Šta je novo?

Assetto Corsa , by Kunos Simulazioni

Realno grafika nam je najmanje bitna ovde, ovo se vozi i nema vremena za razgledanje okolo :)
 
Kakav ce patch ovo da bude.. I tacno sam znao da ce Miata i 787b postati official :)

Sent from mTalk
 
Pa dugo nije bilo nekog ozbiljnog update-a a znalo se da budze AC zbog izlaska na konzole tako da očekivano dobar patch sledi :)
 
Vidim da se ovde najviše piše, pa cu pitati u ovoj temi. Uzeo bih neki volan koji bih koristio na ps4(driveclub, gt7 kada izadje) i na pc-u(ac, forza kada izadje).
Šta uzeti? Prvi izbor mi je bio ferrari t300(sa boljim pedalama), ali naši ga cene 460e, sto mi je previše, buduci da sam amater. Koliko je t150 dobar izbor i koliko ga ima smisla upariti sa 3tpa?
 
Nemas mnogo izbora, izgleda jedino pristupacno je T150, ne znam ko ga tacno ima sa foruma, javice se, ali koliko cujem da je dobar volan. DFGT bi ti bio idealan jer je vrh volan za najpristupacniju kintu, ali Sony nije bio zainteresovan da ga omoguci.. Sta je 3tpa? :)

Btw, evo ga changelog, mozda jos neku sitnicu nisu naveli:

this is what we got until now:

1.5
- New Abarth 595esseesse and S1, S2 upgrades
- New Ford Mustang GT 2015
- New Corvette C7 Stingray
- New Black Cat County track
- Nurburgring gp circuit updated
- Nurburgring gp circuit now with 4 layouts
- Silverstone circuit updated
- Monza circuit updated
- Spa circuit updated
- Nurburgring Nordschleife circuit updated
- Nurburgring Nordschleife endurance cup layout added
- Mugello circuit updated
- Magione circuit updated
- Imola circuit updated
- Drift circuit updated
- Vallelunga circuit updated
- Vallelunga classic layout added
- Vallelunga circuit (all layouts) now has 24 car slots
- Activated time progression in Multiplayer
- Damage is now visible in Multiplayer mode for remote cars
- Launcher: steam overlay support disabled due to stability issues
- Launcher: re-instated multi-process mode for CEF due to stability issues
- Launcher: changes to memory usage policy, more aggressive memory releasing thresholds
- Fixed Lamborghini Miura gearbox damage
- Updated drivetrain upshift and downshift timings for all cars
- F6 inside cameras use internal sounds
- Free camera now honours distance multiplier for sound attenuation
- Of all Drivable cameras only Cockpit uses internal sounds
- Transmission sound can have its own volume (by default it shares engine volume, otherwise it uses the TRANSMISSION value set in audio.ini)
- Gearshift sound shares engine volume
- Backfire sound shares engine volume
- Fixed car sound when bottoming out
- Realtime app shows lapped guys (blue) and lapping guys (green)
- Fixed FuelLapEvaluation function
- Fixed fuel consumption on turbo engines
- Fixed inconsistency on UI tech specs
- Modding : added FormCamera functionality to associate internal/external soundset
- Modding : added console commands "observeLights" and "observeFlames" (work as observeDigital); EDIT_MODE is deprecated
- Modding : added Digital Instrument KERS_CHARGE (percentage)
- Modding : added Digital Instrument TOTAL_LAPS (if session is not race then "---")
- Modding : added Digital Instrument CURRENT_LAP
- Modding : added Digital Instrument EST_LAPS (if est is less than 0 then "--.-")
- Modding : added Digital Instrument AMBIENT_TEMP
- Modding : added Digital Instrument FUEL_CONS (UNITS: MPG_UK, MPG_US, L100 or "Kms per Liter" if missing)
- Modding : added Digital Instrument PLACE_HOLDER to avoid fixed digits on texture (use TEXT)
- Modding : added ON_BOARD_LOOKBACK_OFFSET in car.ini
- All tyres now use V7 with brand new heating values (beta: except Exos F1 tyres yet)
- All tyres now use V7 with brand new falloff level and speed (beta: except Exos F1 tyres yet)
- Changed all tyres flex and pressure relation.
- Changed all tyres footprint and pressure relation
- Modified global aero efficiency with yaw angle. Works on all cars
- Added new aero.ini version=3 with new YAW_CL_GAIN values that can stall wings depending on yaw angle
- Yaw angle stalling wings and diffusers for GT2/GT3 cars and Mercedes C9 and Lotus 98T
- All GT2/GT3 cars now have minimum height 55mm
- 200,400,500,1000,2000 meters drag circuits now available
- Modding : ksPreviewBuilder added to sdk/dev folder
- Python Interface:
- initFont(fontfamily, italic, bold)
- setCustomFont(fontfamily, italic, bold)
- getCameraMode()
- setCameraMode(acsys.CM)
- getCameraCarCount(carId)
- setCameraCar(F6 camera index, carId)
- focusCar(carId)
- getFocusedCar()
- getServerName()
- getServerIP()
- getServerHttpPort()
- getServerSlotsCount()
- isCarInPitline(carId)
- isCarInPit(carId)
- isConnected(carId)
- getCarBallast(carId)
- getCarState(carId)
- eKersCharge
- eKersInput
- totally revamped backfire system (will not break mods)
- added new F1 "dash camera" and "Chase camera #2"
- CameraManager : fixed issue globalCameraIndex
- Fixed Camera selection on Replay Interface
- Fixed CameraApp to reflect Dash and Chase changes
- Fixed Camera system messages
- Fixed Random camera wrong cameras + message
- added CameraOnBoard offset to avoid car parts on view
- added new driver model with lod
- added Fuel Lut to solve issues with several cars gauges
- SharedMemory : added new members
- SPageFilePhysics
float turboBoost = 0;
float ballast = 0;
float airDensity = 0;
- SPageFileGraphic
int isInPitLine = 0;
float surfaceGrip = 0;
- SPageFileStatic
float maxTurboBoost = 0;
float airTemp = 0;
float roadTemp = 0;
bool penaltiesEnabled = false;
float aidFuelRate = 0;
float aidTireRate = 0;
float aidMechanicalDamage = 0;
bool aidAllowTyreBlankets = false;
float aidStability = 0;
bool aidAutoClutch = false;
bool aidAutoBlip = false;
- fixed several cars still featuring dashboard "floating" digits
- fixed car scraping volume
- added first implementation of Force Feedback Post Processing (docs in cfg/ff_post_process.ini)
- improved camber calculations
- improved tyre heating on low friction surfaces (grass,sand etc)
- added new "Tyres" app (work in progress)
- Server lap counters and lap times are now 16 bit unsigned ints allowing super long sessions/races
 
