Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Hvala za info, bacicu pogled i na njega. Na prvu loptu mi deluje odlicno sto se tice kontrole parametara i podesavanja. Imas preporuku za neki mlin, da nije preskup?
U većini stvari je bolji od GC: PID, veći bojler, podesivi OPV.... sve ono sa čime se mi sa GC zezamo.
Imaj u vidu da je ručka 57mm, pa je teže naći dodatke. Fabrički "basket" se obavezno menja, srećom ima alternativu od ASCASO-a:

Meni je bio alternativa, pa sam proučio šta ima....

Za mlin najjeftinija opcija je Gaggia MD15 iz Bago-a:
Nije neka sreća, ali odradi posao.

Preko toga sve zavisi od budžeta. Jeftinije može jedino da se peca polovno na KP. Inače je sve ostalo min oko 400€
 
Nije, Gaggia Classic Pro je naziv za Američko tržište a Gaggia New Classic za Evropsko tržište.

EDIT: Aparat je isti.
Skoro isti ;)
Sve GC za evropsko trziste dolaze sa timerom za gasenje, odnosno eko modom, 20min on time.

Ja sam na mojoj to resio sa promenom switcheva i malo kratkih spojeva - link

I kao sto je neko napisao, ako imas novca preskoci Gaggiu :)
Posto ces dati jos 200-250€ za modove, vremena i znoja da sve sredis i opet neces biti mega zadovoljan 😅
Za 6meseci ces zeleti vise! 🫠

Lelit Anna je kul, dobices sve u paketu sto bi za GC morao da se pomucis. Ja sam preskocio zbog portafiltera od 57mm 🤷🏻‍♂️
 
Probaj Julius Meinl
Bas sam se dvoumio izmedju Julius i Hausbradt i ajde kao ovu sada mada 500 g je tako da ce se brzo potrositi. Sledeca je svakako Julius.
Preporuka za neku mozda posebno ? Pijem uglavnom cist espresso bez mleka. Tako da mi ne prija ta neka kiselost od koje se najezim od odredjenih kafa. Volim prijatnu kiselost.
Od mene preporuka za Greenet kafu, jedna od lepsih u poslednje vreme koje sam pio. Imaju pakovanja od kg, a i od 200g. Prodaju ih samo u njihovim kaficima.
 
Skoro isti ;)
Sve GC za evropsko trziste dolaze sa timerom za gasenje, odnosno eko modom, 20min on time.

Ja sam na mojoj to resio sa promenom switcheva i malo kratkih spojeva - link

I kao sto je neko napisao, ako imas novca preskoci Gaggiu :)
Posto ces dati jos 200-250€ za modove, vremena i znoja da sve sredis i opet neces biti mega zadovoljan 😅
Za 6meseci ces zeleti vise! 🫠

Lelit Anna je kul, dobices sve u paketu sto bi za GC morao da se pomucis. Ja sam preskocio zbog portafiltera od 57mm 🤷🏻‍♂️
U pravu si, meni ne smeta taj tajmer pa nisam obratio pažnju na njega. To je valjda zbog EU normi za štednju el. energije...

Gaggia New Classic mi je već na stolu, od januara. Pre toga koristio Gaggia Baby (stariji model). Mlin Gaggia MDF u modovanom kućištu, isto od ranije u posedu.

Planiram i modove za GC nego od posla, dece i drugih privatnih stvari ne stižem da se posvetim toj temi. Mod sa oprugama mi je jasan ali hoću da se upoznam sa drugim modom, Gagguino valjda... Pa ću onda odlučiti kojim pravcem dalje.
 
