Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Pa ja sam juce probao. Mali fajl oko 350mb i radilo je kod mene extra. Nista nisam dirao. Skoro odmah je poceo da pusti film, znam da nije moguce tako brzo da skine tih 300mb. Probajte i neki veci fajl. Nema sanse da prvo skineo ceo fajl pa da pusta.
 
Pa ja sam juce probao. Mali fajl oko 350mb i radilo je kod mene extra. Nista nisam dirao. Skoro odmah je poceo da pusti film, znam da nije moguce tako brzo da skine tih 300mb. Probajte i neki veci fajl. Nema sanse da prvo skineo ceo fajl pa da pusta.

evo, danas sam seo i na miru proučio quasar...dakle, u pravu si, on zaista radi neki buffer, ali mi se učinilo da to traje predugo za tako mali buffer (koji je po defaultu 20mb) pa me je to zbunilo...na kraju zaista krene fajl, a on ga tamo negde dalje skida...neki linkovi jednostavno ne rade, ali to je sad već druga priča...
 
Zavisi od broja sidera, znaci da prakticno moze da pusti bilo koji torent ali ako nema sidera nece da radi.
 
Poslednja izmena:
I znaci treba se zamlacivati i tražiti koliko sidera ima na svakom torentu da bi mogao na miru da odgledas nesto ili da ti se ne prekine strim? Za mene je i dalje lakše da skinem ljudski torent na laptopu od 20-30gb za neki film koji bas hocu da odgledam kao čovek ili sto neko reče dodjem sa posla i odgledam nesto na brzinu na kodiju isto pristojne rezolucije i kvaliteta bez zamlacivanja oko sidera, pucanja strima, bufferinga i sl.

Sent from my D6603
 
Ne. Zato ja tako radim. Skinem lepo torent i gledam kad hocu. Nego reko sam ako nekog mrzi da skida a zeli bolji kvalitet i zeli da pusti on sto izabere tu je Quasar. Ja te probleme oko seedera, pucanja strima i bufferinga nisam imao.
 
oko toga izgleda vodimo diskusiju...koliko ja vidim, mora da se skine ceo film. to znači skineš film od 50gb pa ga gledaj. a sad zaista ne znam zašto bih to radio preko quasara, skinuću ga već onda sam, biraću sam koju veličinu fajla skidam, itd...ali probaću još jednom da definitvno ustanovim šta se tačno dešava...
Naravno, netačno...
Glupo je porediti addonove koji imaju totalno različitu namenu tj. način rada, svi klasični adonovi skidaju fajl sa nekog sajta, i max kvalitet je 1080p koji je često upitan... Naravno, najlakši način i najbrži, zato i najčešće koristim exodus i salts...
Dok quasar koristi torente, što opet ima svojih prednosti, možete naći razne kvalitete, recimo preko njega gledam GOT jer hoću dobar kvalitet pa puštam strem od 4-5gb... Takodje je dobro jer tačno mogu da izaberem koju distribuciju hoću, tj. od koje grupe, pošto nekad titlova ima samo za određeno izdanje koje recimo nije na exodusu...
Kada se pokrene, baferuje se nekih 10-15s i odmah kreće stream, radi bez greške... Po istom principu kao popcorn, kad se film odgleda automatski se briše...
I to uopšte nije isto kao da se skida torent pa gleda...
Zasto? Zato što se ne čeka na skidanje torrenta, ne zanima me da ga čuvam, već odmah odgledam, ne zamaram se sa pretragom, iz menija samo izaberem epizodu recimo, ne zamajavam se da li piratebay, kat i td. radi ili ne, ima bar 20 najpopularnijih torent sajtova, ubacim 4-5 najboljih, rartv, eztv, kat i sl, i izbaci mi sa svih da biram...
Dakle sreća je što postoji jedan ovakav addon kao alternativa, a svako neka koristi ono što mu odgovara...
Inace sve to na RPi3, milina kako radi, najbolja varijanta, ko hoće media centar odvojen od racunara...

Sent from my Oneplus One using Tapatalk
 
imate neku preporuku za air mouse koji ima tastaturu i play pauzu stop komande koje bi radile sa kodijem? ako uopšte postoji tako nešto...
 
