Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

A sad ozbiljno, pretrčao sam samo postove, nisam primetio da je neko pomenu Schwalbe, na mtb-u sam jedno 4-5 godina imao švalbe i ni jedan jedini buš nisam imao a prelazio sam preko svega i svačega...
To je ono sto pricam...sa dobrim gumama ti bukvalno nemas osecaja o kakvom busenju guma ljudi pricaju :)

Pa ja ne znam meni se zadnjih bar 30000km nije probusila...verovatno i vise od toga.
 
Moram da se ogradim, nisam nikad probao, ali sam prilčno siguran da može da se naduva i bez pumpe :cigar: :d

A sad ozbiljno, pretrčao sam samo postove, nisam primetio da je neko pomenu Schwalbe, na mtb-u sam jedno 4-5 godina imao švalbe i ni jedan jedini buš nisam imao a prelazio sam preko svega i svačega, trudio sam se da izbegnem ali nekad jednostavno skontaš previše kasno (na metar ispred) da je neka *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* razbila flašu isl. Na trekingu isto imam švalbe citizen active i već x puta sam pomislio "gotovo je, ode guma" međutim drže se. Jesu skupe, ali mislim da opravdavaju cenu.


Koliko dugo treba da držiš dugme da bi se isključila?
Par sekundi, klasično za gašenje uređaja.
 
U suštini za paljenje bi trebalo da bude brzi klik a za gašenje ne više od pola sekunde. Ovom što ja imam treba mini godišnji odmor da se ugasi (2 sekunde).

Ove švalbe koje sam ja imao/imam nisu kupljene kod nas ali sam čuo tu priču da jankovići prodaju sumnjive gume ali i da poštuju garanciju...
 
Meni se kineske CST ne buše. :)

Što se Schwalbe tiče: loš kvalitet ovde prodavanih se ogleda u tome što relativno brzo ispucaju. Ali nisam primetio da im je lošije urađena zaštita od bušenja.

Land Cruiser i slični modeli su sa minimalnim stepenom zaštite.

Marathon serija nudi više modela, Green Guard i Plus (ili su samo Marathon, ne sećam se) - to je sa ozbiljnijom zaštitom. Tipa - zaustavi ružin trn - samo ga izvučeš iz gume i voziš dalje. Ipak, ni one nisu neprobušive. Ja sam imao "sreću" sa ono žicom što drži automobilske točkove - jaka, a tanka - probila je maratonku. Naravno, po kišnoj noći, kad bi inače? :) I duplo teže skinuti je i vratiti od neke "obične". :)

Sealant hoće da zapekne, hoće da zapuši ventil - u svakom slučaju mi se ne dopada kao ideja. Isto važi i za tubeless. Ima ko voli - samo neka uživa. Ove s unutrašnjom: jeftino za kupiti, lako za montirati, lako se krpe/menjaju... meni je to super.
 
Ja imam cst kao gradske gume i izbusio sam ih na sve. Prosle godine sam naleteo na neko trnje kod tempa u ns-u, zabolo se samo tako u gumu. Na mom bajsu imam specialized ground control i za sada su dobre, nisam ih jos probusio a navozao sam se. Danas sam otisao do planete u ns-u i za 27.5 su jedino imali neku continental 2.2 debljine (2000 na akciji), za grad nema sanse da vozim tako debelu gumu
 
Ja imam cst kao gradske gume i izbusio sam ih na sve. Prosle godine sam naleteo na neko trnje kod tempa u ns-u, zabolo se samo tako u gumu. Na mom bajsu imam specialized ground control i za sada su dobre, nisam ih jos probusio a navozao sam se. Danas sam otisao do planete u ns-u i za 27.5 su jedino imali neku continental 2.2 debljine (2000 na akciji), za grad nema sanse da vozim tako debelu gumu

Zašto?
Ako nemaš blatobrane, to može da bude super varijanta.
Šira guma = niži optimalni pritisak = manja šansa da se išta zabode u nju.

Uz veću udobnost i bolju zaštitu felni od kratera na putevima.

Dodatna težina je zanemarivo mala.
 
2.2 mi je bas široko, sta znam. Trenutno imam 2.1 i koliko mi se cini 2.2 su poprilicno šire. Mozda je i moj trip, morao bi probati negde da vidim

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Od četvrtka u marketima "L..." oprema za bajseve sa finim cenama. Ako neko planira da kupuje nešto od toga preporučujem da ide još u ranim jutarnjim časovima, jer se bukvalno razgrabi u prva dva sata. Tako je bar ovde u KŠ. Ja ću uzeti brzinomer, a možda i pumpu, ako ostane uopšte.
 
