Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Pa zar je tajna napisati koliko je bilo ko dobio dodatno kada mu stigne nesto iz Kine.
Evo komsiji mom stigao mobilni nakon 40 dana cekanja posle uplate.
Leagoo M5 odlican model preko GeekBuinga. Na 56 Eura placenih dobio naknadno pri
podizanju paketa oko 2450 dinara sto je 20 Eura. Znaci 10% carine i 20 % PDV na procenjenih
70 dolara. od nasih carinika. Sto je ukupno oko 75Eura za odlican model mobilnog telefona.
 
Koliki je iznos carine i PDV bio ovde na placenih 60 tak dolara ?
Kako se prolazi sa dodatnim troskovima ?
Dobio sam ga na poklon
Napisao sam im da ga nikako ne šalju dhl-om jer su to pravi zločinci.
Kod njih imaš neku ludačku špediciju,plus traze ti kopiju lične karte,jedno pet izjava da potpišeš. ,plus detaljan opis robe,čemu služi,dokaz iz banke o plaćanju i tako redom.
Imaš i posebnu izjavu da detaljno obrazložiš zašto si neki box dobio na poklon,pa onda zaseda komisija,radna i kontakt grupa.
Jednom rečju ološ.
Fedex sve suprotno,ono sto piše na fakturi uz robu ,toliko naplate sta treba,isti dan dabijes robu i fakturu sta kosta carina ili pdv.Savršenstvo bez papira,cimanja,izjava i glupiranja.
Od 20 fedex pošiljki svih 20 je stiglo na vrata bez ikakvih peripetija i uvek naplaćen samo pdv na iznos sa fakture.
Svaka pošiljka je imala max 45 eura vrednosti ,pa sam izračunaj koliko ćeš platiti pdv.
Od 20 dhl pošiljki ,19 je odrađeno uz porođajne muke i carske rezove,a samo je ovaj GT1 došao na vrata bez ikakvog plaćanja,papira,gluposti,ja sam ostao šokiran i bez teksta.
Fabrika je inače stavila vrednost od 15 usd,nisu me inače ni pitali koju vrednost da stave.
Ovo je sve ako dolazi avionom ekspres.
Ako ide klasičnom poštom ,onda tu nastupa domaći gestapo sa klero carinicima,koji odvajaju sumnjive od manje sumnjivih paketa i onda vrše internetsko odokativno-vrednovanje tvoje pošiljke.Ni original računi,ni lažne izjave, ništa ne pomaže kod gestapoa.
Tvoje je da pratiš status na poštinom trackingu i nikako da primaš pošiljku od poštara vratara,već kad dobiješ papir od vratara koji te nije zatekao kući ,na njemu piše koliko je gestapo procenio tvoju pošiljku.Ako si zadovoljan, idi u poštu,a ako nisi onda uzmi kopiraj sajt gde si kupio robu,kopiraj izveštaj od paypala koliko si stvarno platio robu,idi u poštu i ne preuzimaj paket ,već odmah ulaži žalbu na procenu vrednosti, i uz tu žalbu im daješ papire koji si kopirao i posle čekaš jedno mesec dana da li su Her Flik ,Helga ili Kriger uslišili tvoje molitve[emoji2]
Sve u svemu, niko ti ne može reći koliko će to na kraju da izađe,osim što je kod Fedex-a najsigurnija procena.
 
Poslednja izmena:
Hehe tužna istina naših alavih carinika.
I mene su odrali jednom preko dhl-a ( skriveni troškovi isporuke bla bla ) ovde u EU i od onda uvek izaberem free varijantu sa trackingom ili najjeftiniju varijantu sa trackingom ako mi nije hitno i uvek je do sada stizalo sve bez ikakvog poreza, dodatnih troškova.Jave sms-om iz pošte ili stigne papir ispod vrata ili ako je dovoljno mali paket ćušnu ga u sanduče. Zar u EU ne dodaju porez ili sl na pošiljke preko/ispod 100$ iz Kine, US ?
Inače danas narucio GT1 i mini M8S sa gearbest-a, izabrao free shipping sa trackingom.

Sent from my D6603
 
Poslednja izmena:
Još da dodam da je GearBest ubedljivo najbolja on-line radnja na svetu.
Uvek dobijete sliku vašeg proizvoda adresiranog i zapakovanog na vaše ime.
Tableti putuju 7 dana free slanje do Srbije,i naravno imaju najbolje cene i akcije.
 
Poslednja izmena:
Nikako!!!!!
SD radi ali svaki put moras da ga stopiras pa na play da bi radio,a HD čim dođe na 3 mega strima kreće žikino kolo.Kada ga spusti na 1.4 onda je ok,i tako sve u krug ,na 3 pa na 1.4 i ti se onda vataj u to kolo ako hoćeš da ti glava njacka ko blic foto aparata.
Dizaster jer za D3Go.
Ovako je brz i dobar boks.
 
