Šta je novo?

Apple Event - 9. septembar 2015

Olovka za iPad 100e, oni nisu normalni.
Edit: Tastatura preko 150... :S:
 
Poslednja izmena:
4d494a0f40db40e3b72ecbc378f8fc47.jpg
98ef7748bc7bdc1bfb146b48cbd745e4.jpg
 
Pa to ni nije toliko puno, tablet sa takvim specifikacijama. Odlicno.
 
Odlican je pro, ali mi nekako skrnavo izgleda sa tastaturom.
 
Jel sam propustio predstavljanje telefona ili oni idu na kraju!?
 
Nisu jos.
 
Ali mrtvi 3d touch, force je mnogo lepse zvucalo!!
 
Editovao sam post jer videh da je moderacija efikasno odradila posao :)

Odlican je pro, ali mi nekako skrnavo izgleda sa tastaturom.

Stvarno odlican ali i dalje ne mogu da verujem da su izbacili tu verziju.. :)

Zna li se kolika je baterija u 6s? Evo sada sam nasao ovaj podatak -
- Standard Battery Li-Po 1810mAh (Non-Removable)
 
Poslednja izmena:
K'o neke žene ste...
Ipad pro po meni odličan, kao i apple tv...
 
Taj problem je resen, nastavite dalje sa pracenjem dogadjaja.
 
Nista oko rama i baterije?
Jao, ovom One Republic omiljeni bend :d.
 
Jel' bilo išta što već nije bilo poznato unapred?

Btw, ovaj bend je katastrofa... :S:
 
iPad Pro je objektivno gledano super uredjaj, ali ovu pro kategoriju ce tesko zadovoljiti. Onaj stylus je super za graficki dizajn, ali za sve ostalo mi se cini da je Surface Pro mnogo bolje resenje.
 
To je to, kraj. Da rezimiramo...

iPad Pro - po meni zvezda večeri, fantastičan device...skup, ali fantastične mogućnosti

iWatch - nije me dojmio ni kad je izašao

iPhone - logičan sled događaja, dobar upgrade, ali mi se ne sviđa što je poskupeo + namerno su izbegli da saopšte cifru za simfree, sigurno će biti skup

iOS 9 - evolucija, izuzetno dobra integracija


Sve u svemu, nema više Jobs-a, nema više magije, sve se svodi na dobro uvežbanu predstavu i to je to. Kuk i kompanija pokušavaju da ga kopiraju tako što svi od reda nose džins i ponavljaju do besvesti "amazing", ali nije to to.


edit: zaboravih olovčicu...cool gedžet, kome bude trebao, ali je po meni poskup...
 
iPhone upgrade program, odnosno novi iPhone svake godine za 32 dolara mesečno, zauvek. (hehe, ovo kod nas :smoke:)
 
edit: zaboravih olovčicu...cool gedžet, kome bude trebao, ali je po meni poskup...
zaboravio si i novi Apple TV koji se predstavio kao sasvim ok uređaj...

Definitivno razmatram kupovinu iPad Pro...
Čitanje textbook knjiga u pdf formatu u portrait modu na 12.9" bez naprezanja mi je privlačno samo po sebi.
A sa ovolikim ekranom Apple kvaliteta i 4 zvučnika je odličan uređaj za multimediju.
Novi system on chip je sigurno mnogo veći skok u performansama nego što je A8 bio u odnosu na A7.
Olovka je ok kome treba, tastaturu su verovatno morali da naprave ovako radi stabilnosti zbog dimenzija uređaja, ali je po meni neprivlačnog izgleda...
Početna cena za model od 32 GB očekivana, ali šteta što su preskočili model od 64 giga i direktno išli na 128 GB. Šta da se radi, profitne margine...
 
ipad pro meni lično potpuno neinteresantan uređaj osim možda u najosnovnijoj verziji. U najskupljoj verziji dolazi skoro u rang novog MacBook-a koji je kud i kamo korisniji u nekom profesionalnom smislu.
 
Krenucu redom,

Sto se iPad Pro-a tice, odlican uredjaj ali cini mi se da gadja jos uzu ciljnu grupu ljudi u odnosu na Air, ne cudi me da je samo Mini update-ovan jer po meni Air izlaskom Pro-a gubi svoju svrhu.

Apple TV konacno predstavlja ono sto je Apple TV trebao da bude, prodavace se sigurno dosta bolje od originalnog koji je imao niche market a po meni mogli su malo da porade na dizajnu samog uredjaja.

iPhone kao iPhone - opet donosi nesto sto menja nacin na koji koristimo smartphone-ove (prvo je bio Multi Touch potom Siri, pa Touch ID i sada 3D Touch ili koja mu je vec abominacija od marketinskog imena), fantasticno je ispracen HW sa SW-om i mislim da uz ovaj upgrade program samo ima da se zacementira kao najprodavaniji smartphone.
 
Nazad
Vrh Dno