Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Planiram da u skorije vreme pribavim sebi neki box. Dvoumljenje mi je malo obimnije jer sam podeljen između android Kineza i mini pc tipa raspberry pi, pine64,odroidc2.... Do sad sam imao prilike da testiram dva android Kineza ali sa drugom kategorijom se nisam sretao. Šta bi po vama bilo bolje rešenje? "Android Kinez" ili "mini PC"? Budžet bi bio oko 50e. Koristio bi uglavnom za kodi.
 
Poslednja izmena:
Pricali smo vise puta do sad o tome...

Sa android boxom dobijes zaokruzen gotov proizvod koji je i hardverski vrlo jak.

Znaci dobijes sa daljincem, napajanjem, memorijom, kucistem... dok ove "plocice" su za entuzijaste i samogradnju koji ce da zazmure na to da im tu fali jos drugih stvari koje moraju da se dokupe, i uvek ce nesto da fali.

To jednostavno nije zgodno resenje za media player koji treba da ima lakocu koriscenja i dobre mogucnost povezivanja.

Ili da plasticno objasnim:
-hocu da gledam film a ne da se bavim sklapanjem uredjaja.
 
Poslednja izmena:
Pločice su ok samo ako već imaš sve dodatke odranije(hdmi kabl, kartica, USB hub, punjač viška...)
I tada je jedini razlog cena, pločica je ispod 10$. Ako moraš to da kupuješ onda to već gubi smisao jer košta kao sasvim ok (malo slabiji) android box.
 
Poslednja izmena:
Jel neko uspeo da poveze kameru i skype na android tv. Jel radi to kako treba. Jel ima neka caka i sl.
 
^

Svaka UVC kamerica bi trebala da radi ... mada i uvek mogu nastati nekakve zahebancije.

Neka lista: http://www.ideasonboard.org/uvc/#devices

... ili guglaj: UVC supported devices

Ako hoćeš dobru web kamericu, preporučujem Logitech C525 ili neku skuplju (sa većim brojem - C615, C920 ...).
 
Ok, onda da se okrenem Kinezima. Šta mislite o beelink mini mxiii ii?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ok, onda da se okrenem Kinezima. Šta mislite o beelink mini mxiii ii?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Primamljivo izgleda i model X92, slicna je cena oko 50e, S912, 2/16 gb sa spoljnom antenom 3db i 4 usba? Sta mislite o tom modelu?
 
Poslednja izmena:
Probao logitech c920 i nece. Al recimo neke kamera aplikacije vide kameru. Pitanje je koja skype aplikacija radi posto je nema zvanicno na store
 
Radi mi viber i slika i zvuk ali nece u horizontalu :) Kako ovako sklepase ovaj sw
 
nece zato sto su to uglavnom aplikacije za telefon,i nisu optimizovane za AndroidTV...
na AptoideTv kolko sam video ima Skype za AndroidTV....
mozda uz pomoc neke aplikacije probas da doteras u horizontalu
 
Poslednja izmena:
krastavac steta. Ogroman potencijal ne iskoriscen do kraja
 
ima neka aplikacija za stelovanje Vibera za tablet..vidi mozda to pomogne(meni Viber na TV nikako ne treba):)
 
Ma meni treba nesto da ima video jer se cesto cujem sa rodbinom iz CG. Racunar sam izbacio iz dnevne. Tv vise ne podrzava skype. Sad nece ni ova nvidia....ccc
 
meni je licno lepse kad je aplikacija optimizovana za TV,a ne ovako sa raznim rezolucijama i slicno....
zato su na AptoideTV izdvojili samo aplikacije koje su za TV....sto ne znaci da ne mogu i sa Marketa ,ali onda nastaju ovi problemi....
zato jos nije izasao neki Ljudski Launcher da zalici...
 
Nije valjda da je na hub lego android tv -slazem se da je lepse ali ....
 
Ja sam skinuo Skype sa Marketa i radi normalno i sa kamerom jedino što je slika u "ogledalo".

LG G4 H818p
 
Nije valjda da je na hub lego android tv -slazem se da je lepse ali ....

ja sad koristim WetekPlay 2 sistem su nazvali 'WeOS'...i nije los ni Launcher,jako brzo ide kretanje kroz meni,i sve radi jako stabilno....
slozicemo se da se vise vodi racuna o tome da li ce player da pusta '100K' formate..a na izgled se kolko tolko tapka u mestu....
ja sam prezadovoljan....:)
 
Poslednja izmena:
Meni je WeOS toliko konfuzan, da sam se brze bolje vratio na staro :) Sto ljudi sto cudi ... uvek bilo :)
 
Konačno mi je stigao Amlogic S905D S2+T2 sa CAM slotom.Za probu mi treba ako neko ima SBB-ov cam modul.
 
Nazad
Vrh Dno