Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Jel ima neko Lavazza moka pot, malo se razlikuje od ovog Biateli po obliku. Ima neka akcija na shopsteru sa 2x250gr Lavazza oro kafom.
Nema tu neke razlike, uzmi ako sme u mašinu za sudove (i ne, ne treba moka pot da se obloži uljima od kafe da bi pravio bolju kafu, mnogo je bolje da bude čist svaki put). Vodi računa i da ne radi svaki na indukciji, ako takav šporet imaš.
 

Kakav je ovaj pour over set?
Vidim da ima C2 grinder, međutim, iako ga mnogi i ovde hvale, isto tako viđam dosta problema kod nekih modela jer naravno da je očajan QC. Ako uzmem neki s kp-a, onda kapiram da su šanse za zamenu minimalne :S
 
Ljudi, kao laik pitam, treba da pazarim za poklon. Lavazza ili Dolce Gusto. I da li su patrone međusobno kompatibilne?
 
Postoje Lavazza kompatibilne sa Dolce Gusto, ali nisu sve, kao i što postoje Nespeesso kompatibilne Lavazza.
 
Uzeh Dolce Gusto Infinissima za 9300 din na nekoj akciji. Valjda je ok. Vidim da ima toplo/hladno plus velike/male kafe.
 
1684348431938.jpeg
1684348453238.jpeg
Stiglo.

3x je gušći korak nego fabrički i očekivanja moja su da eliminiše najveću manu C3. Iz prve sam dobio dial skoro kakav je bio, ali bilo je kasno da pijem više od pola kafe. Pomerio sam na 1 novi međukorak krupnije i ujutru bi ekstrakcija trebalo da bude ili perfektna ili korak do.
Šta je interesantno da sam nož (dajte bolju srpsku reč za burr, kamen?) ni posle ovoliko spremljenih kafa nema tragova habanja.
1684348758558.jpeg
 
Stiglo.

3x je gušći korak nego fabrički i očekivanja moja su da eliminiše najveću manu C3. Iz prve sam dobio dial skoro kakav je bio, ali bilo je kasno da pijem više od pola kafe. Pomerio sam na 1 novi međukorak krupnije i ujutru bi ekstrakcija trebalo da bude ili perfektna ili korak do.
Šta je interesantno da sam nož (dajte bolju srpsku reč za burr, kamen?) ni posle ovoliko spremljenih kafa nema tragova habanja.

Od kojeg "klika" si krenuo? I meni je juče stigao deo ali nisam još stigao da ga isprobam, imam Viva Style.
 
Oko 4 je kod mene, nije na 0 skroz zategnut, mada nije to toliko ni bitno. Pogledaj položaj starog pre nego što rasturiš i stavi ga u isti u odnosu na punu zategnutost.
 
U stvari, kasno. Uzeo sam ženi na poklon. I da nije dobar, nema veze. Slaže joj se boja uz kuhinju i to joj je najbitnije. Već ga otpakovala.
 
U stvari, kasno. Uzeo sam ženi na poklon. I da nije dobar, nema veze. Slaže joj se boja uz kuhinju i to joj je najbitnije. Već ga otpakovala.
Odlican je, ja koristim vec 5 godina, i prezadovoljan sam, za moje potrebe je ok, 4-5 kafe dnevno pojem, i dalje radi :)
 
Trebaće mi još jedan. Na poslu. 10tak kafa na dan bi cepao. Da uzmem isti, ili da uzmem neki jeftiniji model?
 
Oko 4 je kod mene, nije na 0 skroz zategnut, mada nije to toliko ni bitno. Pogledaj položaj starog pre nego što rasturiš i stavi ga u isti u odnosu na punu zategnutost.
A koliko klikova si namestio za espresso?
 
Oko 7 je bilo na starom koji je imao 12 podeoka, kod novog je 30/12x više, što mu dođe 17-18 od punog zavrtanja. Mogu tačno da ti kažem kada budem kod kuće, ali računaj da je to to.
 
