Šta je novo?

Benchmark – kakav treba da bude

Честитам, свака част. Сајт је диван.

Јако ми се свиђају квадратићи који отварају мени којем је могуће приступити са било које странице.
aUlQiT0.png

qrN5RoM.png


Супер су дугмад за шеровање линка и то ми се јако свиђа
SSOaVfd.png


и добро је ово Ископирај линк
vX0kfto.png
 
Nisam ovaj sajt otvorio par godina, sad videh temu pa ajde da proverim o cemu se radi :D
Racunajte velicinu ekrana u css-u za youtube embed, jer ovako mi prikazuje video koji nije dobre velicine i izlazi van okvira same vidljive povrsine.

Screenshot 2023-02-19 170826.png


Trebalo bi ovako...

Screenshot 2023-02-19 170810.png


Drugo, gomilu nekakvih fontova ucitava, cemu sve to?
Ok, izbor je na vama na kraju ali recimo ja sam davno prestao koristiti font icons. I na kraju malo sredite dark temu, recimo background na #000 ili #080808 i na oledu bombona :)
 
Када направим пречицу на фону у сафарију, сајт ми отвара као да је апликација док форум отвори само као нови таб. Јел то до сафарија или генерално има разлика између сајта и форума па зато?
 
Када направим пречицу на фону у сафарију, сајт ми отвара као да је апликација док форум отвори само као нови таб. Јел то до сафарија или генерално има разлика између сајта и форума па зато?
Iz nekog razloga forum neće da ti prepozna kao PWA. I meni se to dešava.
 
Када направим пречицу на фону у сафарију, сајт ми отвара као да је апликација док форум отвори само као нови таб. Јел то до сафарија или генерално има разлика између сајта и форума па зато?
Postoji razlika između sajta i foruma.
 
Pozdrav ponovo,jedno malo zapažanje ,kada na sajtu idem na logovanje,prebaci me na forum i tu se ulogujem na svoje korisničko ime,medjutim kada ponovo odem na sajt ponovo mi stoji opcija u hamburger meniju da se registrujem ili prijavim,znači kao da se nisam ni ulogovao.
Takođe, problem sa logovanjem. Probano u Samsung i Brave browseru.

Srećno sa novim sajtom! 🎊🍻
 
Sajt izgleda jako lepo i pregledno, bas mi se svidja. Srecno sa novim sajtom.
Primetio sam jedan bag, treba povecati z-index za drop menu na brendovima, posto u toku citanja teksta, kada se klikne na brendove, ovaj "table of content", sa leve strane, prelazi preko logoa brendova.

1676826671694.png
 
Cestitke na novom sajtu.

Izgleda bas dobro, pre svega sto se meni najvise svidja - jednostavno. Sto bi se reklo keep it simple.
 
SREĆNO!
Pratim vas... pa valjda oduvek... YT klipove praktično sve pogledam. Baš sam danas pogledao klip o startu novog sajta. Sat i po priče, ali interesantne.
Super ovo izgleda, verujem da će poseta sajtu biti deo moje dnevne rutine. Želim vam uspeh, a samim tim i bezbroj dobrih sadržaja za nas koji vas pratimo.
 
Ovo je kvantni skok. Prosla verzija mi se nikada nije svidjala, oduvek mi je bila nezgrapna i nepregledna.
 
Pozdrav Benchmark timu 👋
Sve pohvale za novi sajt koji moze da se poredi sa Tantalovom mukom. Jer sam do nekle svestan koji je trud i vreme uloženo za novi sajt, naročitno nakon odgledanog intervjua. Sasvim jednostavan i prijatan dizajn. Ono sto je meni licni benefit je newsletter i URL shortener.

Imam par predloga po pitanju DTP, jer se time ujedno i bavim pa mi je tesko da rasudim da li je profesionalna deformacija u pitanju ili ocigledni problem 😅
screencapture-benchmark-rs-vesti-softver-i-servisi-google-pokrece-kampanju-protiv-laznih-vesti...jpg
1. Tekst je bespotrebno uvucen i time se pravi rupa, najbolje je da sam tekst ima istu pocetnu tacku kao linija broji 1 (naslov vesti, slika, tag...) kako bi sve bilo simetricno

screencapture-benchmark-rs-vesti-2023-02-19-19_35_14.jpg
2. Sva 3 boxa su glomazna (*1) i potrebno ih je smanjiti;
(*2)Tekst u crnim boxevima je potrebno "odlepiti" od ivice i da im pocetna pozicija budi simetricna sa naslovom (AMD Ryzen 9) dok to isto moze, ali nije neophodno za beli box jer se utapa sa pozadinom i ne dolazi do izrazaja.

