Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Ja pijem iz ovog,malo su skuplje patrone ali vredi. 999D9400-D771-4F5C-8367-2A348DC16DB3.jpeg
 

Prilozi

  • 4C235019-3C32-4D4A-9C40-A5B0890708B1.jpeg
    4C235019-3C32-4D4A-9C40-A5B0890708B1.jpeg
    462 KB · Pregleda: 27
Da li neko zna gde je mogu da nabavim single dose pressurized basket za DeLonghi Dedica?
Izgleda mi neko bacio basket u djubre kad praznio portafilter... :/
 
Da li neko zna sta da radim sa Dolce Gusto aparatom Mini Me,ima vode (sa kapsulom ili bez nje) krene 20ml izbaci i stane.
Počinje da blinka naizmenično crveno/zelena lampica i tako u nedogled, sipao mu i čisto sirće da ga pročistim ali ništa.
Sve je počelo što 7 dana nisam bio kući i kad sam se vratio da stavim kafu a ono aparat izbudalio pusta samo 20ml vode i blinka
 
Čisto sirće 🤢
 
Da li neko zna sta da radim sa Dolce Gusto aparatom Mini Me,ima vode (sa kapsulom ili bez nje) krene 20ml izbaci i stane.
Počinje da blinka naizmenično crveno/zelena lampica i tako u nedogled, sipao mu i čisto sirće da ga pročistim ali ništa.
Sve je počelo što 7 dana nisam bio kući i kad sam se vratio da stavim kafu a ono aparat izbudalio pusta samo 20ml vode i blinka
Uradiš reset aparatu a i kupiš pravo sredstvo protiv kamenca, a ako ovo ne pomogne onda servis ili ga baci.

Sirće se nikad ne sipa čisto već sa destilovanom vodom
 
Pa sad kako ide reset na njega ne znam, držao sam dugo taster za uključivanje aparata ali nista se ne dešava.
Probaću sa sredstvom za kamenac,da li da kupim onu u DM-u?
 
Imam Delongi Magnifica Cafe Corso 2600 (ako se ne varam) i od juče imam problem - kada se uključi, mnogo tiše radi i povlači mnogo manje vode nego što treba. Da napravi jedan espresso treba mu nekoliko minuta (umesto 20ak sekundi), i to napravi duplo manju količinu nego što je normalno. Ako nešto znači aparat ima recimo 3 ipo godine i u proseku pravi oko dva espressa na dan. Do sada sam mu radio decalc kada zatraži, i oko nove godine sam kupio silikonsku mast da podmazem one prstenaste gumene dihtunge na klipu i to je sve od servisa što je rađeno.

Elem, pošto je pre nedelju dana javio da mu treba dekalcifikacija, pre nego što ga odnesem u servis reko' ajd da to uradim, za svaki slučaj. Izvadim rezervoar sa ga napunim vodom, i na poklopcu nađem malu gumicu - dihtung (na slici, prečnika 8 mm)?!

Otkud tu, nije mi baš jasno jer tu oko poklopca nema ama baš ni jedno crevo niti priključak sa koga bi spao, pa sam rešio da otvorim aparat ali nigde mi ne deluje da bilo šta fali.

Da napomenem da je decalc uradio po propisu, pumpa dobro vuče vodu i tu sve radi normalno, sem kada se pravi espresso (za šta se isključivo i koristi aparat).

Da li neko mozda ima ideju šta može da bude? Servis za dobar dan traži 4500 din, i to ako se nigde ništa ne menja, a ako treba da se menja, onda cifra ide gore.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220521-181904_Gallery.jpg
    Screenshot_20220521-181904_Gallery.jpg
    460.5 KB · Pregleda: 24
Poslednja izmena:
Jutros stiglo IMS Competezione duplo sito za Gaggili, i kao sto je neko pomenuo na jednoj od prethodnih stranica, OPV i IMS sito su dovele do najvece pozitivne promene u ukusu kafe. Morao sam da meljem za nijansu sitnije, ne previse, i kafa je fenomenalna! Najbolje potrosenih 30e.
 