Bas sam se dvoumio izmedju Julius i Hausbradt i ajde kao ovu sada mada 500 g je tako da ce se brzo potrositi. Sledeca je svakako Julius.
Preporuka za neku mozda posebno ? Pijem uglavnom cist espresso bez mleka. Tako da mi ne prija ta neka kiselost od koje se najezim od odredjenih kafa. Volim prijatnu kiselost.
Od mene preporuka za Greenet kafu, jedna od lepsih u poslednje vreme koje sam pio. Imaju pakovanja od kg, a i od 200g. Prodaju ih samo u njihovim kaficima.
Ja imam lepa secanja sa Lavazzom Qualita Rosa i Crema e Gusto toga je bilo na kile i kile ispijeno 😅 sto u moka potu (i dan danas) sto u espresso masinama (vec duze vreme ne)
 
Moja priča od pre 12 godina.

Bruji internet... Greenet, Greenet,.. na hrvatskom sajtu procitam:
Mi kad god dolazimo u BGD prvo svratimo u Greenet...
Pa sunce ti žarko... upalim kola i u Greenet :)

Ja gore splačine nisam pio do dan danas. Gora nego u Belom Potoku u seoskom kafiću.


Ja sam preskocio zbog portafiltera od 57mm
Zato što si imao nameru da "čačkaš" po aparatu. Pa neće portafilter ili basket menjati ili tražiti naked ili šta već. Kupi i ne razmišlja. Kompletan aparat.
 
Poslednja izmena:
Moja priča od pre 12 godina.

Bruji internet... Greenet, Greenet,.. na hrvatskom sajtu procitam:
Mi kad god dolazimo u BGD prvo svratimo u Greenet...
Pa sunce ti žarko... upalim kola i u Greenet :)

Ja gore splačine nisam pio do dan danas. Gora nego u Belom Potoku u seoskom kafiću.

Pa ne znam stvarno, mozda u to vreme lose. Obzirom da su se od tada i vlasnici promenili mozda se promenilo i nesto na bolje. Ali ono sto sam popio naravno na svom aparatu bilo je bas uzivanje.
Pritom kafa im nije ni malo jeftina.
 
Zato što si imao nameru da "čačkaš" po aparatu. Pa neće portafilter ili basket menjati ili tražiti naked ili šta već. Kupi i ne razmišlja. Kompletan aparat.
Ne ne
Nego nisam hteo da dobavljam sita i opremu za 57mm kad vec imam sve za 58mm 😬

A i “cackanje” mi nije strano, priznajem da volim.
Sustinski izadje se na isto GC full custom ili Lelit Anna samo je kod mene prevagnulo to sa portafilterom 🤷🏻‍♂️
 
Mlin MD15 uz Lelit je bogohuljenje.

Vrlo bitno koliko para. Polovni ili nov.
I ne kupuj plasticne mlinove.
Dao bih za mlin 200-300e. Od novih znam da MD15 vredi za taj novac koliko kosta, ali nije nista posebno. Ima li nesto bolje uzeti do 300e novo? Iskreno, radije bi uzeo nov nego polovan mlin.
 
Ono sto znam da su svuda veliki mlinovi. Za kucu su mi neki mini. Novih nama izbora a i tesko za 300e. Ovo je dostupno.
EUREKA MIGNON SILENZIO - 50.000 dinara
EUREKA MIGNON SPEZIALITA - 58.000 dinara

Ako zna neko, neka pomaze coveku.
 
Dao bih za mlin 200-300e. Od novih znam da MD15 vredi za taj novac koliko kosta, ali nije nista posebno. Ima li nesto bolje uzeti do 300e novo? Iskreno, radije bi uzeo nov nego polovan mlin.
OBEL Junior Instant
 
Uzeo bih za kucu neki polovni aparat za kafu. Moze li neko ko poznaje ovu tematiku baciti oko na ovaj profil i preporuciti ako ista ovdje valja da moze napraviti neku solidnu kafu za kucne uslove

 
Ja sam uzeo Delonghi Magnifica za 90e servisiran, dok sam povatao par dana, sad samo klik i pravi kafu... nema mnogo cimanja i nervoze.... e ako oćeš ove malo komplikovanije, sačekaj neko stručnije lice da se javi 😂
 
Ja sam uzeo Delonghi Magnifica za 90e servisiran, dok sam povatao par dana, sad samo klik i pravi kafu... nema mnogo cimanja i nervoze.... e ako oćeš ove malo komplikovanije, sačekaj neko stručnije lice da se javi 😂
Zadovoljan si? Koju kafu kupujes i kakva bude iz ovog aparata?
 
