Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Narucen oblo, valjda necu biti bijen.

Koje su kapsule najblize obicnoj nes kafi?
 
Ima Oblo u Gigatronu za 7000 (u Stadionu). Možda je to bolja varijanta zbog garancije.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Narucen oblo, valjda necu biti bijen.
Koje su kapsule najblize obicnoj nes kafi?
Samoj kafi, bez dodataka, ne znam. Meni nijedan nije blizu. Oni 3in1, cini mi se kapucino, Cortado i Cafe au Lait (u sustini identicne stvari, samo razlicita kolicina vode i pakovanja kapsula :D)

Probasmo Sajlonac i ja danas iz Biroa, valjda Kolumbiju. Prva Coa da je kiselkasta, ne smeta mi i ima interesantan smek! Garant nece imati 4 kupaca u Nisu samim tim, ali eto, uz Burundi, koji ne verujem da im je nestao, ima sada u dobra Kolumbija! Duzi, na jacoj temperaturi, verovatno bi bio lepo gorak za vecinu.
 
Ja verujem da bi bila solidno bolja da su je lepo samleli još sitnije, moraću da probam još jednom uz tu sugestiju :D
Inače Honduras koji mi je Alfa velikodušno doneo je vrh :D bar po mom ukusu... Solidno gorka i zaista zemljasta a na kraju ima i malo citrusa čisto da se zna da nije neka obična robusta mešavina :) Kostariku ću kasnije da probam pa pišem utiske ;)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Kostarika skroz po Alfinom ukusu :) Cela citrusa ali blaže od ove kolumbije koju smo pili kod mene. Isto projuri kroz ručicu, mislim da nije to to ali definitivno je balansiranija kiselost od kolumbije... Sve u svemu ostaje da je Honduras za mene najbolja koju sam pravio na ovom aparatu :D

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Kako nije? Barcaffe DOT kapsule su kompatibilne sa Dolce Gusto aparatima, pa je logično da važi i obrnuto.

Što se razlike među aparatima tiče, ja mislim da nema nekih suštinskih, jer su ipak kapsule u pitanju. Ukus kafe bi trebalo da bude identičan sa oba aparata. Razlike su u proizvođaču, dizajnu, zapremini posude za vodu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Kako nije? Barcaffe DOT kapsule su kompatibilne sa Dolce Gusto aparatima, pa je logično da važi i obrnuto.

Što se razlike među aparatima tiče, ja mislim da nema nekih suštinskih, jer su ipak kapsule u pitanju. Ukus kafe bi trebalo da bude identičan sa oba aparata. Razlike su u proizvođaču, dizajnu, zapremini posude za vodu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

To nisam znao, a nisam ni video da to navode na sajtovima pa sam mislio da su razlicite. Npr ovde ja ne vidim da uopste pomunju DG kapsule:
http://www.gorenje.rs/proizvodi/mal...a-kafu/modeli/aparati-za-kafu/cmc1400b/636408
 
Poslednja izmena:
Stigao danas oblo, narucio sam snjim jedno pakovanje nekih kapsula i stigne mi jos barista i neki espreso pakovanje gratis. Bas lepo od CT-a :)
 
Uzeh Nesquick capsule za DG. Bas je odvratan. Sav razvodnjen. Kada rucno pravim, to radim sa mlekom i stavim bar 3 kašicice pa bude taman, tako da je ova varijanta sa kapsulama razočaranje. Nego jedno pitanje za sve koji imaju Piccolo, jel vam se čini da aparat ne pravi dovoljno vreo napitak? Počeo sam pre pravljenja kafe da zagrevam čašu toplom vodom zbog toga.
 
I meni je prvi nesquick bio uzas, onda sam pravio bas po meri u ml kako je navedeno i dodao malcice secera i onda je super ispao.


TT over 6X
 
Nesquick kapsula ima 8gr... 3 kasicice mozda i preko 15gr. Plus voda vs. mleko.

Slanicica, sa cime poredis? Svi DG aparati imaju prilicno hladniju vodu od espresso manual/poluautomatik.
 
Ako neko vec nije kacio - univer u promenadi
IMG_3083.jpgIMG_3084.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Super je sve, ali nemojte davati ovolike pare ako se ne zna datum przenja, a meni deluje po onim iza "smestajnim kapacitetima" da ce tu da se vuce kafa mesecima...Nadam se da gresim, ne znam ko je ovo otvorio. Nije ni svaki Brurundi, ni svaka Etiopija ista. Samo da ne bude neka navlakusa.
 
^ovo gore je Cafe&Factory, skoro sigurno, njihov je stil drzanja i promovisanja kafa u onim "zlatnim" dispenserima desno. A i kafe su njihove, barem ove sto se razaznaju.

Po meni, lose :( Imaju dobra zrna, Sumatra razbija (kome se svidja raniji, lepsi, Dolce Gusto ukus, ili Starbucks/Costa, ovo je najblize tome, a stvarno je kvalitetno zrno i pun ukus), ali vecinu prepeku, kao da trziste ne trpi nista sto nije ugalj ;)
Evo Koffein je poceo da ugljenise kafe, ne verujem da ko ide jednom mesecno nije primetio. (ali im se zavukla neka fina Etiopija, slabije pecena, kao za filter - milina)
 
Probao sam skuplju, 390din valjda, 250g pakovanje, samlevena je krupnije i voda previše brzo projuri, nema ili ima vrlo malo pene... Ukus kao isprana kafa...