Poslednja izmena:
Ja moram da vas pitam nesto, pre nego sto odustanem. Resim kao malo da vozim nesto, a i da izvadim volan posle 5-6 godina, i gledam sta bih mogao da probam od igrica i ovo mi se ucini zanimljivo. Naravno, prvo sam hteo da probam, skinem, ok, kapiram, to je verzija za nas sa jeftinijim kartama, ali nije problem, vrlo rado cu ih podrzati, kunos mi je uvek bio zanimljiv i to. Medjutim, od starta imam probleme sa igricom, razne stvari, ajde pronadju se neka resenja online, ali svaki put je neki drugi problem, prakticno nemoguce je igrati, ako sam sastavio jednom, mozda dva puta da sam odvozio nekoliko krugova i to. Sada, vidim neke verzije su, sta znam, 1.4 nesto, da ne lupam ovde, pa vidim da je to neki ongoing development, najavljuje se sada i neka nova verzija. Pitanje je, posto vidim ovde ima ljudi koji igraju i prate, da li i drugi ljudi imaju probleme, da li to ima veze sa verzijom, ima li neka ili da li se planira konacna verzija, u sustini ima li nade. Sto se tice moje kofiguracije, nije nista posebno, ali solidan je racunar, ne mislim da je to problem, mozda windows pravi probleme, windows 10 je u pitanju, osim toga i ove moje verzije igrice ja ne vidim sta bi mogao da bude problem, osim ako nije problem u samoj igrici, a onda mi se ne ulazi u neku avanturu, ja sam stariji covek, jedino to me zanima, pokrenem i igram, ne mogu svaki put da trosim vreme trazeci razna resenja. Mogu ja da navedem pojedinacno probleme, ali nije sustina u tome, igrica radi, pa sledeci put kada hocu da vozim neki je problem, pa malo radi, pa ne radi, i sve tako.
Tako da, ako neko ima neka slicna iskustva ili zna da se i drugi ljudi zale, u sustini pitanje je ima li nade da ovo moze da se sredi da radi kako treba ...
 