Po 100ti put za kodi treba daljinac sa kursorskim tasterima i nista vise.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Po 100ti put za kodi treba daljinac sa kursorskim tasterima i nista vise.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

treba mi tastatura jer svako malo radim neki search i nije mi zgodno da kucam reči sa ovim običnim air mouseom preko virtualne tastature...i trebaju mi tasteri za play i pauzu...ne razumem zašto je to tolika jeres?
 
Nije nikakva jeres....

Taster play/pause u kodiju je OK taster.

Virtuelnom tastaturom odmah zatim otkucas search, ne skidajuci pogled sa ekrana, dok hardverskom prvo zarotiras daljinac pa spustis pogled na tastere, nakucas sta hoces, podignes pogled i proveris pa spustis pogled i kliknes enter, i zarotiras daljinac ponovo da bi dobio funkciju daljinca.


Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije nikakva jeres....

Taster play/pause u kodiju je OK taster.

Virtuelnom tastaturom odmah zatim otkucas search, ne skidajuci pogled sa ekrana, dok hardverskom prvo zarotiras daljinac pa spustis pogled na tastere, nakucas sta hoces, podignes pogled i proveris pa spustis pogled i kliknes enter, i zarotiras daljinac ponovo da bi dobio funkciju daljinca.


Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

http://www.aliexpress.com/item/Good..._1&btsid=91226008-7cd4-42ea-bd93-d53a8c6a9dd5

ovaj air mouse ja koristim ( nije ovde kupljen tako da nije nikakva preporuka za prodavca!)...

ono što mi se ne sviđa je što moram da izađem iz mouse režima da bi ok taster radio play i pauzu...

a što se tiče kucanja, i tvoj sistem ima smisla, ali ipak kad je nešto iole duže za kucanje ima tu dosta mahanja mišem i kliktanja po virtuelnoj tastaturi...youtube/broswer/kodi, svaki čas postoji potreba da se nešto ukuca u pretraživanje, bar mene počinje da smara na taj način...
 
imate neku preporuku za air mouse koji ima tastaturu i play pauzu stop komande koje bi radile sa kodijem? ako uopšte postoji tako nešto...

Mele valjda F10 za moj ukus ali ga trenutno nemam.

Menjao sam mouse.xml tako mi je sad diseblovan mis u kodiju, pojavi se samo kad upalim web browser tj Chromium, air mouse mi je neki TrekStor (kanturina) ali mi posluzi.
Sa jedne strane su mi kursor i neke komande (malo reprogramirane) sa druge tastatura.
 
Poslednja izmena:
ono što mi se ne sviđa je što moram da izađem iz mouse režima da bi ok taster radio play i pauzu...
Ista stvar je i sa daljincem koji ima hadversku tastaturu.

U sustini nije zgodno za puno kucanja.


Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
http://www.aliexpress.com/item/Good..._1&btsid=91226008-7cd4-42ea-bd93-d53a8c6a9dd5

ovaj air mouse ja koristim ( nije ovde kupljen tako da nije nikakva preporuka za prodavca!)...

ono što mi se ne sviđa je što moram da izađem iz mouse režima da bi ok taster radio play i pauzu...

a što se tiče kucanja, i tvoj sistem ima smisla, ali ipak kad je nešto iole duže za kucanje ima tu dosta mahanja mišem i kliktanja po virtuelnoj tastaturi...youtube/broswer/kodi, svaki čas postoji potreba da se nešto ukuca u pretraživanje, bar mene počinje da smara na taj način...
Taj isti daljinac i ja koristim i jedan je od najpopularnijih za običnog kodi juzera. Sto se mene tiče preporuka, mene koristi savršeno, a opciju za miša koristim samo u nuznoj potrebi, meni i dalje za serč opciju radi posao kliktanje plus kursora sa ok, naj brže mi je nekako.

Sent from my D6603
 
Mele valjda F10 za moj ukus ali ga trenutno nemam.

Menjao sam mouse.xml tako mi je sad diseblovan mis u kodiju, pojavi se samo kad upalim web browser tj Chromium, air mouse mi je neki TrekStor (kanturina) ali mi posluzi.
Sa jedne strane su mi kursor i neke komande (malo reprogramirane) sa druge tastatura.

