Šta je novo?

Battlefield 1

Probacu ove komande, pa javljam sta je bilo :)
 
Sto se igre tice, tako mi je dobro sjela da sam se oprostio od serijala i prodao origin acc sa Battlefield igrama da se slucajno ne zeznem pa im opet dam šansu nakon X patcha. DICE grafički dizajneri i animatori su za svaku pohvalu tokom ovih godina, svi ostali zasluzeni za tehničke detalje su pajseri koje nisam vidio ni u jednom dev timu. Tri zadnja serijala kompromisa je dosta. Daleko im kuća bila a Battlefield opet zaigram mozda u nekom narednom zivotu.

Ako ti nije teško, reci šta si se konkretno ne sviđa u igri.
Ja još uvek ne mogu ništa sa komentarišem, jer sam jedva i probao igru (cirka 1 vremena)
 
Valjda ce srediti u sl patchu cpu usage
I meni 4770k na 4.2GHz ide na 99% i zbog toga mi seta fps u gpu usage
Drug isto na 6700k isti problem..
Mada ne zalim se 1440p max(taa/sao) 95-135fps
 
Dobra je igra ali recimo na onoj mapi u alpima kada se nabiju u onaj Bunker na B tesko moze da se osvoji ako se tu napakuju...
Parkiram cepelin iznad bunkera i to je to - lokacija osvojena.

Inače je nemoguće osvojiti - ima mesta da samo dvojica uđu odjednom, a unutra ih čeka instant smrt.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Valjda ce srediti u sl patchu cpu usage
I meni 4770k na 4.2GHz ide na 99% i zbog toga mi seta fps u gpu usage
Drug isto na 6700k isti problem..
Mada ne zalim se 1440p max(taa/sao) 95-135fps
Na i7 tako da zeza ajde da su ovi stariji sandy ali ovo su vec noviji pogotovu 6700 bas cudno.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Valjda ce srediti u sl patchu cpu usage
I meni 4770k na 4.2GHz ide na 99% i zbog toga mi seta fps u gpu usage
Drug isto na 6700k isti problem..
Mada ne zalim se 1440p max(taa/sao) 95-135fps

Na i7 tako da zeza ajde da su ovi stariji sandy ali ovo su vec noviji pogotovu 6700 bas cudno.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Nema sta da se sredi, igra je jednostavno zahtevna. Mnogo toga se desava u igri, mnogo kalkulacija, pogotovu sa 64 igraca, sasvim je normalno da toliko optereti CPU sa 4 jezgra i HT. Nisu to bas toliko mocni procesori.
 
Zamolio sam bio kolegu nenada da istestira situaciju sa svojim i7-4790K na 5GHz i grafikon zauzeca GPU-a se ne razlikuje znacajno u odnosu na moj 4670K na 4.4ghz. Probao je isto sa HT on i off, ista prica. Ovojica imamo 980ti i oba testa su bila na fabrickim klokovima da bi se izbegle znacajnije varijacije. Tobu prevodu znaci da je ili do drivera za konkretno 980ti ili je do same igre da koristi tako graficke karte i mi tu nista ne mozemo dok je oni ne "oprave". Ali evidentno je da FPS seta shodno zauzecu karte, alu da nema seckanja bilo kakvog i da se fos generalno krece oko 60-120 zavisno od mape i prilika na 1080p 100% res scale i ultra podesavanja. Naravno memory limit je off i igra jede geberalni do 3100MB VRAM-a.

Cekamo sad patch koji bi navodno trebao da popravi situaciju.
 
Evo dodajte i mene: Shtef888, dodao sam vas par koji ste ostavili nickove...
 
Moze li jedno pitanje :)
Covek hoce da proda origin account a na njemu je BF1. Uslov je da se ne menja email i sifra ?!? Krenem ja da skidam, kad vidim da je user (neki madjar) online. Da li je ovo neka friends and family kombinacija ili sta. Sta ako taj madjar krene da igra BF1 u isto vreme kad i ja ?
Ili da ja batalim ovu kombinaciju...
 
Batali tu kombinaciju. Ja sam prodao svoj origin acc baš sa BF igrama prije 3-4 dana i dao sam covjeku sve. Napravio privremeni mail i privremeni pass. Dao njemu zajedno sa "tajnim pitanjem" i onda on prebacio acc na svoj mail i stavio svoju šifru.

