Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

Ako su ti ukljzcene lokacije nije ni cudo. A i do mreze zavisi, raspali mtel bh [emoji191]
 
Pa uključi i ti lokacije. Ti što više hakerišeš sve ti gore radi koliko vidim [emoji13]
 
^^ Ma ne, lokacije su mi iskljucene, one osnovne, nisam cackao one iz google play servisa ( ali sam im zabranio pristup sa AppOps) tako da je verovatno do mreze to.
 
Poslednja izmena:
Pa uključi i ti lokacije. Ti što više hakerišeš sve ti gore radi koliko vidim [emoji13]
Nije to nikakvo hakerisanje, uredno ima opcija da se iskljuce lokacije u podesavanjima radi ustede baterije svakome dostupne (sto znaci da je i planirano da mogu da se iskljuce a da se ne razmislja o potencijalnim problemima nastalim posle toga), meni te lokacije nisu ni potrebne osim ako ne koristim GPS sto je jednom godisnje. Ne radim nista napamet, niti je bilo kakav problem prouzrokovan mojom greskom. Sta ja mogu sto je priroda Androida takva kakva je, pa je podlozan problemima.

Kod mene inace u zivotu mora da bude sve skoro perfektno u skladu sa mogucnostima pa tako i ovo. Nema nebitno, svaka sitnica je bitna.

Sredio sam ovo iskljucivanjem pristupa lokaciji za Dialer u AppOps i sve fercera uredno. Uglavnom sam sada zadovoljan radom.

a9cf30e2c1966604de4aac07397e2f2e.jpg


[emoji108] [emoji106] [emoji14] [emoji51] [emoji16]
 
Poslednja izmena:
Da li je neko probao One Click Root softver? Moze li se njime uspesno rootovati android?
 
Legitiman metod za pojedine telefone gde je to moguće
 
Nešto zanimljivo, danas skinuo preko Popcorna neki video fajl, gledao pet minuta na tabletu najnormalnije, i rekoh, da ga prebacim na komp - nema ga. File manager ga ne vidi. Mx player pušta, file manager na tabletu ga vidi a Mint-ov explorer ne. Nije nešto bitno ali me sad kopka kako to, zašto.
 
Znaci, od androida 4.4 su zvanicno uveli najiritantniju opciju IKADA a da je pritom je*eni default

dok kuckam, i pokusam da stavim pointer negde u prethodnim slovima da ispravim rec, PRVO mi iskace suggestion, koji pritom NE znam gde se iskljucuje. jednu po jednu opciju sam komplet pokusao i ovaj najiritantniji feature se i dalje pojavljuje. kako ovo iskljuciti ?

EDIT: nadjoh na XDA da je u pitanju opcija "Show corrections suggestions" pa izaberes "Always Hide" ali to izgleda nece da se desi na Cyanogenmod-u na ZTE blade, ja izaberem opciju ali ne menja se stanje. well .. jos 2 dana nosim ovaj telefon.
 
Poslednja izmena:
To nema veze sa verzijom androida, tj nema ni sa samim androidom, to je do keyboard aplikacije..
 
Хоће ли Андроид М имати неки слаткиш у свом називу?
 
Muffin ваљда :)
 
Code name za sada je Macadamia Nut Cookie
a sta ce biti finalno ime niko ne zna
 
Ima slika sa IO gde je neki lik koji je prezentovao nosio sat sa slikom Milksejka.
 
Ali posle je twitovao da je to jedan od 10 watchfaceova.. I pokazao ih je par. :)
 
Imam Huawei Honor 2 sa 4.0.4 OS koji me u poslednje vreme sve više nervira koliko koči pri otvaranju svega od prokletih kontakta do Jorte kalendara... Razmišljao se da li da kupujem novi telefon i onda uporedim specifikacije sa G2 mini (npr.) i shvatim da telefon kao telefon barem po specifikacijama ni po čemu ne zaostaje... Čak mi se i svidja što je "čist android" na njemu.

Pa mi pade na pamet - šta sve mogu da uradim da "oporavim" telefon? Rutovan je, par puta sam radio wipe za cache, ne znam ni šta su mi sve opcije i ne znam jel to mit ili stvarno svi ovi telefoni kao da se prave sa idejom da ih prodaš posle godinu-dve...
 
