Šta je novo?

ASUS M4A89GTD PRO/USB 3.0

I još jedno pitanje...pošto je nekako naopačke urađen PCI-E x16 slot..da li postoji način da se x16 prebaci softverski na x8.Od kartice ne mogu da ubodem PCI TV kartu.
 
@Spacemaster

Pazi, definitivno nesto nije u redu. Podigao sam BUS na 230(x14), i kad opalim po LinX, napon mi sa 1.344 (u idle(mada varira, cas je 1.344 a cas 1.356)) skace na 1.392 (malo je i 1.380:S:) i naravno, posto sam na BOXu, temperature odmah skacu na 60+. Nisam ni pustio da se zavrsi ceo krug. :mad:
 
I još jedno pitanje...pošto je nekako naopačke urađen PCI-E x16 slot..da li postoji način da se x16 prebaci softverski na x8.Od kartice ne mogu da ubodem PCI TV kartu.

Ne razumem sta zelis reci??? Moze li malo jasnije:)
 
@ Andragon...kako si podesio memoriju?Sad sam video da mi je memorija na Auto modu u OverDrive-u pokazuje memoriju na 669 Mhz a kad iz Biosa podesim na 1600 BSOD-uje.
Daj mi molim te neka setovanja ako imaš oko voltaže memorije i klokovanja.Inače memorija je Geil BD 1600Mhz,Cl9 9-9-9-28
 
Ne razumem sta zelis reci??? Moze li malo jasnije:)

PCI-E x16 slot je sa donje strane ploče a ne sa gornje tako da kad stavim grafiku zatvara mi slot u koji mogu da ubodem TV karticu.Pa ne znam da li da ubodem grafiku u PCI-E x8.
 
PCI-E x16 slot je sa donje strane ploče a ne sa gornje tako da kad stavim grafiku zatvara mi slot u koji mogu da ubodem TV karticu.Pa ne znam da li da ubodem grafiku u PCI-E x8.

Znam to da je doljni slot x16 dobija se ubadanjem male kartice u gornjem slotu (stvarno bezveze napravljeno od strane Asusa za takav klas ploce al sta je tu je). Nemas nikakvih problema ako je ubodes u gornjem, pad u performansama je minimalan moze se reci i nikakav. Pozdrav
 
Znam to da je doljni slot x16 dobija se ubadanjem male kartice u gornjem slotu (stvarno bezveze napravljeno od strane Asusa za takav klas ploce al sta je tu je). Nemas nikakvih problema ako je ubodes u gornjem, pad u performansama je minimalan moze se reci i nikakav. Pozdrav

Potpuno bez veze,ali nešto mora da izleti :)
Mislio sam da je tako ali reko da pitam pošto sam nov u AMD segmentu....sad idem na sledeći problem ... memorija :)
 
Evo nema šanse da je stavim na def vrednosti .....
 
Pa nisam ni ja toliko strucan,uglavnom moja memorija radi 7-10-7-24-32 na 1.65v,podigao sam napon na 1.65 i podesio latency i radi ko ludo ;)

 
Ja sam se igrao malo i uspeo sa da sa nekim auto tune up-om iz biosa klokujem memoriju i procesor,čak je sama ploča podigla napon i Mhz memorije na def...ali je pri tom izgleda crko HDD....Samo počne da kucka tj preskače i NIŠTA.Nadam se da ga zbog tog kloka ploča sad ne prepoznaje...samo da mogu podatke da izvučem ali ako je umreo skroz...kuku meni!!!

Jedino što je ispalo iz toga je to da je proc bio bez problema kloknut na 3.6 a sa Turbo unlockerom sam dobio još koji Mhz do 3.9 :) sa stock kulerom i pri tom u idle-u su temperature bile oko 45 stepeni...
 
