Šta je novo?

Auto sijalice (LED)

Xenoni u farovima bez sočiva i LED u običnim halogenim farovima su za robiju, pogotovo kad je kiša i mokar kolovoz.
Svako ko redovno, svakodnevno vozi naleće ma takve likove. Još veći je problem kad se naleti na te likova ali van grada i gradske rasvete, koja donekle kompenzuje to rasipanje svetla.
Postoje i xenoni koji idu u far bez projektora. Budi malo precizniji u opisu :)
 
Koliko traju mogu da izguraju bar god dana
Pogledaj na sajtu uvoznika osrama, možda daju i neku dužu garanciju. Ja sam za mene uzimao xenon sijalice sa 4 godine garancije i zaista sam uz pakovanje dobio overen kartončić sa datumom prometa i serijskim brojem sijalice i piše 4 godine garancije.
Na automobilu imam i dnevno svetlo pa možda xenon zaista i potraje toliko.
 
Covek pitao za halogene, ne za xenon, a garancije, kao i dugotrajnost im nisu ni priblizne.
 
Mislim da su ti dobro rekli, nisam cak siguran da uopste neke halogene imaju garanciju.
 
Traju onoliko koliko vozis, te sijalice obicno imaju zivotni vek od 250-400 sati u praksi cesto i manje.
Inace ja se privremeno vratio na halogene.
Philips ultinon led (pisao sam o njima vec na pocetku teme, post #3) su izgleda zavrsile karijeru.
U zadnje vrem pocele da se pregrejavaju i gase, prvo se desvalo pri visokim spoljnim temperaturama a potom sve ucestalije.
Kad podvucem crtu bila je to odlicna investicija, pogotovo sad kad sam na halogenima primetim koji je to bio odmor za oci.
Presle su za 3.5 godine oko 60 hiljada.
Sledece god. bi trebao najverovatnije uzeti neki noviji auto ali u koliko se planovi izjalove definitivno uzimam Philips Ultinon Pro3022.
Kad sam vratio halogene krenuli ljudi da mi blicaju, setih se tad da sam po stavljanju led sijalica malo korigovao i podigao snop.
Sad posle korekcije sve 5 kao i sa led-om.
 
Traju onoliko koliko vozis, te sijalice obicno imaju zivotni vek od 250-400 sati u praksi cesto i manje.
Inace ja se privremeno vratio na halogene.
Philips ultinon led (pisao sam o njima vec na pocetku teme, post #3) su izgleda zavrsile karijeru.
U zadnje vrem pocele da se pregrejavaju i gase, prvo se desvalo pri visokim spoljnim temperaturama a potom sve ucestalije.
Kad podvucem crtu bila je to odlicna investicija, pogotovo sad kad sam na halogenima primetim koji je to bio odmor za oci.
Presle su za 3.5 godine oko 60 hiljada.
Sledece god. bi trebao najverovatnije uzeti neki noviji auto ali u koliko se planovi izjalove definitivno uzimam Philips Ultinon Pro3022.
Kad sam vratio halogene krenuli ljudi da mi blicaju, setih se tad da sam po stavljanju led sijalica malo korigovao i podigao snop.
Sad posle korekcije sve 5 kao i sa led-om.
Pogledacu i te filips bitno da daju belkasto svetlo i da se lepo vidi
Ove Philips Ultinon Pro3022 su led nisu halogene
Ima neke bolje filips od osram
 
Poslednja izmena:
Sta je bolje da uzmem za kola, od ove sijalice i koje duze traju

Da li imaš ili nemaš posebna dnevna svetla?

Ako nemaš te moraš sve vreme voziti sa upaljenim svetlima, sve te pojačane traju jako kratko.
Msm, i ovako traju kratko, a kada rade i tokom dnevnih vožnji, nisu isplative.
 
Wurth obična halogena je moja preporuka, 30-40kkm vek trajanja kod mene za klasičnu H4. Sijaju manje više jsto kao i sve halogene, te pojačane ako ćeš da menjaš na svakih par meseci jedino ima smisla, plus cifra...
 
Da li imaš ili nemaš posebna dnevna svetla?

Ako nemaš te moraš sve vreme voziti sa upaljenim svetlima, sve te pojačane traju jako kratko.
Msm, i ovako traju kratko, a kada rade i tokom dnevnih vožnji, nisu isplative.
Nemam dnevno svetlo ali mogu kao poziciju da stavim led sijalice da bidu kao dnevno svetlo.
Stavio bi ja i H4 led nece auto da mi prihvati one kineske C6, samo baca dugo nece kratko, a kad stavim jedni halogeni i jednu led, tada radi led kratko dugo a kada su dve led samu bije dugo nece da prebaci kratko. Sad nisam probao ove kvalitetnije led da vidim da li njih prihvaza auto, ali jedino da nadjem neku radnju koja prodaje da probam led filips ili osram te kvalitetnije da li ce prihvatiti. Nemam sociva u far
 
Nemam dnevno svetlo ali mogu kao poziciju da stavim led sijalice da bidu kao dnevno svetlo.
Stavio bi ja i H4 led nece auto da mi prihvati one kineske C6, samo baca dugo nece kratko, a kad stavim jedni halogeni i jednu led, tada radi led kratko dugo a kada su dve led samu bije dugo nece da prebaci kratko. Sad nisam probao ove kvalitetnije led da vidim da li njih prihvaza auto, ali jedino da nadjem neku radnju koja prodaje da probam led filips ili osram te kvalitetnije da li ce prihvatiti. Nemam sociva u far

QQLeLe.... :eek:
Ajde ti batali to i ne diraj ništa.
Napravićeš opasnost na putu.
 
