Šta je novo?

AMD RX 7000 (RDNA 3)

Zar 7800XT nisu power-limitirane, ili tako nešto? Koliko se sećam, 7900 GRE se dobro klokuje a ove bi trebalo da su već nategnute skroz...
 
Jesu, doduse uz dobro podesen undervolt moze da se zaobidje taj problem i dobije na performansama. Uglavnom manje od 10% bolje performanse, al avaj, tako je i sa vecinom GPUova.

Zanimljivija varijanta mi je bila undervolt i underclock, otprilike se dobije 25-30% manja potrosnja a performanse su do 5% manje (ili ti egal sa referentnom kartom).
 
Ja imam ova podesavanja, totalno stabilno, moze i na 2700 max bez problema, ali mi je ovo sweet spot po pitanju temperatura

Min 2000, Max 2600, 1050 mv
vram 2514 mhz, fast timing
power limit + 15%

citao sam da samsung vram moze 2614 mhz bez problema, ja imam hynix i nije stabilan na 2614 mhz ali se malo dobija sa vram oc u svakom slucaju.
Samo nisi nasao igru koja ce da baguje, iz nepoznatih razloga. Jasno mi je i da ti sad ovo zvuci kao lupetanje jer se igras verovatno duze vremena na 1.050 i u fazonu si "vidi ga ovaj sto soli". :D

Ali, ukljucio sam se i na jos jednom forumu u ovu problematiku, svi dolazimo do istih rezultata tj. frustracije sa crashom koji se desava nakon 6h stabilnog rada. Esencijalno, gremlini. Katastrofa za testiranje, nikad nisi siguran. A onda se pojavi naslov u biblioteci koji radi na jako maloj voltazi, sabija. Tek onda ti nista nije jasno.

Imas srece, za sad. I ja sam uhvatio bio zimus streak od 3 igre koje su trpele izuzetan undervolt, evo ako hoces da probas skini Alien Dark Descent, meni ta igra nije htela da radi za 1 Mhz/mV ako pipnem slidere sa defaulta. Na defaultu 0 problema.

Na drugom forumu (ne znam kakva je politika sa navodjenjem foruma) radjena je opasna analiza. Lik je radio brdo igara i podesavanja, sesije po 12h gde renderuje jednu scenu tj. ostavi afk da stoji char i imao je crashove na fazon 10 i 11 satu ponekad, sto je ono, mindboggling, na afk scenu sa skoro 0 promena.
 
Nazad
Vrh Dno