Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Jel može preko neke aplikacije da se vidi ko i kada koristi GPS (koje aplikacije ga koriste)?

Nekad vidim u notifikacionoj liniji da se upali pa bih da vidim šta ga to pali.
 
I mene interesuje koja je to app, jer već koristim Snapseed koji u fotografije beleži i mesto lokacije gde su slikane.
Ovom aplikacijom bi se sve to podiglo na viši nivo.

Ne ubacuje podatak o lokaciji Snapseed, već kamera aparata.

A onaj ekran sa slikama dobijaš tako što otvoriš jednu sliku u galeriji, pa ideš na opciju MORE i Details. Pokazaće ti mapu između ostalog, pa kad tapneš na mapu otvara ti prikaz sa svim slikama na mapi.
 
Jel može preko neke aplikacije da se vidi ko i kada koristi GPS (koje aplikacije ga koriste)?

Nekad vidim u notifikacionoj liniji da se upali pa bih da vidim šta ga to pali.

Znam da GSam Battery Monitor ima opciju da pokaže upotrebu GPS-a. Kad pokreneš program, odeš na drugu ikonicu dole, usisivač, i s vrha iz padajućeg menija odabereš View GPS Time Used.
To ti pokazuje ko je i koliko koristio GPS, ne i kada ga je koristio, ali će ti dati okvirnu sliku šta se dešavalo.
Kod mene su recimo Weather i Android System koristi GPS po 17 sekundi, tj. Weather je poslao zahtev sistemu za GPS podacima i to je trajalo 17. Verovatno će svima Android System imati najveću upotrebu, jer je most između hardvera i sirovih podataka.
 
Poslednja izmena:
Znam da GSam Battery Monitor ima opciju da pokaže upotrebu GPS-a. Kad pokreneš program, odeš na drugu ikonicu dole, usisivač, i s vrha iz padajućeg menija odabereš View GPS Time Used.
To ti pokazuje ko je i koliko koristio GPS, ne i kada ga je koristio, ali će ti dati okvirnu sliku šta se dešavalo.
Kod mene su recimo Weather i Android System koristi GPS po 17 sekundi, tj. Weather je poslao zahtev sistemu za GPS podacima i to je trajalo 17. Verovatno će svima Android System imati najveću upotrebu, jer je most između hardvera i sirovih podataka.

Nisam se ni setio tamo da pogledam. Hvala ti.
 
Не знам да ли је било већ али ако неком треба апликација за вођење евиденције за аутомобил (гориво, сервиси, потрошња), Drivvo је одлична ствар (много више опција од домаће Мој ауто)

Про верзија се плаћа као чланарина али је у суштини потребно само ако желите да извезете фајл и то ће вас коштати 1$ за тај месец.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Ne ubacuje podatak o lokaciji Snapseed, već kamera aparata.

A onaj ekran sa slikama dobijaš tako što otvoriš jednu sliku u galeriji, pa ideš na opciju MORE i Details. Pokazaće ti mapu između ostalog, pa kad tapneš na mapu otvara ti prikaz sa svim slikama na mapi.
Ili u Galeriji gore levo izabrati za prikaz TIME.
 
Не знам да ли је било већ али ако неком треба апликација за вођење евиденције за аутомобил (гориво, сервиси, потрошња), Drivvo је одлична ствар (много више опција од домаће Мој ауто)

Про верзија се плаћа као чланарина али је у суштини потребно само ако желите да извезете фајл и то ће вас коштати 1$ за тај месец.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Još jedan glas za Drivvo, koristim ga već više od pola godine, bolje nema.
 
A šta je poenta korišćenja aplikacije tipa Drivvo? Ne kontam šta bih radio sa svim tim statističkim podacima?
 
Која је најбоља апп за праћење Олимпијских игара?
 
A šta je poenta korišćenja aplikacije tipa Drivvo? Ne kontam šta bih radio sa svim tim statističkim podacima?
Рецимо као сервисна књижица ако те већ не занима потрошња горива и сл.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Ili u Galeriji gore levo izabrati za prikaz TIME.
Nije isto :)
Kad odabereš time onda ti prikazuje lokaciju samo sa određen datum (1 dan). Ono kako je prvobitno bilo prikazano je prikazivalo podatke za celu galeriju.

0841cda5985414adcfc29f46af13d905.jpg
 
Pogresih temu za igricu :D Sto se tice tih auto aplikacija, ja sam koristio Fuelio, on mi je bio najvise user-friendly.
 
U opcijama kamere imas da ukljucis geo tagging, samsung galerija ili koja god da je to ima opciju da prikazuje slike po lokaciji. Manje vise svaka galerija ima neku slicnu opciju

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Imam samo da uključim opciju _Save location info_.
Kada slikam, sa tom uključenom opcijom,u Info-u dobijem link _Show the location in the map_.
Klik na link otvara Google maps,pokazuje samo pointer gde je uslikana, ali ne pokazuje i thumbnail, tj. sliku iznad lokacije.

A onaj ekran sa slikama dobijaš tako što otvoriš jednu sliku u galeriji, pa ideš na opciju MORE i Details. Pokazaće ti mapu između ostalog, pa kad tapneš na mapu otvara ti prikaz sa svim slikama na mapi.
Kada kliknem na More, imam samo Show on map..ali prikazuje isto, tj. nema taj 'ekran' tj. thumbnail.Samo pointer u Google maps pokazuje gde je kreirana slika.
..uzgred, nemam Samsung :)
 
Poslednja izmena:
Da li postoji neka aplikacija za pojacavanje zvuka u slusalici? Koristim Idol 4 i bas mi se slabo cuje iako je pojacano do kraja.
 
Не знам да ли је било већ али ако неком треба апликација за вођење евиденције за аутомобил (гориво, сервиси, потрошња), Drivvo је одлична ствар (много више опција од домаће Мој ауто)

Про верзија се плаћа као чланарина али је у суштини потребно само ако желите да извезете фајл и то ће вас коштати 1$ за тај месец.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Dobar predlog. Ja sam koristio Carango, ali je autor očigledno odustao od daljeg razvoja. Drivvo izgleda vrlo dopadljivo, a podržava i uvoz podataka iz Carango tako da sam uz minimalne probleme prebacio celu postojeću bazu.
 
Kada kliknem na More, imam samo Show on map..ali prikazuje isto, tj. nema taj 'ekran' tj. thumbnail.Samo pointer u Google maps pokazuje gde je kreirana slika.
..uzgred, nemam Samsung :)

E pa to je fora, ovo ima koliko znamo za sada, samo Samsungova galerija. Pojavilo se pre mnogo godina na iOS-u i dolazilo se jednostavnije do mape.
 
Ovo je za MTK telefone sto si okacio, a ako me secanje dobro sluzi Idol 4 ima snap 615.

Jedino preko custom kernela moze, mada i ovo za mtk nekome radi nekome ne.
Moja greška, mislio sam da svi jeftini kinezi furaju MTK [emoji14]

Sent from my Picasso using Tapatalk
 
Probaj preko Google App. Imaju specijal o OI. Može da se vidi raspored takmičenja, rezultati, tabela medalja, spisak sportista po zemljama...

HTC 820 via Tapatalk
Изгледа да је најбоље преко Гуглове апликације. Она званична има супер*****но ограничење на три спорта у фаворитима.
 
Nazad
Vrh Dno