Šta je novo?

Anime

Hvala,šta mislite vredi li počinjati gledati ovih 1000 epizoda?😂
I da li kreće priča od pre dok je bio Gold Rodger il ne?
Ja sam dugo odlagao gledanje a sad sam na 400. epizodi. Počeo posle završetka Netflix-ove adaptacije. Meni je legao. Sad mi je krivo što ranije nisam pogledao.
Priča kreće posle Gold Rogera. Tj. odmah uvodi Lufija.
 
Malo kasnim ali počeo sam da gledam zadnje dve specijalne epizode koje predstavljaju kraj AoT i znači nemam reči osim - fenomenalno.
Mangu sam odavno pročitao i već sam znao kraj, ali... videti to u animiranoj formi, sa fenomenalnom muzikom i akcionim scenama, uzdiže kvalitet priče na još viši nivo.
Znači ove dve scene su mi bile neverovatno emotivne i predivno odrađene, (VELIKI SPOJLER): :eek:



Pogledao sam Frieren: Beyond Journey's End
Što se epske fantastike tiče, za mene verovatno anime godine.
Nisam znao šta da očekujem kad sam počeo sa gledanjem, narativ je bio prilično jednostavan i naizgled predvidiv ali kako je anime odmicao priča je postajala progresivno bolja i emotivnija.
Dopala mi se opuštena atmosfera priče uz odličnu prateću muziku, sredina serije je možda i najbolja jer je tu smešteno najviše akcije i kulminacije oko likova, završnica isto opuštena i ostavljena za drugu sezonu koju jedva čekam. Inače, sve je to sjajno animirano sa relativno prostim dizajnom likova, odličnim pozadinama i jako dobro režiranim akcionim scenama (kojih nažalost nema mnogo).
Preporuka svakom ko nije gledao.

MV5BMjVjZGU5ZTktYTZiNC00N2Q1LThiZjMtMDVmZDljN2I3ZWIwXkEyXkFqcGdeQXVyMTUzMTg2ODkz.jpg
 
Ok, mala ispravka za Frieren: Beyond Journey's End, mislio sam da prva sezona ima 14 ep. i da druga sezona izlazi sledeće godine, a serija zapravo ima 28 epizoda koje još uvek izlaze.
Ups.
Video sam grešku kad mi je iznenada iskočio review za epizodu 15 i bio sam u fazonu: wtf! -> klik u glavi -> jeej!!!
 
Remaster. Zanimljivo

"THE ONE PIECE" anime will recreate the story of the original "ONE PIECE" manga, starting from the East Blue arc.

 
Wait wut?! Sta nedostaje originalu osim BR fejslifta?
Nije valjda ono sto mislim da hoce da odrade?
 
Nedostatak ideja?
 
Ameri namirisali novac posle uspeha igrane serije. Ovo je fejslift za novu publiku. Dosta ljudi kad vidi stari crteže neće da gleda.
Sa biznis strane ovo je odličan potez jer će privući novu publiku.
 
Napravice da je Crocodile zapravo
transvestit
:LOL:
 
Dok je Oda živ nema zime za izvorni materijal. Čitao sam da su mu svašta tražili da izmene u igranoj seriji ali nisu dobili dozvolu.
 
Bio je dosta uspešan hxh remaster
 
Uz Frieren preporuka i za Kusuriya no Hitorigoto.
 


Remasterizovan, sa navedenog kanala na YT.
 
Verovatno nije mesto ovde ali ne nađoh kategoriju Mange (sugestija: možda ne bi bilo loše da se doda u naslovu ove kategorije? Pa da bude - Anime i mange), u svakom slučaju, super vest, darkvud ima u pripremi Dorohedoro, jako originalnu i uvrnutu ali sjajnu o mangu o čarobnjacima sa crtežom na koji ipak treba malo privikavanja.

DoroHedoro-KOR_01_PRINT.jpg
 
Koliko sam ja primetio nije problem da se mesa anime i manga dok ne krenemo da menjamo po padeži :)
Ja sam nekad citao manga, pa presao iz dosade na manhwa, a zadnjih par godina samo manhua. Ima ogromna kolicima smeca ali se nadju i bas dobre, a i lako su dostupne.
 
Verovatno nije mesto ovde ali ne nađoh kategoriju Mange (sugestija: možda ne bi bilo loše da se doda u naslovu ove kategorije? Pa da bude - Anime i mange), u svakom slučaju, super vest, darkvud ima u pripremi Dorohedoro, jako originalnu i uvrnutu ali sjajnu o mangu o čarobnjacima sa crtežom na koji ipak treba malo privikavanja.

Pogledajte prilog 419198
Darkwood je za izbegavanje.
Ja se zeznuo i poceo da sakupljm Berserk.
Za dve godine izdali sedam tankobona, iako je bila najava jedan mesečno.
Možda i poživim da dočekam da izdaju sve.
Jako neozbiljno.
 
Solo leveling, Magic Emperor, The begining after the end, Top tier providence Secretly Cultivate for a Thousand Years, Peerless Dad,I am an evil good... Za pocetak.
 
^Ima i anime Dorohedoro.
Ne znam kako se zeznuo jer sam mislio da je ceo anime kompletiran, tj. da su animirali celu mangu. Razocarao se kad se zavrsila poslednja epizoda i video da nema vise.
Dok izadje 2. sezona zaboravicu da sam ga gledao. Mozda krenem mangu da citam, ona je kompletirana, nije ongoing.

