Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Nisam. Sada sam na poslu, slobodno pišite šta da probam, pa ću odraditi po savetima kada dođem kući.

Prodao sam celu konfiguraciju, sada mi je u narednom periodu ovo glavna varijanta za filmove, pa hoću da lepo radi.
 
mozes da probas i ovu drugu verziju Youtuba,koji je radjen za Originalni GoogleTv,ne ove Kineze....ja sam ga imao nekad na GoogleTV(Logitech Revue),a malopre sam ga probao na Tabletu...radi super...i zigleda bas kao da je radjen za TV...ovaj YT sto sad imas,je ipak telefonski..:)mada je kod mene i on skroz dobar....
probaj ovaj drugi ,pa javi....i on ima podrsku za CC...
http://cl.ly/0U3T0s310n13
2nc29dw.png
 
Ja koristim taj YT, mnogo je zgodniji za koriscenje preko daljinca jer je prilagodjen koriscenju kursorskim tasterima na daljinskom i brze se koristi.
Mana je sto isti taj YT koje je prilagodjen kursorskim tasterima ne radi nikako sa air mousem, tako da ne moze da se kombinuje :)
 
OK za YouTube, a postoje li neke druge verzije Kodija i Popcorna?

Ili njihove alternative?
 
Probaću, hvala na savetu.

Ima li smisla kupovati drugi Android multimedia centar? Nešto hardverski jače od ovoga? Nešto što softverski out of the box radi kako treba sa svime? Na primer Minix, Tronsmart ili:

www.mi.com/en/mibox/

Imam Xiaomi telefon i ekstremno sam zadovoljan. Ako je ovaj plejer imalo kao fon, verujem da ga vredi nabaviti.
 
Poslednja izmena:
Cesto je bilo pitanje kako andorid box radi na starim televizorima, pa sam juce to isprobao.

Moj generalni zakljucaj je da radi mnogo bolje nego sto sam ocekivao:

 
probao davno...eventualno zavrsava posao za Video,YT...mozda neka igrica...ali za citanje namenskih aplikacija za vesti,Surf itd..nikako....u svakom slucaju moze...
 
po meni samo ali samo za video sadrzaj i to za nekog ko se zadovoljava slabijim kvalitetom ,sve ostalo je bezveze na starijim tv
 
Poslednja izmena:
Ja još uvek mučim muku sa svojim plejerom.

Dva dana sve radi kako treba, a onda odjednom opet choppy slika, ili crna slika, samo ton ide.

Malo sam guglao, i neko je rešio problem gašenjem hardverske akceleracije, pa čišćenjem cashe-a. Ja pogasim, očistim cashe, opet isto. Uključim h. acceleration, sve proradi.

YouTube kao neka matora mašina. Ispočetka sve neusinhronizovano, a onda kako spot prolazi kao da se "zagreva" i polako se sinhronizuje, uz povremeno pojedeni frejm. Pustim novi spot, sve isto. Obe verzije.

Popcorn nisam nijednom naterao da radi. Hw. acceleration on ili off, svejedno je.

Tačno ću kupiti kada skupim novca neki NUC, i da se rešim ovih gremlina i muka.
 
Poslednja izmena:
buraz...krastavac sta da ti kazem...meni sve sto si pomenuo radi odlicno.....
e da..kupi MacMini:)
 
Pa malo je bolja situacija otkako sam se sa Kodi 15.x Isengard vratio na 14.2 Helix, i za sada radi, ali će leteti napolje prvom prilikom kada bude novca za apgrejd.

Sad sam guglao Mac Mini, kaže: Starting from 499 $.

Dobra ti je fora [emoji1]
 
Poslednja izmena:
Ja još uvek mučim muku sa svojim plejerom.

Dva dana sve radi kako treba, a onda odjednom opet choppy slika, ili crna slika, samo ton ide.

Malo sam guglao, i neko je rešio problem gašenjem hardverske akceleracije, pa čišćenjem cashe-a. Ja pogasim, očistim cashe, opet isto. Uključim h. acceleration, sve proradi.

YouTube kao neka matora mašina. Ispočetka sve neusinhronizovano, a onda kako spot prolazi kao da se "zagreva" i polako se sinhronizuje, uz povremeno pojedeni frejm. Pustim novi spot, sve isto. Obe verzije.

