Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Ja sam uspeo da namestim onaj tvrdoglavi Prestigio stick.

XBMC 13.2 Gotham umesto Kodija, i onaj YouTube app što ste mi dali link pre koju stranu.

Popcorn, mrka kapa. Neće pa neće. Ali i ovako je OK. Furaće dok ne sklopim neki ljudski HTPC.

Hvala na pomoći narode!
 
Ja sam uspeo da namestim onaj tvrdoglavi Prestigio stick.

XBMC 13.2 Gotham umesto Kodija, i onaj YouTube app što ste mi dali link pre koju stranu.

Popcorn, mrka kapa. Neće pa neće. Ali i ovako je OK. Furaće dok ne sklopim neki ljudski HTPC.

Hvala na pomoći narode!
Iskreno popcorn ti i ne treba!
 
Ja imam mk808b plus (ovo plus igra razliku) i android na njega, mislim 4.4. Kupljen na geekbuying za 33$. Gura Kodi bez problema, hvata Wi-Fi sasvim pristojno. Ima ROM od finless bob-a sa freaktab-a i može openelec kao operativni ako ti je Kodi/XBMC prevashodna namjera. Umjesto popcorna ja bih preporučio show box app ako titlovi nisu problem.
 
ma sta ce vam na Androidu i PopCorn i ShowBox...ako dobro radi Kodi...sa par addonsa sve imate...
na kraju imate iz mog skorijeg posta i upustvo kako na Kodi da instalirate PopCorn addons....
 
Poslednja izmena:
Ja imam mk808b plus (ovo plus igra razliku) i android na njega, mislim 4.4. Kupljen na geekbuying za 33$. Gura Kodi bez problema, hvata Wi-Fi sasvim pristojno. Ima ROM od finless bob-a sa freaktab-a i može openelec kao operativni ako ti je Kodi/XBMC prevashodna namjera. Umjesto popcorna ja bih preporučio show box app ako titlovi nisu problem.
show box IMA open sub...Imas titlove(spor je do j....)Za par dana ide dual boot openelec sa sd card a android na internoj a moze i ubuntu ali bez hw (neupotrebljiv za video)i sve to za mk808b plus i za beelinka mxq
 
Poslednja izmena:
Nisam znao za dualboot sa openelecom. To je onaj unofficial sa freaktab-a jel? Na showbox ne koristim titlove jer dok ih ucita izgubim volju pa mi je lakše bez toga
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi,planiram da uzmem MK808B PLUS tv stick.Treba mi najvise zbog Kodija,da mogu neometano da gledam 1080p i 720p filmove i zbog gledanja kanala preko IPTV aplikacije i MX plejera.Zanima me da li ovo moze da odradi bez problema tipa da mi filmovi u 1080p preko Kodija ne trzaju?Takodje sam citao da ovi stickovi iz porodice MK imaju problema sa grejanjem,ali o ovom modelu pise da se ne greje mnogo.Pa mi treba tacno misljenje o svemu ovome ko poseduje ovaj stick.
 
Ja moj koristim skoro pa samo za streaming, uglavnom preko Kodija. Dodaj tu i surf, YouTube i to je to. Imam OK internet ali iz praktičnih razloga gledam uglavnom na 720p. Nisam primijetio grijanje nikakvo. Nisam ni igrao igrice doduše. Iptv preko Kodija. Koristim isto mx player, i vcl, sve radi
 
Poslednja izmena:
Ja moj koristim skoro pa samo za streaming, uglavnom preko Kodija. Dodaj tu i surf, YouTube i to je to. Imam OK internet ali iz praktičnih razloga gledam uglavnom na 720p. Nisam primijetio grijanje nikakvo. Nisam ni igrao igrice doduše. Iptv preko Kodija. Koristim isto mx player, i vcl, sve radi

Jel mozes molim te čas da isprobas neki film u 1080p?Bio bih ti zahvalan.Preko kod addona gledas?Ja preko Genesisa.
 
Ja moj koristim skoro pa samo za streaming, uglavnom preko Kodija. Dodaj tu i surf, YouTube i to je to. Imam OK internet ali iz praktičnih razloga gledam uglavnom na 720p. Nisam primijetio grijanje nikakvo. Nisam ni igrao igrice doduše. Iptv preko Kodija. Koristim isto mx player, i vcl, sve radi
Ček, ček, ja kada pustim neki film sa Kodija, on ga automatski pokreće sam.

Ako sam dobro razumeo, ti puštaš filmove iz Kodija, ali uz pomoć nekog drugog plejera?

Ako je tako, kako da ja to izvedem? Možda mi reši problem sa sinhronizacijom.
 
Ako proradi, imaš pivo za ovo!

:)
 
Ček, ček, ja kada pustim neki film sa Kodija, on ga automatski pokreće sam.

Ako sam dobro razumeo, ti puštaš filmove iz Kodija, ali uz pomoć nekog drugog plejera?