Koliko je t150 dobar izbor i koliko ga ima smisla upariti sa 3tpa?
Kolega već sam ti odgovorio za volan u PS4 temi :) Nemaš jeftiniji a bolji od T150, što se toga tiče uzimaj i ne razmišljaj jer ti bolji ne treba(za prvu kupovinu, posle ako ostaneš u ovim vodama može nešto još bolje tipa T300).

Uparivanje sa T3PA pedalama ima smisla samo ako ćeš kupovati i menjač TH8A u suprotnom će ove pedale koje dobijaš u kutiji raditi posao. Ali da T3PA su mnogo bolje odnosno bar 5 klasa iznad ovih krljavih što daju.
 
Poslednja izmena:
Ja moram da vas pitam nesto, pre nego sto odustanem. Resim kao malo da vozim nesto, a i da izvadim volan posle 5-6 godina, i gledam sta bih mogao da probam od igrica i ovo mi se ucini zanimljivo. Naravno, prvo sam hteo da probam, skinem, ok, kapiram, to je verzija za nas sa jeftinijim kartama, ali nije problem, vrlo rado cu ih podrzati, kunos mi je uvek bio zanimljiv i to. Medjutim, od starta imam probleme sa igricom, razne stvari, ajde pronadju se neka resenja online, ali svaki put je neki drugi problem, prakticno nemoguce je igrati, ako sam sastavio jednom, mozda dva puta da sam odvozio nekoliko krugova i to. Sada, vidim neke verzije su, sta znam, 1.4 nesto, da ne lupam ovde, pa vidim da je to neki ongoing development, najavljuje se sada i neka nova verzija. Pitanje je, posto vidim ovde ima ljudi koji igraju i prate, da li i drugi ljudi imaju probleme, da li to ima veze sa verzijom, ima li neka ili da li se planira konacna verzija, u sustini ima li nade. Sto se tice moje kofiguracije, nije nista posebno, ali solidan je racunar, ne mislim da je to problem, mozda windows pravi probleme, windows 10 je u pitanju, osim toga i ove moje verzije igrice ja ne vidim sta bi mogao da bude problem, osim ako nije problem u samoj igrici, a onda mi se ne ulazi u neku avanturu, ja sam stariji covek, jedino to me zanima, pokrenem i igram, ne mogu svaki put da trosim vreme trazeci razna resenja. Mogu ja da navedem pojedinacno probleme, ali nije sustina u tome, igrica radi, pa sledeci put kada hocu da vozim neki je problem, pa malo radi, pa ne radi, i sve tako.
Tako da, ako neko ima neka slicna iskustva ili zna da se i drugi ljudi zale, u sustini pitanje je ima li nade da ovo moze da se sredi da radi kako treba ...

Pa bas ne mozemo da ti pomognemo kad bas nista nikako nisi precizirao sta je problem, kakav je komp itd :) Mislim mogu uopsteno da ti kazem jer 'visim' na AC forumu da AC generalno super radi, ne pratim toliko sekciju sa bagovima i problemima jer ih ja bukvalno nemam, ali ono nije poznata kao igra koja ima ozbiljnijih problema.
AC support odgovara jako brzo i brzo bi resio problem, al moras imati original igru, inace ce da te iskuliraju i/ili banuju sa foruma..
 
