Šta je novo?

Android TV Box a95x F4 EON Pomoc!!!

Kad budeš tamo usput lepo i slikaj u Android podešavanja "About" sekciju i okači ovde. Da vidimo šta tačno ima.

Ako stvarno ne prolazi instalacije apk fajla za ARMv7 i nema ni jedne od dve verzije Eon app u Play Store onda nije to slučajnost... Tipa ako ti krševi imaju Android 4.x.y 😂😂😂 naravno da neće da instalira Eon app.
 
Kao po dogovoru, saljem sliku. Ako je starija verzija androida, da li moze da se nekako instalira noviji android? Cuo sam da su to radili.
 

Prilozi

  • 20240311_225432.jpg
    20240311_225432.jpg
    197.9 KB · Pregleda: 68
ovo lici na android 4 neku verziju po meni ili android 5 neki stariji pa zato ne radi eon
 
Kernel baaaaš mator. 3.10.x je imao neki moj Android stick iz 2014. godine moji je došao sa AndroidTV 4.4.2 i nikad nije mrdnut sa toga.
A "NHG47K" bi trebalo daje Android 7. Ako i to ne laže 🤣
@BorivojP A ako je to stvarno Android 4.x samo 'našminkan' da obmanjuje narod to bi objasnilo zašto ne uspeva da instaliram Eon apk fajlove.
 
Могу да нашминкају шта хоће - у овом случају су ставили да је у питању андроид 11.1 (никад чуо за ту верзију).
Инсталирај са продавнице AIDA64 и очитај шта пише за верзију андроида.
 
Ma to su oni fake boxovi sa ubogim Rockchip procesorimai 1gb ili 512mb rama koji se predstavljaju kao 8/128gb ili kako već. Na njima ništa ne radi kako treba. Bukvalno box ne može da pokreće sw koji je na njemu a kamoli neku aplikaciju.
 
Шта ли сам ја јуче претраживао када ми је избацило неку верзију са S905W :unsure: 😁
Изгледа да је у питању ова зверка:

Дакле - S905, 1/8... Андроид 5.1
@BorivojP - знам да ово није одговор који желиш да чујеш, али... Баци то. Замотај у кесу и стави 100 дин, неко се барем неко овајди.
 
Ako je sa S905W to je još i dobro. Ja sam imao sa Rockchip i to je neviđena patnja.
 
U redu, koji tv box preporucujete da podrzava EON? Hvala svakome ko je zeleo da pomogne!
 
Pogledaj na jutjubu recenzije kolege @Salac UE ,pa ako hoćeš jeftino da prođeš onda one sa Alija.
Ja bih gledao,da mi treba 10 komada,T95W2 2/16 koji bude 14€,naravno ne uvek nego loviš.
Ako poručuješ odmah,onda Vontar W2 4/32,pa vidi možda kinez da i neki popust.
Cutesliving i Factory Direct Colected Store imaju dobre cene i šalju sa praćenjem.
 
Ako misliš na mobilni eon to je teško odgovoriti
 
Mislim na EON sa kodom koji se aktivira. Neki TV BOX sto mogu u Srbiji da uzmem, nemam bas vremena nazalost ds cekam sa Alija mesec dana
 
Mi box je ubedljivo najlakse nabaviti lokalno
 
eventualno Mi Stick
 
Vise sam za box, da ima LAN/UTP ulaz zbog interneta. U pitanju je teretana i u udarnim terminima bude bas mnogo ljudi na wifi mrezi pa ne bi da rizikujem da stick ima probleme.
Da li neko ima iskustva sa GEMBIRD Set Top Box GMB-X98Q 2/16GB
 
Poslednja izmena:
Ti bas hoces da bacas pare ;) . Kupi nesto krsteno ako neces da cekas sa AE. Mi box i Mi stik 4k vrede svaki dinar.
 
Vise sam za box, da ima LAN/UTP ulaz zbog interneta. U pitanju je teretana i u udarnim terminima bude bas mnogo ljudi na wifi mrezi pa ne bi da rizikujem da stick ima probleme.
Da li neko ima iskustva sa GEMBIRD Set Top Box GMB-X98Q 2/16GB
Ni jedan krsteni box nema lan prikljucak, niti je potreban.
potreban ti je wifi na 5ghz i nista vise.

A za teretanu drzis 2.4ghz i svi srecni.
 
Ni jedan krsteni box nema lan prikljucak, niti je potreban.
potreban ti je wifi na 5ghz i nista vise.

