Šta je novo?

AMD Radeon RX 6000 Thread

Ja imam 6800XT ASRock Phantoma, extra kartica, necujna, poredili drug i ja rtx 3080 gaming oc, baca vece skorove, manje bucna i generalno izgleda kvalitetnije. Bas sam zadovoljan
 
Znači nisu loše. Tako sam i pretpostavljao. Ali, rekoh, bolje da pitam.
 
Ja ne mogu da opišem koliko me nervira što Sapphire Pulse 6700xt nema rgb. Kupio sam ih za igraonicu, i značilo bi mi zbog estetike, ali budža.
 
Jel ima neko Power Color 6600 Fighter AXRX, vidim da je pristupacnija od ostalih modela, pa ako moze da kaze kakve su i temperature?
 
koliko para toliko muzike, uvek bilo i uvek ce biti
 
^Uopste ne mora da znaci.
 
Ja taj deo posta nisam video, samo jel ima neko i kakva je :D

Mali OC i undervolt, temperature oko 70C plus minus posle par sati igranja C2077 ili Warzone 2.

Ja sam generalno zadovoljan, jer jede sve igre koju sam joj bacio sa ultra podesavanjima na 60fps neke idu i preko 120fps.
 

Prilozi

  • Screenshot 2023-01-15 173106.png
    Screenshot 2023-01-15 173106.png
    126.7 KB · Pregleda: 42
Ja taj deo posta nisam video, samo jel ima neko i kakva je :D

Mali OC i undervolt, temperature oko 70C plus minus posle par sati igranja C2077 ili Warzone 2.

Ja sam generalno zadovoljan, jer jede sve igre koju sam joj bacio sa ultra podesavanjima na 60fps neke idu i preko 120fps.
Hvala :)..pretpostavljam da tih 70C je optimalno za graficku, vidim da drugi modeli se krecu oko 55-65C
 
Moracu ponovo testirati, to je dok sam imao stara podesavanja, trebalo bi to da ide i nize.

Najnovije je 10 uzastopnih testova Heaven benchmarka. 71-72.

Verujem kad bih pojacao jos ventove smanjio OC, da bi islo i nize, ali ne volim kad bruji.
 
Generalno, najpravicnije bi bilo dati rezultate na fabrickom, pa posle sa undervoltom, ako ih ima. Nece svako hteti i/ili znati da se bavi time, a bar ostane referenca sa fabrickim stanjem.

Kao na youtube kad porede Ryzen i i7, a na oba dusa izvadjena nekim nenormalnim overklokom na nekoj ploci koja kosta kao ceo neciji sistem, uopste ne znaci da ces moci da repliciras te rezultate, a iskrivljuje sliku skroz.
 
Jel ima neko Power Color 6600 Fighter AXRX, vidim da je pristupacnija od ostalih modela, pa ako moze da kaze kakve su i temperature?
 
jel ovi digose ruke od starijih karti od 7xxx serije?
odavno ne izbacise novi driver.....
mislim, ja sam jos uvek na 22.5.1 , nista mi ne znaci, samo onako, komentarisem :)
 
Dolaze od majnera , ali je rekao da je problem los storage, odnosno silna vlaznost vazduha (majner koji ih je drzao zapakovane do prodaje, verovatno ih je slao za nemacku iz kine).
Druga stvar koja me iznenadjuje u klipu jeste cistoca samih hladnjaka kada ih je skinuo. Verovatno nisu bili ni korisceni do ponovne prodaje. Nesto je drugo hladilo te kartice sto dalje implicira da je to drugo hladjenje moralo da bude efikasnije a samim tim i da su kartice jace terane.
Mozda i gresim...
 
Sta je drugo moglo da hladi kad covek kaze da je vecina imala seal na sebi, tj nije skidan kuler...
 
da , totalno zaboravih na to. Pomislih sada mozda moze da se vrati seal nekim trikom , ali ne , ostavlja trag kada se skine.
 
