Šta je novo?

BF4 i opcenito FPS na konzolama igrivo ili ne?

To se igralo u split screenu po klubovima kod mene u kraju. Jadno je, realno, ali ljudi su uživali :D
 
@padawan

Naprotiv, i danas skoro svaki dan odigram po koju partiju Urban terrora ( na poslu kad mi je dosadno akuci kad mi sin zauzme PS3 :d ), jer to jos uvek mogu da poguraju moje Linux masine.....
Inace, dugo i aktivno sam igrao Americas Army ( dok je bila verzija za Linux ) i nebrojeno puta je broj frejmova bio presudan da li cete neko ubiti ili ne...... ( a tamo nije bilo respawna i obicno se to desavalo u vaznim klanskim mecevima ;) )
I cak u toj igri, koja je bila pojam realnosti, bunnyhop i headshot iz okreta je bio itekako izrazen.....
Zato mi je lepse ovako, na konzoli ( i po meni BC1 je bio neprevazidjen po nekom osecaju realnosti )

PS. Quake sa 4 igraca split screen - neprevazidjena zabava ( narocito kad znas celu napamet i krajickom oka vidis gde ce onaj drugi da pridje pa mu kao dobrodoslicu posaljes raketlu :d )
 
edit: ja sam Q1 igrao strelicama, bez vertikalne ose, e to je tek bila patnja... :)

Cuti bre, ja sam Q2 presao nivoe bez misa, delovalo mi komplikovano :D.
I jos par shutera pre toga, Q1, Duke,... Ostalo mi od Doom-a u kome nije mogao mis da se koristi (valjda :D !?).

Sto se tice konzole, iznenadio sam se koliko sam se brzo navikao na Bad Company 1. Pricam sve vreme o kampanjama, ne MP.
Veci deo vremena sam proveo sa snajperom u ruci i bogami pogadjao neprijatelje u pokretu :).
 
Ma mis koliko je dobar, toliko oni ne znaju da urade komande kako treba. Pokreti ljudi nikako ne mogu da budu onoliko brzi koliko ti mozes da pomeris misa, jer mis ima 50 grama, a vojnik sa opremom 100 kila pa zato svaki fps izgleda kao da su ljudi i oruzje od kartona. KZ2 je tu napravio neverovatan pomak, uopshte ne vidim razlog da se i za miš komande ne napravi inercija i gravitacija, pa da ne mozes tek tako da mlatis i okreces se ko nindza. Ali ochigledno to deci koja danas igraju FPS nije bitno, bitno samo da se puca iz necega :)
 
Bilo je nekih lazy weapon varijanti gde puška malo kasni za pogledom, ali nije to to. Igrivije je ljudima ovako kako je, niko i ne pokreće tu temu.
 
Dobro je pa iko ovde igra neki noviji fps a pogotovo Driver :) Naravno da nije isto kretanje vojnika i nisanjenje u Battlefieldu i recimo CS-u, daleko od toga da je uperis u piksel i pogadjas bez greske..
 
Poslednja izmena:
Meni je nekako nespojiv fps sa konzolama. Imam osecaj kao da hvatam mrava za pedu bokserskim rukavicama
Zavisi koje pucacine. Counter strike-olike multiplayer pucacine gde je refleks prebitan ne mozes da igras nikad na tako dobrom nivou na dzojpedu koliko mozes na misu. Prakticno sve singleplayer pucacine igras bez problema na dzojpedu i sa vecim podesavanjima. Tvrdim da, posle 5 god. igranja svega i svacega na dzojpedu i prelazenja svih iole poznatih pucacina, moze da se dzojpedom maksimalno dostigne 70-75% preciznosti misa, ne dalje od toga. Brzi, a precizni okreti sa potpunim osecajem kontrole nikada nece vaziti za dzojped, ali sve sto dzojped nudi je dovoljno za kvalitetna single player iskustva u pucacinama. Ja sada licno VISE volim sada da igram pucacine na dzojpedu, jer mi je ono sto dzojped nudi vise nego dovoljno, a + postoje vibracije u ritmu metaka sto je neverovatan plus za FPS iskustvo, tako da kada se sve sabere i oduzme nije tako strasno igrati FPS-e na dzojpedu ;) Eto skoro sam presao Half Life 2 sa svim epizodama na XBox-u sa jednakim, ako ne i vecim uzivanjem od onoga koje sam dozivljavao kada sam prelazio PC epizode HL-2 (a to je, slozicemo se, najtipicnija PC singleplayer pucacina).