Poslednja izmena:
Nikako!!!!!
SD radi ali svaki put moras da ga stopiras pa na play da bi radio,a HD čim dođe na 3 mega strima kreće žikino kolo.Kada ga spusti na 1.4 onda je ok,i tako sve u krug ,na 3 pa na 1.4 i ti se onda vataj u to kolo ako hoćeš da ti glava njacka ko blic foto aparata.
Dizaster jer za D3Go.

Sunce li mu kalaisano , da li uopšte postoji neki noviji model Android TV Box na kome SBB D3go (HD streamovi) radi bez problema ?

:mad:
 
Neka ti kaže ako može koliki je protok za HD i SD kanale.
Isto i ti napiši za tvoj protok strima.
I naravno fluidnost slike koja se vidi kod sportskih prenosa.
Onaj MXQ is gore linka je jači boks i nešto malo skuplji.
Svaki D3go vuče kanale iz pretplate koju imaš,znači ima ih tri vrste(d3i,Total Tv,D3)i svaki ima neke svoje osnovne i dodatne pakete koji se preslikavaju na D3go.
Kada imaš android box ,onda će raditi i poneki kanali ,čak i ako nisi na sbb mreži,naravno neće raditi svi ,ali ima ih solidan broj koji će raditi i van sbb mreže.
 
Poslednja izmena:
Preporuka za stariju verziju Kodija za moj stari mibox 1 koji vozi 4.1 android, imao 16.0 Jarvis koji je zabagovao žešće, probao helix 14 verziju i isto mi je dopustio da instaliram addonove i sve ali nije hteo da otvori linkove, zabagovao posle. Mozda neka starija verzija? Preporuka?

edit: proradila 16.1 verzija

Sent from my D6603
 
Poslednja izmena:
Daj sliku,spec ili link gde si ga uzeo?Koliko košta?
 
Poslednja izmena:
Licno si ga kupio tamo?
Uzeo si sa 2gb?
Slika je fluidna na d3go?
Kuciste je plastika?
Youtube app max rezolucija?
Koliko ga vec imas?
Kako si zadovaljan osim D3go app,sw nema bagova,ne pregreva se,ne restartuje se sam od sebe i slicne gluposti?
 
Poslednja izmena:
88881047908156426851.png

Čekamo još podrobnije informacije od @robinjo na osnovu pitanja koje je postavio @HDMI
 
Licno si ga kupio tamo?
Uzeo si sa 2gb?
Slika je fluidna na d3go?
Kuciste je plastika?
Youtube app max rezolucija?
Koliko ga vec imas?
Kako si zadovaljan osim D3go app,sw nema bagova,ne pregreva se,ne restartuje se sam od sebe i slicne gluposti?


Naručio sa Gearbest-a i stigao pre pet dana. Stavio link ka sajtu i uzeo isti taj sa tim

specifikacijama. Napisao da D3 go radi savršeno bez seckanja . Plastično je kućište solidnog

kvaliteta , mlako na dodir (juče ceo dan gleao moto GP na SK HD kanalu). Došao je sa nekom

Youtube aplikacijom gde se ne može menjani rezolucija. Za ovo kratko vreme ni jedanput nije

zabagovao , restartovao. Kupio ga zbog D3 go i Kodi-a i to radi bez greške. Došao sa

neispravnim daljinskim. Sve u svemu ja zadovoljan.
 
Poslednja izmena:
Hvala za info.
Uzeo si 2gb verziju?
D3go drži stabilno 3 mega strima kod hd kanala,nema da ga obara na manje?
Jesi probao da skineš youtube sa stora ili web verziju da vidiš na koju rezoluciju može da ide?
Izvini što te cimam,ali bi ga danas naručio.Ne želim da se ispalim[emoji2]
 
Poslednja izmena:
Da, 2gb verzija je u pitanju. D3go HD strim ne varira, uglavnom 3Mbps. Youtube web verzija katastofa, 360p plafon.
 
Šta to može biti sa youtub-om?
Koliki je strim youtub app sa marketa,ako je bolji od te web mizerije onda nije loše?
Da li si ga uzeo sa registrated ili non registrated air mail pošiljkom.Vidim da ovu registrovanu cene 4 usd.
 
Doplatio taj registrated. Interesantno, probao Youtube add-on preko Kodia i 720p kao od šale.
 
Odlično,bitno je da D3go fercera HD i SD u punom strimu i da box nije preskup.
 
sad sam ponovo testirao YouTube na WetekCore,ali obe Aplikacije,tj i onu fabricku i onu standarnu kao na Tabletu/fonu...i na obe imam do 1080p...
2q86j4l.png
 
Tu je level 1 plaćen.Wetek kad plati sve licence svima ,bude skup,e sada ko to ceni taj dreši kesu za weteka.
 
Poslednja izmena:
posteno...mada kako moj Cubot fon ima do 720p...mislis da on placa nesto...a onaj gore pomenuti Android TV nista?...nisam nikad pratio tu oblast,zato i pitam?
 
Skini sa app marketa drm info app ,pa proveri koje sve licence ima plaćene.
 
Nisam bas najbolje shvatio, YT app sa marketa ne pusta kvalitetnije od 360p!? Prvi put cujem za tako nesto?
 
Nazad
Vrh Dno