Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Po meni najbolji addon je Genesis. Jednostavno sve ima. Navi-X je super isto, ali mnogo haotican. Po meni kombinacija Genesis + P2P streams + DocuHub je sasvim dovoljna, tj ne secam se da sam u poslednjih mesec dana koristio nesto sem ova tri :)
 
Nisam znao da je mash otišao.Navi-x je baš haotičan.Ako neko sazna gde su demon i ostali 1080 sadržaji otišli neka javi.Baš mi je krivo.
 
^ http://www.aliexpress.com/store/pro...-8GHz-2G-16G-2-4G-5GHz/323423_2038373221.html
Ili kod njega bilo koji drugi RK3288. Meni je taj beelink poslao sekund posto je "legla" uplata. Tronsmart salje isto dan dva posle uplate.

To je u varijanti da si mislio na cenu uredjaja 100eur, a ako si mislio sa carinom i pdv-om da te izadje toliko .... e onda vec ne znam :)
Ja bi ti uvek preporucio Minix Neo X8-h, sa kojim sam prezadovoljan jer su se sad ispeglali svi bagovi, ali to ti izlazi iz budzeta.
 
Carina +pdv na iznos od 100usd je oko 3000dinara stim da po pravilu platis vise ili manje od te sume (kako te zakaci)Preporucio bi tronsmart vegu s89 a ako te zanima RK3288 onda ugoos ut3 ili beelink r89 verzije 16gb
 
Babicu, jel si imao dodira sa nekim RK3228 do sad? I ako jesi, kakve su ti impresije?
 
Znas da nisam:)Citao sam dosta o rk3288 i mislim da znam dovoljno ali dok ga ne testiram moje znanje je jako povrsno,nadam se da ces dobiti 3.0pcb beelink !Kad ce taj beelink koliko dana je na carini?
 
Minix u petak predtstavlja nov model!!!!!
 
DaPimp
^ http://www.aliexpress.com/store/prod...038373221.html
Ili kod njega bilo koji drugi RK3288. Meni je taj beelink poslao sekund posto je "legla" uplata. Tronsmart salje isto dan dva posle uplate.

To je u varijanti da si mislio na cenu uredjaja 100eur, a ako si mislio sa carinom i pdv-om da te izadje toliko .... e onda vec ne znam
Ja bi ti uvek preporucio Minix Neo X8-h, sa kojim sam prezadovoljan jer su se sad ispeglali svi bagovi, ali to ti izlazi iz budzeta.
Da, cena uredjaja 100e

j.babic
Carina +pdv na iznos od 100usd je oko 3000dinara stim da po pravilu platis vise ili manje od te sume (kako te zakaci)Preporucio bi tronsmart vegu s89 a ako te zanima RK3288 onda ugoos ut3 ili beelink r89 verzije 16gb

Koja je razlika izmedju beelink r89 i http://www.dx.com/p/r89-4k-quad-cor...ram-8gb-rom-uk-plug-black-346053#.VGzxrPJ5XhC
Na DX nemaju beelink r89, imaju neke druge njihove modele. A cini mi se da DX ume da zezne carinu ponekad....
 
Razlika izmedju ta 2modela je 8gb interne vise ,bolji wifi chip,bolji daljinski sve bolje na ovom sto ti je Dapimp okacio za razliku od tvog linka
 
Ne znam sto bi placao vise para za istu stvar. Uzmi onaj za koji sam ti dao link i pevaj :)
I zbog cega biras DX i geekbuying pre Ali-a ? :) Zbog paypal-a?
 
Ако је неко случајно купио Q7 андроид бокс са оваквом плочом,
Screenshot_19.jpg
али баш таква (са плавим кондензатором, шталије већ) пошто се овај уређај прави у 3, 4 варијанте. Ставио сам Q7 Firmware by lewy20041 и од тада је уређај прогледао. Ради драстично брже, без кочења што је раније било најупадљивије приликом апдејта апликација на GPlay и што је најбитније има 2gb предвиђених за апп за разлику од 1gb на фабричком рому што се попуни екстра брзо. 2gb је већ ок.

Једини минус, оригинални даљинац на овом рому не ради у "миш" опцији.
Користим air mouse тако да овај отмем и не примећујем.
 
Poslednja izmena:
Izašlo je zvanični saopšrenje za Mash.Čovek se uplašio povreda autorskih prava i nije smeo više da nastavi sa takvim rizikom.Da li je ovo početak kraja za XBMC?
Ko čita između redova shvatiće da je dobio upozorenje posle koga nije hteo više da rizikuje.

Saopšte servera odakle se hostavo mash.

Some of you who have been using an addon called Mash Up have probably noticed that it's no longer operational and has been removed from your system. Basically what happened is that the developer got scared about legal issues because his privacy wasn't maintained and decided that the risk wasn't worth it, closed his site and pushed an update to remove his addon from all systems
 
Poslednja izmena:
Da li je neko od vas ovde upoznat da li ovi Android multimedia playeri pustaju filmove looseless formata? U pitanju su fajlovi od vise desetina GB (Full BD, 3D ISO, Remux). Ne odnosi se na rip formate. Kakva je situacija sa prevodom (srt i sl.) moze li se povecavati velicina slova i pustaju li nasa slova?
Jel moze kod njih da se ubaci neki drugi player tipa Potplayer ili se koristi iskljucivi XBMC ?
 
Poslednja izmena:
Za gore navedeno formate ... ne znam da ti odgovorim jer nisam ni pokusao. Prevodi se najnormalnije ucitavaju u bilo koji plejer i kada podesis pravi encoding nemas problema sa nasim slovima. Za XBMC znam da se moze povecati velicina slova, pa pretpostavljam da moze i u drugim plejerima.
Svi plejeri koje mozes instalirati na telefonu/tabletu, mozes i na boxu.
 
Hvala ostaje da trazim dalje. Videcu ako neko ovde u Beogradu ih prodaje pa da probam da pustim te formate. Mene interesuje da pustam filmove sa ex HDD-a preko njih na mom tv-u koji te "jace" filmove ne pusta ili ih pusta sa velikim bagovima.

Edit: evo nasao sam da se ovo Droid Monster A31-Stealth prodaje se kod nas pa bih mogao da probam.
 
Poslednja izmena:
Da li je ovo početak kraja za XBMC?

LOL!
Eto to je sve što imam da kažem na ovu senzacionalističko novinarsku rečenicu.
Kao da si od juče pa ne znaš koliko dugo traje strimovanje...
 
Koliko je meni poznato niko još javnio nije izgovorio ovako nešto i to da izgovori onaj koji hostuje ovakav sadržaj.Ako hoćeš malo više informacija onda ću ti reći da su upozorenje dobili još neki koji hostuju ovakav tip sadržaja pod XBMC-om.
 
Ne hostuju ljudi koji prave addone, oni samo linkuju, a to bi trebalo biti drugacije....
A i ako ubiju taj deo price, sa http hostovanjem, sledeca varijante je torrent addoni, a tu onda nema granice :)
 
Da ,ne hostoju oni ali upozorenje ide uvek prvo njima,neće oni da jure njih 150 koji pojedinačno hostuju već jure onog jednog koji je to sve objedinio.Razlog za ovo je neverovatan rast popularnosti xbmc-a koji raste iz godine u godinu a sve na temelju kršenja autorskih prava.Sam xbmc i proizvođači koju su im partneri uvek naravno daju prazan XBMC pa oni nisu meta,već oni koji imaju popularne addonove.
 
Ti dodaci su obični sakupljači linkova i nikakva preterana šteta kad nekog zaplaše i on prestane da ih radi.
Pogledaj Icefilms, stoji godinama ništa mu ne mogu, mashup i slični su obični parseri za linkove sa sajtova poput Icefilms.
Icefilms takođe ne hostuje direktno nego sortira linkove sa više izvora.
Mega upload kad su ugasili, e to je bio udarac ali eto našli su se drugi da ga odmene tako da ne sekiraj se...
 
Izašlo je zvanični saopšrenje za Mash.Čovek se uplašio povreda autorskih prava i nije smeo više da nastavi sa takvim rizikom.Da li je ovo početak kraja za XBMC?
Ko čita između redova shvatiće da je dobio upozorenje posle koga nije hteo više da rizikuje.

Saopšte servera odakle se hostavo mash.

Some of you who have been using an addon called Mash Up have probably noticed that it's no longer operational and has been removed from your system. Basically what happened is that the developer got scared about legal issues because his privacy wasn't maintained and decided that the risk wasn't worth it, closed his site and pushed an update to remove his addon from all systems

Da doslo0 se do samog kraja xbmc,xbmc uskoro prestaje da radi !Na red je dosao Kodi buahaha,sky pocetak kraja vise kao pocetak pocetka haha
 
Ako nisi znao autori xbmc ne smeju u njega da stavi niti jedan jedini sadržaj koji krši autorska prava,a svu popularnost duguju isključivo tim sadržajima.Ako krenu da se gase addonovi jedan po jedan kao recimo mash,onda će tako isto padati i popularnost xbmc-a, odnosno smanjiće se broj sponzora koji finansiraju taj i takav projekat.Možda nisi znao ni to da xbmc u stvari nije besplatan jer oni žive od sponzora koji ih finansiraju da bi njihov uređaj bio kompatibilan 100% sa njihovim hardverom pa i oni u svoje urađaje takođe stavljaju samo prazne verzije.Ako se smanji broj sponzora niko neće da radi za džabe pa ni autori XBMC-a.Razmisli malo pre nego napišeš nešto.
 
Poslednja izmena:
Sve je to poznato ali masa ljudi koristi XBMC bez i jednog ilegalnog dodatka za strimovanje, uključujući i mene.
Mogu da pogase apsolutno sve piratske dodatke i koristiću ga kao i sada za puštanje sa kućnog servera na koji svlačim torrente.
 
Jeli pokušao neko da od android telefona napravi media plejer? Po nekim specifikacijama (npr. za galaxy s4, s3 i sl.) deluje mi da su prilično hardverski jači od plejera koji se prodaju na aliexpress?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno