Šta je novo?

Ananas (zabranjeno traženje i zamena vaučera - instant ban)

Nema šta da osećaš, odeš na eponudu pa pogledaš cenu tog proizvoda kod drugih prodavaca i odmah ćeš znati.
 
Ma nema jeftinije uz vaucer, vise subjektivni osecaj 😃

Ali u pravu si svakako, zezam se ja, nema sta da osecam, to je sto je.
 
Koliko vremena im obično treba da jave šta je sa proizvodom. Ja sam uplatio prekjuče neki usb stick i ništa se ne menja na sajtu ananasa:
Status

"Porudžbina je kreirana​

Pošiljalac
Spark
Rok isporuke
25. jan - 07. feb
Dostavljač
U obradi"
 
Ја сам чекао 9 дана за SSD M.2.
 
Meni za smartwatch posle 2 dana javili da je otkazano, a budala platio unapred. U mailu napisali "obratite se svojoj banci za informacije o povratu novca". Kad sam zvao podršku da mi objasne šta to znači, dečko ponavlja kao papagaj "biće vam uplaćeno posle 3 radna dana". Na moje insistiranje, ipak je priznao da banka nema veze sa tim i da su pare kod njih. Moguće da je to zakonska procedura prilikom povrata novca, nije problem, sad sam uplatio pare unapred i više nikad, ali ne volim kad me neko mulja.
 
Meni su brzo bas vratili pare jednom kad sam platio unapred, ne bi trebalo da brines ali svakako isprati
 
Da li se seća neko vaučera od 5.000 za kupovinu preko 30.000 ili sam ja to umislio?
Čini mi se da je bilo nedavno.
 
Bilo je 2x ali ne za sve, nego za izdvojenu ponudu tehnike. Jednom kao vaučer u novogodišnjoj kampanji, a drugi put je bio kod za vikend.
 
Evo jos jedno "lepog" iskustva. Kupih neki Braun proizvod preko Ananasa. Sa njegove strane sve ok, stiglo za 3 dana.
Ali Braun sajt je prica za sebe. Imaju kao sajt namenjen za srpsko trziste. Pominje se registracija proizvoda za produzenje garancije na 5 godina.
Na sajtu nema nikakve registracije. Google vraca neke linkove za registraciju na 5 god ali ih defintivno nema.
Stranica za korisnicku podrsku ne radi (not found). Sajt je neki konglomerat reko bi slovenckog, srpskog i engleskog jezika.
Nadjoh neku formu na engleskom da im pisem i sad cekam odgovor :)
Javi rezultat!
 
Koliko vremena im obično treba da jave šta je sa proizvodom. Ja sam uplatio prekjuče neki usb stick i ništa se ne menja na sajtu ananasa:
Status

"Porudžbina je kreirana​

Pošiljalac
Spark
Rok isporuke
25. jan - 07. feb
Dostavljač
U obradi"
A kako iko od nas moze to da zna? Vidis koji ti datum stoji, verovatno cekaju odgovor od distributera ili koga vec.
 
Ja vise nista od tehnike ne porucujem preko ananasa. Ugradna ploca porucena 18og, isporuka se ocekuje od 23-25og. 25og zovem ananas da vidim sta se desava, oni nemaju pojma, poslace upit city expresu i javice mi. Posto mi naravno nije nista javila, zovem 26og, kaze koleginica je poslala upit ali nije dobila odgovor pa vas zato nije kontaktirala.

Trazim ja njima broj posiljke da proverim i vidim da je ploca poslata jos 18og ali od tada nista. Zovem City Express, cekam jedno pola sata, dajem im broj posiljke, oni kazu da je Ananas tek juce njih kontaktirao da preuzmu posiljku!? Znaci od 18og ta ploca putuje koliko vidim iz Vranja do Beograda i stoji tamo. Tek kad sam ih zvao, oni su zvali njih i obavestili ih da preuzmu... I sad su promenili datum slanja sa 18og na 25ti. Jos ako bude stigla ostecena, pa ne znam...
 