Telefon je cist kinez (kao i 95% drugih kineza) u koga je ulozeno vremena koliko treba da se kompajlira rom za njega. To je problem.
 
ma mene iritira to sto recimo sa reinstalacijom ROMa kao prodise, ali, vec za 2-3 meseca nemam vise taj osecaj... a sto je najgore, zbilja ne koristim nista spec. na njemu... i naravno posebno iritira sto bilo koju aplikaciju da ugasim uvek kruzi oko 200mb slobodnog RAMa...
 
Sad se nešto razmišljam... koliko je danas uopšte potrebno RAM memorije za Android telefone? Kad kažem "potrebno" mislim na to da launcher klizi, da se u osnovne aplikacije (SMS, kontakti, stock kamera i sl.) ulazi "instant" uz upotrebu koja podrazumeva:

- Viber
- Whatsapp
- Facebook
- FB meseenger (kad su ******i razdvojili ova dva)
- Tapatalk
- Mail (u mom slučaju Yahoo!)

Sve imam neki osećaj da je moj problem sa telefonom više uzrok nedovoljno memorije nego ROMa ili toga koliko koristim telefon...
 
Poslednja izmena:
Ako imas aosp rom onda moze da se prodje i sa 1gb. (Npr moto g) Ali optimalno i pozeljno je 2gb (npr brdo telefona)
 
Pa, ovaj Huawei na 4.0.4 u mnogome podseća na AOSP ROM... Ali, izgleda da problem leži u tome što je ~720MB RAMa dostupno... Jedino što mi pada na pamet jeste da probam da iskopam neke aplikacije koje spajaju messengere pa da uštedim na memoriji.
 
Viber gasi, koristi WA npr...
Postavi spisak aplikacija pa da komentarišemo :)
 
Izbaci te FB aplikacije i resices i memory leak i battery drain. Mada je 1GB sasvim dovoljan, narocito za 4-jezgarne procesore (pa navise).
 
WA gasim povremeno jer mogu, Viber ima retardiran sistem da ne može da se ugasi :)

A evo spiska aplikacija koje su mi instalirane:

Koristim Nova Launcher sa 3 strane home screena i 2 stranice za dock meni.

Redovno koristim:
- TouchPal keyboard
- Viber
- Whatsapp
- FB Messenger (bez FB aplikacije)
- Tapatalk
- Yahoo Mail
- GAS (chat klijent za gaming, nalik na stari MSN)
- Jorte (kalendar sa zgodnim widget opcijama, koristim 4x3 widget na home ekranu)
- ColorNote (imam 2x2 widget na home ekranu)
- Sense V2 flip clock (2x4 widget na home ekranu)
- Tethering Widget (1x1 widget u docku)

i spisak stvari koje palim povremeno:
- Brightness Level
- 2G/3G OnOff
- Camera360
- B92
- BusPlus
- LiveScore
- mt:s centar
- MX Player
- Google Maps
- Google Drive
- Google Play Music
- Adobe Acrobat
- Total Commander
- Google Translate
- YouTube

Uz instaliran SuperSU, Link2SD i neki System App Safe Remover

@Jericho: Postoji li neka alternativa za FB?
 
Poslednja izmena:
Google Drive otvara PDF tako da ti Acrobat ne treba..
Play Music briši jer nije za naše tržište.
Total Commander koji će ti đavo?
Stavi Google tastaturu umesto te TP.
Gmail može više klijenata da koristi sada, ako si ga obrisao koristi mail aplikaciju koja dolazi uz telefon.

Viber briši pod hitno - on ti ubi resurse :)
WhatsApp stavi zadnju verziju, i obriši fb messenger - stavi Facebook Lite (1mb)

Eto ja bih to uradio da sam na tvom mestu :)

ps. Adaway se podrazumeva kao i zadnji Google servisi za tvoj telefon...

Aplikacije skidaj odavde - http://www.apkmirror.com/

npr - http://www.apkmirror.com/apk/facebook-2/lite/facebook-lite-1-10-0-55-128-android-apk-download/
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno