ne moze da osigura mir, vec vodi u sigurnu propast. U Infinite-u je na red dosla desnica uz jos ocigledniju i jasniju kritiku konzervativaca i njihovih ubedjenja i verovanja. Filipenko je to odlicno razradio u svom postu, tako da ne bih da nepotrebno ulazim u detalje.

Ono sto ja nikako ne vidim je taj "DEO ispricane price koja je mnogo intimnija od pukog versko-politickog tripa". Po meni su ti holivudski, srceparajuci elementi price, kao na primer odnos izmedju Jack-a i "malih sestara" ili DeWitt-a i Elizabeth, samo podloga, odnosno neophodni pseudo-moralni element price, tako *ebeno preko potreban u svim komercijalnim americkim medijima, koji ovde sluzi iskljucivo kao slagvort za glavnu storiju i poruku - a to je kritika americkog sistema. Ni manje ni vise od toga... Ne kazem da je to neophodno lose, ili da je traljavo odradjeno, ali ne vidim cemu toliko odusevljenje i navodni "mindfuck", kad je ova cela skaska do sada milion puta reciklirana?... :)

Najtuznije od svega je sto i jedna i druga politicka ideologija i te kako mogu da funkcionisu normalno (i funkcionisu, u nekim drugim delovima sveta...) No, za tako nesto je iz jednacine potrebno izbaciti fanatizam, sto je za Amere, nazalost, mislena imenica...


Svaka cast za razradu i analizu Bioshock serijala.

Da ne ulazim u raspravu oko `*****skih` amerikanca i nas `genijalaca` za koje pas nema za sta da ugrize.
 
Oba Irrational-ova Bioshocka su kritika americkog drustva i sistema. U prvoj igri se otvoreno podsmevaju i kritikuju ideje americke levice - cela ideja Rupture-a je predstavljena kao wet dream svakog liberaliste, koji se zavrsio nocnom morom, uz jasnu poruku da nijedna ljudska ideologija, a pogotovo ona bazirana na idejama apsolutne, anarhisticke slobode, ne samo da ne moze da osigura mir, vec vodi u sigurnu propast. U Infinite-u je na red dosla desnica uz jos ocigledniju i jasniju kritiku konzervativaca i njihovih ubedjenja i verovanja. Filipenko je to odlicno razradio u svom postu, tako da ne bih da nepotrebno ulazim u detalje.

Ono sto ja nikako ne vidim je taj "DEO ispricane price koja je mnogo intimnija od pukog versko-politickog tripa". Po meni su ti holivudski, srceparajuci elementi price, kao na primer odnos izmedju Jack-a i "malih sestara" ili DeWitt-a i Elizabeth, samo podloga, odnosno neophodni pseudo-moralni element price, tako *ebeno preko potreban u svim komercijalnim americkim medijima, koji ovde sluzi iskljucivo kao slagvort za glavnu storiju i poruku - a to je kritika americkog sistema. Ni manje ni vise od toga... Ne kazem da je to neophodno lose, ili da je traljavo odradjeno, ali ne vidim cemu toliko odusevljenje i navodni "mindfuck", kad je ova cela skaska do sada milion puta reciklirana?... :)

Najtuznije od svega je sto i jedna i druga politicka ideologija i te kako mogu da funkcionisu normalno (i funkcionisu, u nekim drugim delovima sveta...) No, za tako nesto je iz jednacine potrebno izbaciti fanatizam, sto je za Amere, nazalost, mislena imenica...
Americki kapitalisti nikad nisu bili verski fanatici...Hriscanstvo i biznis nemaju dodirne tacke...
Mozda se neke njihove politicke grane cine konzervativnim,ali sve se to radi u pravcu sprovodjenja cilja koji je-profit..
Mogao bih da udjem i dalje u tematiku,ali ovo nije ni tema niti forum za tako nesto..
 
Poslednja izmena:
Americki kapitalisti nikad nisu bili verski fanatici...Hriscanstvo i biznis nemaju dodirne tacke...
Mozda se neke njihove politicke grane cine konzervativnim,ali sve se to radi u pravcu sprovodjenja cilja koji je-profit..

Nisam ni mislio na verski fanatizam, vec na politicki. Ako cemo da gledamo kroz istoriju, religija je, nazalost, mocnicima uglavnom sluzila kao sredstvo za ostvarivanje nekih potpuno drugacijih ciljeva, koji nemaju apsolutno nikakvih dodirnih tacaka sa osnovnim ucenjima doticne vere. Samim tim, termin "verski fanatizam" moze u potpunosti da se anulira, u zavisnosti u kom kontekstu se koristi. No, nebitno, cisto sam hteo da prokomentarisem par stvari vezanih za Bioshock serijal i njegovu kompleksnost, odnosno manjak iste. Nije mi bila namera da ulazim u neku dublju politicko/propagandnu raspravu.
 
Znaci da je igra dobra cim ste se vi ovako raspalamudili :d
 
Americki kapitalisti nikad nisu bili verski fanatici...Hriscanstvo i biznis nemaju dodirne tacke...
Reci to onim samozvanim prorocima koji prave masovna okupljanja po ogromnim halama i skupljaju milione u donacijama...
 
Pa on ti to i kaže - da nemaju dodirne tačke u smislu širenja vrednosti i istinskog propagiranja, već se zasnivaju na iskorišćavanju verskih ubeđenja, tj verskoj manipulaciji....
 