Ako ne mozes stavititi svoju šifru i svoj mail, ti ga i ne posjedujes.
 
Poslednja izmena:
Ne poseduje ga ni tako. Origin support bez problema vraća acc originalnom vlasniku.

Dovoljno je da im kaže da mu je ukraden nalog, da im par podataka. Sa kojim je mail acc-om prvobitno napravljen nalog, da neki dokaz da je neka od ranije registrovanih igara njegova, dovoljan je cd key i vraćaju mu acc.
 
Poslednja izmena:
To stoji ali isto tako znam dosta kolega kojima je ukraden nalog i nikada ga nisu uspjeli vratiti. Inace se nalozi ne trebaju kupovati ako nije od nekoga provjerenog za koga znas da te nece zezati. Vecina naloga koji se prodaju dosta ispod cijene su ukradeni pa je opet tako najbolje kupiti od nekog poznanika.
 
Da, naloge kupujte samo od ljudi koje znate. Ja imam sacuvane kodove igara koje sam kupio, neke na originu, sto je sasvim dovoljan dokaz da bih povratio nalog. To sto neki ne mogu da vrate naloge-njihova neazurnost i kratkovidost, nista drugo

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 
Kodovi igara, datum rodjenja, originalni pass, originalni mail, mailovi o transakcijama igara, security question.. sta još treba? Istina to je bilo prije 4-5 godina pa je mozda sada bolje. Nesposobni EA support ni dan danas ne zna zasto ne mogu downloadovati B2K DLC i ako je DLC kupljen kada je izasao i ako imam PREMIUM.

Strčnjaci su nasli rješenje da mi dodatno stave B2K da sam ga opet kupio, da ga imam u vlasništvu po treci put, pa sam ga tako mogao koristiti. Nerjetko support trazi login podatke i security question da udji na acc jer kao ne mogu drugacije. Savršen nacin za izgubiti nalog. To se ne smije desavati i ni jedan provajder online usluga ne smije traziti login podatke. Svaki put sam sve to na novo mijenjao jer nisam vjerovao ko je ulazio. Origin support mi je izasao nekoliko puta u sustret i bili su brzi, ali opet kada skontam, sve to zbog njihovih grešaka. Pa eto i sada kada je bila BF1 beta, morao si traziti support da ti aktivira.

Ima ljudi koji ne mare, slazem se. Ali se origin profili nerjetko i uspjesno kradu bas zato sto nije lako da se vrati nazad.
 
Probao sam igru još par puta, mislim da još nisam odigrao sve mape.
Osetio sam da su nešto promenili u samoj igru, samu mehaniku igre, nemam osećaj kao kad sam igrao BF3, mada može da se desi da je do kompa, tj ne radi mi lepo uguši ga i3.
Igra izgleda fantastično (iako je sve na medium), ali zbog silnog tog šarenila i lepote, nisam u stanju da primetim protivnika, a pogotovo da razlikujem moje od protivničkih, taj problem nisam imao u BF3.
Nije loš mod sa golubima, veoma dinamična igra, podseća me na COD1 HQ mod.
BF3 mi je legao momentalno, a za ovo će mi trebati više vremena, a možda je samo do mašine, pišem ponovo kad promenim cpu

Glenn je napisao(la):
Sto se igre tice, tako mi je dobro sjela da sam se oprostio od serijala i prodao origin acc sa Battlefield igrama da se slucajno ne zeznem pa im opet dam šansu nakon X patcha. DICE grafički dizajneri i animatori su za svaku pohvalu tokom ovih godina, svi ostali zasluzeni za tehničke detalje su pajseri koje nisam vidio ni u jednom dev timu. Tri zadnja serijala kompromisa je dosta. Daleko im kuća bila a Battlefield opet zaigram mozda u nekom narednom zivotu.

Ako ti nije teško, reci šta ti se konkretno ne sviđa u igri.
 
