Šta je novo?

AMD Radeon RX 6000 Thread

Pocelo je i meni na 6600 da puca driver odjednom, naravno nista nisam menjao. Odradio DDU i opet instalirao i dzabe. Puca, pa puca. U igrama ne puca sto je interesantno, ali puca u browseru.

Ono sto je zanimljivo, performanse sa OC su manje nego default podesavanja? Nidje veze.

Jedino sta se menjalo je sto sam na windows 11 insider, pa se radi update cesto, ali opet nikad problem. Greska je ona default wattman settings restored due to unexpected system failrue.
 
Kad preteras sa oc memorije, daje lošije rezultate, iako prolaze svi testovi. Kod mene je 6600XT, default 2000, na 2200 ne puca, ali loše performanse, na 2178 sve super.
Jel puca drajver na default?
 
Brisi sve drajvere za graficku sa DDU, instaliraj 22.11.2 / 22.5.1, ugasi MPO, onda ukljuci chrome i uradi ovako
  • Go to chrome://flags/
  • Find Choose ANGLE graphics backend
  • Set to D3D9 or OpenGL
Sa D3D9 provereno stabilno radi.
Dalje sto mozes da uradis jeste da ugasis ULPS preko msi afterburnera ili regedita, stavi windows game mode na OFF, dalje u graphics tabu stavi Wait for Vertical Refresh na Off, unless application specifies (ovo sam procitao da moze da pravi problem, u igrama regularno na off stavi).

U sustini ono sto sam na pocetku naveo resava sve probleme, barem je tako kod mene, nigde mi ne puca drajver, koristim 22.11.2
 
Ma na default puca zato sam i u čudu...

E kako sam napisao post prošli skroz je pukao, izgleda da sam ga naljutio.

Miš ne radi, nema kartice ne vidi je i bacio me na 768p rezoluciju. Da instaliram drivere, error 207.

Odem u device manager vidim ljudi pisali kaže hoće tako da otkaže i stoji disabled, pa moraš enable device da bi je video sistem.

Instalirao repair preko adrenalina, pa cu da vidim stanje...
 
@Djilkosh_Ns

To ti je samo do insider verzije win 11, idi prijavi microsoftu problem da znaju da postoji problem koji je ozbiljan. Ako ti je na proslom update radilo sve ok onda nema sta drugo da bude, pokusaj da deinstaliras update koji si instalirao pa vidi kako ce se ponasa onda racunar.
 
Ma da report sam i MS-u i AMD-u.
 
Već i ovako je dosta bolje u odnosu na GTX 970, npr. Unigine Heaven je davao 62.5 FPS i 1574 Score, a sada je 186 FPS i 4687 Score.
Shadow of Tomb Raider je na Highest davao 27 FPS a sada je 96 FPS.
3DMark Time Spy je za Graphic Score imao 3.606 a sada je 12.328.
Na kojoj rezoluciji, na kojim podešavanjima u Heaven-u?
 
^ ako koristiš dva monitora probaj jedan sa D.P pa onda sa HDMI. Ne znam šta da preporucim više da probas. Ako si sve probao a pretpostavljam da jesi najverovatnije je do drivera
 
Poznat im je bag sa krešovanjem drajvera ako imaš dva monitora, dešava se na određenim modelima, nije tačno poznato zašto
 
Izgleda da nije ni do windowsa ni do gpu drivera, ali ajde da ne ureknem...

Disejblovao sam ulps iz registry-a i obrisao sam amd chipset drivere koje sam bio skoro instalirao... Win povukao iz update svoje default, pa ćemo videti.

Od 12h teram bench testove nula problema.
 
@Djilkosh_Ns

Neces verovati, meni se pre dogodilo da sam uvece promenu amd cipset drajvere i posle toga sa DDU ocistim drajvere od graficke, stavim nove resetujem komp i tako citavo vece koristi komp i net... oko ponoci iskljucim racunar i ujutru cu da nastavim da radim, ustao ujutru stisnem dugme da se ukljuci komp odem da se umijem i sredim i skuvam kafu vratim se komp uredno radi ali nema neta na kompu, proverim tablet i telefon wifi radi... i skontam da nema sta drugo da bude osim to sto sam bio vece pre menjao. Sve obrisem i stavim amd cipset koji je vec bio i drajvere za graficku resetujem komp net radi.

I sada ti znaj sta je bio problem.
 
^ tek je ovo ludilo mozga. Godinama AMD stalno ima neke probleme sa driverima. Nikako to da upeglaju
 
Citajuci predhodne postove, nekako dolazim do ideje da moze biti do AMD chipset drivera. Posto je to jedina razlika koju sam napravio prilikom formatiranja sistema... Ali ajde ti se sad seti koje sam imao posto nisam dirao sistem 2 godine...
 
Ušao sam sad u kolo i ne mogu da izadjem...

Neće da mi baca više od 2450Mhz gpu clock, a pre ovog sranja je lepo radilo.

Stavim u adrenalin 2650Mhz i uvek je tako radio kada sam igrao igrice, sad ni makac 2470 i to je to.





@rolanero 99% chipset driveri. Kao i kod mene
 
U W11 insider verzijama, uglavnom pposlednja 2 apdejta Nvidia takođe ima problema sa draiverima.. ili pucaju ili im ne radi aplikacija za podešavanje. Neznam ko očekuje od probnih verzijja windows-a da rade besprekorno ? Pa ni "normalne" verzije nisu 100%.
Evo trenutno pišem iz Insider dev poslednja verzija. Nemam nikavih problema što se grafike tiče. čak su i performanse nešto bolje. PC iz potpisa.
insider 1.jpg
Ovo je na "nrmalnom" W11
1676122842516.png

Ako nekome treba i hoće neki test ili benchmark neka mi javi. Oba windowsa su na istom PC-u sa istim drajverima i nameštanjima u dual BOOT-u tako da je poređenje lako.
 
Poslednja izmena:
Na kojoj rezoluciji, na kojim podešavanjima u Heaven-u?
1440p, a podešavanja su bila ona defaultna, bar su takva kod mene: Tessellation, Stereo 3D, Multi-Monitor, Anti-Aliasing - sve isključeno. DirectX 11. Quality: High.
Ako hoćeš da probam sa drugačijim podešavanjiima javi.
 
@Vader
Interesantno mi da uporedim rezultate, i ja imam rx 6000 seriju sa starijim procesorom.

Ja sam sad sa podešavanjima koje si naveo dobio sledeće rezultate, što mi deluje logično s' obzirom da je moja karta dosta jača (6900 xt)
FPS:262.4
Score:6610
Min FPS:45.9
Max FPS:496.6
 
Ali Mike, to je u 1080p.
Naši su testovi u 1440p. Velike su razlike.
 
Koja svrha testa ako mu pogasis pola stvari? Ostavi Anti-Aliasing 8x, Tessellation, Quality: Ultra. Pa onda uradi test.
 
Pa nemam monitor za 1440p Oba su 1080p.
Uglavnom, procesor se nije ni oznojio, jedno jezgro na do 4.4GHz (4.77 na CB 23 all core i 5.05GHz single) I jedno na pola toga ostala na Sleep.
Grafa do 65% Nažalost test stane čim nešto uradim na drugom monitoru pa nisam mogao du uhvatim u punom radu.
Možćeš da pustiš tvoj jedan krug na ovoj rezoluciji ?
Snimak ekrana 2023-02-11 183525.jpg
 
1440p, a podešavanja su bila ona defaultna, bar su takva kod mene: Tessellation, Stereo 3D, Multi-Monitor, Anti-Aliasing - sve isključeno. DirectX 11. Quality: High.
Ako hoćeš da probam sa drugačijim podešavanjiima javi.
Evo ga 6600 sa tim podesavanjima 1440p i 1080p
 

Prilozi

  • Screenshot 2023-02-11 193040.png
    Screenshot 2023-02-11 193040.png
    43.9 KB · Pregleda: 50
  • Screenshot 2023-02-11 194445.png
    Screenshot 2023-02-11 194445.png
    44.7 KB · Pregleda: 34
Poslednja izmena:
Koja svrha testa ako mu pogasis pola stvari? Ostavi Anti-Aliasing 8x, Tessellation, Quality: Ultra. Pa onda uradi test.
Naravno, ja sam uradio test po podešavanjima koje je kolega postavio. Ako su drugačija, nema smisla porediti.

@CountMike
Evo mojih rezultata na 1080p i 1440p, sve na max. Karta mi je undervoltovana pa sigurno može bolje čak i na defaultu. A tek kad bih radio oc.

1080.JPG1440.JPG
 
@CountMike
Koja svrha testa ako mu pogasis pola stvari? Ostavi Anti-Aliasing 8x, Tessellation, Quality: Ultra. Pa onda uradi test.
Ma samo sam opalio onako kako je ponudio, ali u pravu si, evo sad sam podesio kao kolega @NenadG. Ovo kod mene je ipak još stariji CPU, a i GPU nije tako jak.
Računam da je veći skok kada se na stariji CPU stavi jači GPU, nego što će biti skok kada se na taj novi GPU doda jači CPU. Vidjeću kada ovom 6700 XT umjesto i7 4790K pridružim R7 5700X.

 

Prilozi

  • Heaven.jpg
    Heaven.jpg
    64.8 KB · Pregleda: 39
Aha, to već ima više smisla.
 
Da, na kraju sa puno ispravki. Nisam mnogo testirao ali izgleda da je dosta dobilo i u performansama. Evo jedini test koji sam uradio do sada. Prva slika sa 22.11.2 a druga sa novim drajverom.
Snimak ekrana 2023-02-13 170953.jpg23-2-1.jpg
 
Ne bih da otvaram novu temu jer je u pitanju grafička 6600XT sa onim plavim fanovima.Kako do sada nisam imao AMD,samo Nvidia,uplasili su me komentari o drajverima,pucanju itd...
Za sada nemam problem ali bi zeleo da znam da li je sve ok,da li kartica daje svoj neki maximum jer sam zamenio 2060 6gb za nju.
Imam par igara instalirano i pirate win10 svež,naravno ažurirao je sve.gluposti i sranja,tražio update itd....nakon toga instalirao sam najnovije drajvere za grafiku Adrenalin onaj paket i sve je ok.
Svaki put kada pokrenem igru izbaci mi kao sugestiju sta je upaljeno a sta ne za grafiku u settings,nisam nista cackao vec samo stavio na GAMING mod,treba li tu jos nesto podesavati jer sve igre koje upalim stavljam na ULTRA a iz Adrenalina imam prikaz koje igre sam pokretao,koliko dugo sam ohrao i koliko bacaju FPS.
Prvo mi je cudno sto za Fortnite(klinac palio) i DayZ prikazuje 61 FPS,nema mi logike samo tako malo kad je Fortniye daleko vise bacao sa RTX 2060 ako se ne varam.
Koliko je to merodavno,na sta da obratim paznju,cime da testiram grafiku i koja podesavanja i kako podesiti da budu prihvacene za sve igre kada se pokrenu?
Ako treba jos nesto od informacija,tu sam.
Inace imam 32GB rama i Ryzen 7 1700x trenutno(jos nisam ubacio R 5 5500),ploca je B450 Steel Legend.
 
@CaptainCrash Za pocetak skini Unigine Superposition i testiraj 1080p Extreme.
 
Nazad
Vrh Dno