Šta je novo?

Banka Intesa

Meni se sviđa ova nova fora virtuelne kartice. Ako je za džabe korišćenje toga u hit račun, to je super.
A takođe red ne da se osveži interfejs.
 
Evo sad gledam, imam dva devizna racuna uokviru Hit-a. Na jednome nikada nije bilo prometa, nemam pojma cemu sluzi. Drugi sluzi da preko njega idu devize za kreditnu karticu. Ako zatvorim oba, kako ce ici placanje u evrima kreditnim karticama? Mozda i ne mogu da zatvorim oba?
Valjda skine sa dinarskog, po njihovom kursu (online kurs, hit... tako bi trebalo)
 
Evo sad gledam, imam dva devizna racuna uokviru Hit-a. Na jednome nikada nije bilo prometa, nemam pojma cemu sluzi. Drugi sluzi da preko njega idu devize za kreditnu karticu. Ako zatvorim oba, kako ce ici placanje u evrima kreditnim karticama? Mozda i ne mogu da zatvorim oba?
Devizni račun za koji je vezana kreditna kartica mora ostati aktivan.

Ili jedan ili drugi uslov. 1500+ eur na racun mesecno se gleda, a ne zbir za prethodna 3 meseca ILI tromesecni prosek sredstava veci ili jednak 30k eur.
Sto se tice toga kako proveravaju to dalje kada dobijete status:
Capture.PNG
 
Lično sam daleko od ovog magnifica računa, ali za klijente sa ovim primanjima bi dao free račun :)
Mislim da neke banke i imaju te premijum račune, preko tako nekih iznosa im ne naplaćuju odrzavanje itd...
 
Održavanje računa, pa to im je najsigurnija lova svakog meseca. Ne verujem da će se većina banaka od toga odreći. A sad kad pogledaš kako su fino naštelovali cene za plaćanje preko mBanking, odlično im ide slivanje novca na njihov račun.
 
Poslednja izmena:
Magnifica racun mogu otvoriti i klijenti koji nemaju Magnifica status- info od mog savetnika.
 
Još nekoliko informacija iz AIK banke:

tekući račun sa održavanjem od 250 rsd mesečno daje pravo na dve kartice- jedna Master vezana za dinarski račun, Dina ( koja ne ulazi u kvotu ) i može da se uzme još jedan Mastercard koji funkcioniše kao Intezina Visa Classic Debt. Održavanje deviznih računa se ne naplaćuje. Imaju uplatno/isplatne bankomate za EUR i mogućnost online oročavanja štednje.

Tekući račun od 320 RSD daje i putno osiguranje kod Wienera ali samo za vlasnika računa.
 
Bio dokon danas, prosetam do ekspoziture i zatvorim oba devizna racuna koja imam u Intesi. Pitam sta je sa kredinom karticom, tj.sa koriscenjem iste u evrima? Kaze nista, sve isto, samo sto moram da evre na karticu uplacujem na salteru banke. Otprilike sam to i do sada radio, jer nemam priliva u stranoj valuti u Intesi. Tri puta mi je to ponovila, i ja reko super, zatvaraj.
 
Da potvrdim vezano za AIK. Bio sam Jutros i otvorio taj račun od 250 dinara. I naručio obe MasterCard kartice (jedna za dinarski i jedna za devizni). Sve trajalo 50 minuta. Imalo brdo papira da se potpiše. Kažu da će kartice biti gotove za 10-15 dana.

Dobio sam LIB i otvorio e-banking. Lepo radi. Prebacio nešto para iz Intese online, da vidim kako radi. Kupio i neki evro da probam. Kurs malo povoljniji od Intese.

Nisam uzimao kreditne kartice, čekove i dozvoljeni minus jer mi ne treba. Ko zna koliko bih još čekao...
 
Da potvrdim vezano za AIK. Bio sam Jutros i otvorio taj račun od 250 dinara. I naručio obe MasterCard kartice (jedna za dinarski i jedna za devizni). Sve trajalo 50 minuta. Imalo brdo papira da se potpiše. Kažu da će kartice biti gotove za 10-15 dana.

Dobio sam LIB i otvorio e-banking. Lepo radi. Prebacio nešto para iz Intese online, da vidim kako radi. Kupio i neki evro da probam. Kurs malo povoljniji od Intese.

Nisam uzimao kreditne kartice, čekove i dozvoljeni minus jer mi ne treba. Ko zna koliko bih još čekao...
Koji kurs daje AIK, koliko je povoljniji od Intese? Da li postoji neka usluga uz koju daju srednji NBS ili blizu njemu? Neko je pomenuo ,ovde, da kada se sa bankomata podižu dinari, sa EUR računa, razmena ide po srednjem kursu NBS.
 
Ma malo je to. 118.1 za evro.
U Intesi je 118.2
Nije to neka razlika, ali simpatično mi. Nisam očekivao.

