Šta je novo?

Ananas (zabranjeno traženje i zamena vaučera - instant ban)

izdvojena ponuda je mnogo tanka, ponovo sam gledao za vaučer od 5K sa kupovinom preko 30K i za mene baš ništa.
( patike, prolećne jakne, duksevi)
 
Ok, i kako da vratim masinu od 50KG?
Juce bio serviser, namestio pumpu za vodu ali ce da poruci novu i da zameni za svaki slucaj.

To je već odlično pitanje za udruženja za zaštitu potrošača. Lično: s obzirom da su isporučili neispravan uređaj, ne vidim na koji način bi potrošač morao da odgovara za troškove vraćanja robe.
 
Ma znam ja to sve ali je bar u ovom slucaju preveliko cimanje jer Gorenje ima odlicnu mrezu servisa i brzo reaguju tako da je lakse zameniti pumpu koja je inace pristupacna, kaze mi majstor da su ranije bile unutra pa je morala cela da se rasklapa, sada je iza bukvalno jedan sraf i zamenis je za 3 minuta. Da je bilo teze videli bi sta bi radili.
 
Ma znam ja to sve ali je bar u ovom slucaju preveliko cimanje jer Gorenje ima odlicnu mrezu servisa i brzo reaguju tako da je lakse zameniti pumpu koja je inace pristupacna, kaze mi majstor da su ranije bile unutra pa je morala cela da se rasklapa, sada je iza bukvalno jedan sraf i zamenis je za 3 minuta. Da je bilo teze videli bi sta bi radili.
Ako ćemo po zakonskim pravilima, majstor je morao konstatovati da je pumpa neispravna i da je pri prvom puštanju u rad uređaj neispravan, te da ga zameni novim, istim ili sličnim. A posle šta će oni u fabrici da rade to kupca ne zanima. Ja bih konkretno uvek u takvoj situaciji tražio nov uređaj nego da čekam servis, majstore, delove i popravku, neispravno - daj novo.
 
Ako nekom ide oko za parfem na Ananasu - ARMAF Muški parfem Club De Nuit Intense 105ml po ceni od 5.500RSD (sa sve popustom od -38% :unsure: )mozete isti naci 4.200RSD
Problem je samo sto tu ne znas od koga kupujes, nema firme, nema PIB-a, parfem mozda nije original, mozda je kraden, mozda je koristen, a kad se zalis i reklamiras zavisis iskljucivo od dobre volje tog sto ti je uvalio za 4200 dinara (plus postarina).
 
Ima jos par sajtova gde je po nizoj ceni bez ikakvih popusta :) Samo sam eto taj nasao najetiniji... slazem se sa time sto kazes...
Mada nije prvi slucaj "laznih popusta"na Ananasu... i pre sam postirao u vezi bas parfema gde sajtovi imaju registrovanu firmu i sve sto ide pravno :)
Ali dobro tu smo samo da skrenemo paznju jedni drugima da se ne zaletavamo - dvaput meri jednom seci.
 
Ako ćemo po zakonskim pravilima, majstor je morao konstatovati da je pumpa neispravna i da je pri prvom puštanju u rad uređaj neispravan, te da ga zameni novim, istim ili sličnim. A posle šta će oni u fabrici da rade to kupca ne zanima. Ja bih konkretno uvek u takvoj situaciji tražio nov uređaj nego da čekam servis, majstore, delove i popravku, neispravno - daj novo.
majstor je odmah trebao da donese nov uređaj i odnese stari jer to je ono što po zakonu majstori rade ako stranku drugo ne interesuje
 
Problem je samo sto tu ne znas od koga kupujes, nema firme, nema PIB-a, parfem mozda nije original, mozda je kraden, mozda je koristen, a kad se zalis i reklamiras zavisis iskljucivo od dobre volje tog sto ti je uvalio za 4200 dinara (plus postarina).
Pa,ni firma od ananasa bas ne ulije mnogo poverenje u vezi originalnosti.

AROLA DOO Datum osnivanja 20.11.2023. Delatnost:Trgovina na malo posredstvom pošte ili preko interneta

 
Ima jos par sajtova gde je po nizoj ceni bez ikakvih popusta :) Samo sam eto taj nasao najetiniji... slazem se sa time sto kazes...
Mada nije prvi slucaj "laznih popusta"na Ananasu... i pre sam postirao u vezi bas parfema gde sajtovi imaju registrovanu firmu i sve sto ide pravno :)
Ali dobro tu smo samo da skrenemo paznju jedni drugima da se ne zaletavamo - dvaput meri jednom seci.
Slazem se.
A sto se tice Ananasa, tih laznih popusta je gomila. Drze napumpane cene pa na akcijama snize 50%, a cena i dalje visa nego na drugim mestima. :D
Srecom, vecina ljudi je pismena ili makar zna da ukuca na eponudi u pretragu.





Pa,ni firma od ananasa bas ne ulije mnogo poverenje u vezi originalnosti.

AROLA DOO Datum osnivanja 20.11.2023. Delatnost:Trgovina na malo posredstvom pošte ili preko interneta

OK, ali je makar registrovana i stoji neko (kakvo takvo) pravno lice i pravna odgovornost iza nje. Stoji i Ananas preko kojeg kupujes, pa imas i tu makar (kakvu takvu) zastitu.
U onom slucaju no name vebsajta jedino mozes privatno da tuzis NN lice.

