Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

Počele se da mi se pojavljuju reklame u nekim aplikacijama gde ih ranije nije bilo. Ništa nisam instalirao, menjao, azurirao. Kako toga da se rešim?

Primer:

6889c06747c2f4020356b6f4e626f793.jpg
 
Hvala! Samo napominjem da toga nije bilo ranije.
 
Pa verovatno u ranijoj verziji aplikacije nije bilo oglasa.
 
Vala gsam odavno ima reklame, čudno da ih nije ranije dobijao.
 
Slabo mi kesira aplikacije. Drzi do 5 aplikacija u memoriji, a svaku sledecu ubije i ponovo je ucita. U onoj recents listi ako imam 10 aplikacija, on ce samo prvih 5 da zadrzi, onu 6. gasi i tako svaku sledecu.

CM12.1 lollipop 5.1 Galaxy S2. Jel ovaj 5.1 android problem?
uploadfromtaptalk1428018793456.pnguploadfromtaptalk1428018801052.png
 
Ne bi trebalo, tako je 5.0 radio, na 5.1 je to ispravljeno. Kako je podešen LMK?
 
Nemam pojma, kako to mogu da vidim? On je pre cuvao i po 10 aplikacija najvise, sto je bilo sasvim ok. Nesto ubija aplikacije, a memorija nikako da se popuni. Znam da su ukinuli zRAM u poslednjem buildu. Je l' jede zram bateriju i kako mogu da ga vratim? :)
 
Neki kernel manager, npr kernel tweaker...
Ne verujem da baš jede, možda teoretski malo više troši bateriju jer cpu radi tu (de)kompresiju podataka.
 
Nasao sam ove vrednosti ako je to to... Cm-ov raspali kernel.

8,12,16

uploadfromtaptalk1428021108229.png
a3ef9f1cd3f1ebd0c47d0346cdb9751c.jpg
 
Poslednja izmena:
Jel to u mb? Ako jeste to je onda ok, ne bi trebalo da je to problem...
 
Pa da, u mb je izgleda. Nesto ne valja. Kao da je stavljen neki background limit, drzi 5 app i to he maksimum.
uploadfromtaptalk1428021505319.pnguploadfromtaptalk1428021511616.png
 
Pogledaj u developer options pa background process limit
 
Sve stoji na standard. Da l' je moguce da ovi iz cm-a lose sredjuju romove? Treba im citava vecnost za 5.1. Raniji build je mogao duplo vise aplikacija da otvori. Teraju me da predjem na osakaceni omni.

Ovo mi je rekao developer:

Currently they are: 12288, 15360, 18432, 21504, 24576, 30720.
Lower values made the phone freeze and higher values made the launcher reload too much. You can always try different values and report it here ;)

Jeste, sada cu da eksperimentisem za njega.
 
Pa bravo, to je taj stav, sto bi ti eksperimentisao sa telefonom, kad moze neko drugi. Uostalom, ti si debelo platio za svoj ROM, i njihova je duznost da sami sve to zakrpe, jel tako?
 
Ne, da se razumemo ovako... Ja bi njemu pomogao svakako, a sada nemam vremena da se drndam sa ovim CM-om. Da ne bude da se hvalim i slicno, pomogao sam gustavo-u, pedestre-u, i u slimsaber temi oko smdk4212 full patch set-a tako da znam kako funkcionise xda zajednica. Ovaj rom me je malo razocarao, krastavac, cm sam voleo od uvek, ali jednostavno mislim da drugi romovi bolje rade. Tek je izasao CM12.1.

Jedno pitanje:
Ovaj logcat, je l' se on generise tokom rada sistema?

U terminalu napisem komandu i on generise txt fajl. Da li log cuva greske koje su bile pre uzimanja logcata i da li on upisuje neke greske tokom uzimanja fajla preko terminala?

Btw. Hvala Vojkanu i telepu, iscimao sam vas malo, izvinite.
 
Poslednja izmena:
Da, cuva greske pre uzimanja loga, i za vreme uzimanja istog.
Skini 3C toolbox pro, tamo mozes live da pratis logcat i da izdvojis lepo sta ti treba.
 
E to mi je trebalo. Hvala nightshadow :)
 
Je l' ima u stock androidu u sound&notification-notifications-set notifications for apps da se podesi za aplikacije sensitive pored none i priority?
Ja nemam ovu treću opciju na G2.
 

Prilozi

  • t6wnzjycoz5ywznm14mx.jpg
    t6wnzjycoz5ywznm14mx.jpg
    24.3 KB · Pregleda: 151
To je bre bilo na nekom L preview.
Sada je to u security, čini mi se.
 
Ideš u Sound & notification pa when device is locked, izabereš Hide sensitive notification content i dobićeš tu opciju sensitive (da bi to radilo moraš da imaš ili pattern ili pin lockscreen)
 
Imam pattern i izabrano je hide sensitive notification, ali ne pojavljuje se ta opcija. Verovatno je neki bug, osim ako ne radi kada je aktivan smart lock (trusted places, on body detection).
Probaću sa pinom i da isključim ovo smart lock.
 
Ni meni se ne pojavljuje, ne razumem opciju uopšte.
 
Treba da prikaže notifikaciju bez sadržaja iste na lock screen-u kada je uključeno hide sensitive.
Po defaultu su neke aplikacije sensitive a druge nisu, a na onom linku to podešavaju per app, ali mi to nemamo.
Ne radi nikako, ni sa punom, ni bez smart lock.
 
Ne mogu edit, pa ću ovako.

Opcija Sensitive u Sound-Notifications-Apps se pojavi tek kada se stavi da na lock screen-u pokazuje sve notifikacije, tada se može birati koje aplikacije da ne pokazuju sadržaj notifikacije, tj. koje da budu "sensitive". Kada se stavi hide sensitive, onda se ne prikazuju notifikacije onih aplikacija koje Google po defaultu smatra za "sensitive".

Malo komplikovano, ali u suštini ok funkcija.
 
Ljudi nece da mi cita aplikacije koje su instalirane na SD, pise "aplikacija nije instalirana". Znate li u cemu je problem?
 
Radi li ti bilo šta drugo sa kartice, možeš li da kopiraš na nju/sa nje? Moguće da je crkla
 
Hoce da kopira sa kartice na komp i obrnuto ali evo danas mi se jedno 10ak puta restartovao fon zbog toga, pise karticas ostecena. Posle restarta povrati se privremeno i onda opet isto nestane sve i tako u krug :S
 
Nazad
Vrh Dno