Trebaće mi još jedan. Na poslu. 10tak kafa na dan bi cepao. Da uzmem isti, ili da uzmem neki jeftiniji model?
Kao neko ko je koristio DG, najtoplije ti mogu preporučiti da razmisliš i o Nespresso sistemu.
DG ima jako mali izbor kafa i osetno su poskupele kapsule u zadnjih par meseci. Redovna cena je oko 800-850 dinara za kutiju od 16 kapsula.
Jedan od dodataka o kome sam ranije pisao je adapter za Nespresso kapsule za DG ali ne traje večno i u mom slučaju sam poklonio DG sa tim adapterom koji trajao oko 200 doza pre no što mu je otišla silikonska zaptivka i počeo da prska vrelu vodu van posude.
Da se ne bi previše cimali i uzimali novi adapter (2.5k din), na kraju sam ponovio poklon i uzeo Nespresso Inissia Ruby Red (https://www.nespresso.rs/rs/inissia/252-inissia-ruby-red) na Prolećnoj akciji sa 50 Nespresso kapsula za 13600 dinara (64 ukupno uz 14 koje inače stižu uz sam aparat).
Nespresso originalne kapsule su oko 60 din komad i imaju impresivnu ponudu kafa.
Ponuda Nespresso kapsula drugih proizvođača je daleko raznovrsnija od DG kapsula, i Lidl i Jakobs nude odlične kapsule u za oko 20-25 din po kapsuli.

Tako da sa stanovišta ponude kafe kao i cene , po mom mišljenju Nespresso ozbiljno prednjači.
Naravno, ima i jedna mana a to ja da u Nespresso kapsule ide nešto manje kafe i to nekome može da predstavlja problem pa bi ti preporučio da ako si u mogućnosti probaš Nespresso i na kraju odlučiš za varijantu koja ti najviše odgovara.
Ako nemaš nekog gde bi probao a iz Beograda si, Nesspresso ima par "butika" kafe gde se može probati Nespresso kafa.
 
Kapsule i za Dolce Gusto i za Nespresso se kupuju ili na pijaci ili na kupujem prodajem.

Dolce Gusto su do skoro na KP bile 500 dinara za sve standardne kapsule, a sad vidim da su i oni podigli na 600.
 
Ima neko da je narucivao direktno od 1zpressa mlin, kako je prosla situacija sa dostavom i carinom
Nekako mi je promakla poruka.

Nisam naručivao mlin od 1Zpresso, jer sam na Aliexpress-u našao prodavca 12 Coffee Store:
https://a.aliexpress.com/_mqxvkHm , koji je za svaku preporuku.

Povoljnije je bilo od njih nego direktno od 1Zpresso, isporuka je bila brza i besplatna, a nisam imao nikakvih dodatnih troškova, iako sam bio spreman da ih platim.
 
Jel ima neka preporuka za visekratne kapsule za nesspreso?
Probao sam one jeftine plasticne i na dolce gusto i i nasspreso i sve sa strana duri, nesto zavrsi i u soljicu, ali neupotrebljivo.
 
Gaggia Viva, bićeš mi zahvalan kad pukneš prvu kafu, a taj Nespresso ostavi za svaki slučaj. Kad već koristiš običnu kafu, a ne kapsule, kupiš odgovarajući aparat, dovoljan je i ovaj najosnovniji.
 
Gaggia Viva, bićeš mi zahvalan kad pukneš prvu kafu, a taj Nespresso ostavi za svaki slučaj. Kad već koristiš običnu kafu, a ne kapsule, kupiš odgovarajući aparat, dovoljan je i ovaj najosnovniji.
A vidi nisam pitao za preporuku za aparat... Svakako hvala, al je pitanje bilo drugo.
 
Ko kupuje kapsule treunutno u Gigatronu ima Carraro Dolce Gusto kompatibilne kapsule za 409 din. Ima na akciji i nesspreso zamsnksih kapsula po ok ceni Kimbo, Lavazza
 
A vidi nisam pitao za preporuku za aparat... Svakako hvala, al je pitanje bilo drugo.
Pogrešno si shvatio, prepručio sam ti jednu od najjeftinijih varijanti da piješ lepu kafu, ako želiš da ideš u smeru premlevene kafe umesto kapsula. Kapsula je vrlo mala, treba više kafe i malo bolja sprava da bi to sve ispalo stvarno dobro.

Ne moraš to odmah da rešavaš, ali imaj na umu. Plus su kapsule skupe, imaš veći trošak za slabiju kafu. Lako se isplati jeftiniji espreso aparat ako je paralela sa kapsulom.

Kapsula je komfor, tu nema diskusije, ali ne bez plaćanja cene u novcu i rezultatu.
 
Dobro sam shvatio, i slazem se sa tobom, ali trenutno imam i u kancelariji i kuci nesspreso aparate, do daljnjeg ce tako ostati, tako da mi neki drugi aparati sad ne piju vodu. Tvoj predlog je na mestu kada bi se trenutno lomio sta da kupim, ali sad, sta je tu je na kapsulama sam.
 
Razocaran sam kafom na akciji u "Moja tasta ne pije svasta". U pitanju je Etiopija mix, ne znam da li stavljaju kafe na izdisaju i pred istekom roka na akciju (verovatno da), ali ovo nit mirise na kafu niti ima ukus na kafu.
 
Nazad
Vrh Dno