Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Uskoro mi stiže prvi Amlogic S905D (DVB-S2/T2/C)sa slotom za CI plus modul.Javim utiske kada ga dobijem.
 
Да ли је неко тестирао HEVC као са слике на уређају са процесором Amlogic S905?
2qvwegi.jpg

Дао сам пријатељу стик да проба код свог пријатеља и резултат је био катастрофалан. На мом препотопском рачунару макар иде слика са великим успорењем.
 
Posle duzeg premisljanja resio sam po ko zna koji put da kupim android box. :) Molim Vas za preporuku neki sa 2GB rama da je dobar i jeftin :) Kad bi bilo za 35 dolara :)
 
Да ли је неко тестирао HEVC као са слике на уређају са процесором Amlogic S905?
2qvwegi.jpg

Дао сам пријатељу стик да проба код свог пријатеља и резултат је био катастрофалан. На мом препотопском рачунару макар иде слика са великим успорењем.
Baci link na pm (to bi trebalo da radi bez problema)
 
Kakva glupost, stigao mi mini m8s II, u novoj verziji firmwera ima opcija da se iskljuci hdmi cec i naravno iskljucena je. Medjutim, kada ugasim box i na tv-u (LG smart), udjem u source menu tv-a i dok pomeram kursor preko liste prikljucenih uredjaja, ovaj kinez se ukljuci. Dakle samo pri tom scenariju. Imao neko nesto slicno?
 
Isto se meni dešava sa Tronsmart S96, takođe LG smart TV. Ugasim box, i prebiram po uređajima na source meniju, jesam li prešao preko boxa on se pali... E sad ja sumnjam na simplink, jer mi je on aktiviran zbog kućnog kina...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jeste li probali da aktivirate cec ,a tako i da menjate opcije gasenja uredjaja u setingsu samog uredjaja??
 
Radi li miracast na minim8 II, i kako?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Da li moze neko da mi pojasni za sta sluzi hdmi cec? Vidim da mi se pojavila opcija na GT1 otkada sam ga update-ovao i da mi je sve ukljuceno u opciji hdmi cec...
 
Isto se meni dešava sa Tronsmart S96, takođe LG smart TV. Ugasim box, i prebiram po uređajima na source meniju, jesam li prešao preko boxa on se pali... E sad ja sumnjam na simplink, jer mi je on aktiviran zbog kućnog kina...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Izgleda da je do simplink. Ja ga sad ugasih i ne pali se pri prelazu preko ikonice u source. Jedino kad kliknem na njega
 
Ja ako se ne varam to je da "pobudi" tv kad ti upališ tv box
A jel i tv treba da ima tu opciju hdmi cec ili ne?


Primetio sam inace da mi box sam prebaci na kineski svaki put kad ugasim tv bilo da mi je ukljucen ili ugasen hdmi cec. Da li to moze nekako da se sredi? Pre mi se to nije desavalo na starijim verzijama fw.
 
A jel i tv treba da ima tu opciju hdmi cec ili ne?


Primetio sam inace da mi box sam prebaci na kineski svaki put kad ugasim tv bilo da mi je ukljucen ili ugasen hdmi cec. Da li to moze nekako da se sredi? Pre mi se to nije desavalo na starijim verzijama fw.
Treba uredjaj da podrzava,HDMI kabl ,i naravno tv...
 
A jel i tv treba da ima tu opciju hdmi cec ili ne?


Primetio sam inace da mi box sam prebaci na kineski svaki put kad ugasim tv bilo da mi je ukljucen ili ugasen hdmi cec. Da li to moze nekako da se sredi? Pre mi se to nije desavalo na starijim verzijama fw.
Da, i tv mora da podržava hdmi-cec. Proizvođači tv-a imaju svaki svoj naziv za cec, tako recimo kod LG-a on je Simplink(pod tim nazivom se i nalazi u meniju tva).samsung,panasonic,sony...imaju svoje nazive.
Ako ti je situacija takva da si siguran da si omogućio sve opcije u tv i boxu vezane za hdmi cec onda može da bude problem hdmi kabl. Nekim kablovima fali za žica za hdmi-cec. Onda jednostavno nabaviš drugi koji je deblji, koji ima veći poprečni presek. Ne znam šta bi trebalo da piše na pakovanju hdmi kabla da bi bio siguran ali traži da obavezno bude bar hdmi v1.3. hdmi v1.4 i 2.0 sigurno podržavaju hdmi-cec.
 
U pitanju je LG televozor ali stariji model, nekih 5, 6 godina je star. Osnovna neka verzija led tv-a. Videcu da li ima ta opcija na njemu simplink za hdmi cec i da li uopste podrzava. A hdmi kabl sto je prikopcan box je onaj sto sam dobio uz njega beelnk-ov, ali probacu da nabavim drugi pa da vidim sta se desava...
 
Stolex, koji je model tv?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Jedan savet za one sa rockchip uredjajima, koristite ftmc kodi verziju, to je ona sa sajta freaktab koja je radjena bas za rockchip. S ovom verzijom resio sam problem i sa realdebrid linkovima. Na kodiju je seckalo, kasnio zvuk, bilo negledljivo. Preko ovog FTMC sve radi perfektno i brzo, preporodio se box a taman sam mislio da ga sutnem na oglase.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da, i tv mora da podržava hdmi-cec. Proizvođači tv-a imaju svaki svoj naziv za cec, tako recimo kod LG-a on je Simplink(pod tim nazivom se i nalazi u meniju tva).samsung,panasonic,sony...imaju svoje nazive.
Ako ti je situacija takva da si siguran da si omogućio sve opcije u tv i boxu vezane za hdmi cec onda može da bude problem hdmi kabl. Nekim kablovima fali za žica za hdmi-cec. Onda jednostavno nabaviš drugi koji je deblji, koji ima veći poprečni presek. Ne znam šta bi trebalo da piše na pakovanju hdmi kabla da bi bio siguran ali traži da obavezno bude bar hdmi v1.3. hdmi v1.4 i 2.0 sigurno podržavaju hdmi-cec.

Citiram moj problem:
Kakva glupost, stigao mi mini m8s II, u novoj verziji firmwera ima opcija da se iskljuci hdmi cec i naravno iskljucena je. Medjutim, kada ugasim box i na tv-u (LG smart), udjem u source menu tv-a i dok pomeram kursor preko liste prikljucenih uredjaja, ovaj kinez se ukljuci. Dakle samo pri tom scenariju. Imao neko nesto slicno?

Ovo tvoje mi je dalo ideju, pošto ne želim CEC, a zbog kratkog HDMI originalnog kabla sam stavio neki debeli kvalitetan, pa ću danas da vratim taj kineski tankić, možda tako izbegnem problem iz citata.
 
brajko85 - ja ga instalirao, ali mi ne cita uopste 5.1 na AV resiveru, (varijanta za RK), a ona obicna ga cita ali zvuk secka???
 
Ma to normalno, radi mi kod ostalih amlogic boksova, jedino ovaj RK zeza zvk samo na Kodiju, inace ga cita kada ide kao obican media player. Kabal je inace spdf coaxialdigital, nije opticki, pozz
 
@SickMF
Mislim da znam što se to dešava. kad uđeš u input sources dovoljno je da kursorom (ako imaš neki airmouse ili magic remote) pređeš preko hdmi ulaza tj.uređaja i onda tv odmah prikazuje sliku sa tog uređaja u onom pravougaoniku , tad ti tv pošalje signal za paljenje preko hdmi i box ti se upali. Rešenje bi trebalo da bude u simplink-simplink settings i tu izabereš opciju autopower off.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno