Šta je novo?

AMD Radeon Rx serija

Druze meni nije jasno gde si ti uopste procitao da sam ja pricao o GPGPU performansama?
Apsolutno nigde to nisam napomenuo,sva vreme pricam o gamingu,GPGPU me uopste ne zanima niti bi bilo
koga svesnog koji karte koristi kao primarno sredstvo u svrsi gaminga.

Skrenuo sam ti samo paznju da se hvatas za slamcicu u pokusaju da opravdas AMD-ov zaostatak na polju gaminga,nista vise..
Hvalospevi ne postoje vec samo realne cinjenice a realne cinjenice su ono sto dobijes u praksi a to nVidia pokazuje vec godinama..

Jasno je da se standardi postavljaju od namene ,od potraznje korisnika za odredjene svrhe ali kompanija kakva je AMD (a nije mala niti neozbiljna) treba da ima na umu
da je to sve biznis (kao sto ima) i sta donosi najveci profit.Ako je rec o gamingu sve karte pod Radeon kapom su predodredjene za to.
Niko normalan nebi zrtvovao chip zarad 2-3% trzista ako moze da dobije daleko vise ili su jednostavno potcenili nVidia-u pomislivsi da je Kepler manje snazniji..

Seti se samo izjave kada su rekli da su razocarani AMD-ovom ponudom tj performansama..E od tad je pocela reorganizacija i sve ostalo..
nVidia je trebala da izbaci prvo mainstram seriju ,GTX660 Ti aka danasnji GTX680 ;) Sta mislis da li bi se na kraju pojavio GTX680 u svom pravom svetlu i snazi?
I evo opet ne pricam nista na pamet,sve te informacije sam imao jos davno,problem je u percepciji korisnika koji ce to da prihvate ili ce jednostavno da tese sami sebe
kako je to sve sto je Nvidia imala da ponudi ;)

Sve u svemu sacekajmo i tu seriju 8xxx i ako necemo videti nista spektakularno a godine nam prolaze u raznim refreh-evima uz pratnju konzolaskih portova i trista drugih nepovoljnih stvari po nas
gamere i postovaoce hardvera..
 
a godine nam prolaze u raznim refreh-evima uz pratnju konzolaskih portova i trista drugih nepovoljnih stvari po nas
gamere i postovaoce hardvera..

Ovom recenicom je sve receno, nazalost takvo je stanje....i pitanje je da li ce se promeniti u skorijoj buducnosti.

Nisi ti pricao o GPGPU segmentu vec sam ja istu pricu pokrenuo :) Nisam morao da citiram tvoju poruku, ali eto to je ispalo
slucajno, ne zameri :D Ja sam hteo da ti odgovorim na tvoje tvrdnje pa sam malo zaneo raspravu na druge vode ;)

Pazi nisam ja pravdao zaostatak na polju gaminga jer smo u situaciji da 7870 i gtx660 zavrsavaju sav posao za 1080p.
Ja sam dao svoje vidjenje kretanja AMDa i njihovih kartica naspram pravca u kom ide nVidija. Jeste nVidija sada ima bolji
gaming cip, ali kakvo ce stanje biti za pola godine to necu da prognoziram...jer sam se par puta zeznuo, pogotovo kod
gtx480/gtx580 prelaska.

Tako da sacekajmo 8xxx seriju mozda ce to biti AMDov Fermi ;) jer slozices se da postoje velike sanse za tako nesto
ako vec sad 7970 podseca na gtx480 :)
 
Ono jes' 7970 podseca na Fermi mada koliko me secanje sluzi izasao je davno jedan clanak u kome je AMD rekao da zele da se ugledaju na Fermi chip za njihovu seriju 6xxx ali
eto dosao je tek u seriji 7xxx.
E sad,posto se te GPGPU perf ipak pominju a po meni takodje napravilno poredjenje mada ipak opravdano obzirom da trenutno postoji i jedino je aktuelan GK104 chip ipak ruku na srce to
nije vrh ponude..Ako vec uzimamo u obzir 7970 i njegove prednosti u GPGPU onda bi trebali razmisliti kakav bi bio GK110 kao mozda pravi naslednik GF110 .
Koliko bi bio jaci od Tahiti u gaming-u i kako bi se pokazao u GPGPU ;)
E sad,i ja vodim pricu sta bi bilo kad bi bilo ,u neku ruku besmisleno je ali ipak postoji i taj jedan argument ako vec vodimo polemiku jer nV ipak ima u steku taj jedan chip ;)

P.S.Ne zameram nikad,nemam zasto ;)
 
Pazi realno je stanje da nVidija zbog dve generacije GPUova vise od AMDa ima bolji GPGPU cip, ali cinjenica da je AMD napravio
odlican cip vec iz prvog pokusaja govori dosta o njima :)
Tako da ce taj cip u steku morati da prodje kroz dosta popravki jer nVidiji nikako ne idu na ruku novi proizvodni procesi...
Neko u samoj kompaniji ne radi kako valja, ako uzmemo cinjenicu da AMDu ide mnogo lakse svaka tranzicija i izbacivanje
u kratkom roku kompletne palete cipova.
 