Sto se tice originalnosti, ako mislis na to da parfem nije original, mozes da se obratis trzisnoj inspekciji i prijavis AROLA DOO. Sudeci po komentarima ovde, trzisna dobro radi svoj posao.
 
Poslednja izmena:
Ni ePonuda nije merodavna - bas skoro mi rece neki clan foruma - ko plati nadje se na listi kod njih :)
 
Da naravno, problem je sto ePonuda nema sve moguce online shopove. Sto se tice liste, placa se takodje da budes na vrhu liste, iako nemas najnizu cenu.
Ipak i pored toga, nije losa polazna tacka za pretragu cena.

Pored ePonude, ima ih jos slicnih za uporedjivanje cena:

Kad sam vec krenuo da kacim linkove, stavicu jos slicnih.

Katalozi:
Ovaj ima i prodaju i kataloge:

Za robu siroke potrosnje i prodavnice:

Jel sam propustio jos neki?
 
Poslednja izmena:
Sada mi je stigla pošiljka sa Ananasa. Naručio sam dva komada nekih klešta. Oni su ih ubacili u kartonsku kutiju, veličine kao za cipele, gde su se klešta šetala levo-desno, tumbala, sudarala. Na jednima je, zbog toga, oguljena drška na par mesta. Pored toga, jedna klešta su bila ona za bušenje rupa na kaišu, što se različiti prečnici cilindričnih sečiva vrte u krug. Sasvim je moguće da se nešto od toga istupilo usled sudaranja. Mogli su bar da zalepe jedna za druga.
 
Пре недељу дана сам поручио филтер за пречишчивач и још нешто од кућне хемије, и пар гаћа за папир (40 дин) да би био потребан износ за ваучер.
Послали су у 3 кутије, једна кутија је филтер. Кућну хемију Фери и још неку течност су обмотали са километар стреч фолије и набили тону неког папира да се не би тумбало, тако у обе кутије, ту је још била и паста за зубе и сунђер са судове.
Све су лепо запаковали. Спарк је био у питању.
Тај дан ми је стигло свашта нешто, патике са Спорт висион, поштар донео са Алија, нешто са КП, и са Ананаса.

Пре тога је стигао и апарат за мерење крвног притиска, убацили неке ваздушне јастуке око апарата.
 
Meni stigle 3 posilke sa ananasa proslog cetvrtka, Prizmin inhalator su stavili sa kutijom normalno u vecu kutiju nabili papire, iz vet stanice Dragce dzak sa granulama stavili u drugi dzak i zavezali vezicom, konzerve cudno pakuju nekako spoje dve kutije i sve ulepili trakom, unutra nije bilo papira ali je kutija odgovarala konzervama pa nije bilo mesta za tumbanje.
Stigle slusalice i sistem 2.1 samo zamotani strec folijom oko originalne ambalaze.
Uglavnom sve sto narucim sa Sparka stize u velikim kutijama unutra to sto je naruceno je obezbedjeno papirima ili puckavcem
Od drugih sve zavisi ko kako pakuje.
 
Šta se dešava kada je pošiljka prevelika za paketomat?
Dobio sam mail da im pošaljem alternativnu adresu za isporuku i vec 5 radnih dana ništa. Slao sam upite u u podrscci, nema nikakvog odgovora a u statusu pošiljke stoji "na putu do paketomata".
Jel bio neko u sličnoj situaciji?
 
Шта си поручио, требао си на кућну адресу.
Веш машина сигурно није за пакетимат. 😀
 
Hahaha pa jesam lud al ne bas toliko 🤣
Aku busilica, bila je opcija paketomat, lakse nego da se smaram sa kurirskom
 
Šta se dešava kada je pošiljka prevelika za paketomat?
Dobio sam mail da im pošaljem alternativnu adresu za isporuku i vec 5 radnih dana ništa. Slao sam upite u u podrscci, nema nikakvog odgovora a u statusu pošiljke stoji "na putu do paketomata".
Jel bio neko u sličnoj situaciji?
Nadam se da ti nije stigao onaj spam SMS sa fejk linkom..
 
Imam maksimalno negativno iskustvo sa ovim prodavcima magle.
Za crni petak poručim tablet kod njih sa nekakvim popustom. Čekao sam 6-7 dana kako bi mi otkazali porudžbinu bez ikakvog objašnjenja. Crni petak prođe za to vreme.
Sad u subotu poručim parfem za suprugu , danas stiže mail da mi je otkazana porudžbina.
Ja sam sa njima završio,kad je kupovina u pitanju.
 
Jel su to oni vratili besplatno slanje na 499? Bilo je podignuto na 1499 i za clanove ili sam pogresno zapamtio?

1709679596789.png
 
Meni pise ovako

Za članove Ananas + kluba, dostava pošiljke iznad 1.499,00 RSD je besplatna.*
*Važno: Pod pošiljkom se podrazumevaju proizvodi od jednog prodavca ili iz jednog magacina.
 
Nazad
Vrh Dno