Ja moram da vas pitam nesto, pre nego sto odustanem. Resim kao malo da vozim nesto, a i da izvadim volan posle 5-6 godina, i gledam sta bih mogao da probam od igrica i ovo mi se ucini zanimljivo. Naravno, prvo sam hteo da probam, skinem, ok, kapiram, to je verzija za nas sa jeftinijim kartama, ali nije problem, vrlo rado cu ih podrzati, kunos mi je uvek bio zanimljiv i to. Medjutim, od starta imam probleme sa igricom, razne stvari, ajde pronadju se neka resenja online, ali svaki put je neki drugi problem, prakticno nemoguce je igrati, ako sam sastavio jednom, mozda dva puta da sam odvozio nekoliko krugova i to. Sada, vidim neke verzije su, sta znam, 1.4 nesto, da ne lupam ovde, pa vidim da je to neki ongoing development, najavljuje se sada i neka nova verzija. Pitanje je, posto vidim ovde ima ljudi koji igraju i prate, da li i drugi ljudi imaju probleme, da li to ima veze sa verzijom, ima li neka ili da li se planira konacna verzija, u sustini ima li nade. Sto se tice moje kofiguracije, nije nista posebno, ali solidan je racunar, ne mislim da je to problem, mozda windows pravi probleme, windows 10 je u pitanju, osim toga i ove moje verzije igrice ja ne vidim sta bi mogao da bude problem, osim ako nije problem u samoj igrici, a onda mi se ne ulazi u neku avanturu, ja sam stariji covek, jedino to me zanima, pokrenem i igram, ne mogu svaki put da trosim vreme trazeci razna resenja. Mogu ja da navedem pojedinacno probleme, ali nije sustina u tome, igrica radi, pa sledeci put kada hocu da vozim neki je problem, pa malo radi, pa ne radi, i sve tako.
Tako da, ako neko ima neka slicna iskustva ili zna da se i drugi ljudi zale, u sustini pitanje je ima li nade da ovo moze da se sredi da radi kako treba ...

Jesi razmisljao da krenes u politiku? Toliko si se raspisao a bukvalno nista konkretno nisi rekao. :D

Salim se, nemoj da se plasis Assetto-a, mi smo ovde malo zaludjeni pa pratimo patch-eve i forume mozda i vise nego sto igra zasluzuje, ali u principu sve radi kako treba. Glavna mana Assetto-a je nekompletan online mod i losa single player kampanja, ostalo je sve zaista odlicno (fizika, grafika, force feedback, modovi, laser scanned staze, zvuk jedino zna tu i tamo da razocara).
 
Pa bas ne mozemo da ti pomognemo kad bas nista nikako nisi precizirao sta je problem, kakav je komp itd :) Mislim mogu uopsteno da ti kazem jer 'visim' na AC forumu da AC generalno super radi, ne pratim toliko sekciju sa bagovima i problemima jer ih ja bukvalno nemam, ali ono nije poznata kao igra koja ima ozbiljnijih problema.
AC support odgovara jako brzo i brzo bi resio problem, al moras imati original igru, inace ce da te iskuliraju i/ili banuju sa foruma..

Hehehe, znam vrlo dobro kako developeri gledaju na nezvanicne verzije igre, da ne kazem kopije, imam stotine originala, 30+ godina iskusva u video igrama, nebitno. Mislim da nema svrhe da nabrajam probleme koje sam imao, smatram da nisu povezani, od povratka u meni prilikom ucitavanja staze, menjanja rezolucija, force 32-bit opcije u podesavanjima, instaliranja biblioteka, cak i onih koje nisu potrebne, po samom proizvodjacu igrice, do nekih poruka, upozorenja prilikom startovanja igrice i sta sve ne, i to sve u samo par sati u dva dana. Verovatno nisam dobro formlisao pitanje, u sustini, samo sam ovo hteo da cujem od zajednice: "ali ono nije poznata kao igra koja ima ozbiljnijih problema".
Hvala u svakom slucaju, probacu da skinem neki drugi rip, pa cu videti sta i kako.
 
^Nemoj da igraš igicu zato i neće :D Lepo kupi original i vozi ko čovek šta gubiš vreme na krljave verzije sa neta... Isplati se višestruko čisto da znaš :)
 
Ma ljudi, uopste nije nikakva vazna stvar, mogu ja i bilo koju drugu voznju da igram, da ne pricam o starijim voznjama, kojih imam prilicno. Niti imam vremena, niti imam zelju za ozbiljnijom aktivnoscu na ovom polju. Upravo je to svrha celog pitanja, ako je ovo ovako kao sto se meni desava, onda ne vidim nikakvu poentu da uzimam igru koja mi "ne radi". Svejedno, hvala svima na odgovorima.
 
