Šta je novo?

Anime

;)
 

Prilozi

  • RDT_20230901_2319551602924626556338455_edit_470751622028167.jpg
    RDT_20230901_2319551602924626556338455_edit_470751622028167.jpg
    117 KB · Pregleda: 62
  • RDT_20230901_2319493217864225504144434.png
    RDT_20230901_2319493217864225504144434.png
    258.2 KB · Pregleda: 61
wow really?!
Obicno su igrani totalni trash. FMA nisam izdrzao ni 3 minuta. Svi pokusaji death note su bili katastrofalni, gantz je bio jako cudan, bleach i da ne pominjem...
Ok, dacu mu sansu danas. Inace OP uopste nisam pocinjao zbog prevelikog broja epizoda tako da ulazim kao average netflix watcher.
 
Ako je neko citao vikija viking, to je Odi bila pocetna inspiracijeo za one piece.

Btw jel ciao neko: Top tier providence: secretly cutivating for a tousand Years? (saljivi roman) izasao je skoro i strip i odličan je
 
Poslednja izmena:
wow really?!
Obicno su igrani totalni trash. FMA nisam izdrzao ni 3 minuta. Svi pokusaji death note su bili katastrofalni, gantz je bio jako cudan, bleach i da ne pominjem...
Ok, dacu mu sansu danas. Inace OP uopste nisam pocinjao zbog prevelikog broja epizoda tako da ulazim kao average netflix watcher.
Ne samo sto su sve igrane izvedbe anime-a bile uzas, ne ide One Piece u prilog i jer je trejler bio bash jeziv.
Delovao je isto kao i svi ostale anime koje prebace u igrani format.....bedno.
Mada vidim da na pokvarenom paradajzu ljudi bash pozitivno reaguju na igranu varijantu One Piece-a.
Ko ce ga znati, mozda stvarno valja.
 
Da se ne lazemo, ako stroze ocenjujemo situaciju sa OP live action, mislim da par kljucnih glumaca nisu "na nivou" tj verovatno su neiskusni ili im ne lezi uloga i doprinose losijem celokupnom utisku. Ono sto je meni ostalo pozitivno- dinamika medju ekipom, nema previse krindza u dijalozima, cak sam se i nasmejao par puta. Buggy i Garp vade prosek i celokupan utisak, pa mi je lakse oprostiti losiji performans nekih drugih glumaca.

Ako Sanji ne bude toliki Nami-swuaaan simp, veliki plus od mene, jer je nepodnosljivo u anime/manga.
 
Pozdrav.Nisam fan mani ali moja cerka jeste i to mnogo.Veoma je zainteresovana za crtanje tih kapanskih likova iz mangi i neke forme stripa koji sama smislja.Mene zanima ako ima nrko u grupi ko takodje crta cime crta i da li moze da mi preporuci pribor za to_Ona crta olovkom i crnim tankim 0.3 markerom ali kaze da joj treba nesto za sencenje. Hvala unapred
 
Mislim da na nyaa ima i fan made encode gde su kombinovali sve moguce i najbolje edicije audio/video sto je Toei/Funimation izbacivao tokom svih ovih godina.
 
wow really?!
Obicno su igrani totalni trash. FMA nisam izdrzao ni 3 minuta. Svi pokusaji death note su bili katastrofalni, gantz je bio jako cudan, bleach i da ne pominjem...
Ok, dacu mu sansu danas. Inace OP uopste nisam pocinjao zbog prevelikog broja epizoda tako da ulazim kao average netflix watcher.
Ja sam pogledao One Piece prvu epizodu pre par nedelja. Šta znam, meni baš i nije gledljivo. Možda aktuelne sezone su bolje, ne znam, mrzi me da uronim toliko u neku animu a ni ne zanimaju me pirati nešto preterano.
 
Sta bi tek rekao za ranma 1/2 :)
 
Evo jedne koja lako prolazi ispod radara, a dosta je dobra, Tengoku Daimakyou. Sada bindzujem sa uzivanjem.
 
Ja sam pogledao One Piece prvu epizodu pre par nedelja. Šta znam, meni baš i nije gledljivo. Možda aktuelne sezone su bolje, ne znam, mrzi me da uronim toliko u neku animu a ni ne zanimaju me pirati nešto preterano.
Ako polaziš od pretpostavke da će One Piece biti nešto nalik Pirates of the Caribbean, onda si u ogromnoj zabludi. One Piece je bajka o toliko mnogo životno i društveno bitnih stvari da i zaboraviš da ima ikakve veze sa piratima. Kako da ti kažem, ni ja se nikada nisam ložio na pirate... ali One Piece... oh boy. Spora je serija, priznajem, mora da se odgleda dosta epizoda pre nego što se priča baš zakotrlja... ali kada se zakotrlja, nema stajanja 😁.
 