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Ta kafa nije mlevena za espreso nego za filter/french press.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Postoje Lidl Bellarom Nespresso kompatibilne, ali ne i u Srbiji. Mislio sam da će se naći u asortimanu u srpskim Lidlovima, ali ništa od toga. Oko 1,8€ košta u Italiji. Nije loša za te novce.
 
U madjarskoj imaju za DG, i kosta 4e, sto i nije neka cena :)

Zato imaju odlicnu bellarom u zrnu, za 4.5e/500gr (dve vrste, kacio sam).
 
Imam nespresso aparat ali sto kazu ne da mi djavo mira pa bih kupio i neki espresso. Mozda neki savet ili preporuka? Ja sam kao napravio neki izbor pa cu postaviti slike i model. Nisam neki poznavalac tih masina pa ne bih da se zaletim, neki budzet je od 100-150e za polovan.

Prvi je TES 50321 RW show_pic.jpg

a drugi Bosch TES50129RW
49454.jpg

I da li uopste menjati nespresso? Super mi je ta kafa iz kapsula a pre par dana sam porucio i punjive metalne kapsule iz Kine HTB1rqYfKaSWBuNjSsrbq6y0mVXao.jpg da bih probao i neke druge espresso kafe. Sta mislite o svemu tome?
 
Poslednja izmena:
Imam nespresso aparat ali sto kazu ne da mi djavo mira pa bih kupio i neki espresso. Mozda neki savet ili preporuka? Ja sam kao napravio neki izbor pa cu postaviti slike i model. Nisam neki poznavalac tih masina pa ne bih da se zaletim, neki budzet je od 100-150e za polovan.

Prvi je TES 50321 RW Pogledajte prilog 262311

a drugi Bosch TES50129RW
Pogledajte prilog 262312

I da li uopste menjati nespresso? Super mi je ta kafa iz kapsula a pre par dana sam porucio i punjive metalne kapsule iz Kine Pogledajte prilog 262315 da bih probao i neke druge espresso kafe. Sta mislite o svemu tome?
Ako hoces da probas kafe, odeš u nespresso radnju u civilizaciji, pa biras :)

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
U civilizaciji nema Nespresso nego male radnjice :) Nespresso se proba u Parizu, dakle, tj. ne u civilizaciji :p Onda shvatis koliko je sati :)

Ima mnogo dobar izbor Nespresso kafa kod nas u BG. Na Kalenicu i Bajloniju (garant i druge velike pijace) ima izbor maltene svih Nespresso kafa stalno, zaboravih koliko su (valjda 600, za 10 komada).
U Metrou ima nekoliko Rioba (po meni bolje od Nespresso original trenutno, mada su obe "meh").
U Kafeteriji ima njihovih kafa (5 zivuljki :D).

Kome to smeta, ima i jeftine Delhaize Brazil arabika - cetvorica nas, skroz razlicith kafoholika smo se slozili, najbezukusnija kafa ikada :D
 
Nismo se razumeli :D Probao sam vec dosta vrsta za nespresso i nasao sam ukuse koji mi odgovaraju, usput probao i Dolce Gusto koji mi nikako nije prijao sem jedne vrste kapsule i aparat sam prodao posle nedelju dana. Aparat koji imam je Nespresso Prodigio & Milk Titan 684x378-PDP-Silver-w-Milk.jpg i prezadovoljan sam njime ali kao sto rekoh probao bih redovan Espresso aparat a ne znam ima li potrebe pored Nespreso aparata uzimati i ovaj.

Ma kakva crna civilizacija pored ovolike Srbije hahahah

U NS sam nasao samo par vrsta, od originalnih nista. A iz BG porucio Kimbo Napoli za koju neko napisao ovde da je bolja cak i od originala pa videcemo.


Sve u svemu vredi li davati dodatnih 100-150e za Espresso aparat ili da se i dalje igram sa kapsulama i cekam one punjive pa onda eksperimentisem?
 
Poslednja izmena:
Nismo se razumeli :D Probao sam vec dosta vrsta za nespresso i nasao sam ukuse koji mi odgovaraju, usput probao i Dolce Gusto koji mi nikako nije prijao sem jedne vrste kapsule i aparat sam prodao posle nedelju dana. Aparat koji imam je Nespresso Prodigio & Milk Titan Pogledajte prilog 262333 i prezadovoljan sam njime ali kao sto rekoh probao bih redovan Espresso aparat a ne znam ima li potrebe pored Nespreso aparata uzimati i ovaj.

Ma kakva crna civilizacija pored ovolike Srbije hahahah

U NS sam nasao samo par vrsta, od originalnih nista. A iz BG porucio Kimbo Napoli za koju neko napisao ovde da je bolja cak i od originala pa videcemo.


Sve u svemu vredi li davati dodatnih 100-150e za Espresso aparat ili da se i dalje igram sa kapsulama i cekam one punjive pa onda eksperimentisem?
Zavisi koliko kafa piješ. Ja pijem dosta i bankrotirao bih sa kapsulama... to sa punjivim mi zvuči ko najgora kombinacija ikad, ne mislim na tebe konkretno, nego inace. Uzmeš najjednostavniji nacin pripreme kafe i zakomplikujes ga maksimalno :)
U milanu je nespresso preuzeo u centru lokal na 2 sprata gde je ferrari bio ranije, tako da nisi sve probao sigurno...

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Ima li ko iskustva sa Philips Senseo aparatima za espreso i presovanim patronama kafe?
 
Nazad
Vrh Dno