Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Da se prikljucim diskusiji i malo "zasolim".
Ukazana slika kolege j.babic je ranking Antutu video testerr 3.0
Ovo je ranking prethodno antutu video tester 2.2
Pogledajte prilog 184225

Iz prilozenog se vidi da MiBox2 u testeru 2.2 ima 580-590 poena a u testeru 3.0 1050poena
Moj Himedia q10(isti procesor kao Q5) u testeru 2.2 704(maximum) a u testeru 3.0 meni daje rezultat 950
Kako MiBox2 u novom testeru ima bolji rezultat od himedia q5 i zasto nisu stavili ponovo u rankingu Himedia q5 velika enigma.
Pogledajte prilog 184226
Pogledajte prilog 184227
Takodje na Youtube kinez daje video gde na testeru 3.0 njegov Himedia q5 daje rezultat 1246.Njegov q5 je na kineskim softu, moj na internacionalnom(englenskom) softu.
https://www.youtube.com/watch?v=83Yb_mUoMC8
Po testeru 3.0 Draco AW80 ima rezultat 1124, dok na ruskom forumu 4pda.ru vlasnici istog najbolji rezultat koji imaju je 920-940 na istom testeru 3.0
U prethoddnom testeru 2.2 je imao 704poena
http://freaktab.com/forum/tv-player-support/allwinner-tv-players/tronsmart-allwinner-devices/21450-antutu-video-tester?20763-AnTuTu-Video-Tester=

Kada video fajlove propustam kroz Himediovski player sve prolazi glatko bez stucanja, a kada ide preko mx playera Pro stuca na ta tri fajla kao u testu!!!!
Koji player vuce pri testiranju tester i na koji nacin ih bira NEPOZNATO.
I sada budi pametan.
Mozda bi test/tablica sa reprodukovanjem bitrate na android boxevima bila merodavnija za ocenu od Antutu-a ali takvu niko nije napravio a mislim i da nece jer tada bi mnogi "carevi bili goli".
Kolege/sapatnici izvinite za opsirnost.
 
Pozdrav

Sta mislite, koji je od ova dva playera bolji?
Za oba je ista cena....

i68
System: Android 5.1
CPU: RK3368
Core: Octa Core
RAM: 2G
ROM: 8G

ili

Tronsmart MX III plus lolipop edition
CPU:Amlogic S812 Quad Core up to 2.0GHz
GPU: Octa core ARM Mali-450 up to 600MHz
RAM:DDR3 2GB
ROM:Onboard eMMC Flash 8GB
 
Kao sto sam i napisao,antutu video tester nije precizan i pouzdan test.
Treba onim njihovim test fajlovima dodati jos neke fajlove i onda ih propustati kroz mx player i rezultati ce sami doci.Evo jedan moj test fajl.
https://drive.google.com/folder/d/0Bzv2DPznhAwXX2FPN3JORVRwWTg/edit
taj Baku sam stavljao ovde pre tisucu godina:),i znam tacno ko je i napravio snimak:)..ali je odlican za Test...
1vwpw.png
 
Poslednja izmena:
Kako radi na Weteku?
 
ovaj Baku,na Weteku prilicno steka,sto sam i ocekivao...vise Wetek koristim za KODI(BlackBox)+SatTV+IPTV....
 
Kako je na drugim boksovima,na hisiliconu?
Kod mene prede na mx playeru u SW modu.
 
ne znam,nemam na raspolaganju drugi Android....ali kod mene ide glatko u SW modu(MXPlayer)na telefonu Wayteq Talk 5H....cak sam probao i Miracast na WETEK i ide lepo...:)
 
Imam problem sledeće prirode : kada pustim iz Kodija (Genesisa) neki film u 1080p, izgubim ton i to ne samo za taj film, nego i za bilo koji film koji puštam posle toga u Kodiju, pa čak i kad izađem iz Kodija svaki zvuk koji emituje moj box (bilo iz neke druge aplikacije, bilo sistemske zvukove, kilik i ostalo) :mad: Moram box da isključim iz struje, uključim ponovo i tek onda ponovo sve radi (dok naravno opet ne pustim u Kodiju nešto od 1080p). Pomagajte....

Ako puštaš iz lokalne mreže ili sa USB onda nemaš problem i tako sve dok ne pustiš nešto iz Genesisa?
Da li si gledao ima li novog softvera za tvoj plejer?
 
Баш симпатична направа. Штета што нисам и себи наручио један,
uploadfromtaptalk1447369528730.jpguploadfromtaptalk1447369720768.pnguploadfromtaptalk1447369739857.png
После дружења са два двоглава и једним четвороглавим А7 уређајима ово је први који (за сада) није ни најмање напоран та употребу. Ради онако како би требао, лаунчер је додуше био катастрофа па је одмах замењен Новом и сад све ради као Доха. Нема никаквог штуцања. Дао сам му да апдејтује аппс са г плеја, скида са торента и пустио (720, 2гб рип) филм и ради ок. За мене довољно.
 
Poslednja izmena:
Ako puštaš iz lokalne mreže ili sa USB onda nemaš problem i tako sve dok ne pustiš nešto iz Genesisa?
Da li si gledao ima li novog softvera za tvoj plejer?

Samo ako u Kodiju (Beast-u) pustim nešto bilo sa USB-a bilo iz Genesisa na 1080p sve pobrljavi i posle ne samo što nema zvuka nego i box loše radi (secka IPTV, zakucavaju programi....). Ako pustim film kroz MX Player ide normalno, čak i .mkv sa DTS-om :trust: Da li možda ima nekih Kodi Audio podešavanja za filmove na 1080p ili podešavanja kodeka pa da njih promenim?
 
Samo ako u Kodiju (Beast-u) pustim nešto bilo sa USB-a bilo iz Genesisa na 1080p sve pobrljavi i posle ne samo što nema zvuka nego i box loše radi (secka IPTV, zakucavaju programi....). Ako pustim film kroz MX Player ide normalno, čak i .mkv sa DTS-om :trust: Da li možda ima nekih Kodi Audio podešavanja za filmove na 1080p ili podešavanja kodeka pa da njih promenim?

Problem ti se javlja zbog toga sto kodi-xbmc ima isuvise velika ovlascenja ,jos ako si nesto petljao u podesavanjima oko zvuka eto :) .Nego koja ti je verzija sw i pogledaj hw kodeke koji su omoguceni u samom xbmc ,Potenciras Beast ,jel ti se desavalo to pre nego sto si instalirao wizard?
 
Problem ti se javlja zbog toga sto kodi-xbmc ima isuvise velika ovlascenja ,jos ako si nesto petljao u podesavanjima oko zvuka eto :) .Nego koja ti je verzija sw i pogledaj hw kodeke koji su omoguceni u samom xbmc ,Potenciras Beast ,jel ti se desavalo to pre nego sto si instalirao wizard?

Zvuk sam u Kodiju ostavio na podrazumevanom, sw je 201k4 a svi kodeci su čekirani u Kodiju (to se gleda tamo gde je Video acceleration, zar ne?). Ne mogu da se setim da li se dešavalo pre nego što sam instalirao wizard (nisam primećivao a ne znam ni da li sam nešto i puštao na 1080p jer sam par dana pošto mi je box došao, po preporuci ovde s foruma probao Beast i dopao mi se). Žao mi da ga sad deinstaliram ako može nekako da se podesi, ali ako budem morao deinstaliraću sve (komplet Kodi i Beast) pa ću se vratiti s konja na magarca :(
 
Plasma, zasto si ti toliko odusevljen tim Shieldom? :) Sad bas gledam da ga narucim iz USA, ali ne vidim sta to on vise nudi od bilo kog drugog boljeg box-a?
Ok, tu je ta sirova snaga, ali za sta ces to iskoristiti? 1080p radi vrhunski i na Minixu i na drugim RK3368 i 3288 uredjajima .... 4k nece zaziveti jos dugo, a i potrebna je dodatna investicija u TV.
Igranje na Androidu je ... meh. Netflix i ostali servisi, nisu kod nas zaziveli (sem preko nekog vpn-a).

Koliko vidim po komentarima na netu, ni Shield nije totalno ispeglan urdjaj, no i on ima svoje decije bolesti. Najcesca koliko vidim je, nestalna wifi veza.

Sta je to toliko woow kod shield-a da bi ga kupio? :)
 
Poslednja izmena:
Ništa, da tu nešto vredi nVidia bi zarađivala na tom SoC. Nedostaje softver da se iskoriste 3d mogućnosti, a ako ti 3d nije bitan onda tek ne vredi te pare.
 
Pa ja unazad godinama gundjam da je igranje na androidu totalno zapostavljeno mada je potencijalna zlatna koka.

A 4k pustaju i kinezi od 50$, to je totalno ne bitan detalj, osim kao demonstracija mogucnosti.
 
Ništa, da tu nešto vredi nVidia bi zarađivala na tom SoC. Nedostaje softver da se iskoriste 3d mogućnosti, a ako ti 3d nije bitan onda tek ne vredi te pare.

Da se iskoriste 3D mogućnosti............mogućnosti nečega što je sahranjeno.Uzgred imam neku kolekciju 3D crtaća i oni rade i gledam ih u 3D na Shieldu.Možda ima neki 3D profil koji ne radi ali ja nemam veliku kolekciju 3D-a da bi to proverio ali crtaći mi rade.

Igranje je ono što zasigurno ne može niti jedan kinez na tom nivou zahtevnih igara,ja sam evo probao jednu igru i sa Game kontrolerom radi lepo i tečno.
 
Poslednja izmena:
Plasma, zasto si ti toliko odusevljen tim Shieldom? :) Sad bas gledam da ga narucim iz USA, ali ne vidim sta to on vise nudi od bilo kog drugog boljeg box-a?
Ok, tu je ta sirova snaga, ali za sta ces to iskoristiti? 1080p radi vrhunski i na Minixu i na drugim RK3368 i 3288 uredjajima .... 4k nece zaziveti jos dugo, a i potrebna je dodatna investicija u TV.
Igranje na Androidu je ... meh. Netflix i ostali servisi, nisu kod nas zaziveli (sem preko nekog vpn-a).

Koliko vidim po komentarima na netu, ni Shield nije totalno ispeglan urdjaj, no i on ima svoje decije bolesti. Najcesca koliko vidim je, nestalna wifi veza.

Sta je to toliko woow kod shield-a da bi ga kupio? :)

Ne znam šta da ti kažem ,odnosno ne znam da li si se kvalifikao za odgovor.Ne znam da li da ja krenem da pišem ili da nađem neki link od nekoga ko je još kvalifikovaniji od mene.Ja sam imao i imam sigurno preko 50 android boksova,naći ću link jednog što ima preko 100 boksova i android developer je,to jest napravio je custom rom za njega,i još nekoliko jako dobrih android app-a.
Iskreno nemam vremena da ulazim u detalje,jer mi se kosa na glavi diže na sam pomen slova K,kada trebam Šilda da upoređujem sa nečim što počinje na slovo K.
Ako imaš ili si imao jako puno boksova(kvalifikacija ili ti Android Smart Majstorsko pismo:d), javi pa da potražim neki lep tekst na temu koja te zanima.

Ispeglan je on daleko više i bolje od bilo kog K boksa,sa podrškom u ažuriranjem sw-a o kome oni mogu samo da sanjaju.Problem o kome pišeš postoji i on se odnosi na to da bežična veza game kontrolera utiče na smetnju u prijemu wi fi signala ne uvek naravno i nije uvek smetnja koja utiče na obustavu rada.Problem se da rešiti tako što staviš custom rom i povežeš kontroler na usb kabl.Ja nisam osetio tu vrstu problema.

PS:Koliko sam upoznat sa situacijom na ovoj i drugim temama vezanim za android smart uređaje,stalno se potenciraju ,megaherci,ramovi,gpu-i,brzine,tečnost,fluidnost,stabilnost kao i za mobilne telefone,pa me i sa te strane malo čudi tvoje pitanje.Milion puta sam do sada pročitao bilo za telefon ,bilo za android:a zašto taj gpu,žašto ne onaj drugi,zašto toliko rama ,zašto ne onoliko ili zar su zbog pregrevanja morali da cviknu cpu frekvenciju a ja sam pametan pa ću da otključam clock pa ću da ga rutujem jer sam ja pametniji od proizvođača.Muka mi je više bila od tih priča.
 
Poslednja izmena:
O tome i pričam, o 3d mogućnostima u igrama...
Za par godina možda se stvari promene ali sad taj Shield ne vredi tih para.
 
Gledao sam 3D filmove nisam igrao 3D igre.Nvidia svakako ima dosta iskustva u tome i ostaje da se vidi šta će tu biti,odnosno da li oni kojima to treba predstavljaju kritičnu masu.Nisu oni kao Telekom da se odriču para i svojih usluga zarad dobrobiti konkurencije.

Smešno je tvrditi da je nešto od 140 eura skupo u odnosu na K uređaje koji su dve svetlosne godine daleko od njih,pa čak i po mirisu:D
I dalje tvrdim da je najbolji android K uređaj onaj od 30 USD.
 
Poslednja izmena:
Cena je navedana zbog poredjenja sa kineskim uredjajima koji naravno nemaju game kontroler koji kosta 60 eura.Kupi silda za 200 eura prodaj kontroler i imas andriod boks za ekstra pare.
Da si pratio silda na vreme i da si se prijavio za nvidia news letter dobio bi 50 usd popust ,pa bi te izasao 150 usd i sa kontrolerom naravno.Mozda za bozic bude opet neki popust.
 
Poslednja izmena:
Sta mislis da ima par :)Ma dobro i mora da bude skuplji,samo mi nije jasno sto bre toliko tenzije?Nvidia ima najbolje spec ali...........Ljudi ajde da ga ne merimo bzv je ,smejace nam se :p
 
Za 140e ima da napravim HTPC koji ce ga oduvati. xD
 
Jedno glupo pitanje vezano za 3d. Jel 3d film mora da se pusti na 3d televizoru ili moze da se pusti na android box-u na obicnom tv-u a da se nabave 3d naocare?
 
Nazad
Vrh Dno