Niti imam vremena, niti imam zelju za ozbiljnijom aktivnoscu na ovom polju.

Bez ljutnje onda drug al' promašio si temu onda, ovde je sve vezano za HC simulaciju/e ,a vreme koje se odvaja za ovo je ogromno i posvećenost tj aktivnost je još veća kako se više ulazi u ovu priču...
 
Ma kakva ljutnja, drug, daleko od toga, cenim tvoj "doprinos" u ovih par postova, cak smatram da sam previse oteo od teme. Svejedno, simpaticno mi je, i ako ne volim da pretpostavljam, pretpostavljam da pripadas novijoj generaciji ljubitelja, takozvanih, simulacija voznje.
 
Ovo ko da je neko napravio dupli nalog da nas zeza malo hah :D

Inače izašao 1.5 patch ,2.4GB
 
Graficki napredak ocigledan, bez pada fps-a, nove staze super za opustanje :D
 
Imao sam 10 min za testiranje, fantastican graficki update za stare staze, jedva sam prepoznao Valelungu! Teksture asfalta kidaju.
Black cat county odlicna ALI ubise oni zuti znakovi za skretanje, kao neka zesca arkada :( Vec sam se pozalio na forumu ali sumnjam da ce ista tu menjati. Ako ostane tako verovatno cu je jako slabo voziti.

Sent from mTalk
 
Black cat county odlicna ALI ubise oni zuti znakovi za skretanje, kao neka zesca arkada
Kao da je iz Driveclub-a bukvalno copy paste lokacija, što ne mora da znači da je loše ali 15 strelica na krivini nije moralo baš, deluje ružno.
Ni ja nisam imao vremena pa ću sutra lepo da probam sve.
 
Borise,jer si probao na def ppfilterima ili neke koje ti koristis? Koje bese ppfiltere koristis, i na koliko drzis saturation?
 
Probao default i brzo se vratio na andrein mod, nebo i zemlja razlika. Jos mi je poslao novu verziju danas, kacim kad budem za kompom.
Saturation 100 ide s njegovim modom.

Sent from mTalk
 
Malo slicica







I obecani novi mod od Andree (novo je samo "covered" i "cloudy" vreme), Covered novu verziju sam cekao ko leba, jos ce da je tweakuje. Filter je "default NO AE PH3".
 

Prilozi

  • Andrea 2016.rar
    23.4 KB · Pregleda: 21
ahaaahahaha kakav fail
 
Koji je ovo hotfix po redu od juče? Evo opet neki patch od 3,3MB...

Neka se javi još neko ako je primetio ali mislim da je za koji procenat lakše voziti AC u smislu više gripa,testirao sam Ruf-a pre i posle i definitivno ima razlike tj lakše je...Da li su se Borisove sumnje obestinile(konzole)...
 
Da bre, gripa ima kol'ko hoces. Ili smo mi navikli na manjak gripa pa je sad sve kako treba, ko ce ga znati.
 
Što više vozim to mi je čudnije,neverovatno da ovako menjaju fiziku olako,ne kažem da je loše ali je promena.

Bitno je da su balone stavili na Nord-u :D

acs 2016-04-01 18-43-38-64.jpgacs 2016-04-01 18-44-54-19.jpg
 
Uzeo sam konkretno da odvozam, da, ima vise gripa sad, iz razloga sto je sa 1.4 bila velika promena sto se tice guma i bile su 'work in progress', sad su ispeglali to sto su zapoceli i ne gubi se vise grip kad ne treba.
Vozio sam sa ortakom kombo M4 street gume na Paul Ricard-u bas dosta pre neki mesec, pa taj M4 je proklizavao u trecoj i cetvrtoj kao lud, sad je to sve normalnije i definitivno imam vise informacija sta se desava. Iako mi je dosadio taj kombo koliko smo ga izgulili, sad sam vozio sigurno preko pola sata samo to, i opet se odusevljavam.
Te teorije zavere da 'uproscavaju' igru su bu*alaste, nemaju nikakvu korist od toga bukvalno..
 
Nazad
Vrh Dno