Šta je novo?

Assetto Corsa , by Kunos Simulazioni

Dobar je volan ali preskup. Ne moze biti duplo bolji od Fanateca DD PRO koji kosta duplo jeftinije.. 700$ vs 1350$.
 
Jos najavise 3D drvece sa CSP 1.8 public releasom i jos neke silne emisive promene (narocito zanimljivo za instrumente i nocnu voznju) a sve vise implementiraju i ray tracing.
Sad se cak i kondenzacija skupja na staklima (vrata) ako je izvor toplote (kao izlaz auspuha) dovoljno blizu. Vidi se delimicno na 4. screenshotu, nisam puno vozio pa se nije nagomilalounknown_2022.11.01-09.41.png.Screenshot_urd_darche_egt_2020_ks_nordschleife_1-10-122-9-6-41.jpgunknown_2022.11.01-09.37.pngunknown_2022.11.01-09.40.pngScreenshot_urd_darche_egt_2020_ks_nordschleife_1-10-122-9-25-49.jpg
 
Da li zna neko u cemu je problem, guglao sam malo ali nisam nasao resenje pa da pitam vas, mozda neko zna... Kupio sam AC ultimate edition, namestim stazu kola sve zivo i kada kliknem start, kao krene da ucitava i vrati me na uvodni meni... Ne znam sta moze da bude... A RaTpi verzija radi :D
 
Poslednja izmena:
Skini Content manager i tako pokreci, ko jos pokrece AC iz igre ne budi nub :D
 
Hvala na odg :)
Nub sam za to, evo i preko menadzera izbacuje neke greske jaaao....
 
Za one koji se jos zanimaju ovom fantasticnom igrom, imate vec neko vreme podrsku za jako kvalitetno online trkanje i rangiranje (slicno iracing-u) - Low Fuel Motorsport
Voze se citave sezone i ima svega, od endurance prototipova (za koje vam treba poprilican safety rating) do mazda miatica i reno clia.
Postoji uputstvo na sajtu kako da instalirate sve sto vam treba (cm, sol ili pure, penalty system mod, i auto ili stazu koji su uglavnom jako kvalitetni modovi i na izvolte za download).
Kada podesite sve to, preporucio bih da udjete u jedan od practice servera i izpodesavate grafiku, GUI, i provezbate stazu ako vam je nepoznata.
Ono oko cega sam ja lupao glavu je sto sam pokusavao da se upisem za trku F3 na Spa, ali mi je safety rating bio prenizak kao novajliji, pa nikako nisam mogao da pristupim. Na pocetku, morate da odvozate cini mi se bar 10ak trka da bi ste dobili licencu za nesto jace, i to one rookie serije - clio, mazdica, i njima slicni.

 
Poslednja izmena:
planiram t818 sa ferari edition f1 volanom...vraca se najveci :D nekako mi lepo lepse od fanateca :D
 
Pogledaj prvo recenzije oko quick releasea i koliko se savija. Ovo je njihov prvi DD i treba ga zaobici. Uzmi ako imas 100% garanciju na povrat novca ili direktnu konekciju sa thrustmasterom.
 
^to nije nista. @Boris Lozac je kacio na nekim prethodnim stranama dobar kombo PP filtera, Reshade-a i CSP podesavanja. A jos je AC dosta poodmakao od tad.
 

Prilozi

  • acs_2024_01_15_20_38_13_285.jpg
    acs_2024_01_15_20_38_13_285.jpg
    108.8 KB · Pregleda: 20
  • acs_2024_01_17_20_38_19_981.jpg
    acs_2024_01_17_20_38_19_981.jpg
    225.7 KB · Pregleda: 20
  • acs_2024_02_04_14_59_35_746.jpg
    acs_2024_02_04_14_59_35_746.jpg
    347.4 KB · Pregleda: 24
  • acs_2024_02_24_21_34_09_182.jpg
    acs_2024_02_24_21_34_09_182.jpg
    517.3 KB · Pregleda: 25
  • acs_2024_02_25_22_32_59_975.jpg
    acs_2024_02_25_22_32_59_975.jpg
    173.5 KB · Pregleda: 25
  • Screenshot_lm_hypercar_499p_sx_lemans_30-11-123-23-15-5.jpg
    Screenshot_lm_hypercar_499p_sx_lemans_30-11-123-23-15-5.jpg
    122 KB · Pregleda: 34
uzeo sam t818 uradio update i sve to ali mi je kalibrisan volan ovako...sta sam zajebo :D uvek mi ga tako namesti :D
S2TvSwlT.jpg
 
Sta ti pokazuje u control panelu, jel na sredini? 50%?
 
To sa tri dugmeta si ga manuelno kalibrirao sto ne bi trebao. To jedino u slicaju kada odu senzori. Pogledja opet u control panelu da li fizički volan prati softverski. Znaci ako senzori odu offf.. i manuelno ga kalibriras, moze se desiti ovo:




Sretno sa volanom, da te dobro sluzi, ali mi i dalje nije jasno zasto si isao na njega pored toliko problema.
 
Poslednja izmena:
To sa tri dugmeta si ga manuelno kalibrirao sto ne bi trebao. To jedino u slicaju kada odu senzori. Pogledja opet u control panelu da li fizički volan prati softverski. Znaci ako senzori odu offf.. i manuelno ga kalibriras, moze se desiti ovo:




Sretno sa volanom, da te dobro sluzi, ali mi i dalje nije jasno zasto si isao nenja pored toliko pr
pa prati...a koji senzori su otisli ovo je novo iz kutije...prvi sam otvorio?
 
Vozim f1 2022 i mogu vam reci da me ruke zabolise kako je ovo je jako :D sve radi i ekran na volanu i sve pokazuje...sve je top :D
 
Za pun osecaj pobrini se da je ili RSS ili VRC formula (to su profi modding grupe. VRC verzija se smatra najnaprednijom virtualnom formulom. RSS za nijansicu losiji ). Modovi se inace placaju ali ne mnogo.
A i ako si dovoljno snalazljiv, lako mozes doci do njih i bez potezanja za kreditnom karticom ;P
 
Ja mislim da on prica o codemastersovoj formuli :)

Jel to nema na forumu neka ofišl tema za volane? Nije zar da nas ima 5-6 koji vozamo. Ja se napokon nadam CSL-u DD ove godine ako fanatec opet ne prne sa pošiljkama.
 
..u Assetto Corsa temi lolz
Taman da se malo obrazuje.
 
vozio sam...ovako planiram sve da skockam playseat-trophy-logitech-g-edition-12.jpg
 
Prica se vec neko vreme o AC2. Kad god Kunos doda prefix pored AC (compatizione, ili kao sad EVO) pocinjem da sumnjam u ogranicenost igre.
Trebalo bi da se pojavi na jesen koliko sam cuo.
 
Nabili su nogom unreal engine i vratili se svom a kruze informacije da ce biti modovanja tako da se nadam da nece biti opet neka sponzorisana liga kao sa ACC.

Najbitnije i najveca kritika po izlasku ACC jeste bila na multiplayer. Nema oficijalnih takmicenja, rankinga, fixed setup utrka itd itd. Ljudi hoce ono sto iRacing i sada rFactor 2 imaju.

Ako i dalje multiplayer bude afterthought kao u AC i ACC, sav fokus bacam na iRacing. ACC mutli i dalje izgleda kao mod nekog fana. Necu da kazem da je ACC hotlap simulator kao AC ali ACC multi je neozbiljan. U ostalom, LFM popularnost govori najvise.
 
AC je od skoro u LFM samo to sto fanovi zele ozbiljniji multi je mac sa dve ostrice.
Da, dobijes ti kvalitetniji multi, ali samo ako znas da vozis i predjes tamo onaj inicijalni period gde su sve boranija, tj. kad nabijes malo ELO i safety rating.
A onda vidis sa kakvim alienima si zaglavio i posle 10ak trka shvatis kako teoretske sanse nema da drzis korak sa njima. Nema problema kazes sebi, ne trkam se za pare, 5. mesto, molim lepo. I onda kroz jos 10 trka shvatis kako ima jos manje ljudi jer oni hoce da pobedjuju, a ne mogu a ego se ne zadovoljava 7. mestom.

I iracing je precenjen sto se toga tice. Vozio sam oko godinu dana, i ono sto mi se tamo desavalo mi se nije desavalo nigde. Boris se za prvo mesto 20 krugova sa likom, branik uz branik, i u poslednjem krugu obilazimo vozilo za ceo krug pod plavom zastavom. On se skloni da ovaj ispred mene prodje ali nije znao da sam ja odmah iza njega i vrati se valjda da pokupi zavetrinu, kao da mu to nesto znaci...
Sjebe mene, izletim, i preko trave se vratim bez kontrole (cista inercija jer je bio jak kontakt pri 200+km/h) i ja sjebem vodeceg..
Umesto da zavrsimo 1,2 obojici DNF i zesci penali.
Lik je iskulirao kada je video na replay sta se desilo ali je sve to bilo prethodno propraceno kroz voice chat (koga iracing iz nekog razloga ima u toku trke).
I to je bio slucaj koji je meni prelio casu, da ne spominjem desetak drugih kod kojih sam ozbiljno razmisljao da batalim ali iz nekog razloga nisam.