Popcorn nisam nijednom naterao da radi. Hw. acceleration on ili off, svejedno je.

Tačno ću kupiti kada skupim novca neki NUC, i da se rešim ovih gremlina i muka.
Izgleda da ti je rom totalno s.r.a.njeee ..........
 
Ima li mu spasa? Neki drugi?
 
Pozdrav drustvo, nadam se da cete mi pomoci da resim dilemu :)

Naime, kupujem novi smart TV, nisam jos siguran koji ali sigurno ce biti bolji s obzirom da mi je budzet izmedju 800 - 900 EUR za 42", mozda 48". Laik sam ali koliko sam ukapirao do sada svi smart televizoru imaju jednu manu, a to je titl koji ne moze da se podesava (velicina, boja, encoding, senka i slicno). To je razlog zasto bih kupio Android player box pa me zanima koja su to top 3 koja se mogu uzeti jer bih filmove pustao preko npr. MX Plejera jer koliko kapiram taj Kodi mi ne treba jer TV koji bih kupio ima pregrst opcija. Dakle, top 3 android box plejera, kineza sta god samo da imaju dovoljno jake performanse da mogu da pustam full hd bez seckanja i slicno.

Hvala unared :)
 
meni licno ni jedan SmartTv nema neke bitne opcije,koliko mi KODI zavrsava posao zadnjih godina....
 
Ima li mu spasa? Neki drugi?
Kapiram da ima puno romova za taj chipset (trebao bi da pogledas pcb (wifi chip)i po tome da trazis rom)mozda bi bila jos korisnija za tebe neka openelec varijanta ,otkud znam ,spasavaj sto se spasti moze i to ti je jedini izlaz da bi taj uredjaj imao upotrebnu vrednost.
 
Naravno, ali 20cm razlike...je ipak lepa razlika, a i kazu devojke da je velicina ipak bitna ;)

Druga stvar;
Moj TV, 42" FHD kupljen pre 5 godina, relativno mlad, u to vreme placen punih 1000eur (u to vreme nije bilo smartTV ali pusta multimediju) sad izgleda retro, pa se ja tom analogijom pitam sta ce za 5 godina da bude sa sadasnjim smart TV i koliko ce tek oni da budu retro.

Sve to brzo zastari... i bolje nadograditi tehniku novim plejerom nego menjati TV.

Nego, obecao si mi da ces mi naci kako da palim moj MXQ85 sa air mousem, sta bi od toga?
 
Koliko se secam u pitanju je bio stock remote(daljinski) a ne air mouse i mislim da ti je milko napisao sta treba da uradis ,a za air mouse nemam pojma potrudi se da nadjes kl files za taj air mouse ajde saljem ti pp
 
Ne bre... stock remote radi kako treba, tj. pali i gasi, ali on nije nikav pa ga i ne koristim osim da ukljucim uredjaj.

Da podsetim;
Za sve drugo koristim ovaj, koji radi savrseno u svakom pogledu, osim sto ne moze da ukljuci uredjaj.
Sad naleteh i na ovu sliku gde pise da sve moze biti customizovano, ali nigde ne pise kako.
best-price-mini-wireless-air-fly-mouse-keyboard.jpg

Sta je: "kl files" i gde se nalazi?
 

Prilozi

  • Tooploo-T2-Wireless-Gyroscope-Air-Mouse.jpg
    Tooploo-T2-Wireless-Gyroscope-Air-Mouse.jpg
    15.7 KB · Pregleda: 135
Shvatio sam sta hocu. Treba mi najobicniji usb box stick koji ima RK3288 npr kako bih mogao pustati 1080p i to ne mogu da pronadjem. Da li neko ima neki predlog sta uzeti? Budzet 50-60 evra...
 
Poslednja izmena:
Shvatio sam sta hocu. Treba mi najobicniji usb box stick koji ima RK3288 npr kako bih mogao pustati 1080p i to ne mogu da pronadjem. Da li neko ima neki predlog sta uzeti? Budzet 50-60 evra...

Druze ti se sprdas sa nama?Ako znas sta ti treba kupuj to i ne trosi vreme ni sebi ni drugima.
 
Pa to ti i kazem, ne znam koji stick uzeti, a da moze da ispostuje to sto se od njega trazi posto vidim da na trzistu ima bezbroj modela?
 
Nazad
Vrh Dno