A za teretanu drzis 2.4ghz i svi srecni.
Ne znam koliko bi funkcionisalo. Sada imam internet od 500mb/ps a u teretani mi je u ovom trenutku + 150 ljudi. Kojoj je verovatno vecina upaljen wifi
 
Ni jedan krsteni box nema lan prikljucak
Ajde @bakara malo ozbiljnosti ne mora covek da se zbunjuje
@BorivojP o tome kakve si boxove uzeo vec si obavesten , e sad kad su vec uzeti ako se ima vremena uzmi jedan pa probaj ( dok ne nabavis druge ) ima na google cim ukucas MXQ pro 4k firmware izlazi do detalja. ( Youtube , FreakTab 4pda ) kako i sta uraditi da ubacis neki krsten rom ( pa mozda i proradi ako ti treba za samo jednu ili dve apk ) ( kolko videh ima na android 7.1.2. da se stavi i sl. tu ce Eon apk da radi )
Prvo moras proveriti koji definitivno ima chip ( da li S905W ili Rockchip 3229 ( 3228A) i koji ima wifi chip ) pa shodno sa tim da i sa kojim alatom flesujes i koji rom da stavis ( mooozda je i uzaludan posao al vec kad imas tolko boxeva ja bi mozda i probao bar sa jednim ( na brzinu procitah pa videh da sa tim nekim romom moze od tog s****a od boxa mozda moze nesto i da se iscupa, barem tako pise ) ko sto oni pisu sve radis na svoju odgovornost pa ja da dodam da nisam nikad imao dodira sa takvim boxom 😂🤣😂
A opet ako je ono @kalehrl napisao vrv je uzaludan posao pa ostaje da se izvinim da svemu ovome sto napisah al rekoh kad su vec tu i imas ih sto ne bi i probao
 
Poslednja izmena:
Vise sam za box, da ima LAN/UTP ulaz zbog interneta. U pitanju je teretana i u udarnim terminima bude bas mnogo ljudi na wifi mrezi pa ne bi da rizikujem da stick ima probleme.
Da li neko ima iskustva sa GEMBIRD Set Top Box GMB-X98Q 2/16GB
Nemam iskustva sa pomenutim boksom ali ako radi kao ova tri sa s905w2 čipsetom,koji i on ima,nećeš imati problema sa Eon aplikacijom.
Ako fabrički firmwer ne radi kako treba postoji Slimbox za njega.
Samo cena je...
 

Probaj odatle. Ako si pod " koja se aktivira preko koda" mislio na nemodifikovanu SmartTV app...

Koja verzija Android OS je na tim boxevima? Pošto je Android 5 najniža / najstarija verzija na kojoj može da radi Eon app, svejedno mobilna ili SmartTV verzija aplikacije.

Što se tiče instalacije da fleša: pretpostavljam da znaš da File Explorer pomoću koje instaliraš skinuti apk fajl moraš da uključiš "install from Unknown sources" permission?
Radi mi ova aplikacija, otvara sve okej i ulogovao sam se. Ali kad pustim, bude crna slika :(
 
@BorivojP Ajd unutar Eon app idi back, back dok ti ne izbaci dijalog da te pita da li hoćeš da izađeš iz aplikacije > klikni OK > ponovo startuj Eon app.

I vidi da li posle toga imaš sliku TV kanala ili je i dalje crno?

Ili kad napišeš "bude crna slika" to znači da nikad ne prikazuje ništa??? od interfejsa aplikacije?
 
@BorivojP Ajd unutar Eon app idi back, back dok ti ne izbaci dijalog da te pita da li hoćeš da izađeš iz aplikacije > klikni OK > ponovo startuj Eon app.

I vidi da li posle toga imaš sliku TV kanala ili je i dalje crno?

Ili kad napišeš "bude crna slika" to znači da nikad ne prikazuje ništa??? od interfejsa aplikacije?
Probao sam da izadjem iz app i ponovo usao. Pokazuje mi interfejs aplikacije podesavanja, biranje kanala itd. Ali kad pustim direkt bas neki odredjen kanal, tad bude crno...
 

Prilozi

  • 20240314_153931.jpg
    20240314_153931.jpg
    65.9 KB · Pregleda: 23
Ako si izlazio kako sam rekao a ne na "pristinem Home na daljincu" i nema sadržaja TV kanala ni posle toga onda to nije poznat bug koji se dešava na relativno dosta boxeva (naročito kod prvog pokretanja posle instalacije aplikacije) i nemam ništa pametno da ti sugerišem da probaš.

Možeš eventualno i da probaš da uradiš "Force close" Eon aplikacije iz "Apps" sekciji Android podešavanja.

Čisto sumnjam da bi dobio nešto sa pokušajima da juriš matore verzije Eon SmartTV apk fajlova (tipa probaš v3.94) i da se nadaš da će sa nekom raditi app kako treba na tom boxu.
Ali eto, ako hoćeš ti probaj niko ti ne brani. (osim SBB koji limitira mesečni broj brisanja sa MojSBB portala 😋😋)

https://apkpure.com/eon-tv/com.ug.eon.android.tv/versions
 
Sve jasno 😂 pokusacu, uspeo sam neke boxeve da menjam tako da mi je samo 3 problem. Sta mislite o ovom boxu?

Uzeo bi ta 3 nova taman preko racuna firme + imam garanciju...
 
Meni treba iskljicivo za EON za firmu. Dovoljno je da pokrece samo EON, nista drugo.
I da moze LAN kabelom!
 
Nazad
Vrh Dno