Šta je novo?

AMD Ryzen APU

U pola testova ga nema RX6500.
 
Jel razmišljate koliko će struje da uštedi 8600g vs gpu+ i3 za 24/7 rad i 5 godina ekploatacije npr.

Nije u pitanju samo pocetna cena i performanse, mnogi od nas jednostavno nece gpu u racunaru bez potrebe. Veca guzva, veca buka, mnogo veca sansa za kvarove, vise potrosnje struje.
 
80 naspram 120w
 
mozda je vise ako pokrenes cinebench i furmark
 
Jel razmišljate koliko će struje da uštedi 8600g vs gpu+ i3 za 24/7 rad i 5 godina ekploatacije npr.

Nije u pitanju samo pocetna cena i performanse, mnogi od nas jednostavno nece gpu u racunaru bez potrebe. Veca guzva, veca buka, mnogo veca sansa za kvarove, vise potrosnje struje.
Pa maltene svi procesori danas imaju integrisanu graficku. Ne treba ti konkretno ovaj koji ima manje PCI-E linija za tako nesto.
 
Pa maltene svi procesori danas imaju integrisanu graficku. Ne treba ti konkretno ovaj koji ima manje PCI-E linija za tako nesto.
nemaju, Ryzne 1000, 2000, 3000 i 5000 samo sa oznakom G procesori imaju integrisanu grafiku tako da od tipa 20 procesora 3 ima integrisanu, intel je suprotno kod njih svi imaju osim sa oznakom F koji nemaju a tu je prica 50/50 imaju svi i bez i sa F
 
@Dijabolik1992 pretera ga sa starim generacijama :) aktuelne generacije Ryzen-a su 7000 i 5000 (koji se i dalje pravi, kako stvari stoje)

no, da ne idemo u sitna crevca
 
@Dijabolik1992 pretera ga sa starim generacijama :) aktuelne generacije Ryzen-a su 7000 i 5000 (koji se i dalje pravi, kako stvari stoje)

no, da ne idemo u sitna crevca
ja ne smatram da je moj R7 3800XT star procesor cak nativno podrzava Windows 11 ima 16 threadova maticna ploca B550 nativno ima TPM 2.0 ne postoji nijedan security rizik za razliku od 5000 serije koji je imao kernel crack i nema pregrevanja kao u 7000 seriji koristim kuler od 3000 dinara i drzi ga na 60c u renderu :)
 
nemaju, Ryzne 1000, 2000, 3000 i 5000 samo sa oznakom G procesori imaju integrisanu grafiku tako da od tipa 20 procesora 3 ima integrisanu, intel je suprotno kod njih svi imaju osim sa oznakom F koji nemaju a tu je prica 50/50 imaju svi i bez i sa F
To su sve zastareli procesori na mrtvom socketu. Skoro svi AM5 procesori imaju integrisanu graficku karticu, a kod intela je takva situacija vec deceniju i kusur, jos od Sandy Bridge. F procesori predstavljaju mali procenat na trzistu.

Mozes ti da ne smatras da je neki procesor star, ali proslo je 5 godina od kako su Ryzen 3000 procesori izasli.
 
To su sve zastareli procesori na mrtvom socketu. Skoro svi AM5 procesori imaju integrisanu graficku karticu, a kod intela je takva situacija vec deceniju i kusur, jos od Sandy Bridge. F procesori predstavljaju mali procenat na trzistu.

Mozes ti da ne smatras da je neki procesor star, ali proslo je 5 godina od kako su Ryzen 3000 procesori izasli.
izvini sto nemamo svi 4000 eura za novi racunar #SSMods
 
AM4 teško da je zastareo,verujem da se i danas više kupuje barem kod nas nego AM5.
Tako da reč "zastareo" je previše teška za taj socket,koji pokriva veliki broj generacija cpu-a.
Reč zastareo lično smatram kad nešto nije vredno kupovine u odnosu na nove gen(performanse) i njihove cene.
Sad možemo da gledamo kako hoćeš,čim izadje nova linija cpu-a,ili socket-a ta je zastarelo,što po meni nije tako.
Sve od ryzen-a i intel 10gen je vredno razmatrati kupovinu zavisno od cene.
 
da se vratimo na temu. hvala na razumevanju
 
Jel razmišljate koliko će struje da uštedi 8600g vs gpu+ i3 za 24/7 rad i 5 godina ekploatacije npr.

Nije u pitanju samo pocetna cena i performanse, mnogi od nas jednostavno nece gpu u racunaru bez potrebe. Veca guzva, veca buka, mnogo veca sansa za kvarove, vise potrosnje struje.
taj sam, imam 5600g, 2x8gb renegade 3600mhz i nebi stavio grafiku u računar da mi je i džabe daju a igrao sam sve RE remake , TR sve delove , fortnite srednja podešavanja u 100 fp, cyberpunk, ma sve šta sam poželeo igrao sam doduše u medim + podešavanjima
 
Meni je recimo Warhammer 40k Darktide glavni razlog zasto nisam presao na Ryzen 4700G/5700G jos kad su izasli.
 

AMD ryzen 5 8500G​


u kom je rangu integrusa ovog procesora?
 
Izmedju Asus Rog Ally Z1(non extreme) i Steam Deck-a. U sustini je to graficka iz Rog Ally Z1 samo sa malo visim klokovima. Sad sto se diskretnih grafickih tice to mu dodje tu negde kao izmedju GTX660 i GTX950 od nvidia, odnosno HD7850 i R9 270x od AMD-a. Ovo je neka slobodna procena, rekao bih da sigurno nije jaca od toga, a mozda je jos slabija od toga, vise u rangu Radeon R7 260 i R7 260x, odnosno GeForce GTX750, GTX750 Ti i GTX650 Ti Boost.
 
Bzv ali ima dobar clock jedino

ryzen 5 3400g 60 e na oglasima
 
780M je u rangu GTX 1650 što za integraciju nije loše, računaj da je u 8500G 740M koji je trećina od 780M.
 
ja uzeo 7840hs-780M i radi pristojno maltene sve od programa za arhitekturu a grafiku rtx 4060 pali samo kada koristim Lumion
 
I aj bih taj 7840HS u nekom mini pc ali je ponuda nepouzdana pa čekam neku kvalitetniju izvedbu ako je u opšte i bude.
 
780M je u rangu GTX 1650 što za integraciju nije loše, računaj da je u 8500G 740M koji je trećina od 780M.
Ne znam odakle ti tako nesto. Lepo bi bilo da je tako, ali rekao bih da je na zalost to daleko od istine. Iz onog sto sam gledao, rekao bih da je 780M malo sporija od 1050 Ti, koja je nekih ~30% sporija od 1650.
 
Tako je bilo na testovima koje sam gledao, pogledaću da nađem link.
 
zavisi od overclock-a memorije
To je standardna karakteristika APU-a. Ako je procesor kvalitetno ohladjen mogu oni i malo da se overklokuju, ne samo memorija, ali ovo su ipak budget resenja. Nema smisla porediti IGP u Ryzen 7 8700G na nekoj Rog Hero ploci sa 2 RAM slota, hladjenim AIO 360mm hladnjakom i 9000MHz RAM memorijom sa GTX1050Ti/GTX1650.
Bas sam se ponadao kad su krenule glasine, price da ce nasviran IGP biti bolji od GTX1060, a default bolji do GTX1050Ti su bile ipak previse dobre kako bi bile istinite.
 
Nazad
Vrh Dno