2.2 mi je bas široko, sta znam. Trenutno imam 2.1 i koliko mi se cini 2.2 su poprilicno šire. Mozda je i moj trip, morao bi probati negde da vidim

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Sve zavisi od kalupa kojim se izradjuje guma, od profila, oblika krampona itd... Sve u svemu ne opterecuj se time, Ground Control su dobre gume i ja sam vozio jednu koja je bila 2.1 pa sam je posle zamenio novijom 2.3 ;) Imam i 3.0 na drugom setu tockova i sve se to vozi bez problema. Jeste da im je prava namena offroad ali i do tamo treba doci (asfaltom) a i vozim i samo asfalt ture s vremena na vreme. Ako si u formi to ne predstavlja problem sem ako vozis sa drumasima u grupi...
 
Od četvrtka u marketima "L..." oprema za bajseve sa finim cenama. Ako neko planira da kupuje nešto od toga preporučujem da ide još u ranim jutarnjim časovima, jer se bukvalno razgrabi u prva dva sata. Tako je bar ovde u KŠ. Ja ću uzeti brzinomer, a možda i pumpu, ako ostane uopšte.

a daj reci tacan naziv. tražio sam kod onih sa pilićima, ali ne nalazim ništa o toj akciji.
 
Dobro, tehnički je forum, mislim da se ne krše pravila ako se izbaci prodavnica za bicikle kao što se niko ne buni za AliExpress link npr.
Kakvi pilići, koja prodavnice?
 
Šta znam, ja za svaki slučaj da se ogradim :) . Lidl, Linda, pilići, kako hoćete :D . E sad, ako bude poena... ma nek' ide život
 
KOji je ranac bolji ovaj gore sa akcije ili Decathlon Arpenaz s-l640.jpg
Cena je skoro ista a oba su po 20l
 
Onaj ranac sa linka je namenski a ovaj što si ti postavio ne deluje tako.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Pa Lidl valjda...
https://www.lidl.rs/sr/Ponude-i-akcije.htm?id=568&week=2

Bude li me sad neko napenalio, videcete :D
Прошли пут кад сам дао слику алата из Лидла, затражио сам мишљење администратора и рекли су да можемо да рекламирамо у овој теми опрему за бицикле.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
A dobro, i nije neka akcija. Na nivou koji bih ocekivao od prodavnice kojoj to nije namena.
Onaj alat je izgledao mnogo bolje nego bilo sta na ovoj akciji
 
Ovde kod nas je skoro sve sumnjivog porekla.14 godina KENDA guma izdrzala na bajsu i jos uvek sluzi odlicno.Pitaju me:Jel vozis ti bajs uopste?I da ga nisam vozio svih tih godina,morala bi da se raspadne.Medjutim,ona jos citava.Nikada busena ili krpljena.Neverovatno,ali istinito :) Ovde,kome sta zapadne.
 
Poslednja izmena:
Kakva je razlika izmedju ovih brzinomera u Lidlu za 999 rsd i onih od 840 (ili 1050) rsd u Planet Bike? Kupio bih jedan, ali nemam blage veze kako da znam koji su ok a koji nisu :D
Vidim da u PB imaju i bezicne za 1645 rsd. Valja li to cemu ili su bolji ovi koji nisu bezicni?
 
Poslednja izmena:
Kakva je razlika izmedju ovih brzinomera u Lidlu za 999 rsd i onih od 840 (ili 1050) rsd u Planet Bike? Kupio bih jedan, ali nemam blage veze kako da znam koji su ok a koji nisu :D
Vidim da u PB imaju i bezicne za 1645 rsd. Valja li to cemu ili su bolji ovi koji nisu bezicni?
Imaš sada popust u Planet bajku pa su i brzinomeri na popustu.
Za 1600 din. Cateye VELO 7. Dosta dobar i proveren brzinomer.

Ja sam danas uzeo Shimano SPD cipele. Mogu reći da sam prezadovoljan. Popust u odnosu na pre par dana više od 5.000 din.
 
Nothingman Ja i prijatelji koristimo vec par godina INBIKE 528. Par puta smo ih testirali koliko su preceizni sa drugim brzinomjerima, GPS navigacijama i ostalim djavlima, i bili su tacni. Wheel circumference se moze nastimati u milimetar. Ovo su funkcije:

b636e316-4076-46fc-9ef8-8400441ed075.jpg


JA sad bez njega ko bez ruke. Jedini je problem sto su poskupili. Prije 4 godine su bili 5$ a sada su oko 10+ $. Ovo je najjeftinije sto sam nasao, oko 7$: https://www.ebay.com/itm/Backlight-...var=671595308009&_trksid=p2060353.m2749.l2649

Evo cekam da mi stigne.
 
Drustvo, kakvo je stanje biciklisticke staze kod Beograda na vodi? Bila tamo neka zemlja i sljunak, jel to sada sredjeno? Ne ide mi se tamo sa tankim gumama.
 
Imaš sada popust u Planet bajku pa su i brzinomeri na popustu.
Za 1600 din. Cateye VELO 7. Dosta dobar i proveren brzinomer.

Ja sam danas uzeo Shimano SPD cipele. Mogu reći da sam prezadovoljan. Popust u odnosu na pre par dana više od 5.000 din.
Koje si uzeo?

Sent from my SM-T580 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno