Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Proveri da li je ručka ravna. Mom drugaru je stigla Viva sa oštećenom. Nov novcat.
 
Snimi ako te ne mrzi, možda će neko moći da ti pomogne.
 
Fabrička nije sigurno.

Uzeh u Rumuniji pre par dana, Etiopija mi baš legla, El Salvador nisam još probao. 1000017636.jpg
 
@Dovla23 da li fabričku korpu imaš u toj ručki, koja definitivno nije fabrička? Probaj to ako već nisi, jer korpa naleže na dihtung gumu.
 
To ti je onda problem. Vrati fabricku korpu koja je 14-16g. Probaj pa javni.
Ista prica jos gore, kada sam stavio korpu sa originalknog portafiltera, primetio sam da vibracija aparata pomera rucku u smeru suprotnom kazaljke na satu, kao da je odvrce.
Nesto tu nije dobro a ne znam sta. Ajde da mi stalno prska, pa da kazem losa kafa, los aparat, los mlin, ali nije mi logicno da jedan espresso napravi kako treba a svaki sledeci ne.
 
To se meni dešavalo u početku. Sad kad je leglo posle stotina kafa nikakvih anomalija nema. Zategni jače i biće to ok.

Kod skupljeg uređaja se lako šrafi, ne ispada ništa, jednostavno je lakše za spremanje, ali kad savladaš forice jeftinka, nema problema.
 
Banalno zvuči ali kolika je šansa da problem pravi zapravo - pozicija samog aparata? Da li ti je podloga ravna? Da li možeš da postaviš nešto ispod da ublaži vibracije, a da je i dalje ravnomerno, tipa neku krpu ili sl.
 
Ista prica jos gore, kada sam stavio korpu sa originalknog portafiltera, primetio sam da vibracija aparata pomera rucku u smeru suprotnom kazaljke na satu, kao da je odvrce.
Nesto tu nije dobro a ne znam sta. Ajde da mi stalno prska, pa da kazem losa kafa, los aparat, los mlin, ali nije mi logicno da jedan espresso napravi kako treba a svaki sledeci ne.
A jesi probao fabricku rucku i korpu?
Povecaj malo granulaciju kafe.
 
Meni iskreno ne deluje da bi trebalo da se desi da je do granulacije (ali sam amater). Kada sam mleo kafu previše sitno, samo nije ni prolazila kroz portafilter, ili je išla ultra sporo, tipa za 30s da dobijem 5g. Ali mi se nikad nije desilo da pršti na sve strane. Meni se čini da nešto ne leže dobro, da li tu ima neki dihtung koji je popustio pa dok se ne zagreje (uz prvu kafu) radi kako treba, a kod druge se zagreje pa pušta. Ako je isto i sad fabričkim portafilterom i korpom, mislim da je aparat za servis.
 
Meni se čini da je problem do ručke. Ako nije fabručka, prvo što bih probao je da vidim kako se ponaša sa fabričkim setom (i korpa i ručka).
Kada postaviš fabričku ručku na prazno na aparat, da li ima nekog lufta ili pomeranja? Da li je isto kada staviš i tu novu tako na prazno? Ne moraš da puštaš vodu, samo probaš rukom da li naleže dobro.
 
Prvo Hvala svima na pomoci.
Znaci originalni portafilter radi bez problema
Originalna rucka sa novom korpom isto radi
Nova rucka sa svojom korpom curi
Nova rucka sa originalnom korpom curi

Danas mi je ispala rucka sa aparata u sred esktrakvije kao da je vibracija odvrce. Definitivno je nesto ili sa pritiskom aparata ili je rucka felericna mozda za pola mm veca u precniku pa se trudi da pri vibraciji vraca unazad

Gaggia je veoma blizu da ili ide na servis ili u kantu a portafilter kao hranilica za price:)
 
Zašto u kantu ili na servis ako originalna ručka radi? Samo nju depresurizuj i uživaj. Ja sam je tako koristio jer je deo na aparatu aluminijumski i ručka je aluminijumska, pa su slične tvrdoće. Ja sam pretpostavio rizik da se prohrom šrafi u aluminijum i da to može biti ograničenog trajanja za aluminijum na samom aparatu.
 
Jel neko naručivao nešto preko ovog sajta? Vidim da su novi, imaju kp stranicu sa malim brojem ocena, pa se pitam koliko je legit 🤔
https://www.coffeequeen.rs/

Takođe, pored Maxa jedini prodaju Kingrinder K6 pa se pitam da ovo nije samo njegov side account, diverzifikuje posao ako mu zeznu glavni nalog :D
 
Jesam ja.

Mnogo korektniji od Maxa koji je klasican vacaros i prevarant u pokusaju. Na njega vise ni KP poruku ne bi potrosio.
 
Pa sad, korektniji u kom smislu? :D Nude iste cene proizvoda. Od Maxa sam uzeo neke stvari, nije lik zeznuo ništa nikad. Stoji činjenica da obe strane fino dignu cenu da uhvate zaradu, dok suštinski samo provlače robu preko granice i uzimaju kintu na povraćaj PDV-a u Mađarskoj.
 
Jesam ja.

Mnogo korektniji od Maxa koji je klasican vacaros i prevarant u pokusaju. Na njega vise ni KP poruku ne bi potrosio.
Da li bi bio ljubazan da pojasniš ovu tvrdnju i daš konkretan primer ? Ja sam od Maxa kupio ceo svoj kafe kutak i uvek je bila vrlo korektna saradnja.
 