Ja skupljam Berserk, ali Deluxe izdanja.
Pre 20ak dana narucio poslednje 14. izdanje pa cekamo da stigne, da kompletiramo.
 
Darkwood je za izbegavanje.
Ja se zeznuo i poceo da sakupljm Berserk.
Za dve godine izdali sedam tankobona, iako je bila najava jedan mesečno.
Možda i poživim da dočekam da izdaju sve.
Jako neozbiljno.
I ja skupljam Berserk-a i slažem se da ga presporo izbacuju, verovatno će slično biti i za Dorohedoro koji ću takođe početi da uzimam jer drugu opciju na srpskom osim Darkvuda nemam.
 
Koliko sam ja primetio nije problem da se mesa anime i manga dok ne krenemo da menjamo po padeži :)
Ja sam nekad citao manga, pa presao iz dosade na manhwa, a zadnjih par godina samo manhua. Ima ogromna kolicima smeca ali se nadju i bas dobre, a i lako su dostupne.
Jedina manhwa koju sam pročitao, Shin Angyo Onshi iliti Blade of Phantom Master, mi je ujedno bio i jedan od najomiljenih stripova ikada jer me je podsećao na korejsku verziju berserk-a. Problem je što sam to čitao pre više od 15 godina, pa ne znam da li bi mi utisak bio isti da je čitam i danas.
has-someone-ever-read-this-manwha-shin-angyo-onshi-blade-of-v0-cdoxvm9hfhhb1.jpg
Danas bežim od manhwa i manhua stripova kao đavo od krsta jer ne mogu da smislim ovaj novi, moderni format gde je jedna slika = jedna strana, pa makar priču pisao bog-otac lično.
 
Meni je uvek jedan chapter jedna strana u web browseru sa adblokerom i akeolujem prstom na tabletu.
Kakva crna jedna slika jedna strana?
 
Ja skupljam Berserk, ali Deluxe izdanja.
Pre 20ak dana narucio poslednje 14. izdanje pa cekamo da stigne, da kompletiramo.
Po kojoj ceni si nabavljao?
Kod nas ima u 2 knjižare. Jedna ima normalnu cenu, druga ne.
Ja sam uzeo sve sem Volume 14.
 
Pa razlicite cene su bile, prva izdanja su bila jeftinija. Sve je narucivano sa BookDepositorya osim 13. izdanja sa Amazona (DE) i 14. sa Kennysa.
Od nekih, ako se dobro secam, 30ak evra ona prva izdanja do 40-45 valjda ova poslednja. Evo upravo gledam, platio 45 za 14. izdanje a sada je 40 (+2 postarina).
Koliko sam pratio tada, narucivano je po najnizim cenama, nisam nailazio jeftinije (od BDa) nigde drugde a ceo Gugl sam prekopao bukvalno.

PS: Tu 13. sa Amazona DE (koju sam usput tamo i pokupio) sam narucio jer mi tu 13. sa BookDepositorya (poslednju koju sam narucio pre zatvaranja) izgubili negde u posti.
Ostao bez mange i para.
PSS: Naravno da ponovo rizikujem jer ni sa Kennya ne salju sa brojem za pracenje, neregistrovane su posiljke. Mada mi je jedna manga stigla uredno od njih (Monster vol.1), mada cekao mozda 2 meseca i vise. Isti period sam cekao i 13. Berserk ali nije stigla. To je ono kad su uveli paketomate pa napravili haos.
 
Poslednja izmena:
Izbacio mi algoritam ovaj govor, verovatno zato sam dosta slušao muziku iz Attack on Titan u zadnje vreme.
Prvi put ga čujem na engleskom jer uglavnom ne gledam dab verzije ali... iskreno, izuva iz cipela koliko je dobar, više mi se dopada nego original.
Spojlerčina za AoT, naravno:
 
Dobar je ali meni lično nije ni blizu Japanskom. Imam osećaj da im je jezik i intonacija takva da baš naglašavaju emocije. A u AoT toga baš ima i glumci su odradili posao za medalju.
Evo govora i na Japanskom.
 

Upalio my animelist da bacim pogled ima li sta vredno odgledati od prosle jesen/zimske sezone...
Videh predlog za anime koji je kolega @vladimirus - 'ladno zauzima prvo mesto na all-time listi

Da li je zaista toliko dobar anime? Ne pamtim uopste da je neki od skorijih odmah iskocio na prvo mesto a bilo je sasvim solidnih u poslednjih 5-6 godina. (Made in the Abyss, Chaisaw Man, Jujutsu Kaisen, Demon Slayer, pa cak i Shingeki no Kyojin)

Pritom je i kriterijum poprilicno pao, obicno i bude kao sa imdb-em, realno je za ocenu manje...

Btw. preporuka od mene za

Skroz ok mecha anime (jos nisam odgledao novi Gundam), mada nista nsiam gledao od Gundam Thunderbolt koji je od-li-can.

TLoU vajb.

+edit
Da li jos neko prati Bungou Stray Dogs?
Prva sezona je bila odlicna, ali tu sam i stao i zaboravio, u medjuvremenu su stigli i do sezone 5. (upravo zavrsena sa emitovanjem) + film
 
Nazad
Vrh Dno