Ako je tako, kako da ja to izvedem? Možda mi reši problem sa sinhronizacijom.
Ne, ne, možda nisam bio jasan. Uglavnom gledam preko Kodija, koristim Genesis, prime wire, NaviX isl. Osim toga, van Kodija koristim showbox i tu mi radi ili vlc ili mx player.
A ovo za external player ću da probam večeras, i plaćam dva i više piva ali u PG :)
 
Poslednja izmena:
bicu ja i tamo uskoro...:)
kod kuci mi je haos zbog krecenja stana...pa mi u kompu svasta nesto...
imam negde verziju XBMC gde je vec bilo podeseno da automatski ide video na MxPlayer...al nema sanse sad da se setim..gde sam skidao to tada....a bilo je to i negde u ovoj temi,al ko da trazi...
 
Poslednja izmena:
Ja moj koristim skoro pa samo za streaming, uglavnom preko Kodija. Dodaj tu i surf, YouTube i to je to. Imam OK internet ali iz praktičnih razloga gledam uglavnom na 720p. Nisam primijetio grijanje nikakvo. Nisam ni igrao igrice doduše. Iptv preko Kodija. Koristim isto mx player, i vcl, sve radi
Koji prakticni razlozi?tv ti je 720p ;)gura 1080p bez problema !radna temp mu je od 60-95c
 
Poslednja izmena:
Brzina interneta. Računam da više podataka je u 1080p i da će da koči, sjecka, da moram da pauziram da učita
 
Znaci,da uzimam mk808b plus?Najvise me brine da se ne gasi tokom rada sam od sebe...
 
Pa meni nije dosad. Imaš opciju da ga uštekaš u TV preko USB-a pa će da ti se pali i gasi sa televizorom tako da ne radi non-stop pa se i grije manje.
 
E,to sam hteo da pitam,da li je bolje da se napaja iz adaptera ili USB-a?
 
Ja koliko sam čuo, a i ovde kroz temu se provlačilo, bolje je sa sopstvenog adaptera.

Sigurno dobija dovoljnu količinu struje, a kao drugo, TV ne može da pise/briše sa stick-a.
 
Na kupujemprodajem ima dva oglasa.U jednom mk808b plus je procesor amlogic s805 a u drugom amlogic m805.Pa koji da uzmem?
 
Da li mislite da je ovo dovoljno jaka konfiguracija za nesmetanu reprodukciju 1080p filmova? Fakticki nista drugo mi i ne treba.

Screen Shot 2015-07-08 at 00.31.07.jpg
 
Ma gde nije.
 
ajde da pitam još jednom, znate li nekog dobrog servisera koji bi mogao da mi pogleda tronsmart vega elite? hdmi ulaz prekida, gubi sliku, itd...probao sa nekoliko kablova i nije do hdmi kabla, negde postoji prekid na hdmi ulazu...ko se time bavi u beogradu?
 
Pa odnesi u neki dobar servis gde rade elektroniku da ti preduvaju to, ako nije do toga ne verujem da ces popraviti.
 
Svaki 10 okrugli uredjaj ima problema sa hdmi portom ,znaci samo je do hdmi nista vise ,samo da se pretrci sa duvaljkom ako to ne pomogne onda mora da se skine i ponovo nakaci!
 
Na kupujemprodajem ima dva oglasa.U jednom mk808b plus je procesor amlogic s805 a u drugom amlogic m805.Pa koji da uzmem?
Nešto sam čitao po netu oko TV stickova pa naletjeh na odgovor na tvoje pitanje. S805 i m805 su isti čipovi u biti samo je drugo ime zavisno od proizvoda/proizvođača kome je namijenjen. Kad budeš uzimao tj ako već nisi, obrati pažnju da li kupuješ mk808b plus (generički/no name) ili tronsmart mk808b plus. Ovaj zadnji navodno ima slabiji Wi-Fi prijem tj soc mu je drugačiji za taj čip i ako baciš custom ROM neki ( ima ovaj finless koji ja sad isprobavam i neki CM 11 i CM12 portovi) može da ti ne radi Wi-Fi već samo ethernet lan kabal
 
I jedno pitanje za stručnije forumaše: imam gore spomenuti mk808b plus sa OK Wi-Fi prijemom i htio bih da m glumi server. Nemam desktop koji bi obavljao tu funkciju već par tableta za ženu i mene, telefone i stari laptop koji palim samo kasno naveče kad dijete, jednoipogodišnji tasmanijski đavo legne. Dakle, tražim preporuku zaSMB ili FTP apk za TV stick i odgovarajuće klijente za telefone i tablete ili bolje neko rješenje. Glavna namjena bi bila da supruga može da sve slike sa telefona i aparata baci na HDD kao backup i ono, kao torrent sharred folder
 
Nazad
Vrh Dno