Vidio sam i prvi put da me to pitaš ali cak nemam volje ni da diskutujem na ovu temu. Long story short, kulminacija svega zadnjih 5-6 godina pa me i manji bugovi dovode do ludila jer gameplay nije inovativan koji bi zamaskirao sve to. Zanemarit cu bugove, ovo je meni licno najarkadniji BF u serijalu sa idio.tskim super herojima i histericnom trkom kao Team Fortress 2 tako da i ako je ispeglaju, ja u ovom ne uživam. Suština problema i plitkosti Battlefornta je preseljena na BF1 samo BF1 ima vise mapa, nema TPS pa je eto.. malo bogatije iskustvo. Ali je bezglava histerična trka u krug identicna. Voze se istim gameplay sr*njem vise od pola decenije samo je igra jos plića, arkadnija sa sve vise ala mortar/ac130 spam festom. Dodje onaj darth vader sa bacačom plamena i spali me kroz zidove ko ona zapaljiva granata u BF4 sto te spali kroz sprat kuce. Go fuck yourself.

Rekao sam vec da bih volio da sam casual igrac koji voli ovu jurnjavu i histeriju i gluposti ali je meni sve to blago receno odvratno. BC2 izgleda kao ARMA pored BF1.

P.S. Bacam ammo box i nece da se "spawna". Ima oko mene nekakvih kofera, stvari pi.zdarija pa eto, nije moguce. Majku mu nije ammo-box mehanika u BC2 iz budučnosti. Kako tako osnovne stvari uspiju unazadti jer ammo/medic boxevi sada nemaju ni animacija vec se samo spawnaju. Pa i to vise ne mogu. Il imajku mu najosnovnija stvar, informacija o serveru. Ulazis na server sa 61/64 igraca i onda kaze, 5 u redu za ulazak.
 
Poslednja izmena:
Da to sam primetio za Ammo/Medic box. Kada turcin govori ono "Aha" kada baca medic box, umrem od smeha svaki put :d Mora da se bukvalno cilja na prazan prostor i da budes dovoljno udaljen od zida da bi se bacio Box. Prakticno ali i onaj paketic sto bacas radi posao, neograniceno, zalecis sve zivo oko sebe :D Arkadan jest, zato mi i prija da odigram sat dva svako vece, taman da se opustim malo :) Skinuo sma opet BF3, BF4 sa sve DLC i naravno neizostavan Bad Company 2, i opet Bad Company 2 je meni licno najbolji, nema premca, mozda BF3 da mu dahce za vratom.

Ima dosta akcena na hip fire, ti u BF3 i Bf4 osim ako si mu u faci nisi mu mogao nista uraditi sa tim, eventualno ako imas laser. Ovde imam osecaj sa pola mape da ga gadjam i da pogadjam :D Nakucao sam oko 33 sata, ali osecam da ima tu materijala za bar 100h sa uzivanjem da se lemam.
 
Kampanja je nikakva uopste mi se ne svidja dok mp izbegavam da igram onu mapu sa italijanima ako igram obavezno budem nemac inace stizu Francuska i Rusija ali kao DLC i mislim da ce biti posebni kao do marta to treba da ubace. :) Gde EA da da nesto besplatno? I koliko sam primetio mnogi ne znaju da kad voze voz mogu da pucaju iz top samo pretisnu 2 i eto...
 
Jel ima neka fora da se vidi koliko je još ostalo do kraja na serveru? Skoro uvek ubodem pred kraj..

Послато са D6603 уз помоћ Тапатока
 
To i mene iskreno nervira :) Cekam da uvedu servere sa 1500 do 2000 ticketa. Taman sednem u tenk ko covek i ono kraj partije :D
 
Isto, ionako su za sada sve Dice serveri i nema nikakve razlike među njima. Jedino što ne mogu da vidim koja je mapa ali kako mi sve mape osim Suez igrive onda nema problema.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Svejedno,ja idem preko server browsera,ali toliko su puni serveri da skoro uvek cekam.Trebalo bi u utorak da bude patch (nije zvanicna info) pa ce valjda to da srede.
 
A, jel ce biti, public servera, ili samo ovih Dice?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
The November Battlefield 1 update will add in the game’s anticipated Rental Server program.

The Battlefield 1 Rental Server program “will allow players to set up their own private and public Battlefield 1 servers, with control of different gameplay options to map rotations.”

When the November update goes live, you’ll be able to rent a server through the game’s in-game store.

These rental servers will be hosted by EA itself, not third-party companies, which means there should be better support if and when you run into trouble.
 
Nazad
Vrh Dno