Pro ili deluxe verzija, vidim da ima dva modela? ima li neke bitne razlike?

kakav je ovaj?

http://www.aliexpress.com/item/Good...44179.html?spm=2114.10010108.1000023.5.jFJVZw
 
Poslednja izmena:
Mele valjda F10 za moj ukus ali ga trenutno nemam.

Menjao sam mouse.xml tako mi je sad diseblovan mis u kodiju, pojavi se samo kad upalim web browser tj Chromium, air mouse mi je neki TrekStor (kanturina) ali mi posluzi.
Sa jedne strane su mi kursor i neke komande (malo reprogramirane) sa druge tastatura.

Imam ja mele f10 lite radi fino u kodiju jedino sto nema sanse da se home dugme programira.Jos jedna zamjerka sto je mozda jaci klik tako da je malo glasniji.Plastika veoma kvalitetna doduse glosi i veoma fina tastatura to su neki moji utisci.
 
Poslednja izmena:
Preporuka za Mele F10 deluxe. Radi bez ikakvog podešavanja na Kodi 16.1 na RPi2. Posto Kodi od v16 podrzava longpress ne mora cak ni desni klik/kontekstni meni da se mapira

EDIT: Videh sad prethodni post. Na deluxe home taster mapiran bez problema.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Preporuka za Mele F10 deluxe. Radi bez ikakvog podešavanja na Kodi 16.1 na RPi2. Posto Kodi od v16 podrzava longpress ne mora cak ni desni klik/kontekstni meni da se mapira

EDIT: Videh sad prethodni post. Na deluxe home taster mapiran bez problema.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Ako ti nije propblem napisi kako mogu da programiram home dugme.
 
Pro ili deluxe verzija, vidim da ima dva modela? ima li neke bitne razlike?

kakav je ovaj?

http://www.aliexpress.com/item/Good...44179.html?spm=2114.10010108.1000023.5.jFJVZw
Po meni super za te pare, ima i ir pa možeš da namestis da ga koristiš i za d3 recimo...
Ima 2 verzije, starijoj ne mogu svi tasteri da se programiraju, samo 4, ja sam ovde uzeo i ok je...
High Quality 2.4G Remote Control Air Mouse Wireless Keyboard for MX3 Android Mini PC TV Box
http://s.aliexpress.com/qABBVJRR
(from AliExpress Android)

Sent from my Oneplus One using Tapatalk
 
eh, taman kad sam zaključio da quasar i nije tako loš on je zabagovao :-( prijavljuje mi neku daemon grešku, unicodedecode error, neće da startuje jednostavno...probao sam da ga uklonim pa vratim, ali ništa, neće da startuje...sad mi je izgleda jedina nada neki update ako uspe to da reši?
 
eh, taman kad sam zaključio da quasar i nije tako loš on je zabagovao :-( prijavljuje mi neku daemon grešku, unicodedecode error, neće da startuje jednostavno...probao sam da ga uklonim pa vratim, ali ništa, neće da startuje...sad mi je izgleda jedina nada neki update ako uspe to da reši?
Sad sam probao, radi normalno, šta si dirao, da nije do verzije Kodija?

Sent from my Oneplus One using Tapatalk
 
Sad sam probao, radi normalno, šta si dirao, da nije do verzije Kodija?

Sent from my Oneplus One using Tapatalk

ništa nisam dirao, juče sam gledao normalno, a danas je prijavljivao tu grešku unicodedecode error čim podignem kodi? kodi je inače 16.1...najpre traži da restartujem kodi da bi kao radio, a onda prijavljuje tu grešku i više ne reaguje ni ni šta...probao sam da ga uklonim pa vratim, ali ni to nije pomoglo, kao da je sve parametre trajno zapamtio...ne znam kako da ga trajno očistim iz kodija pa da probam ponovo? neće ni da se deinstalira regularnim putem, morao sam da ga uklonim uz pomoć maintenance tools...
 
Terrarium. Začudio sam se kako fino radi. Takoreći instant.

Sent from my SM-G900M using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno