Šta je novo?

AMD RX 7000 (RDNA 3)

CountMike

Old but gold
Učlanjen(a)
01.07.2012
Poruke
11,436
Poena
1,105
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 9 7900x Arctic Liquid Freezer III 360
Matična ploča
ASrock B650 Pro RS
RAM
Kingston 6000 2x16GB.
GPU
Gigabyte, AMD Rx 6600xt
Storage
Kingston KC3000.1TB. Samsung 970 Evo Plus, 500GB. Samsung 960 Evo 250GB, , Cruical P1 1TB, Lexar NVME 2TB
Zvuk
On board Realtek 870
PSU
Seasonic 750W
Monitor
3 x 27"
Laptop
HP 630
Mobilni telefon
Samsung A12
Pristup internetu
  1. Mobilni internet

AMD RX 7000 (RDNA 3) launches November 3, 2022​

 
Da li je prezentacija 3. novembra ili dolazak grafickih u radnje?
 
Prezentacija
 
Prodaja verovatno u isto vreme kao Zen4.
 
A to je, koji datum?
 

In short, AMD saves a lot on die costs by forgoing AI and ray tracing fixed function accelerators and moving to smaller dies with advanced packaging. The advanced packaging cost is up significantly with AMD’s RDNA 3 N31 and N32 GPUs, but the small fan-out RDL packages are still very cheap relative to wafer and yield costs. Ultimately, AMD’s increased packaging costs are dwarfed by the savings they get from disaggregating memory controllers/infinity cache, utilizing cheaper N6 instead of N5, and higher yields. Memory BOM utilizes the full memory bus width using single-sided 16Gb G6 or 16Gb G6x memory.
 

Prilozi

  • bf202911-e5ce-4590-9261-f7dd1b136e72_1113x537.png
    bf202911-e5ce-4590-9261-f7dd1b136e72_1113x537.png
    85 KB · Pregleda: 62
^ nije nemoguće ali ako nema performanse džaba veliki ghz.
 
Slazem se, ako je istina sigurno se ne isplati sa stanovista perf/watt, ali ako pogura apsolutne performanse mozda i bude nekih verzija sa egzoticnim hladjenjem.
 
^ definitivno će biti sa vodenim hlađenjem, bilo je na prošloj seriji pa će sigurno biti na ovoj da bi mogla takva kartica možda i preko 4ghz.
 
Mislim da je pomereno za 29 i.
 
A to je, koji mesec?
 
Ovaj. Da je neki drugi, naveo bih.
 
Znači u novembru najavljuju radeon 7000 koji izlazi krajem ovog meseca?
 
Prodaja u novembru.
 
Malo me zabrinjava sto ne vidjamo nekakve dodatne informacije. Po onome sto sam do sada video dosta obecava naredna generacija, mogli bi da ponude dosta nize cene a vrlo slicne performanse zbog dva glavna razloga
-chiplet
-nV se zeznula sto se sa Samsunga ponovo vratila na TSMC pa su ovi verovatno dali mnogo losiju ponudu nego da su sve vreme kod njih bili musterija.

Ako sam dobro proracunao, nV sa 4090 ostvaruje ~40% bolji performance per watt vs. 3090 na osnovu procurelih rezultata (racunao sam 80% brza za 30% vecu potrosnju)
Ako AMD ostvari onaj 50% bolji perf/watt uz povecanje potrosnje na 450W kao i nV verovatno ce biti vrlo blizu jedni drugima po pitanju performansi. S obzirom da AMD nisu nasi prijatelji jelte, i cene ce im biti adekvatne tome ali mozda budu imali mnogo veci profit nego sto su ocekivali.
 
Baš me zabole za njihov profit, hoću niže cene.

NV ne bi mogla da izvede to sa 4000 da su ostali na Samsungu...
 
Baš me zabole za njihov profit, hoću niže cene.
AMD je nudio nize cene ranijih generacija pa su ljudi opet kupovali nV. Ni meni se ne svidja, ali ako cekamo na AMD da regulise cene nV kartica pa da onda kupimo nV onda nije ni cudo sto ce verovatno staviti cene vrlo bliske nV...

NV ne bi mogla da izvede to sa 4000 da su ostali na Samsungu...
Lose sam se izrazio, zeznuli su se sto su uopste ostavili TSMC za proslu generaciju, sad im papreno naplacuju wafere a tu cenu oni nama prosledjuju...
 
Lose sam se izrazio, zeznuli su se sto su uopste ostavili TSMC za proslu generaciju, sad im papreno naplacuju wafere a tu cenu oni nama prosledjuju...
Pitanje je koliko su imali izbora uopste - ako se dobro secam, vecina wafera je bila alocirana Apple-u, u tom slucaju cak je i NV tu musterija drugog ranga. Da su jurili TSMC mozda bi bilo jos manje kartica nego sto je bio slucaj.
 
TSMC sad svima muze pare...baš ovih dana su se ćerali sa Appleom koji nije hteo da im plati veći harač. No, to je neka druga tema...
 
 
Kada ovo zvanično predstavljaju?
 
03. novembra
 
3eg novembra predstavljanje, ne zna se kad je review NDA ili prodavanje.
 
Pretpostavljam da je release u drugoj polovini novembra...
 
Ili u prvoj polovini decembra. Saznacemo za nedelju i po.

Ovi twitter leakeri bacaju zanimljiv info, npr da ce Navi 31 biti dosta jaci od 4080 u rasteru.
 
Nazad
Vrh Dno