Kupio juce Gvatemalu u "Moja tasta" na Ustanickoj i par malih soljica za espreso. Ljudi, pa za te pare... Kafa je ocaj zivi, kisela u tri lepe, a i ova sto je pakovana stoji tu od septembra prosle godine. Soljice su fine doduse, moram da priznam.
 
da, da... pokusavao sam ja sa njihovom kafom da napravim nesto, ali tesko... najbolja je da se kuva u dzezvi... ali je preskupa za dzezvu...
 
Ne odustajte. Treba malo iskustva ili eksperimentisanja sa single origin kafama. Pogledate svoju opremu, vidite sta mozete da menjate i eksperimentisete. Recimo imate aparat gde je temperatura fiksna i imate jednu korpu od 15g. Mozete da menjate koiko sitno meljete, koliko grama (do 15) i koliko dugo pustate kafu. I polako, nadocete.
 
@Stormbringer_bg

Poziciju o-ringa koji si pronasao mozes videti na slici:

71hKKq1n6xL._AC_SL1500_.jpg

Uz malo truda, mozes ga vratiti na mesto. Moguce je da aparat nije mogao dobro da povuce vodu pri pravljenju kafe, zato sto rezervoar nije dobro dihtovao, tj. nije bio skroz naslonjen na odgovarajuci "krstic", koji otvara dihtung na rezervoaru.

Inace, ovo je odlican video za odrzavanje ESAM aparata:



Kao minimum, trebalo bi uraditi i "descaling the brew piston" (opis je u u odgovarajucem delu videa).

Pozdrav!
 
Hvala na pomoci! :) Aparat sam pre nekoliko dana odneo u servis, pa cemo da vidimo sta kazu.
Opet, taj mali o-ring sam nasao na poklopcu (!?) tog rezervoara, teorije nema da se iz donjeg coska sam od sebe stvori na poklopcu, jedini ja koristim aparat i milion posto sam siguran da ne moze tu da bude.

Drugo, radio sam decalc pre nego sto sam ga odneo u servis, i tu lepo vuce vodu, pumpa normalno radi, nigde nista ne curi, sve normalno radi kao i uvek kada radim decalc. Nece prilikom ukljucenja da izbaci normalnu kolicinu vode (vec jako malo) pre nego sto se izabere da napravi espresso kafu, kao ni normalnu kolicinu espresso kafe, vec recimo 3-4 puta manje za 4-5 puta vise vremena.
 
Bese mi cudno sto rezervoar nije curio, ali vredelo je proveriti. Postoji i druga alternativa, tj. slicni oring-ovi se mogu naci na steam wand-u, u osnovi osovine, ali oni tesko da mogu tek tako da ispadnu (drzi ih osigurac), a nalaze se iznad rezervoara.

Predlozio sam descale brewing piston-a, a to je malo drugacija procedura od descale-a (tj. ovde se tecnost pusta kroz ceo aparat - pogledati u videu). On pomaze kod loseg/slabog protoka vode, a trebalo bi ga raditi redovno (npr. uz svaki 2.-3. descale). Poslednja mogucnost bi bila da je sam brew unit blokiran, tj. da je npr. delimicno zapusen crema valve (na izlasku iz brew unita).

Svakako, ako budes mogao, napisi koji je problem bio na kraju, tj. sta je servis dijagnostikovao.

Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Kupio juce Gvatemalu u "Moja tasta" na Ustanickoj i par malih soljica za espreso. Ljudi, pa za te pare... Kafa je ocaj zivi, kisela u tri lepe, a i ova sto je pakovana stoji tu od septembra prosle godine. Soljice su fine doduse, moram da priznam.
Ko je navikao na gorke prepecene kafe loseg kvaliteta tesko se prilagodjava na nesto kiselo...
Uvek kupujem kafu koja je sveze pečena i odstojala 2-3 nedelje.... Moj izbor su definitivno za sada mala radionica i koppa coffee...
 
Ko je navikao na gorke prepecene kafe loseg kvaliteta tesko se prilagodjava na nesto kiselo...
Uvek kupujem kafu koja je sveze pečena i odstojala 2-3 nedelje.... Moj izbor su definitivno za sada mala radionica i koppa coffee...
Slazem se, ovo sam vise probao onako, jer mi je blizu. Meni ne smeta citrusna kafa, ali ovo je kiselo kako god je napravio... U koppi nisam probao u zrnu, jednom sam uzeo mlevenu dok jos nisam imao mlin. U D59B su uvek sveze pecene kafice, ne stoje duze od 5-6 dana na polici od datuma pecenja, kad god sam uzimao morao sam da cekam jos 10ak dana da bih je pio. Jedino me odvraca cena, lepo je uzeti ponekad ali mi nije za svaki dan.
 
Slazem se, ovo sam vise probao onako, jer mi je blizu. Meni ne smeta citrusna kafa, ali ovo je kiselo kako god je napravio... U koppi nisam probao u zrnu, jednom sam uzeo mlevenu dok jos nisam imao mlin. U D59B su uvek sveze pecene kafice, ne stoje duze od 5-6 dana na polici od datuma pecenja, kad god sam uzimao morao sam da cekam jos 10ak dana da bih je pio. Jedino me odvraca cena, lepo je uzeti ponekad ali mi nije za svaki dan.
Pa i na samom sajtu im stoji za kiselost te kafe da je povećana. Ako ne volis kiselu kafu gledaj neki Brazil...
 
Gledam nesto ove Jura E75 i E85 aparate na KP od 130e do 150e. Prilicno su to stari modeli i mahom su im menjani neki delovi unutra, valja li to nesto, je li se isplati da se uzme to za te pare?
 
vec sam kupio :)
hvala u svakom slucaju
 
Na pressurized portafilteru počela je kafa da probija, tj. izlazi i na šrafovima. To sam primetio nakon promene vrste kafe. Otvarao sam ručku i oprao je, mada nije imalo nakupljenog taloga. Dihtung ispod korpe je dobar.
Pretpostavljam da je kafa neadekvatna, mada na pakovanju piše da može za espresso?
 
Juce na Tasu uzeo u Family cup njihov blend, koji pravi Gradska przionica, Family cup se zove. Lepo mi je legao, nije preterano gorak, ima lep body, super je i kao klasican espreso i kao osnova za latte. Kesa je 800 kinti.

IMG_20220604_095449.jpgIMG_20220603_100636.jpg
 
Pogledajte prilog 346337


Ko hoće da čestita nek čestita 😆
Odličan combo!
Kazi mi kakva su ti iskustva sa niche-om?
Ja sam testirao sa drugarom koji ga ima i nisam nesto odusevljen tim profilom kafe.... Jako mutira sve arome. Ok je za tamno przenje i kafe sa mlekom, dok za izvlacenje aroma nije se bas pokazao.... Doduse to je večita priča flatt vs conus noževi...
 
Na kraju zavrsis sa dva mlina... rabbit hole :) Cestitam na kupovini.
 
Bese mi cudno sto rezervoar nije curio, ali vredelo je proveriti. Postoji i druga alternativa, tj. slicni oring-ovi se mogu naci na steam wand-u, u osnovi osovine, ali oni tesko da mogu tek tako da ispadnu (drzi ih osigurac), a nalaze se iznad rezervoara.

Predlozio sam descale brewing piston-a, a to je malo drugacija procedura od descale-a (tj. ovde se tecnost pusta kroz ceo aparat - pogledati u videu). On pomaze kod loseg/slabog protoka vode, a trebalo bi ga raditi redovno (npr. uz svaki 2.-3. descale). Poslednja mogucnost bi bila da je sam brew unit blokiran, tj. da je npr. delimicno zapusen crema valve (na izlasku iz brew unita).

Svakako, ako budes mogao, napisi koji je problem bio na kraju, tj. sta je servis dijagnostikovao.

Pozdrav!

Evo da javim, aparat je bio zapušen, cena servisa 4400 din, sve sad radi kako treba. Što se tiče one gumice, u servisu pretpostavljaju da je prilikom sklapanja uređaja u fabrici slučajno zapala negde, i da je odatle spala na poklopac - svakako nigde ne nedostaje (a i kažu da je kojim slučajem iz aparata, ne bi izgledala kao nova, već bi bila iskrzana ili puknuta).
 
Nazad
Vrh Dno