Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Zotac košta zato što uz njega ide licenciran win,nećeš mi valjda reći da te zanima boks sa licenciranim win-om.

Minix je u pregovorima da dobiju free verziju wina sa bingom koju inače microsoft deli uz jeftine mašine.Za sada nemam potrvdu da je to odobreno.U najgoroj varijanti stavi sam šta hoćeš.

Za dual boot ostaje da se vidi,mada ima priča da se može ostvariti sa usb flešom.Iskreno ako win radi kako treba android više nije potreban.

Win ide samo na Intel atom procesore.

Proizvod smo krenuli da pravimo kada nije bilo S812,mada smo znali za taj propust kod amlogica pa nismo ništa izgubili jer je sve namerno ostalo na protitipu s802.Sve smo završili samo čekamo s812 i to je to,nije nam ostao ni jedan dan da je bio izgubljen.

Jako puno vremena je potrošeno na android dvb-t2 zato što za google android smart tv ne postoji kao proizvod, pa je od njih podrška za tako nešto ravna nuli na kvadrat.

jel imas sliku pcb?makar i sa s802?bas me zanima kako izgleda prototip
 
Zotac košta zato što uz njega ide licenciran win,nećeš mi valjda reći da te zanima boks sa licenciranim win-om.

Minix je u pregovorima da dobiju free verziju wina sa bingom koju inače microsoft deli uz jeftine mašine.Za sada nemam potrvdu da je to odobreno.U najgoroj varijanti stavi sam šta hoćeš.

Za dual boot ostaje da se vidi,mada ima priča da se može ostvariti sa usb flešom.Iskreno ako win radi kako treba android više nije potreban.

Win ide samo na Intel atom procesore.

Proizvod smo krenuli da pravimo kada nije bilo S812,mada smo znali za taj propust kod amlogica pa nismo ništa izgubili jer je sve namerno ostalo na protitipu s802.Sve smo završili samo čekamo s812 i to je to,nije nam ostao ni jedan dan da je bio izgubljen.

Jako puno vremena je potrošeno na android dvb-t2 zato što za google android smart tv ne postoji kao proizvod, pa je od njih podrška za tako nešto ravna nuli na kvadrat.Naš proizvod ima jedinstveni u svetu izmenjiv tjuner pa tako na android biraš S2 ili T2 tjuner a sama izmena tjunera je jedan sekund,nije potrebno otvaranje boksa niti je potreban bilo kakav alat,samo klik i to je to.S2 deo posmatram samo kod besplatnih satelitskih kanala,za ono zabranjeno voće nisam spreman da trošim vreme na android emulatore jer je to uzaludan posao za onoga ko hoće perfekciju.Do sada sw je u rangu 90% od 100%.Jako je teško napraviti android dvb 100% perfektan sw.Imati na raspolaganju samo jedan cpu koji to može da radi je veliko ograničenje.

Inače sam prvi u svetu dobio neo x6,imam i još nešto od njih što za sada nema niko u svetu:D.Sve je tačno osim brzine wi-fija,jer ima bržih proizvoda sa internom antenom nego on sa eksternom.DM 31 Stealth ima bolju internu nego neo x6 eksternu antenu,bar je to tako u mom test okruženju.

Nije lako biti prvi u svetu!:)
 
Ne mogu da dajem slike prototipova main borda,nažalost.Mogu jedino da ti dam sliku kućišta u koje ide 2,5 inca hdd ako ti nešto znači.
 
Ne znaci mi nista hteo sam da vidim kako izgleda pcb ali sta da se radi kutija me ne interesuje !svejedno amlogic rules
 
Inače trenutno radim na razvoju jednog boksa gde čekamo amlogic S812 jer su ovi smetenjaci napravili s802 koji je u stvari trebao biti odmah s812 i tu smo napravili nešto u visinu veće kućište ali se zato unutra može staviti 2,5 inca hdd i to isto kućište će biti i za Intel atom verziju pa će to tek biti pravi mali PC win + android u punom sjaju.

Da li na to 2.5" mesto može i SSD i da li na njega u intel atom verziji ide OS?
 
Radimo da tako bude,mislim da će konačno rešenje biti decembar/januar.Realno je da OS bude na emmc-u a da recimo dual boot bude preko hdd-a.Nisam ja tu glavni,ja dam predlog i ako može dobije se nešto što treba proveriti kako radi u praksi.Evo baš sada sam dao predlog da naredni android boksovi imaju između ostaloga i funkciju hdmi swiča,glavni inžinjer sada gleda kako da iskoristimo postojeći daljinac da menjamo odabir hdmi ulaza.Malo je vrteo glavom;)mada je usvojio moj predlog pa su već napravljeni boksovi sa jednim hdmi ulazom mada je moja želja da to budu bar 2 ili 3 hdmi ulaza.Ovo za 2,5 hdd je moja ideja stara 2 godine a evo tek sada ugledala svetlost dana.
 
Poslednja izmena:
Ja trenutno koristim openelec na amlogic s802 platformi i jos jedan box sa android o.s tako da po meni taj svic jednostavno se doda jos jedan izlaz za hdmi :)
 
Šta će ti openelec pored xbmc-a na s802 koji je inače dobro podržan za xbmc???
 
i ovako je fenomenalan ali na openelecu i na amlinuxu radi kao zmaj 30%brzi maltene momentalno otvara,preprucio bi za boxeve koji su slabiji tipa s805 i s802(1gbram) ako im sluze samo kao playeri
 
Poslednja izmena:
Meni je uvek bitniji sadrzaj nego"brzina" kako doci do sadrzaja.
Koliko puta mi je stao neki on line film na xbmc-u ili se ugasio neki dobar 1080p host a to ne moze da sredi ni svemirski brz odziv na panelu.Uzgred nikada nisam primetio da mi je odziv xbmc-a los ili tako nesto,sve sto pritisnem to se odmah i otvori[emoji12]uvek koristim iskljucivo ir daljinac.
Na mash-u je nestao onaj demon, lik sa najvise 1080 filmova i znas koliko me ta brzina sada pogadja uh,samo da se on opet vrati.
 
Poslednja izmena:
Kod mene sto se tice sadrzaja sve sljaka tako da i demon radi :) ljudi generalno imaju problema sa xbmc i odbijaju da nauce cake treba se samo malo potruditi izdvojiti vremena i sve ce doci na svoje mesto ,eto i ti odvoji 5minuta da podesis demona ponovo da radi i milina hehehe
 
Poslednja izmena:
Nisam proveravao jedno pet dana unazad da li radi.provericu kad budem pored boxa.
 
pozdrav svima.imam pitanje dali ima neko iskustvo i misljenje o ovom tv boxu Q7S RK3188 1.6GHz Quad Core Google Android 4.4 TV BOX HDMI HDD Player 2G/8G with 3.0MP Camera BT2.1 RJ45 MIC Wifi Hotpoint OTG preko geekbuyinga.hvala unapred
 
Ma nista druze nisam uradio.sve sam probao ali nema sanse izgleda da sam ga brikovao.pa sad trazim neki drugi da kupim ali sa kamerom
 
Mislim da bi trebalo da uspe posto ga je prvi put kad si radio prepoznao pc samo prati te korake sto sam ti poslao
 
Poslednja izmena:
Evo,apdejtovao se mash-up sam od sebe i vidim da u apdejtu ima fix za demona,tako da je sve odmah proradilo.
 
Sad videh da me zezaju opensubtitles i podnapisi ,kako je kod vas stanje???
 
titlovi rade :p
Ajmo vracamo ili ne mxiii u zivot traje dosta dugo?
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Sa open je problem već duže vreme.
 
Samo da obavestim forumase mxiii 1gb ram vracen u zivot ,imali smo malo problema sa prevodom ali na kraju je gora71 uspeo da zavrsi posao posle 2 dana :))
 
Sky, koja je cena u najavi za uredjaj sa TFT ekranom? Da li moguce umesto opcije DVB-S2 da se stavi DVB-C tuner?
 
Sky, koja je cena u najavi za uredjaj sa TFT ekranom? Da li moguce umesto opcije DVB-S2 da se stavi DVB-C tuner?

Za sada je TFT ekran samo u verziji sa S2 tjunerom.

Izmenjivi tjuneri su samo S2 i T2.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da nikom nije stalo do masha ,Mash je otisao zauvek ,ali ja se nadam da hacer, demon i ostali ubrzo pojaviti na novom addonsu ili ako ne na novom mozda na nekom od postojecih !postoji fix za mashup verzija koja se ne updejtuje i radice jos par dana tako da eto ako nekog slucajno zanima ,e da frequency switcher za xbmc od pre par dana moze da se koristi na svim boxovima sa s802 platformom,ruja malkice hakerisao :)(iskreno cudi me da neko ranije nije skinuo zastitu i proveru dali je minixov uredjaj).
 
Mash je bio bolji od Navi-Xa jer je lepo slozen i elegantnije su se skidali titlovi, bez kucanja naziva filma... sta da se radi, ode... malo smo se ulenjili...
 
Nazad
Vrh Dno