"Hej, danas ti stize paket" nije stigao a City Express ne radi subotom, sta dalje sledi, isporuka sledece nedelje ili se vraca Ananasu?
 
21 poručeno, 23 stiglo, Spark - M&M.
paralela za kuriske službe(nema veze sa Ananas-om), poslato preko Aks-a 24. u 14h iz Vrbasa, isto veče je bilo Bg-u, još uvek nisam dobio paket....
 

Prilozi

  • Screenshot_65.png
    Screenshot_65.png
    22.1 KB · Pregleda: 20
Ne znam sta je toliko bunjenje oko isporuka... dan dva zakasni - uhvati vikend.. nista strasno - ako zelite brzu isporuku navedite "OD DANAS DO SUTRA" pa koliko para toliko muzike !
 
Ne znam sta je toliko bunjenje oko isporuka... dan dva zakasni - uhvati vikend.. nista strasno - ako zelite brzu isporuku navedite "OD DANAS DO SUTRA" pa koliko para toliko muzike !
Gde da navedemo? I ako stigne obavestenje da paket stize danas a ne stigne, da se ne bunimo vec cekamo kurira svaki naredni dan sve dok ne stigne?
 
Pa bem mu ako danas nije stigao, znaci sutra ce, normalna pojava, ako je sutra vikend, znaci prvi radni dan... Cemu drama za jedan dan kašnjenja?
 
Pa bem mu ako danas nije stigao, znaci sutra ce, normalna pojava, ako je sutra vikend, znaci prvi radni dan... Cemu drama za jedan dan kašnjenja?
Šta je tu normalno ako napišu da će isporučiti konkretnog datuma i ne pojave se?

Ima ljudi koji rade kao i svi od ukućana im i možda uzmu dan ili izađu ranije sa posla da bi dočekali kurira i isti se ne pojavi tog dana i šta onda? Može li ponovo da uzima dan/izlazi ranije sa posla i hoće li mu sigurno isporučiti i sutradan.

Ovo nije problem ananasa ovo je čest problem kurirskih službi kod nas ali tu ima dosta i do nas sve dok smatramo da je to normalna pojava.
 
Ne znam sta je toliko bunjenje oko isporuka... dan dva zakasni - uhvati vikend.. nista strasno - ako zelite brzu isporuku navedite "OD DANAS DO SUTRA" pa koliko para toliko muzike !
to što pričaš je regularna usluga, bar je ranije bila, sve kurirske službe su radile "od danas za sutra", a mogao si da platiš extra za "danas za danas"
 
Brate, ako ces uzimati slobodan dan da docekujes kurira svaka ti cast. Svi mi radimo, ima milion kombinacija, osim cekanja kurira da dodje, kad te pozove, nisi na adresi dogovorite se kako cete, uvek nadjem neki kompromis sa njima, nebitno koja kurirska sluzba. Uvek mozes poruciti na drugu adresu, gde znas da ce provereno neko biti...

To što napisu kog dana ce isporučiti, nike merilo, da uglavnom se desava tog dana, ali uvek postoji i opcija sutradan.
Šta je tu normalno ako napišu da će isporučiti konkretnog datuma i ne pojave se?

Ima ljudi koji rade kao i svi od ukućana im i možda uzmu dan ili izađu ranije sa posla da bi dočekali kurira i isti se ne pojavi tog dana i šta onda? Može li ponovo da uzima dan/izlazi ranije sa posla i hoće li mu sigurno isporučiti i sutradan.

Ovo nije problem ananasa ovo je čest problem kurirskih službi kod nas ali tu ima dosta i do nas sve dok smatramo da je to normalna pojava.
Nije poenta u danu, nego u obavestenju.
Ne salju oni obavestenja pa ispale.
Pa onda bolje da i ne obavestavaju, tebi obavestenje stigne po automatizmu, kuriru pukne guma, zaglavi negde, razboli se i sta ces desi se... U konkretnom slučaju rekao bi da je poenta u danu.
 
U Americi ti ostavi paket ispred vrata na pragu, pa ti ga cekaj kad 'oces :D

Uzimanje slobodnog dana s posla zbog paketa je idiotluk.
 
Мени је пре недељу дана нешто стигли од Sparka, меморија за PS5. Зове курир, ја нисам био кући и договорио се да остави код комшије/комшинице. Рекао му коме може да остави.
Данас исто, зове поштар донео нешто од Aliexpress, оставио испред врата у неку полицу.

Uzimanje slobodnog dana s posla zbog paketa je idiotluk.
Нека узме боловање,
Кад може за кућне љубимце, ваљда ће и ово проћи.
 
U Americi ti ostavi paket ispred vrata na pragu, pa ti ga cekaj kad 'oces :D

Uzimanje slobodnog dana s posla zbog paketa je idiotluk.
Poručih nesto klincu sa nemačkog Nike shopa na bratovu adresu tamo, i stigne par sati nakon sto je krenuo u Srbiju 29.12.,vratio se 17.01. paket ga ispred vrata ceka
 
Мени је пре недељу дана нешто стигли од Sparka, меморија за PS5. Зове курир, ја нисам био кући и договорио се да остави код комшије/комшинице. Рекао му коме може да остави.
Данас исто, зове поштар донео нешто од Aliexpress, оставио испред врата у неку полицу.

Uzimanje slobodnog dana s posla zbog paketa je idiotluk.
Нека узме боловање,
Кад може за кућне љубимце, ваљда ће и ово проћи.
Ti si verovatno platio unapred, ako placas pouzecem nece da ti ostavlja po policama i ostalim cudima ili moras da kazes komsijama da plate oni ili da njima ostavis pare.
 
Zavisi gde, i u Americi te negde ceka paket, a negde nestane s praga u roku od 10 minuta :)


A resenje za ljude koji su u kancelarijama je da salju paket na adresu firme, pa sidju kad ih kurir pozove ili im ostavi dole na recepciji. Al' slobodan dan zbog paketa... :ROFLMAO:
 
Brate, ako ces uzimati slobodan dan da docekujes kurira svaka ti cast. Svi mi radimo, ima milion kombinacija, osim cekanja kurira da dodje, kad te pozove, nisi na adresi dogovorite se kako cete, uvek nadjem neki kompromis sa njima, nebitno koja kurirska sluzba. Uvek mozes poruciti na drugu adresu, gde znas da ce provereno neko biti...
Svi radimo ali ne radimo isti posao, nemamo isto radno vreme i iste obaveze.

Neki rade tako da kurir ne može da dolazi tamo gde rade i da im isporuči paket, neki imaju često službene obaveze zbog kojih su danas u gradu a sutra možda nisu, neko možda naručuje gabaritnu robu koja mora da se isporuči baš na adresu stana...
Ti pričaš o dogovoru sa kurirom, ja ti pričam o iskustvu sa kurirom (koje su doživeli još neki) gde lepo napišeš da ako ne mogu da sigurno isporuče posle 15h pozove taj dan, otprilike sat vremena ranije kako bih došao da ga sačekam i naravno šta dobijem - zvoni telefon, javljam se "Ovde kurir Pera, ispred vaše zgrade sam, siđite da preuzmete paket" (paket su btw četiri zimske gume 235/50R17). Naravno ne može da čeka da dođem i hajdemo iz početka...
Drugi put, manji paket, ista napomena i ista situacija...I drugi u naselju su imali slične probleme sa tim kuririma. I o čemu mi pričamo?

U SAD, naručim iz Montereja, Kalifornija laptop koji se šalje iz Njujorka i kažu biće prekosutra kod vas oko 12h. Fedex je bio na adresi prekosutra u 12,13h... To je stvar (ne)kulture i toga da smo navikli da opravdavamo sve, čak i nerad i bezobrazluk koji nije za opravdavanje.
 
Nazad
Vrh Dno