Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

@Plasma, nisam imao 100 boxova, ali imao sam 10ak :) Ali opet ne vidim sta taj shield bolje radi od nekog tronsmarta/beelinka? :)
Sve se danas svelo na pitanje servisa koje moze da ponudi. Ako netflix radi 4k, onda je to najbolji box u USA, bez premca. Ni jedan android box ne moze da gura netflix vise od 720p. Ali za nas, to nije toliko bitno, jer mi ni ne koristimo toliko tih online servisa. Zato kazem , u nasim okolnostima shield nije toliko wooow spram necega drugog, a mozda je u USA druga situacija, tj mozda taj streaming igara i filmova radi na daleko visem nivou nego kod nas :)
Na nasem trazistu taj shield je overkill. On je hardverski nadmocan, ali uz servise koje pruza. Ovako je to samo sirova snaga koja kod nas ne moze u potpunosti da se iskoristi.
 
Jedno glupo pitanje vezano za 3d. Jel 3d film mora da se pusti na 3d televizoru ili moze da se pusti na android box-u na obicnom tv-u a da se nabave 3d naocare?
Moze da se pusti i na obicnom TV i na obicnom boxu.

Bilo je ranije 3d kanala i u naviX, i naravno trebaju naocare.
 
Poslednja izmena:
zavisi koji 3D...ova opcija sa slike 1 i moze i trebaju ti one naocare sa Crveno/Plavim staklom..slika broj 2 ,takav 3D video ne moze bez 3D Tv-a....i pasivnih ili aktivnih 3D naocara...
23r20ky.jpg

28tv1ic.jpg
 
Znaci sad treba da narucujem i naocari da isprobam dal ce rade.
 
koju verziju 3D filma planiras da gledas...prva ili druga slika...
 
onda nece biti problema,stim da je mnogo manje filmova 3D koji se rade na taj nacin....imas program Bino3D,sa kojim mozes novije 3D filmove da pretvoris u takav 3d film ,koji ces ti moci da gledas....ja sam davno to probao na kompu....a trebaju ti naocare sa slike...nikako nemoj da nabavljas ove sto se sad dobijaju uz 3D televizore,one nisu za tvoju opciju...
http://bino3d.org/index.html
j5ukh1.png
 
Za 140e ima da napravim HTPC koji ce ga oduvati. xD
Sta da ti drugo kazem nego da brzo okrenes sony,nitendo i ostale i da im kazes za tvoju ideju ,mozda im ustedis velike pare.
Lepo kaze Bora Todorovic u onoj seriji,epohalna otkrica donose i epohalne pare[emoji2]


Dapimpe

Mudro zboris,uvek sam se pitao zasto neko kupuje samsung s6 kad moze da kupi jedan lep Vivax mobilni[emoji2]
 
Poslednja izmena:
Mesas babe i zabe. S6 je potpuno iskoristiv u nasim uslovima, Shield nije. Pa sad ti mozes da tvrdis drugacije, ja nemam nista protiv :p Ali evo, narucio sam i ja Shield, cisto da vidim sta je to toliko woow :) Ako se ne odusevim, prodacu ga tebi :)
 
Nko ti ne brani da se igras ,ja polako pocinjem i niko ti ne brani da platis netflx i vpn.Iskoristljivi su podjednako samo je pitanje sloobodnog vremena.Sa telefonom si i kada radis i kada spavas i na biciklu i u njivi,sa sildom samo u slobodno vreme i to je kljucna razlika.On je prvenstveno igracka konzola na stock romu,full android na custom romu i zato se radi o jedinstvenoj klasi smart game uredjaja, odnosno zato je WOOW kao što ti kažeš jer ne posoji ništa slično.
To znači kad me pitaš šta je to što ne može neki kineski boks onda je to što sam ti objasnio.Imaš vrhunsku GAME konzolu i vrhunski Android Smart TV.Postavlja se logično pitanje šta ako neću da se igram ili šta ako neću da koristim Full Android???Mislim da je zabava zagarantovana u bilo kojoj varijanti još ako novac nije problem ili glavna tema za razgovor onda će doživlja na ovaj ili onaj način biti potpun,u protivnom bolje ga ne kupovati jer će razočarenje pokucati na vrata kad tad.
Tvrdim iz ličnog iskustva da se mobilni telefon jako brzu izgustira,da se čovek nekako brzo zadovolji i da posle mesec dana korišćenja svih tih opcija koristi samo jednu ili dve.Ovde takva situacije može biti malo drugačija baš zbog te dve odlike koje ga čine posebnim.
Ja ga ne koristim dovoljno i tu si u pravu ,vec sam napisao da sam ga uzeo da imam referentni box.Sad evo cekam jedan s905 box.
 
Poslednja izmena:
Zvuk sam u Kodiju ostavio na podrazumevanom, sw je 201k4 a svi kodeci su čekirani u Kodiju (to se gleda tamo gde je Video acceleration, zar ne?). Ne mogu da se setim da li se dešavalo pre nego što sam instalirao wizard (nisam primećivao a ne znam ni da li sam nešto i puštao na 1080p jer sam par dana pošto mi je box došao, po preporuci ovde s foruma probao Beast i dopao mi se). Žao mi da ga sad deinstaliram ako može nekako da se podesi, ali ako budem morao deinstaliraću sve (komplet Kodi i Beast) pa ću se vratiti s konja na magarca :(

Pošto niko ne j.... ništa da odgovori i posavetuje :D ja sam uzeo stvar u svoje ruke (deinstalirao Beast) i instalirao Kodi i Genesis nanovo tako da sad zvuk radi dobro i u 1080p i u 3D. Dakle, moj savet.....ne petljajte se sa Zverkom, nastradaćete :D
 
Dobar dan svima.

Pazario sam skoro Sljamsung tv od 48" klot znaci nema smart opcije full hd je nije 4k.

E sad iz starta sam planirao da uzmem neki android box, koliko sam gledao svi bolji su 4k, dal je to meni u opste potrebno kad mi tv nije 4 k.


Sta preporucujete od uredjaja za pazariti ?

Pozdrav
 
Koliki ti je budžet?
Za šta sve planiraš da ga koristiš?
 
Nisu svi boljii 4k, nego podrzavaju 4k. Kazi budzet, kako ces koristiti, sta,..
 
Budzet pa recimo 50-100 e, ono sto sam gledao mislim da za te pare moze pristojno da se prodje.

Dal je bitno koja je verzija androida na njemu or not?

Ma pitam za 4k, ne treba mi kad mi tv nije 4k, koliko sam gledao specifikacije vecina tih sa 4k rezolucijom su sa obavezno 2gb rama malo jaca grafa i procesor itd zato.

Pa treba mi za youtube, kodi, filmove da gura u fullhdu, skajp sa nekom kamericom, eventualno neka igrica nista spec, i naravno da delim sadrzaje sa kompa i fona.

Na ova 2 sam bacio oko, sad ne znam mozda ima nesto i bolje ??



http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_202596.html

http://www.gearbest.com/tv-box/pp_80704.html

Sta kazete ?
 
ovo sa Skypom,moze al da zamolis i osobu sa druge strane da kupi HD kamericu,inace ces imati mozaicnog prijatelja na Tv-u:)
 
@milkobgd jel stigao tvoj?
 
Јесте, написао сам раније. Нисам се пуно играо пошто сам за маторог наручио (стари двоглави је отишао у вечна ловишта). Први пут да Андроид бокс ради брзином актуелних телефона. Без икаквог штуцања, нпр скидам филм преко торента, апдејтујем апликације са Г Плеја и дрндам уређај истовремено.
Узео бих и себи пошто ме овај мој Q7 иритира спороћом (али ради јбг) међутим сачекаћу неку дуал ОС варијанту... ако издржим.

И да, ради и на 1080 и на 720 телевизорима :)


Што се тиче МХ3 airmouse даљинца супер ради доста ми боље реагује него онај стари RC21, 22 који ли је већ, боље ради и хардверска тастатура али коме треба микрофон нека обести пажњу пошто имају две верзије под истим именом. Треба купити верзију која на плавом дугмету има on/off а не пречицу за browser. Верзија без микрофона има програмабилна само 4 дугмета (она у боји) а са, има програмабилне и већину осталих.
 
Poslednja izmena:
Nisam te baš razumeo,koja verzija ima najviše programirajućih dugmića???
 
Та са микрофоном, бар сам тако прочитао по форумима док сам тражио упутство.
Иначе на око исто изгледају осим плавог дугмета.
 
Koliko više dugmića,baš me zanima kakav joj je žiroskop u odnosu na Mele koji ima ubedljivo najbolji žiroskop.
 
Јбмлига, нисам детаљисао пошто мој то нема, vol +,-, channel +,-, power...

Ево вам разлика
uploadfromtaptalk1448011341187.jpguploadfromtaptalk1448011389890.jpg
 
Nazad
Vrh Dno