Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

jel moze na telefonu da se blokira neka bazna stanica, hteo bih najblizu da blokiram da vidim ove dalje koliki signal i brzinu mogu da mi daju?
 
Laičkim jezikom da pitam, jer mi Google nudi sve neka naprednija rešenja:

Kako odraditi cast sa Android telefona na desktop računar (Win10) najbliže načinu koji smart TV omogućavaju?

Znači ne kao Samsung DEX fazon, nego ono, banalno prebacim YT koji upravo gledam.

Može li to uopšte bez dodatne opreme?
 
Jel ima neko predlog za neku dobru habit aplikaciju? Pokušavam da pomognem jednoj osobi da promeni neke životne navike, odnosno da se izađe iz neke učmalosti u koju je upala, pa mi je pala napamet ideja da bi neka aplikacija za unapređivanje životnih navika pomogla, tipa nešto što bi je motivisalo da više čita, trenira ili čak uvodi neke nove životne navike. Jel koristio neko nešto slično?
 
Ne znam da li sam pogodio podforum/temu... ako nisam, neka morderatori premeste moje pitanje u odgovarajucu.
Imam 9gb mobilnog Interneta(pripejd) na telefonu, sutra necu mocu da gledam fudbalsku utakmicu preko TV-a, pa cu morati preko aplikacije ''Football Live HD".
Da li je 9gb dovoljno da se odgleda fudbalska utakmica od 90/95minuta(naravno za vreme pauze u poluvremenu cu prekinutu gledanje?
 
I vise nego dovoljno, svakako nece biti 4k stream, vec u najboljem slucaju 720p.
 
Ne znam da li sam pogodio podforum/temu... ako nisam, neka morderatori premeste moje pitanje u odgovarajucu.
Imam 9gb mobilnog Interneta(pripejd) na telefonu, sutra necu mocu da gledam fudbalsku utakmicu preko TV-a, pa cu morati preko aplikacije ''Football Live HD".
Da li je 9gb dovoljno da se odgleda fudbalska utakmica od 90/95minuta(naravno za vreme pauze u poluvremenu cu prekinutu gledanje?
Ako bude imalo prenos tekme na "utakmice.net",tu ces sigurno imati, ja tu gledam uvek kad sam na poslu.
 
Jel ima neko predlog za neku dobru habit aplikaciju? Pokušavam da pomognem jednoj osobi da promeni neke životne navike, odnosno da se izađe iz neke učmalosti u koju je upala, pa mi je pala napamet ideja da bi neka aplikacija za unapređivanje životnih navika pomogla, tipa nešto što bi je motivisalo da više čita, trenira ili čak uvodi neke nove životne navike. Jel koristio neko nešto slično?
Koristim ovu app dugi niz godina, ne znam da li ce da ispuni tvoja ocekivanja, ali meni zavrsava posao
 
Treba mi dobra aplikacija za galeriju? Ima li neko neki predlog?
 
Samsung nativna ili simple gallery.
 
^^^ Simple gallery
--------------
Edit:
Vidim u poslednje vreme ovaj interfejs za unos datuma se koristi na dosta mesta..
Je li to do mene pa nisam skapirao kako ili je zaista jedini način da 564 puta kliknem na < da bih izabrao januar 1977?
1000010454.png
 
Poslednja izmena:
Ni slučajno simple gallery, jer je prodata i nije više ono što je bila. Ovo okačeno iznad je fork pre prodaje, pa ako hoćeš simple gallery, instaliraj ovo iznad. Takođe postoji i Aves.

@Poolmaker šta fali malo više da tapkaš? :) Tapneš na godinu i otvori se selektor godina.
 
Jel ima neko predlog za neku dobru habit aplikaciju? Pokušavam da pomognem jednoj osobi da promeni neke životne navike, odnosno da se izađe iz neke učmalosti u koju je upala, pa mi je pala napamet ideja da bi neka aplikacija za unapređivanje životnih navika pomogla, tipa nešto što bi je motivisalo da više čita, trenira ili čak uvodi neke nove životne navike. Jel koristio neko nešto slično?
Možda je potrebno više aplikacija? Čitači za ebooks imaju statistike i remindere, istraži u tom smeru. Ne mogu da dam tačnu preporuku jer čitam na ipadu.

Za fizičku aktivnost preporučujem narukvicu za aktivnost za naniži budžet, recimo Mi Band, a zatim kako raste budžet, Garmin, Coros, sa tim imam iskustva i mogu da pomognem. Davno sam imao Amazfit, i verovatno bilo koji smartwatch može da pomogne. Nije obavezan, može i uz telefon, ali sat je bolja stvarčica jer je uz tebe. Meni je to pomoglo da promenim navike i da shvatim da treba ranije da legnem, ustanem, kako da spavam, da jedem i slično, a otišao sam i mnogo dalje, ali to nije za ovu temu.

U svakom slučaju, u osobi mora postojati volja, ovo je samo mala pomoć. Ako volje nema, ne može joj niko pomoći ništa.
 
To što proprietary aplikacije imaju trackere nema veze sa ovim. U @ROCK -ovom slučaju nema razloga ni smisla da koristi trenutni simple gallery gde je uglavljen kôd za praćenje i zahtevano duplo više permisija od fossify verzije, koja je bolja verzija iste aplikacije.
 
Samsungova galerija je ok, ko nece da se mlati sa drugim aplikacijama.
 
Hm, prati me Google, Microsoft i još 300 drugih zainteresovanih strana ali zato ću da se osećam ugroženo od ZipoApps. Ok, neka ti bude, ni slučajno ne koristiti Simple Gallery i stvar je rešena.
Tom analogijom onda ne treba ni kuću i auto da zaključavaš, pustiš da uđe i uzme ko šta hoće, kad te već pljačkaju političari i ostala državna aparatura.

U svako slučaju, kolega je dobio preporuke i činjenice, na njemu je da odluči.
 
Moze li nekako da se namesti da ako koristim aplikaciju nekog sajta, i neko mi posalje link koji je na tom sajtu da mi se klikom na link on otvori u aplikaciji, a ne u browseru?
 
Otvaraće ukoliko je u samu aplikaciju implementirana ta funkcija. Tzv. deep link
 
Postaviću pitanje ovde ,zbog frekvencije a i iz razloga jer je ovde puno starih korisnika.
Tražim thread na forumu koji je u OP imao detaljan tutorial kako , pomoću TunnelBear ,promeniti region za PlayStore. Sada tražim taj thread, ali ga ne pronalazim. Može li neko pomoći oko pronalaženja ? Thread je imao naslov nešto kao..Kako promeniti lokaciju PlayStrore pomoću TunnelBear ..tako nekako...
 
Na sredini strane otprilike

Hvala puno, ali nije to taj thread. Thread na koji mislim.je bukvalno imao naslov nešto kao,.. Kako promeniti PlayStote region pomoću TunnelBear..tako nekako.. i to je baš detaljno uputstvo.
 
Nazad
Vrh Dno