Na drugo pitanje ne znam odgovor.
 
Oooo hvala bogu da su ubacili podesavanje limita preko aplikacije, da ne moram vise na e banking da se logujem svaki put.
 
Koji kurs daje AIK, koliko je povoljniji od Intese? Da li postoji neka usluga uz koju daju srednji NBS ili blizu njemu? Neko je pomenuo ,ovde, da kada se sa bankomata podižu dinari, sa EUR računa, razmena ide po srednjem kursu NBS.
U pitanju je tzv. Flexi paket i MasterCard kartica vezana za neki devizni stedni racun u okviru tog paketa, ako me sjecanje sluzi. @kibicer ce me ispraviti ako grijesim, posto je on o tome pisao nedavno i demonstrirao da ta kartica zaista vuce sredstva po srednjem kursu, ali to ako podizes novac na bankomatu i placas u dinarima u zemlji. Ne vjerujem da imaju ovu pogodnost kad ides u drugom smjeru, tj. RSD -> EUR (doduse, mozda imaju, ali sa nekom drugom karticom). Znaci, nije u pitanju klasicna mjenjacnica, nego uslovi koji vaze za pomenuti racun i karticu.

Inace, ja nikako da uhvatim vremena i procitam ili raspitam se detaljnije o ovom paketu, ali vrlo moguce da cu ga uzeti samo zbog fleksibilnosti kod konverzije EUR -> RSD.
 
Na sajtu AIK banke nisam video da imaju Flexi paket.
 
Ima li AIK karticu za plaćanje preko neta, kako je to rešeno kod njih?
 
Imaju posebnu karticu.
 
Da potvrdim vezano za AIK. Bio sam Jutros i otvorio taj račun od 250 dinara. I naručio obe MasterCard kartice (jedna za dinarski i jedna za devizni). Sve trajalo 50 minuta. Imalo brdo papira da se potpiše. Kažu da će kartice biti gotove za 10-15 dana.

Dobio sam LIB i otvorio e-banking. Lepo radi. Prebacio nešto para iz Intese online, da vidim kako radi. Kupio i neki evro da probam. Kurs malo povoljniji od Intese.

Nisam uzimao kreditne kartice, čekove i dozvoljeni minus jer mi ne treba. Ko zna koliko bih još čekao...
Druze hvala puno, bas mi dosta znaci informacija iz prve ruke jer i ja planiram ovih dana da otvorim racun u AIK banci.
Jel mozes jos da mi kazes kako ti se cini njihova mobilna aplikacija? Placanje skeniranjem QR? Jel sve okej radi?
 
Ne znam. Plaćam u proseku 4 računa mesečno i koristim isključivo e-banking. Na telefonu mi to mnogo sitno, pa nisam ni aktivirao mobilnu aplikaciju u Intesi, a neću ni u AIK-u.
 
Devizni račun za koji je vezana kreditna kartica mora ostati aktivan.
@Girese to važi samo kada je kartica izdata uz 100% devizni depozit. Korisnici takve kartice ne moraju imati dinarske tekuće račune.
Ovde se uglavno govori o kreditnim karticama izdatim uz pakete (recimo HIT). Uopšte ne moraš imati devizni račun da bi koristio karticu.
Pogresno sam se izrazio, to je varijanta stednje po vidjenju:
Tačno tako, Flexi štednja (po viđenju). Uz njega daju MasterCard debit, sve besplatno (barem bilo). Odavno sam ga otvorio (pre više od 5 godina), i sve vreme potrošnju u dinarima (POS ili AIK bankomat) zadužuju po srednjem kursu.
Druze hvala puno, bas mi dosta znaci informacija iz prve ruke jer i ja planiram ovih dana da otvorim racun u AIK banci.
Jel mozes jos da mi kazes kako ti se cini njihova mobilna aplikacija? Placanje skeniranjem QR? Jel sve okej radi?
Android aplikacija im je odlična, imaju IPS. Po meni, bolja od intesine Ako ti znači, mogu da okačim neki ss.
 
@kibicer Koliko vidim ovaj Flexi racun je skroz free (ukljucujuci opcionu MC uz njega), ali me zanima da li koristis mBank/eBank uz njega? Ako da, je li cijena 70 dinara mjesecno (kao u tarifniku)? Ako ne, kako provjeravas stanje tog racuna? Da li bankomat ispise stanje prilikom recimo isplate ili uplate novca (posto se namjenski upit stanja na bankomatu naplacuje skoro kao i mBank/eBank usluga, 50 dinara, sto se nikako ne isplati)?
 
U AIK banci sam ovlašćen na tuđi račun (paket), pa po tom osnovu imam aplikaciju u kojoj mogu da vidim i ovaj svoj Flexi račun, kao i račune druge osobe. Ovlašćenje sam dobio pre nego što je AIK napravio aplikaciju, tako da mislim da sam je dobio po tom osnovu, a da ne sleduje (besplatno) uz Flexi račun. Nagađam, nisam siguran.
 