Zasto se bas toliko nvidia fanovi frustriraju sto AMD ima najbrzu kartu...sad malo ona! :D
 
Zasto se bas toliko nvidia fanovi frustriraju sto AMD ima najbrzu kartu...sad malo ona! :D

Jos uvek nema :p

GeForce-GTX-690.png
 
http://forum.benchmark.rs/showthrea...-in-to-focus&p=3039060&viewfull=1#post3039060

Pogledajte prilog 98339

:p

Da je srece da imaju jos brzu pa da nVidia izbaci monstruma koga cuva ko ozeblo sunce ;)

Kad vec kacis tabelu okaci cjeli test da vidimo u kojoj je to igri i kolikom broju, koja kartica brza, uopste nisu testirali ni gtx680 ni HD7970GHz nego su nekom logikom sabrali oduzeli i izbacili ovakvu tabelu, vidicemo narednu tabelu kad bude na testu neka HD7970 ili gtx680 kartica jer ova tabela je preuzeta iz testa u kome nema brze kartice od HD7870 tako da tesko je reci da je ovo tacna tabela.
Evo tabela iz jucerasnjeg testa
perfrel_2560.gif
Nema nikakve price GHz edicija je pri maksimalnim zahtjevima jednostavno jaca kartica u gamingu kao i u svim drugim stvarima ne vezano za gaming.
Da apsolviramo trebace nvidiji taj cudesni chip (kazu GK110) ja kazem nesto mnogo jace da se odupru AMD-eu.
 
Ako bude i 2000sp sa 384bita bice fantastican napredak, inace dobro bi bilo da se malo moderatori angzuju svaka AMD-e tema je pretvorena u prepucavanja AMD HD7970ghz vs gtx680, postavite temu zvanicnu gtx680 vs HD7970 ghz i tamo se dokazivajte ovako svaka teme se bespotrebno spamuje od strane nvidija fanova.
U ovoj temi bi trebalo da se kace novosti o HD8xxx seriji medjutim nazalost samo gomila vec poznati gluposti od strane jedni te isti se moze procitati. :smash:
 
Dooobro sad, nije neka razlika realno, sitno je to ali izgleda koliko pratim da je AMD malo samo brzi i solidno povoljniji. Nisam protiv zelenih ali su skupi brzina/cena :(
 
Ovde se vec sve prilicno zna:

ATI 8950 2304SP, 3GB, 384bit / taktovi ~1000GPU, 6Ghz memorija, oko 45% brze od 7950 boost
ATI 8970 2560SP, 3GB, 384bit / taktovi ~1100GPU, 6GHz memorija, oko 48% brze od 7970

NVidia GTX770 2496SP, 2.5GB, 320bit / taktovi ~706Mhz GPU (boost nepoznat), 6Ghz memorija, oko 45% brze od GTX670
NVidia GTX780 2688SP, 3GB, 384bit / taktov i~732Mhz GPU (boost nepoznat), 6Ghz memorija, oko 45% brze od GTX680

Sve u svemu sleduje nam 40-50% ubrzanja sa novom generaciom.
 
Takodje mislim da nece biti toliko ubrzanja . Nego koji je to proces izrade gpu-a ili kako se to ve kaze :) . Ako bude isti kao na seriji 7 ima da se greje karta kao luda :p
 
Ovde se vec sve prilicno zna:

ATI 8950 2304SP, 3GB, 384bit / taktovi ~1000GPU, 6Ghz memorija, oko 45% brze od 7950 boost
ATI 8970 2560SP, 3GB, 384bit / taktovi ~1100GPU, 6GHz memorija, oko 48% brze od 7970

NVidia GTX770 2496SP, 2.5GB, 320bit / taktovi ~706Mhz GPU (boost nepoznat), 6Ghz memorija, oko 45% brze od GTX670
NVidia GTX780 2688SP, 3GB, 384bit / taktov i~732Mhz GPU (boost nepoznat), 6Ghz memorija, oko 45% brze od GTX680

Sve u svemu sleduje nam 40-50% ubrzanja sa novom generaciom.

Kolega gde nadje sve ove informacije i od kud toliki optimizam?
Fizicki je skoro pa nemoguca misija dobiti iz istog procesa ovoliki skok.
A sto se tice nV ,AMD-ovci se dzabe nadaju da je to nemoguce jer zaboravljaju jednu bitnu stvar da se koristi
chip iz druge klase ,prema tome cifra od 40% u odnosu na GTX680 je veoma moguca,cak sta vise realna ;)
 
PcBeast ko Ekrem. Onaj peva Kuca Pos'o i dan danas a Beast da je nvidia izbacila slabiji cip a u steku ima jaci al joj bilo glupo da ponizava AMD pa su ga sacuvali za kasnije :p
Probaj nekad i neku drugu pesmu da pustis, kako ti ne dosadi jedno te isto ? :)
 
Nisam ja taj koji je non stop visi na IT radiju "zelje,cestitke i pozdravi" .
Posmatram benchmark scenu vec ko zna koliko godina unazad i vi crveni ste uvek imali nerealna ocekivanja po pitanju
vaseg pulena dok sam ja u centar uvek gadjao ,davao "prognozu" .
Zaboravljas da neke stvari znam pouzdano sto sam pokazao i dokazao nebrojano puta
ali naravno to nije bitno za ovu polemiku,bolje je da se sprdamo jel tako? :smoke:

Javicu se kao i svake godine kad izadju obe serije da vas malo podsetim na neke stvari ;)

P.S.Prica koju pricas ne pije vodu jer da je drugacije AMD nebi izbacivao one papirne (referentne) Ghz edicije i neke boost biose pokusavsi da sustigne nV
kako u performansama tako i u prodaji..Rezultat = :d
 
Kolega gde nadje sve ove informacije i od kud toliki optimizam?
Fizicki je skoro pa nemoguca misija dobiti iz istog procesa ovoliki skok.
A sto se tice nV ,AMD-ovci se dzabe nadaju da je to nemoguce jer zaboravljaju jednu bitnu stvar da se koristi
chip iz druge klase ,prema tome cifra od 40% u odnosu na GTX680 je veoma moguca,cak sta vise realna ;)

Pa "druga" klasa naravno, zato sto je sposobniji u gpgpu - 7900, e sad je pitanje hoce li nv izbaciti "true" gaming cip kao 680, ili ce biti jedna masivna varijanta i za gaming i za krskanje :), i opet je pitanje hoce li amd nabudziti tahiti ili pak izbaciti nesto vise za gaming :).
Po potrosnji - http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_680/25.html , nv ima minimum jedno 30% lufta, dok bi amd morao malo vise da se potrudi :whip:, mada average im je tu negde...
 
@Rapture
Ti si ovako malo normalniji :) sa tobom mogu ozbiljnije da pricam..
Vidi,okvirno AMD ima problem da chip optimizuje a da ne srce mnogo u load-u .
Kako znam>?Nije bitno ali znam..Druga stvar,i da ukljuci sve moguce trandzare krajnji ishod bi bio
up to 25% i to na postojeci 7970 ne na onaj virtuelni Ghz (ili ti bios sve jedno) .
Imace dosta muke da takav chip zadrze na nekim normalnim TDP vrednostima a da nas pocaste zanimljivim performansama.
Na kraju krajeva videces i sam ..

nV koristi ,skoro dobih i potvrdu, (nadam se da ce se drzati toga) da je Premium chip u pitanju,na sta se odnosi,verovatno je GK110 ili neka njegova iteracija.
Dao si primer za GTX680 e sad zamisli koliko ima prostora sa GK110 u izvedbi gaming premium chipa ..Potrosnja do 240w :) Nesto slicno kao sa Fermi ali performanse obecavaju ;)

Po mojoj proceni na nevidjeno mislim da ce nV imati single chip jaci do 30% ,20% je min.

To je ono poslednje sto bih mogao da iskomentarisem za sad,videcemo da li ce se nesto promeniti!

Update:
Eh da ne zaboravim..
Takodje se radi na nekom novom sistemu hladjenja ,zanimljvo ali cini mi se da sam to procitao cak negde i na netu :)
 
Poslednja izmena:
Mozda uzmu pa nabudze 7870 arhitekturu, jer ipak vise manje trosi nego sto je sporiji od 7900 :D... ma samo da ne odvale cene opet, mada amd ako prvi izadje ima verovatno opet da zabiberi kao na startu 7000, treba im lova...
 
Zar i dalje ima onih koji sumnjaju u 40-45% ubrzanja. Tesla K20 je tu i ima pomenuti GPU, a taj GPU je 40-45% brzi od GTX680. Zar stvarno neko misli da ATI sa povecanjem sa 2048 na 2536 i taktom od 1100 umesto sadasnjih 1050 na GHz ediciji nece isto imati 40-45%. Uzmite digitron u ruke pa izmnozite broj Sp i taktove. Zivi bili pa videli u aprilu 40-45% brze kartice, naravno ovo u 2560x1600 sa minimalno 4xAA.
 
Nazad
Vrh Dno