Šta je novo?

AMD Ryzen APU

drugar uzeo 5600g za Lightroom i ima ozbiljan problem sa exportom koji radi sporije nego na i5 6500 , zna li neko u cemu je problem , jedino sto sam nasao na netu je da moze da bude do 16gb rama ...
Ovo zaista zvuci neverovatno jer bi taj 5600G trebao u exportu iz LR da bude bar 2-3x brzi od tog prastarog Intela, bez obzira na memoriju, jer 16gb je za taj task dovoljno a export je iskljucivo cpu akcija. Nesto on tu masinu nije dobro setovao, mada ne znam sta moze tako lose da uradi da ima takav rezultat/feeling.
 
očekivalo se da će Dragon Range imati RDNA3 kad ono RDNA2
 
Dragon Range je isto što i Zen4 desktop, samo za mobilnu platformu.

Phoenix je taj koji ima RDNA3.
 
Znaci sledeci APU na desktopu ce biti Dragon Range sa RDNA 2?
 
Dragon Range je desktop 7000 prilagođeno za 💻, kako sam razumeo @sam633. tako da to neće biti
 
I jedan i drugi.

I Dragon Range sa RDNA2, i Phoenix sa RDNA3 sa Ryzen AI.

Prvi će imati 16, drugi 8 jezgara.
 
Ne verujem da ce da posvete toliko 5nm node-a APU-ima koji su svakako jedno niche trziste.
 
Ovo obećava poprilično sposobne laptope i mini pc.
 
<sarcasm>Sve je to dzaba, opste je poznato da se AMD pregreva i ne rade drajveri</sarcasm>.
 
Videcemo kad izadju procesori i ljudi pokrenu igrice na njima da li ce Ryzen 5 IGP stvarno biti na nivou GTX1060. Lepo bi bilo da je zaista tako.
 
Blago razočarenje, ne vidim razlog da neko kupi ovako nešto
 
Zašto razočaranje? Grafičke erformanse su odlične, definitivno napredak u odnosu na prethodnu generaciju i nemaš bolju integrisanu grafiku na tržištu, CPU performanse očekivano slabije od non-APU varijanti...
Efikasnost i temperature su takođe odlični. Kakva su bila tvoja očekivanja?

Jedino me nervira standarni AMD modus operandi, izbaci obećavajući ali mušičav proizvod na tržište i onda korisnik mora da prolazi kroz 6-12 meseci BIOS žongliranja, tweakovanja i neobjašnjivih zezancija dok se stvari konačno ne ispeglaju...
 
Kao što reče neki review 12400F + Rx 6600 bride patos sa 8700g. Preko 150% brza kombinacija za istu lovu ko hoće da gejmuje jeftino.
 
Toga je oduvek bilo. Poenta APU-a su korisnici koje iz nekog razloga nemaju pristup diskretnim grafikama ili ih ne žele, ili je all-in-one imperativ i definitivno postoji tržište za to...
 
Može al ne za ovu cenu, i mene privlače isto apu ali zacenili su ga dobro.
 
To stoji...videćemo kada će i koliko da mu padne cena...
 
Ubilo sa za neku malecku konfiguraciju sa mITX pločom gde grafika nije toliko značajna.
 
Ja ne znam kako to da se 99% review-era nije setilo da napravi kasvetan test sa 1060, 1650, 1660, RX6400, RX6500 i slicnim karticama.
 
GN je odradio sa rx6500+i3 1200f koliko kosta 8600g
 
Nazad
Vrh Dno