3. Da li postoji mogucnost da se odradi izbor velicine fonta? Jer se licno osecam kao da mi je sajt pod lupom, pa sam ga odzumirao (80%) u pretrazivacu.

4. Takodje podrzavam predloge ostalih clanova u vezi logo-a kada je ukljucen dark mode i nemogucnost prijavljivanja na sajtu

Zelim vam puno uspeha i srece u daljem radu 💯
 
1. Tekst je bespotrebno uvucen i time se pravi rupa, najbolje je da sam tekst ima istu pocetnu tacku kao linija broji 1 (naslov vesti, slika, tag...) kako bi sve bilo simetricno
Što se tiče ovoga, primetio sam da kada browser nije u full screenu, i kada se uđe u neku recenziju, desi se da sadržaj recenzije koji se nalazi sa leve strane seče fotografije iz članka, pošto one nisu uvučene kao tekst.

Ne znam šta bi moglo da se uradi po tom pitanju, pošto je to sve response dizajn, koji se i manifestuje samo na određenim veličinama prozora. Možda recimo neka opcija da se sadržaj recenzije skuplja nakon što se zađe dublje u tekst, pa da se prilikom mouse hovera otvara sa nekim drop-down dizajnom koji ima pozadinu, čisto da se ne dešava da se tekst preklapa sa fotografijama.
 
Pa nek nam je sa srećom :)
Neka je! Dobar je sajt, samo bi meni bilo odlično da shodno vašim odličnim recenzijama na vašem sajtu nađem poređenje i pretragu telefona, televizora, PC i lap top računara i slično. Jeste fizikalija teška, ali je odlično za pred odluku o kupovini. Odlični ste! Ćao!
 
Mislim da je najveće poboljšanje vidljivo na mobilnim uređajima. Zaista nema potrebe za aplikacijom kad ovako dobro izgleda i čini mi se dobro radi. Što se tiče desktopa, meni je i stari sajt bio OK.
Moram da prokomentarišem i Igorov (Kutijin) komentar za sajt/forum ArsTechnica. Redovno ga pratim godinama i komentari jesu odlično uklopljeni u sajt ali se nikako ne mogu složiti sa konstatacijom o "samo-moderaciji". Za sajt koji ima mnogo tema povezanih sa politikom, ono automatsko skrivanje nepopulatnih komentara je po meni katastrofa i nikako ne bih voleo da Benchmark forum prihvati taj pravac moderacije.
 
Јел могуће да се намести да приказује вести поређане по времену што се тиче приказа на мобилном телефону, да кад уђем буде најсвежија вест? Овако час нова, час од пре 3 дана, па од јуче па опет нека старија...
 
Kada selektujem tekst:

Screenshot 2023-02-20 at 11.28.48.png
 
Mislim da je najveće poboljšanje vidljivo na mobilnim uređajima. Zaista nema potrebe za aplikacijom kad ovako dobro izgleda i čini mi se dobro radi. Što se tiče desktopa, meni je i stari sajt bio OK.
Moram da prokomentarišem i Igorov (Kutijin) komentar za sajt/forum ArsTechnica. Redovno ga pratim godinama i komentari jesu odlično uklopljeni u sajt ali se nikako ne mogu složiti sa konstatacijom o "samo-moderaciji". Za sajt koji ima mnogo tema povezanih sa politikom, ono automatsko skrivanje nepopulatnih komentara je po meni katastrofa i nikako ne bih voleo da Benchmark forum prihvati taj pravac moderacije.
Mi nemamo političke teme, sa njima uvek ide i ostrašćen pristup obe strane. Nijedan sistem nije savršen, pa ni taj, ali daje dobre rezultate i takav vid aktivnosti posetilaca može da dovede do boljih konverzacija.

Svakako nisam mislio da se sve automatski sakriva jer je neki komentar dobio pedeset negativnih ocena, mora da postoji proces iza provere iza svega toga.