Jesam. Probao sam nekoliko vrsta kafa, najviše mi odgovara ova žuta Hausbrandt, za moj ukus... Generalno nema tu šta, sipaš kafu, sipaš vodu i teraj....
 
Da li je neko u skorije vreme kupovao i pio Bio kafu u zrnu iz Dm-a. Kakvi su utisci ? I koja je bolja ona espresso ili cafe crema ?
 
Ono sto znam da su svuda veliki mlinovi. Za kucu su mi neki mini. Novih nama izbora a i tesko za 300e. Ovo je dostupno.
EUREKA MIGNON SILENZIO - 50.000 dinara
EUREKA MIGNON SPEZIALITA - 58.000 dinara

Ako zna neko, neka pomaze coveku.
Hvala za info! Oko mlinova bas slabo znam.

EUREKA – MIGNON SILENZIO 50​

U Grckoj kako vidim ima za 309e da se nadje, vrv je vecinom preko grane dosta jeftinije. Ako bi uspeo da ga nadjem za taj novac preko, onda bi se uklapao u budzet svakako 😁
Da li je neko u skorije vreme kupovao i pio Bio kafu u zrnu iz Dm-a. Kakvi su utisci ? I koja je bolja ona espresso ili cafe crema ?
Probao Bio Espresso, onako... na ukus nije losa, nema neku penu i aromu, ali bolja je od vecine svih kafa tog cenovnog ranga.
 
Dm je ranije imao bolju kafu, sada je mnogo gorka, ima mi ukus topljene gume od kada su promenuli pakovanje. Po meni za izbegavanje u sirokom luku
 
Zdravo, zanima me da li je za mali budzet ova opcija najbolja Gran Gaggia Style RI8423
ili nespresso aparat? Pozdrav
 
Pozdrav svima.
Imam jedno pitanje vezano za automatsku mašinu za kafu Boš aroma vero.
Nakon koliko napravljenih kafa otprilike bi trebalo da se čisti onaj deo u kome se vrši sama ekstrakcija kafe.
Pitam jer meni posle nekoliko kafa on bude pun kafe. Ja sam mislio da on treba sam da pada dole u posudu za "otpad", međutim ne .
 
Zna li neko ko je ovlasceni servis za Gaggia aparate?
U pitanju je full automatik koji nikada nije ociscen za 6 meseci upotrebe, gde nije ni koriscen dugo. Prepun budji i ko zna cega sve, ne pomaze tu onaj rastvor ili tabletica.
Espresso planet trazi 4500 din za ciscenje i ostaje pitanje gubitka garancije
 
Espresso planet sam zvao, ganarncija moze biti problem. Inace, cena 4500 din mi deluje kao malo jaca, koliko su mi rekli za ciscenje
 
Uzimao sam kafu u zrnu u pržionica moja tašta ne pije svašta i svidela mi se. Može li preporuka za još neku dobru pržionicu u Beogradu?
 
Ne znam da li sam jedini, ali da prenesem lose iskustvo sa Kosta Coffee kapucino DG kapsulama. Od 5 komada do sad na dve kapsule kafe se onaj ventil dole nije otvorio, masina samo naduva kapsulu i onda pod pritiskom izbaci svu paru i vodu gore oko igle i izbrlja ceo aparat. Mislio sam ajde, jedan feler, desava se, ali evo upravo sam brisao pola kuhinje opet...

KC kapsula za mleko nema ovaj problem, niti mi se ikad desilo sa Nes kapsulama.
isti slučaj. izbegavati kosta coffee. meni je čak po ukusu i lošiji od drugih
 
Nazad
Vrh Dno