Poslednja izmena:
Isto kao da igram FPS alice in wonderland ... Optimizacija igr postignuta je ozboljnim manjkom broja poligona , sto se mozda nije toliko primjecivalo u vrijeme prvog dijela serijala , a opet ne znaci da mora bitno da utice na ugodjaj , nego eto samo malo trazim dlaku u jajetu ...
 
igra mi lepo radila kada sam je prvi put poterao, igrao sam dva sata i izašao a danas da uđem opet ono neće, kad ide onaj loading sckreen tu stane zakoči i pukne mi proces od igre?

Jel ima neki lek za ovo ne mogu da pokrenem igru?
 
Da li postoji nacin da se neki predmeti uzmu bez krvoprolica ? Na 2 ili 3 mesta sam dolazio u situaciju da je jedini nacin da dodjes do njih brute force ubijanje, a ne znam da li se kasnije dobija neka stealth moc + sto ne znam da li to kasnije moze da utice na tok igre
 
Da li postoji nacin da se neki predmeti uzmu bez krvoprolica ? Na 2 ili 3 mesta sam dolazio u situaciju da je jedini nacin da dodjes do njih brute force ubijanje, a ne znam da li se kasnije dobija neka stealth moc + sto ne znam da li to kasnije moze da utice na tok igre

ništa slično tvojim iščekivanjima nemaš ovde
 
Health ne moze da se cuva negde u inventoriu, mora odmah da se konzumira - mislim na big med health(ne moze da se iskoristi kasnije kada je stvarno potrebno)? Cini mi se da je u kecu i dvojci bilo isto. Igrao sam na medium, onda sam iscitao ovde ludilo koliko je bolje i teze na hard, prebacio sam na hard tezinu i ne vidim neki challenge, mislim skroz je ok i na medium, ne sunjam se - igram fluidno. Ko igra na medium ne propusta nista, mozda je malo izazovnije na hard ali nije vredno rasprave o tome :)
 
Poslednja izmena:
Da li postoji nacin da se neki predmeti uzmu bez krvoprolica ? Na 2 ili 3 mesta sam dolazio u situaciju da je jedini nacin da dodjes do njih brute force ubijanje, a ne znam da li se kasnije dobija neka stealth moc + sto ne znam da li to kasnije moze da utice na tok igre

negde moze, npr na jednom delu u takvoj situaciji samo kazes Elizabet da "stvori" neka kolica sa jabukama, bagra pojuri za hranom i ti pokupis kintu. Mozda je i moguce sa prvim vigorom, kad ga unapredis mozes da obuzimas ljude, ali ga ne koristim pa nisam siguran
 
Od kako je igra izasla, nisam citao ovu temu i nisam se javljao jer nisam zeleo da pokvarim utisak sebi dok je sam ne odigram... I nemam reci... Zaista nemam reci... Ne postoji ocena koja bi bila pravedna prema ovom remek delu... Ovo nije igra - ovo je remek delo.

Krivo mi je, jedino, sto mi je brzo prosla - ali mislim da je to osobina genija - brzo venu...
 
Odigrah igru. Moji utisci su podeljeni. Sa jedne strane igra izgleda prelepo, nije zahtevna i stvarno je dobro odrađena. Sa druge strane mislim da je priča pomalo zakazala. Da se razumemo, ja volim priče koje su neizvesne do samog kraja ali je to ovde urađeno na veoma konfuzan način. Treba dobra pažnja da se pohvataju konci (prvenstveno mislim na poslednji nivo ali i ranije) ili možda autori i nisu mislili da treba da sve bude 100% jasno. Ipak je priča u prvom delu bila znatno logičnija i maštovitija. Mada, kada sam već kod priče ovo u stvari i nije Biošok. Mislim da su ipak trebali da odaberu neko drugo ime za ovo. Ovde je (u prvoj polovini igre) sve veselo, lepršavo za razliku od klaustrofobične atmosfere i osećaja totalne odsečenosti u gradu na dnu mora. Dizajneri su se trudili da svaka i najsitnija stvar iz ovog dela ima svog parnjaka u ovom delu (veliki vođa, pobunjenici, početak kraja grada, moći, mašine za kupovinu, audio snimci...). Mislim da su ipak trebale da egzistiraju kao dve nezavisne igre a pod istim imenom pošto je svaka dobra na svoj način.
 
:alo: Ako odmah ne uzmete na pocetku tj ne ukradete malu sacmaru/kratez iz radnje igracaka - WORKING REPLICA HEATER kada se vratite u tu radnju(posle je zatvorena i nece vise biti otvorena) replike vise nema and it's nowhere to be found, so you've been warned :rtfm:

put za nalazenje WORKING REPLICA HEATER :)
 
ja baš juče naišao na neku sličnu vox populi pušku (ili istu?) tamo negde 27.-28. chapter, nije mi se svidela, i vratio na običnu sačmaru :)
 
:alo: Ako odmah ne uzmete na pocetku tj ne ukradete malu sacmaru/kratez iz radnje igracaka - WORKING REPLICA HEATER kada se vratite u tu radnju(posle je zatvorena i nece vise biti otvorena) replike vise nema and it's nowhere to be found, so you've been warned :rtfm:

put za nalazenje WORKING REPLICA HEATER :)


U cemu se razlikuju taj Heater i onaj koji se nalazi kasnije?
 
Ta sacmara ima jedan metak i sakrcava al samo na blizinu, ima je kasnije svuda da se pokupi... ne samo u radnji igracaka
 
Kolega Ljanmi, odma' javno izvinjenje zbog širenja lažnih informacija :smash:
 
Mozda je mislio da postuje na prvi april, pa je pobrkao. :D
 
Nazad
Vrh Dno