Meni bi daleko vise znacio kvalitetan AI. Od ljudi kao pojave polako pocinje da mi se pegla.
 
Poslednja izmena:
To oko debalansa i jeste problem sa igrama koje nemaju ranking kao iRcing. Isto sto je za tebe neko alien u iRacingu, tako sam ja u ACC na pojedinim serverima..




A svi koji voze ACC znaju da je 2:18 po krugu jako jako slabo. Ali zasto voziti na limitu kada je konkurencija tanka. Drugo, upravo sto nemas rankiga vozis sa alienom i onda dobijes razliku izmedju najboljeg i najjaceg od 10 sekundi po krugu. To je sve samo ne voznja za uzivanje. A pogledaj sad najbolja vremena i razlike u iRacingu:

1712243271700.png

iRacing je rankiran po PRO A B C D Rookie kategorijama. Ja vozim sa A i B vozacima (trenutno sam u B jer sam se tek ponovo vratio) i utrke su fenomenalne. I pored klasa, vozaci se klasificiraju po iRatingu.

AC jeste od neki dan u LFM-u ali je ACC godinama. Mislim od prvog dana.

Meni je voznja protiv botova ili hotlaping kao kada uzmem svoje auto pa se vozam po gradu. Ali ok, ako bas neko ne voli takmicenje pa zeli opusteno uz AI, onda ne treba nista drugo gledati do Automobiliste 2. Igra je cista desetka za AI voznje.

Sto se tice udaranja, snimis i posaljes prijavu. I to fali u AC igrama jer u iRacingu i u LFM ligi, ligi koja je kreirana od entuzijasta, posaljes prijavu sa replay fajlom i igraci se kaznjavaju.

Ja sam dva puta rentao ACC servere samo da mogu normalno voziti i da se odaljim od idlota jer ACC penaltie sistem ne znaci apsolutno nista.

Danas racing igra jednostavno ne znaci nista ako multiplayer nije uradjen kako treba.

Jest da im je trebalka decenija ali su rFactor 2 developeri skontali pa su nakon 11 godina izbacili ligu i ako su izdali novu igru.
 
Skontali su nakon 2 ogromna peha oko virtual 24h lemansa, gde im je max verstapen oba puta bio diskonektovan sa gomilom drugih ucesnika koji su kasnije presli na iracing.

Znam za sistem prijava ali mi nista ne znaci jer je trka unistena. Moras stewardima da reziras ben hura (da snimis video i iz tvog i suparnickig auta, sa telemetrijom i svim i svacim, i to je pitanje sta ce iz svega ispasti). Jedino da vrate vreme, sto je nemoguce jelte.

Ne postoji sistem rankinga jos uvek za AC jer mi deluje da jos uvek ima malo igraca. Neki spic je vikendom za trke od recimo podne pa do 20h i tu bude eventualno za 2 servera po 20 vozaca. Elijani bi se trkali sami, mozda 4-5 njih kooliko ih ima.

Nego video ti nesto secka, kao da je snimljen u 30fps ili ja to nesto tripujem. Oprao si ih ali me cudi kako su tako svi slabi. Ja se na acc oficijalnim serverima trkao sa gomilom koji su bili sub 2:18 na spa (licno, mozda sam jednom spustio ispod 2:20) mnogo pre nego sto je zaziveo lfm.
 
Video je 60fps 4k ali ima momenata da pada ispod:

1712264934320.png


Zakucan bio kvalitet na 100% pa me mrzilo da opet snimam. Gameplay je preko 60FPS ali ocito treba podesiti gforce experience na nizoj kvaliteti da snimi 60FPS stabilnih.

7000 igraca, koliko ih trenutno ima u ACC nije malo. Znam da je to hajp radi green hella ali sasvim dovoljno za dobre lige. Licno sam ulupao skoro 600h. Obzirom da je igram jos iz doba early accessa kada je bio samo lambo i nurburgring, i nije neka minutaza.

1712265075573.png

ACC je najjeftinija simulacija na trzistu ali ljudi placaju masno prastari iRacing samo radi lige. Meni se i fizika i FF vise svidjaju na ACC. Ali je na iRacingu ekipa.
 
Nazad
Vrh Dno