Poslednja izmena:
@Spacemaster

Pazi, definitivno nesto nije u redu. Podigao sam BUS na 230(x14), i kad opalim po LinX, napon mi sa 1.344 (u idle(mada varira, cas je 1.344 a cas 1.356)) skace na 1.392 (malo je i 1.380:S:) i naravno, posto sam na BOXu, temperature odmah skacu na 60+. Nisam ni pustio da se zavrsi ceo krug. :mad:

Napajanje ili mreža, ili oboje, ili jednostavno tako se ponaša sa tim primerkom CPU-a. Ja sam probao sa 960 i 555 otključanim i nemam ni izbliza slične simptome. Sa druge strane, ploča ima niz zaštitinih mera stoga da ti crkne cpu to se nemoj bojati. Ako dođe do crkavanja to će biti ploča, a uzrok će biti sigurno mreža sa kojom napajaš ceo komp. Stoga opuštencija.

P.S
Još uvek stojim pri tome da želim da probam tvoju ploču i proc, stoga nudim ti se da o mom trošku pošalješ MB i CPU aksom i o mom trošku ti je vraćam kroz max 3-4 dana.
 
Poslednja izmena:
Napajanje ili mreža, ili oboje, ili jednostavno tako se ponaša sa tim primerkom CPU-a.

+1 sumnjivo je i meni napajanje( na slikama se vidi da su amperaze pod nominalnih vrednosti), autor ako ima mogucnost da proba sa drugim napajanjem i da vidi da li su rezultati isti.
 
Prvi "osumnjiceni" je mreza, pa tako da cu probati kod nekog drugog u stanu. Verovatno mogu i sa drugim napajanjem, mada bi to bilo cimanje.

@Spacemaster

Moram da priznam da sam odusevljen tvojim zalaganjem za tim da mi pomognes, i jako cenim to. Ideja ti je primamljiva, razmislicu. A ako dodje do toga da ti posaljem MB, CPU i RAM, pa mozda i napajanje, to ce biti, naravno o mom trosku.

Mozda pre svega toga da se, za neki dan, cujemo telefonom, i podrobnije ti objasnim sta se, tacnije, zbiva.

Do tada: "Let the Force be with you." :d
 
Nemaš frke, sad sam za stolom sa AMD-om, CrossHair IV Extreme je u akciji. :)
Stoga ako se odučiš ti javi...
Pozzz :wave:
 
Samo da podelim dvodnevno iskustvo sa ostalima...Dakle imao sam dooosta problema sa novom konfiguracijom.Prvi problem je bio sa HDD,a drugi sa novom memorijom Geil BD ddr3 1600Mhz.

Problem sa HDD je bio u lažnom crkavanju...Ploča je podešena tako da kad se učitaju def podešavanja u biosu ona vrati opcije sa SATA2 na SATA3 konekciju i tom prilikom HDD počne da cakće,krči i pušta sve one mile i drage zvukove POKVARENOG HDD-a :)
Drugi problem je u tome što memorija koju sam kupio NIKAKO neće da radi na deklarisanih 1.6v i 1600Mhz već samo na 1.59v i 1333Mhz.Šta da vam kažem kad ni ljudi koji su mi prodali ploču nisu znali u čemu je problem a ni sad ne znaju kako memorija ne ide na deklarisane vrednosti.
Tako da...svi koji uzimaju ovu sjajnu ploču bez daljnjeg neka obrate pažnju na podržane memorije da ne bi napravili glupost kao ja :).....
Ali i pored toga sve pohvale za poloču.... :)
 
Za HDD sam ti rekao, ali za mem ne znam sta da kažem večiti problem sa geilom :). Sa druge strane, da li si podešavao ručno ili iz XMP profila iz BIOS-a?
 
Za HDD sam ti rekao, ali za mem ne znam sta da kažem večiti problem sa geilom :). Sa druge strane, da li si podešavao ručno ili iz XMP profila iz BIOS-a?

Probao sa jedino iz biosa,kad podesim na 1.6v počinje da prijavljuje nešto tipa owervoltage u žutoj varijanti,mada nije ni 1333 loše obzirom da nema nekih posebnih razlika 1333-1600.Sačekaću da vidim kako će biti sa gamingom ako prođe taj test moduli ostaju :) HDD sam sredio :) za sad svi rade kako treba.
 