Nemam dnevno svetlo ali mogu kao poziciju da stavim led sijalice da bidu kao dnevno svetlo.
Stavio bi ja i H4 led nece auto da mi prihvati one kineske C6, samo baca dugo nece kratko, a kad stavim jedni halogeni i jednu led, tada radi led kratko dugo a kada su dve led samu bije dugo nece da prebaci kratko. Sad nisam probao ove kvalitetnije led da vidim da li njih prihvaza auto, ali jedino da nadjem neku radnju koja prodaje da probam led filips ili osram te kvalitetnije da li ce prihvatiti. Nemam sociva u far
Teško da će radi probe iko hteti da otvara pakovanje.
 
Taj 'kineski' LED tipa C6, ne da gledati u pravcu fara na kilometar, to je tek katastrofa. Sija far kao da su i duga i kratka zajedno upaljena. To se tek zove rasipanje, i ne ide u iste recenice sa Philips Ultinon-om.
 
Ako kupujete od pravnog lica, po zakonu imas 24 meseca garanciju
Pravno lice je firma na to mislis ili ? Koliko firmi pitao sve kazu da nemaju garanciju.

Ok, ali računaj da ako iole više voziš i nemaš dnevna svetla, te jače halogene neće izgurati ni godinu dana.
Daj link od to neka dnevna svetla da nisu preskupa da ubacim i ja,da stedim sijalice
 
Ako kupujete od pravnog lica, po zakonu imas 24 meseca garanciju

Garancija na sijalicu sa užarenim vlakom?!? To nema nigde u svetu.
Ne pišite neutemeljene predpostavke.



Daj link od to neka dnevna svetla da nisu preskupa da ubacim i ja,da stedim sijalice

Dnevna svetla su svetla koja postoje fabrički na novijim vozilima, i svetle preko dana da se vozilo vidi sa veće daljine. Obično su uskog i koncentrisanog snopa.
Vozilo koje ima fabrička dnevna svetla ne mora da drži upaljena oborena svetla tokom dana.
Video si valjda to na novim vozilima?!? Uglavnom su u LED izvedbi ali ima ih i sa halogenim sijalicama.

Samo fabrička dnevna svetla su legalna.
 
Garancija na sijalicu sa užarenim vlakom?!? To nema nigde u svetu.
Ne pišite neutemeljene predpostavke.





Dnevna svetla su svetla koja postoje fabrički na novijim vozilima, i svetle preko dana da se vozilo vidi sa veće daljine. Obično su uskog i koncentrisanog snopa.
Vozilo koje ima fabrička dnevna svetla ne mora da drži upaljena oborena svetla tokom dana.
Video si valjda to na novim vozilima?!? Uglavnom su u LED izvedbi ali ima ih i sa halogenim sijalicama.

Samo fabrička dnevna svetla su legalna.
Nemam dnevno svetlo,sto imaju novija vozila
 
Ja sa jednim padobranskim upadom. Na kola još nisam stavljao LED, nekad davno xenon dok je to bilo aktuelno.
Sad mi treba za motocikl, u pitanju je Yamaha FZ8-SA, ima dva fara napred, u jednom je H7 sijalica u drugom H4.

Da li postoji varijanta LED sijalice koja nema hladnjak/ventilator iza da bih mogao da zatvorim poklopac od fara da ne ulazi voda u far? Znači da bude sličnih dimenzija kao halogena sijalica.
Stavljao sam na Versys-u, pre par godina led sijalicu, tako da ti mogu reći drugarski da to ne pokušavaš. Bolje ako ti treba dodatno svetlo na motoru, kao i svi, stavi "maglenke" sa sočivima i lepo ih usmeri.

Trenutno vozim Tracer 900, on ima full led farove i nista što bi stavljao u taj far ne može da ima efektat kao fabrički led far. Jasno mi je da verovatno i nemaš takva očekivanja, ali to što ti hoćeš, dovešće do toga da si danju manje vidljiv (da ti ne pričam, znas i sam koliko je to na motoru važno), a uveče ćeš imati nešto što je samo lepše boje od obične sijalice, ali nikako i usmerenije ili jače..

Po povratku iz Turske, negde kod Izmira, sam se jedno sat vremena zajebavao na pumpi da vratim običan h7, jer mi vožnja po sitnoj kiši uz taj led bila nemoguća. Posle toga probao još nekoliko modela led sijalica i sve su bile meeeeh.
 
Razmisljam sad o kupovini xenon sijalica, sta da gledam neki kazu da gledam bi xenon.
 
After market Xenoni se stavljaju samo u reflektor farove, ako hoćeš da liči na nešto, i ako hoćeš da ne oslepiš vozače što idu u susret.

Bi Xenon je neka modifikacija celog fara (nije plug-and-play). To radi bolje, ali ne znam detalje. Problem je što takođe nije legalno na tehničkom pregledu, a ne može se tek tako izvaditi pred tehnički pregled.
 
Nazad
Vrh Dno