S druge strane, cak i PC FPS pucacine u osnovi (kao sto je CS, unreal, pa i battlefield) kada igras na konzoli, igras protiv igraca koji su vise ili manje dobri u upravljanju upravo na dzojpedu (koliko znam retko koja, ako i bilo koja, pucacina podrzava mesanje PC i konzolaskih igraca u jednom mecu), a ako igras tu konzolnu verziju da kazem PC pucacine, to je neka nova vrsta izazova i kontam da menja smek igre ne nuzno na negativnu stranu.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, brate... :)
 
I to protiv ostalih na joypadu...tako zalegnes, a dominiras :D
 
Nije pitanje dominacije u BF4 ili poze u kojoj igram, pitanje je $

PS4 = 450 EUR (TV vec imam)
Pristojan desktop > 800 EUR (sa monitorom)

Znam da ce dobar desktop da ponudi bolji uzitak itd.. Ali realno, jedini razlog zbog kojeg cu na kraju ipak potrositi duplo vise para jeste da FPS ne mogu da igram na joypadu. A to je jedino sto biram da igram sa mojih 2-3 sata nedeljno koje imam kao slobodno vreme.
 
Pa nije onda za tebe, to se nece desiti (da radi mis/tastatura u igrama), a i da se desi, realno, jel bi ti bilo cool da ti i jos mozda 100 ljudi igrate tako, a svi ostali na gamepadu? Osecao bi se kao da koristis wall hack.. :) Dakle moras da prihvatis da to ne ide jedno s drugim, ako izaberes opciju konzole moras igrati na gamepadu, krastavac.. A navikavanje nije nemoguce.
 
Jedino da pocnu puske da prodaju uz shootere i gotiva. Pa da gadjam u bf-u, kao patke na sega megi :)
 
Pa nije onda za tebe, to se nece desiti (da radi mis/tastatura u igrama), a i da se desi, realno, jel bi ti bilo cool da ti i jos mozda 100 ljudi igrate tako, a svi ostali na gamepadu? Osecao bi se kao da koristis wall hack.. :) Dakle moras da prihvatis da to ne ide jedno s drugim, ako izaberes opciju konzole moras igrati na gamepadu, krastavac.. A navikavanje nije nemoguce.

Slazem se, nece to biti to.

A navikavanje na gamepad za fps mislim da je nemoguce (u mom slucaju)
 
Samo je pitanje volje, nista nije nemoguce......
A kad uvidis prednosti igranja na pad-u, shvatices...
 
Pozdrav svima, nadam se da ima nekog zivog posle mesec i po.
Sve komentare sam procitao i imam jedno pitanje.
Uzeo bih ps4, medjutim ne bi mi smetalo to ucenje igranja fps na dualshocku, sta je tu je, volim sve da naucim, ali ako bi mi ikad preselo (ko zna) malo sam istrazivao i naleteo na ovo:

http://www.penguinunited.com/

Jel je imao neko odavde licno iskustvo?

Vidim da je ovo trenutno za ps3, ali ne brinem se da nece izaci i za ps4. Koliko sam procitao, pogledao youtube snimak itd, ima malo lagova, ali u sustini ok je za tek napravljenu stvar. Koliko mogu da skontam, to je laicki receno, adapter koji navodi konzolu tj tacnije IGRU u konzoli da misli da igrate joypadom a ustvari NE? :D

p.s. na amazonu vidim kosta 60$, i nigde oko nas nema, morao bih tako naruciti.
 
Poslednja izmena:
Mislim da sa DS4-kom nema potrebe za mišem i tastaturom. Igrao sam Killzone multi i oduševio se toliko lakom kontrolom a pritom se i jako zabavio. Čak toliko da sam odmah poručio KZ i Ghosts iz UK.
 