Ja se sećam da sam pre jedno 15-20 godina ne znam tačno baš gledao šta da počnem da gledam. Da li Naruto ili One piece. Izabrao Naruto i One Piece nisam nikada gledao jer sada 1000 epizoda. Nema se vremena toliko, ali pogledao sa ovu Netflix verziju i ono odlično je nema šta da se kaže. Mogu samo da zamislim kako je Anima dobra.
 
Ja sam stao negde otprilike na pola sa mangom i animom, na thriller bark sam poceo da gubim interesovanje i kad je pocela dressarosa nije mi vise bilo zanimljivo.
Ali ta prva polovina je prelepa.
Secam se i da su anime filmovi bili ispod nivoa anime i da je bilo dosta i glupih filler epizoda kad anima stigne mangu :D
 
Ljudi, izvinite ali mene stvarno nervira, bode mi oci.
Anime je imenica muskog roda i generalno se gleda da se ne menja po padezima (ako menjate onda u fazonu: animea, animeu, animeom, ...).
Najispravnije je da se ne menja nego da se uvek koristi anime, ali je cak i ja menjam po iznad pravilima. Samo nemojte anima molim vas. :D

Sto se maratonaca tice, ja sam rekao da ih necu sigurno gledati (pogotovo One Piece koji je na 1000+ epizoda).
Jednostavno za taj broj epizoda mogu da izgledam mnogo vise kracih i kvalitetnih anime naslova (tipa 20-40 epizoda, pa i duze).

Mada tako rekoh da necu gledati novije koji su ongoing i nisu zavrseni, pa opet gledam. :D
 
"Anime" je tuđica koja nema rod i broj, i ne bi je trebalo mijenjati po padežima. Ja uvijek koristim kao dodatak, "anime naslov", "anime studio", pa onda mijenjam tu imenicu a ne anime.
 
Slicno kao @joojant200 samo sto sam batalio malo ranije. Mozda oko 400-te epizode cini mi se. Davno je bilo. Izgoreo sam od filera.
Nema joj kraja. Kada je budu zavrsili i kada neko napise tacno listu epizoda za gledanje i listu epizoda za preskakanje (fileri) mozda se onda upustim u nju.
 
@scylla znao sam da ce mi to neko reci...posto mi svaki put kazu.. hvala...
 
Odgledah Undead Girl Murder Farce, prvu sezonu. U sustini zabavna serija, nesto kao mesavina klasicne detektivske misterije i Lige Izuzetnih Dzentlmena, jedno sto me iznevira kraj poslednjeg, treceg slucaja( ujedno i sezone) i tipicno anime 'cilj opravdava sredstvo' proseravajuce shvatanje morala gde negativac izbegava zasluzenu kaznu iako je pocinio strasne zlocine zato sto je 'mnogo propatio' u zivotu i imao 'jako dobar' motiv. Da ne budem shvacen pogresno, nemam ja nista protiv da negativac bude kompleksan, da ima dobro razradjenu motivaciju i da nije zao samo da bi bio zao, ali i takav negativac je jos uvek negativac koji je pocinio strasne stvari bez obzira kakve razloge je imao za to(kako izreka kaze - put do pakla je poplocan dobrim namerama) i zasluzuje kaznu, pa makar ona bila i poetske prirode, a ne potpuni oprostaj i zanemarivanje nevinih zrtava koje su stradale od njegove ruke.
Iz istog razloga me iznervirao Ranking of Kings. Odlicna serija do samog kraja koji je skoro sasvim upropasti sa slicnom baljezgarijom.
 
Frieren baš ima Mushishi energiju. Mada se zahuktalo u poslednoj epizodi.
Shield Hero meni dobar i gledljiv, nek priča ko šta hoće.
 
Blue eye samurai
Ko nije nek baci pogled, nije anime ali je bolja od 90% anime produkcije koju u zadnje vreme izbacuju japanci.
Meni je vrh, mesto broj dva odmah posle Arcane (barem dok se ne pojavi druga sezona).
Sjajno napisano, režirano, odglumljeno, bez kompromisa brutalno i namenjeno odraslima (nikako ne puštati klincima).

MV5BNDg5YjhiNmUtYjI5NC00MDEyLWI5MjUtZTRhM2EwZGZhNWM3XkEyXkFqcGdeQXVyMDc5ODIzMw@@._V1_FMjpg_UX5...jpg
 
Ko nije pogledao Yakitori: Soldiers of Misfortune moja topla preporuka. Zanimljiv obrt o zivotinjama i ljudima. Od mene 8-9/10 (ne mogu da se odlučim). Priča mi je baš legla, način crtanja je odličan ali mi je falilo nešto dodatno.
 
Na kojem sajtu mogu da gledam one piece?
I verovstno nema,ali da pitam..nema nigde one piece sa našim prevodim jel?na anime mislim
 
Hvala,šta mislite vredi li počinjati gledati ovih 1000 epizoda?😂
I da li kreće priča od pre dok je bio Gold Rodger il ne?
 
Nazad
Vrh Dno