Na žalost, neki ljudi na forumu nisu shvatili da Like i Dislike ne treba da služe kao vid ePakosti već kao alat upravo za unapređenje konverzacija, pa imamo specijalne primerke koji idu i lupaju deset minusa u svim temama jednom članu, valjda kao čin neke kletve ili crne magije 🤷‍♂️
 
Јел могуће да се намести да приказује вести поређане по времену што се тиче приказа на мобилном телефону, да кад уђем буде најсвежија вест? Овако час нова, час од пре 3 дана, па од јуче па опет нека старија...
Vesti jesu poređane po vremenu, ali ono što ti je verovatno promaklo je način na koji je sadržan organizovan. Svaka strana (ili bolje reći - kategorija) ima odgovarajući broj izdvojenih članaka koji su u fokusu tj. koji je redakcija označila kao bitnije, nakon fokus bloka ide sve svojim redosledom kao što se i očekuje.
 
Postoji razlika između sajta i foruma.
Mislim da je malo zbunjujuće za ljude to što očekuju da ostave komentar ispod vesti, a zapravo to urade na forumu.

Čak može da deluje "čudno" ili netransparentno na neki način.

Integracija je ok, ali mozda bi estetski, a i funkcionalno ljudima bilo logičnije da na klasičan način pišu komentare ispod vesti, a da se za to koristi nalog sa foruma i da automatski to bude povezano i sa odgovarajućom temom na forumu.

"Komentari ispod vesti" su nešto što je standard i vizuelno je deo očekivanja ljudi, to pokušavam da kažem.

I bilo bi dobro da klik na simbol koji označava broj komentara na vrhu direktno vodi na komentare. Nekad ljudi čak pročitaju samo naslov i odmah bi dole gde je žurka :D.

Sve izgleda odlično, svaka čast 👍🏻
 
Poslednja izmena:
Vesti jesu poređane po vremenu, ali ono što ti je verovatno promaklo je način na koji je sadržan organizovan. Svaka strana (ili bolje reći - kategorija) ima odgovarajući broj izdvojenih članaka koji su u fokusu tj. koji je redakcija označila kao bitnije, nakon fokus bloka ide sve svojim redosledom kao što se i očekuje.
Да да, сад кад си поменуо видим да је по категоријама подељено али сам ја мислио кад уђем на сајт( преко мобилног) да ме хронолошки чекају вести небитно из које су категорије.
Свакако, велики напредак и уживање пратити бенч и на сајту (раније ми је баш некако био одбојан сајт).
 
Meni je sajt odlican, svaka cast celom timu a posebno Igoru :)

Pozdravljam ideju da ne bude aplikacija, hrabar ali mudar potez...

Jedinu sugestiju koju bih ja dao je da glavne kategorije budu razlicitih boja, npr uredjaji crvena, telefoni plava, hardver zuta itd... Jasno je da je za dizajn lepse da je sve crveno ali velika je prednost kada je kategorija upecatljiva zbog lakoce izbora sadrzaja i preglednosti...
 
znao sam za najavu novog izgleda, ali me baš prijatno iznenadilo kad sam danas ukucao adresu. čak sam u prvom trenu i pomislio da sam otišao na neki drugi sajt.

dopada mi se varijanta belih slova na tamnoj pozadini i taj po meni "androidni" izgled. stvarno nije lako u moru sajtova ostati svoj i prepoznatljiv, mislim da ste uspeli u tome.

samo napred ;)
 
Mislim da je malo zbunjujuće za ljude to što očekuju da ostave komentar ispod vesti, a zapravo to urade na forumu.

Čak može da deluje "čudno" ili netransparentno na neki način.

Integracija je ok, ali mozda bi estetski, a i funkcionalno ljudima bilo logičnije da na klasičan način pišu komentare ispod vesti, a da se za to koristi nalog sa foruma i da automatski to bude povezano i sa odgovarajućom temom na forumu.

"Komentari ispod vesti" su nešto što je standard i vizuelno je deo očekivanja ljudi, to pokušavam da kažem.

I bilo bi dobro da klik na simbol koji označava broj komentara na vrhu direktno vodi na komentare. Nekad ljudi čak pročitaju samo naslov i odmah bi dole gde je žurka :D.

Sve izgleda odlično, svaka čast 👍🏻
Da, simbol treba da vodi na komentare i biće ispravljeno.

Sve ovo što si naveo je faza 2 za komentare - XF će biti bolje integrisan u narednim danima i oni koji su ulogovani na forumu će moći da komentarišu i direktno na sajtu.
 
Nazad
Vrh Dno