Може ли Дина картицом Поштанске Штедионице да се плаћа/купује онлајн у Србији?
 
@Girese to važi samo kada je kartica izdata uz 100% devizni depozit. Korisnici takve kartice ne moraju imati dinarske tekuće račune.
Ovde se uglavno govori o kreditnim karticama izdatim uz pakete (recimo HIT). Uopšte ne moraš imati devizni račun da bi koristio karticu.

Tačno tako, Flexi štednja (po viđenju). Uz njega daju MasterCard debit, sve besplatno (barem bilo). Odavno sam ga otvorio (pre više od 5 godina), i sve vreme potrošnju u dinarima (POS ili AIK bankomat) zadužuju po srednjem kursu.

Android aplikacija im je odlična, imaju IPS. Po meni, bolja od intesine Ako ti znači, mogu da okačim neki ss.
Da li je moguće u aplikaciji AIK banke postavljati limite po kanalima potrošnje za kartice ili privremeno blokirati karticu?
 
Druze hvala puno, bas mi dosta znaci informacija iz prve ruke jer i ja planiram ovih dana da otvorim racun u AIK banci.
Jel mozes jos da mi kazes kako ti se cini njihova mobilna aplikacija? Placanje skeniranjem QR? Jel sve okej radi?
Supruga mi je u AIK, a ja sam bio ranije, pa nekad radim stvari umesto nje. Aplikacije je ok, funkcionalna. Otprilike ima sve feature kao sadasnja Intesa, samo sto je nekako staromodna. Mislim pokusali su nekako da je doteraju vizuelno, ali nekako izgleda kao iz doba Windows XP-a :D . Ali radi. Ebanking je isto ok, malo ruznjikav. Samo feature koji mu mnogo fali, koji ja nisam nasao ni ranije ni sada, je da se naknadno skine uplatnica nakon sto se izvrsi transakcija.

Da li je moguće u aplikaciji AIK banke postavljati limite po kanalima potrošnje za kartice ili privremeno blokirati karticu?

Nije moguce, tj. ne da sam ja nasao.

Licno sam bio zadovoljan AIK-om, samo me nervira sto ponekad mora da se ceka red, nemaju opciju bankarskog savetenika/licnog bankara i onda mora da se ceka red koji nekad moze da bude podugacak. Cini mi se da ce Intesa sada dodati mogucnost inostranih transakcija preko portala, a AIK to nema (znaci cekanje reda), a to mi treba par puta godisnje. Jednom sam sa njom cekao 2.5 sata, hteo sam da ubijem bar 4 penzionera.
 
hteo sam da ubijem bar 4 penzionera.
Što, jesu došli tamo da igraju šah ili su došli i oni da podignu pare ili uplate nešto isl! Sigurno nisu došli da stoje 2 sata u redu jer jako to vole....
Što nisi ubio onog ko je umesto tipa 5 šaltera odredio da ima samo 2 da bi uštedeo na platama i veličini lokala isl!
Kod mene u erste banci recimo, ima tipa 5-6 šaltera ali ja nikad nisam video da rade više od 3, ostalo zjapi prazno, doduše jako retko idem kod njih ali verujem da je isto kao i u pošti, od 5 šaltera koji mogu da rade na uplatama/isplatama nikad više od 3 nije radilo a najčešće rade samo 2 jer eto, neko gleda da što više uštedi... (a svi oni što dođu i moraju da čekaju su žrtve, nikome nije fetiš dugo stajanje u redu).
 
Što, jesu došli tamo da igraju šah ili su došli i oni da podignu pare ili uplate nešto isl! Sigurno nisu došli da stoje 2 sata u redu jer jako to vole....
Što nisi ubio onog ko je umesto tipa 5 šaltera odredio da ima samo 2 da bi uštedeo na platama i veličini lokala isl!
Ima istine u tome sto govoris, od 5 radi 3, ali je brat-bratu 70% njih je tu doslo da zavrsi stvari koje mogu na bankomatu ili uopste nije moralo da dolaze. Ako zna da kucka na Viberu, moze da koristi i mBank aplikaciju. I meni je cale penzioner, da me ne razumes pogresno da imam nesto apriori protiv penzionera, i poslednji put je bio u redu u Katastru pre godinu dana, da bi iz 34. pokusaja zavrsio prenos imovine sa svog pokojnog oca, na sebe, sina jedinca. Vecina u redu u banci prati ustaljeni pattern:

Koliko imam na racunu?
- 25 hiljada
Dajte mi 20 ( i onda se seti da ima neki racun da plati, pa onda vrati 5 od tih 20 hiljada banci)
 
Nazad
Vrh Dno