Kupio ih pred kraj kripto ludila, malo majnovao i prestao kad je postalo neisplativo. Suknuo u neko skladiste i kad je video da se cene kripta ne vracaju na staro krenuo da prodaje.
 
Sta je onda preporuka? Ako ne kupujes novo novo ili nesto sto je radilo do malopre, prvo u rernu sa ventilatorom na 40C i onim silika kesicama nekih 24h? Da znam da posaljem meeting request rerni da mi je neko ne zauzme :)
 
Je l' ima da je neko skoro kupio ASRock Phantom Gaming D OC RX 6800 ili RX 6800XT na KP?
Cene za oba modela su mi nekako previše povoljne u odnosu na modele drugih proizvođača. Nisam dosad kupovao ništa od ASRock-a, pa sam malo skeptičan, jer su sa pločama imali povremeno problema, a i grafičke su skoro krenuli da prave.
Jel si zvao da proveriš da li su dostupne te grafičke po tim cenama, jer kad sam ja zvao pre par nedelja nisu bile dostupne?
 
Ništa nije bilo dostupno, ni po tim cenama, niti je bilo dostupno uopšte. Pitao sam za više modela koji su mi bili interesantni, kod više dobovljača iz komšiluka, i niko nije imao ništa na stanju.
Na kraju sam kupio polovnu Gigabyte Aorus RX 6800 XT Master Type C 16G. Nisam se baš usrećio, jer prethodni vlasnik nije održavao kartu na za mene zadovoljavajućem nivou.
Kad se optereti, cvrče joj zavojnice, a i pastu i termalne padove sam morao da zamenim, uz detaljno čišćenje ventilatora.
Mada, vidim da je menjanje padova u trendu i kod AMD-a i enVidije.
 
Na zujanje zavojnica nije mogo da utice ali na sve drugo jeste ali opet zamenom termalnih padova i paste dobijas karticu na tako reci fabickim postavkama.
 
Ništa nije bilo dostupno, ni po tim cenama, niti je bilo dostupno uopšte. Pitao sam za više modela koji su mi bili interesantni, kod više dobovljača iz komšiluka, i niko nije imao ništa na stanju.
Na kraju sam kupio polovnu Gigabyte Aorus RX 6800 XT Master Type C 16G. Nisam se baš usrećio, jer prethodni vlasnik nije održavao kartu na za mene zadovoljavajućem nivou.
Kad se optereti, cvrče joj zavojnice, a i pastu i termalne padove sam morao da zamenim, uz detaljno čišćenje ventilatora.
Mada, vidim da je menjanje padova u trendu i kod AMD-a i enVidije.
Menjanje termalnih padova i paste kod kartica koje su kopale je normalna stvar, plus mozda i neki ventilator. Oko zavojnica je čista sreća, na primer kod asus je to česta pojava. Govorim iz ličnog iskustva posto zadnjih 5 generacija koristim asus. Posebno se čuju kada je visok fps od 100-144. Moja 3080ti se čula nešto srednje, kad zaključam fps na 60 zvuk nestane.
 
Poslednja izmena:
Ništa nije bilo dostupno, ni po tim cenama, niti je bilo dostupno uopšte. Pitao sam za više modela koji su mi bili interesantni, kod više dobovljača iz komšiluka, i niko nije imao ništa na stanju.
Na kraju sam kupio polovnu Gigabyte Aorus RX 6800 XT Master Type C 16G. Nisam se baš usrećio, jer prethodni vlasnik nije održavao kartu na za mene zadovoljavajućem nivou.
Kad se optereti, cvrče joj zavojnice, a i pastu i termalne padove sam morao da zamenim, uz detaljno čišćenje ventilatora.
Mada, vidim da je menjanje padova u trendu i kod AMD-a i enVidije.
To od onog iz Nisa za 560e?
 
  • Like
Reagovanja: fix
Nazad
Vrh Dno