Ne znam zašto bi iko ikada kačio m+k na ps4. To je konzola, ako hoćeš taj gameplay, uzmi PC i igraj tamo. Imaš skoro iste igre i tamo. Ne kontam u čemu je fora, baš neko hoće da dominira tamo ili šta? Za ~400€ imaš solidan PC koji će izvući med high BF4 i imaš i tastaturu i miš pa igraj u equal mp okruženju.

Competitive mp je izgubio draž na PS3 i X360 baš zbog tih ****** uređaja koje su počeli da izbacuju zbog spoiled brats. Meni je skroz uživanje igrati na gamepadu, što i moji skorovi govore o tome (BF4) gde imam skoro 80h gameplay-a. Ali čak i kada igraš sa nekim ko igra k+m je ****no frustrirajuće, kamo li da igraš protiv nekoga.

To sam osetio na PS3 u par MP igara i rekao, nikad više :). Hvala bogu pa (nadam se) to neće dozvoliti da radi na PS4.... Već po defaultu ne radi.
 
A I ako ti smeta da nisanis sa kontrolerom lepo dohvatis knife I nema da promasis.

Savrseno je islo u BF3 :)
 
Malo je teže u četvorci, barem s'preda jer imaš onaj counter knife...

Još jedna glupa stvar što nisu popravili još od BFBC2 mislim... Ne možeš da kolješ nekoga ko je ili za neki stationary ili za mortarom....
 
Baci neki savet za nas koji jos nismo sjajni u fps-u na joypadu, a pokazujemo zelju :)
 
Au counter knife na i ovako ocajan knife sistem je tuga...

Za mortar tek necu da komentarisem jer me je to izbacivalo iz takta, posto sam najcesce morao da pucam na njih da bi izasli kako bih uspeo da ih knifeujem.

A sto se tice fps-a na kontroleru, Killzone2 sam sa slascu igrao i nisam se bunio. BC2 i BF3 su bili takodje zabavni, ali je MAG tu bio bez premca sto se tice osecajanja nisanjenja.

Mada generalno u BF3 npr, iskoriscavao sam neutreniranost ljudi u upotrebi kontrolera i mnogo puta ih obradovao sa knifeom, tako da sam im cinio uslugu i terao ih da budu sto uspesniji u nisanjenu :)
 
Ne znam šta... Meni FPS na konzolama leži od Halo 1 na originalnom xboxu... Čak sam neke MP igre igrao na gamepadu na PC-u, ortaci su se čudili...

Ono šta sam primetio kod većine koji su igrali sa mnom je da oni pipkaju kada nišane na analogu, nemaju onaj osećaj da malo pomeraš za po par stepeni ili kako već. Većina samo trza levo desno, kao kada se igra neki platformer. Ja tako ne radim, ja držim analog sa, kako da kažem, analog mi je na polovini prve koske na palcu :D, znači nije na vrhu palca kao nekima, i jako lepo manipulišem samim nišanjenjem jer mi nisu oštri pokreti tako. Ne samo za BF4, tako je bilo i za MoH, i za BF3, i BFBC2 i CoD, i Halo (sve delove) Gearse itd itd... A u svakoj igri mi je KD oko ili preko 1.5...

Ono, održi smirenost u prstima i to je to. Nema sada neke fore. Meni je najveći score na PS4 bio 46:4, a juče sam imao 38:3 (tako nešto), to na Hainan Resort-u, a na infrantry mapama mi je valjda 52:10 ili tako nešto, mora više da se gine krastavac, jer je narrow mapa.

Najveći killstreak mi je 23 ubistva.

Anyway: http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Wahadinho/detailedstats/390046425/ps4/

Inače igram samo sa inženjerom, sa ostalima sam igrao samo da uzmem trofeje. Znači jurišam. Moj stil zna većina koja je igrala sa mnom iz PC foruma :D mene jednostavno ne drži mesto, zbog toga jurim na sve strane...

Inače preporuka za Carbine... Samo MTAR-21... Oružje je imba u svakom smislu. Fali mi 2 MVP ribbona za MVP medalju :D
 
Battlefield 4 Second Assault izlazi 18. feb.
 
Vrh Dno