Da li bi bio ljubazan da pojasniš ovu tvrdnju i daš konkretan primer ? Ja sam od Maxa kupio ceo svoj kafe kutak i uvek je bila vrlo korektna saradnja.
Isti slucaj i kod mene, nikad nisam imao problema sa Max-om, uzimao dosta kafe opreme od njega kao i mlin. Uvek odgovori ljubazno na poruke.
 
Dajte neku preporuku za mlin, ali da je što manji fizički. Gledao sam online dosta review-a, nemam neki definitivan odgovor. Lagom mini mi deluje idealno što se tiče footprint-a, ali ga nije lako naći (premda mi odgovara kupovina u nemačkoj), možda čak i na bliskom istoku ako nešto znači. Cenovno bih da prođem još jeftinije od toga, pa da li ima nešto da valja ispod toga? Vidim dosta preporuka za df64 gen2, kao i za Timemore 064s (opet problem sa dostupnošću). To je negde oko 400e, što mi deluje mnogo, ali bih da rešim dugoročno to pitanje.

Trenutno koristim Timemore c3 ručni mlin, nemam nikakvih problema sa njim ali ženu (a i mene, samo što to ne kažem :)) smara da ga koristi kada treba nekoliko kafa da napravi. Takođe, da ne bih zezao granulaciju, uglavnom furamo samo jednu kafu dok je ne potrošimo, pa onda idemo na drugu. Aparat je Gaggia Viva.
 
Poslednja izmena:
1715542496149.jpeg

Dal postoji manji futprint od ovoga? :D U međuvremenu sam uredio kablove, izbacio produžni.
 
Koji je ovo mlin?
 
Lep pogled na prirodu, nidžo :D Zavidim ti!

Inače koliko često radite backflushing čišćenje svog espreso aparata? Ja pravim u proseku jednu kafu dnevno, mesečno recimo 35-40, pa me zanima da li moram da radim to na mesečnom nivou ili duže. Koristim samo Vlasinu tako da za kamenac ne brinem.
 
Inače koliko često radite backflushing čišćenje svog espreso aparata? Ja pravim u proseku jednu kafu dnevno, mesečno recimo 35-40, pa me zanima da li moram da radim to na mesečnom nivou ili duže. Koristim samo Vlasinu tako da za kamenac ne brinem.
Pravim 1 do 2 kafe dnevno, koristim puck screen i backflushujem aparat Puly Caff Plus-om jednom u 10 do 14 dana.
Inače, backflushing može i češće da se radi korišćenjem blind basketa bez preparata čime se sprečava nagomilavanje kafe pa se preparat može i ređe koristiti.
 
Lep pogled na prirodu, nidžo :D Zavidim ti!

Inače koliko često radite backflushing čišćenje svog espreso aparata? Ja pravim u proseku jednu kafu dnevno, mesečno recimo 35-40, pa me zanima da li moram da radim to na mesečnom nivou ili duže. Koristim samo Vlasinu tako da za kamenac ne brinem.
Na 200 kafa zabode aparat i ako ne odradiš, ne možeš da nastaviš. Koliko je dobro toliko je i loše. :D Još ima neki noviji FW pa ne radi forica sa YouTube da se preskoči sasvim, pa sam odlučio da budem kooperativan sa tehnologijom.

S obzirom da koristim vodu sa ispod 30 suvog ostatka, svaki drugi stavim i tabletu.
 
Pa sad, korektniji u kom smislu? :D Nude iste cene proizvoda. Od Maxa sam uzeo neke stvari, nije lik zeznuo ništa nikad. Stoji činjenica da obe strane fino dignu cenu da uhvate zaradu, dok suštinski samo provlače robu preko granice i uzimaju kintu na povraćaj PDV-a u Mađarskoj.
Da li bi bio ljubazan da pojasniš ovu tvrdnju i daš konkretan primer ? Ja sam od Maxa kupio ceo svoj kafe kutak i uvek je bila vrlo korektna saradnja.
Isti slucaj i kod mene, nikad nisam imao problema sa Max-om, uzimao dosta kafe opreme od njega kao i mlin. Uvek odgovori ljubazno na poruke.
Ponukan vasim hvaljenjem doticnog prevaranta u pokusaju (i napomenom da saradjuje sa AVX-om) kontaktirao sam ga radi kupovine mlina. (mlin je izbran po preporuci @kzs , hvala ti jos 1x)

Evo je nasa prepiska sa KP:

Eureka mignon SINGLE DOSE bela
640 €

pre nedelju danaBačka Topola
03.05.2024.
Dobar dan,
Koja bi bila aktuelna cena za ovaj mlin? I kada bi mogao da se isporuci?
Pozdrav

Dobar dan, cena je aktuelna a krajem iduce nedelje bi mogao da bude kod Vas
14:41h

dakle nema mlin na stanju vec ga kupuje/svercuje/donosi iz Hu.

LM, mlin je tog trenutka bio na akciji u AVX-u, kostao je neto 400 eura. Mene, na dobar dan. Njega sigurno i manje.

Nakon toga sam kontaktirao CQ, ljudi su korektno postupili, obracunali popust odnosno dali cenu u skladu sa cenom i akcijom kod dobavljaca i za par dana isporucili mlin. Za mene, usteda ili razlika u ceni, kako god hocete, trocfrena+ u eurima.

a Max je Magarchina sa velikim M (jer je mene pokusao da namagarci :D ) ... kao da smo debili koji ne znaju da kliknu pretragu na guglu.
 
Vrh Dno