Hm, cudan problem sa memorijom. Ja sa svojim Geil Ultra Plus 2000MHz nemam nikakvih problema, radi i na 2000MHz pri 1.65V. Jedino nisam pokusao da zatezem latencije. Prvo da sredim problem sa vDrop-om i jos nekim problemima koji su u vezi sa naponom CPUa. :wall:
:wave:
 
Dzena,što više čitam postove vidim da dosta ljudi ima slične probleme sa Geil memorijom..konkretno sa ovom koju sam ja uzeo.Svi manje ili više ostaju na 1333.Po def ploča stavlja niže napone verovatno što nije Asusom podržana Geil memorija pa verovatno napon i latence rangira prema nekoj sličnoj memoriji...Uffff zaboravio sam kako je frustrirajuća za...ebancija oko ovih stvari... :D Dok mi je Intel kuckao u kućištu mirna mi bila glava :)
 
He, pazi kakav sam malopre problem imao. ubacim dzojstik da odigram sa ortakom PES2011. Kako gurnem dzojstik u prednji USB (na kucistu), tog trenutka mi se iskljuci monitor, i zabode mi komp (nista se na desava, samo mrtvilo). Opalim hard reset (po dugmetu), i sad radi sve normalno. Da ovo nije neki indikator da, ipak, postoji neki problem sa strujom, naponom ili sl. Nesto tipa, kao napravio sam kratak spoj kad sam ubacio USB. Mozada sam i lupio totalnu glupost, ali mi deluje da ima neke logike. ,)
 
dzena ti ko da imash kratak spoj sa masom ^^
 
@mickk

i ja sam imao istih problema i nije do ploche vec do memorije, jednostavno ne moze da radi sa command rate 1T ili na asusu valjda 1N (nisam siguran), ne znam koja oznaka u biosu. samo to podesi na 2T ili 2N i radice na 1600 cl9. na 1333 radi sa 7-7-7-22 1T, ali sve preko toga nema shanse.
 
Poslednja izmena:
@mickk

i ja sam imao istih problema i nije do ploche vec do memorije, jednostavno ne moze da radi sa command rate 1T ili na asusu valjda 1N (nisam siguran), ne znam koja oznaka u biosu. samo to podesi na 2T ili 2N i radice na 1600 cl9. na 1333 radi sa 7-7-7-22 1T, ali sve preko toga nema shanse.

Po defaultu je mem na 2N. Ako je drugačije odlična opaska ovo bi trebalo da reši problem.
 
@mickk

i ja sam imao istih problema i nije do ploche vec do memorije, jednostavno ne moze da radi sa command rate 1T ili na asusu valjda 1N (nisam siguran), ne znam koja oznaka u biosu. samo to podesi na 2T ili 2N i radice na 1600 cl9. na 1333 radi sa 7-7-7-22 1T, ali sve preko toga nema shanse.

Probaću i tako,znam da nije do ploče :) problem su mi na ploči pravili hardovi pošto sam zaboravio da je ploča po def na SATA3...
A za memoriju vidim da se svi žale...mada ću probati...Hvala na info-u kolega :)
 
2T sam stavio ali pre toga sam uspeo da podignem na 1444Mhz,mada vidim da gura stabilno sad tu brzinu...Jedina je razlika što sam stavio neko malo vodeno hlađenje...
 
Samo da kazem da sam narucio posle malo vise vremena:

1. Asus M4A89GTD PRO
2. AMD Phenom II X2 560, 3.3GHz BOX Black Edition
3. 2 x 2GB DDR3 Geil PC1600, Ultra Plus, GUP34GB1600C7BDC
4. CoolerMaster Hyper 212 Plus

sutra stize pa cemo da testiramo i javimo rezultate !!
 
Nazad
Vrh Dno