Šta je novo?

AMD Radeon RX 570 tema

Zato sto ti Windows sam opet uradi update driver-a iako su stariji, a Radeon Softwer ne dira i napravi njesra.
Meni se to desava i mora samo to da se ugasi i to je to.
Kada dodjem kuci, poslacu ti file da vise ne skida update sa Windowsa-a za AMD graficku i to je to.
Meni se to desavalao na 4 racunara sada nema problema.
Mos li da posaljes file?
 
Ja imam Asus radeon rx560, nikad mi win ne skida drajvere to sam davno iskljucio, skidam sam drajvere kad mi kontrolni program od kartice javi da ima update, nisam propustio nijedan update i uvek kartica radi ok; DDU nisam odavno koristio. Ima u kontolnom programu posevanje nivo buke, dodavanje snage, friziranje memorije i clocka kartice , dozvola da se ventilatori ukljucuju tek na 60C ali ja namestim da se oni okrecu, za svaki slucaj da ne zaribaju.
 
Uradio sam sve i opet isto, evo opet problem.
Mislim da mi je PC bio u sleep, i kad se probudio problem.
Mislim i da je bio neki update.
Pomoc ljudi?
 
Poslednja izmena:
Odnesi u servis.
 
Nemoj aman.
Edit, sta je bolje i koja je razlika, i ima li ikakve veze sa ovim?
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    21.1 KB · Pregleda: 63
Poslednja izmena:
Normal startuje baš sve programe određene za Startup, Čim neki program isključiš iz Startup-a prebacuje na Selective. Ako odštikliraš sve iz Selective onda je to Clean start mode. Samo obavezni sistemski programi i servisi rade. Dobar način da se nađe nešto 3rd party da li smeta.
 
Da ga ostavim ili da idem na normal?
Evo opet instalirah driver i opet isto, problem se desava kada ostavim pc da radi upaljen par sati a ne radi nista.
Onda nece da ide da se "probudi", nego moram restart pc-a i onda mi se driver pogubi.
 
Odštikliraj sve iz Selective mode-a i stavi gaženje monitora na Never da isključiš softverske probleme
 
Ako imaš neki sotware koji smeta, ovako ćeš videti to.
 
Da ga ostavim ili da idem na normal?
Evo opet instalirah driver i opet isto, problem se desava kada ostavim pc da radi upaljen par sati a ne radi nista.
Onda nece da ide da se "probudi", nego moram restart pc-a i onda mi se driver pogubi.
Imas li neki Restore Point, prije nego sto si cackao bilo sta sa draverima? I dal' je nesto OC od komponenti, cpu, ram...?
 
Nemam restore point, nisam nista cackao.
1050 ti sam promenio za 570, instalirao dravjer i to je to. Sve isto nista klok.
 
Od kad ugasih sleep i da mi se gasi ekran, sve je ok.
Zna li neko sta moze biti?
 
Sleep u W10 i W11 stalno neki problemi i kada sve radi najbolje. Sleep na desktopu i nije neka naročito potrebna opcija.
 
@stefkoss probaj ovo
Kod:
Step 1
Go to the registry by typing "regedit" in windows search.
Step 2
Go to the "Edit" tab and click on "Find".
Step 3
In the text box type in "EnableULPS" and then press Find.
Step 4
You should see "EnableULPS". Double click on it.
Step 5
Change the value from "1" to "0"

Recap
ULPS should now be disabled. Although you can opt to disable it in Afterburner and Catalyst Control Center, it often gets turned back on after an update and so doing this is more efficient.

Note: If you want to turn ULPS back on, simply change the value back to "1".
 
Sleep nemora, jer cesto ostavim da mi se nesto skida kad nisam pored pc-a.
Ali volim da mi se gasi ekran posle 15,20 min kad ga ne koristim. Samo to.
Edit: Evo posle duzeg vremena palim Warzone, nisam igrao neko vrijeme, reko aj da vidim, i igra mi kontantno ide minimizuje sebe, ja full screen on min i sve tako.
Neznam jeli do drajvera ili ne.
 
Poslednja izmena:
Drajveri su im uzas, imao sam par racunara i probleme sa nestankom slike, negde je zezao Discord, negde Fortnite gde je korisnik gurao 144FPS a ima 60Hz monitor itd.
Klinac ima RX480 i nema problema, koristi Adrenalin 21.8.2 Recommended (WHQL) verziju i ona radi stabilno, igra CS GO, Fortnite, GTA V...
Ovi noviji ocigledno imaju probleme.
 
Kod mene sve radi perfektno mada mozda zato sto je Asus ROG.
 
Instaliraj DDU, obrisi sve repove i drajvere pa ubaci poslednji WHQL drajver.

Gasenje ekrana mora da radi bez problema kakav god da je drajver, za ovo ostalo moze da bude jos 100 drugih stvari problem
 
Reinstalirao sam pc, stavio da pc ne ide nikad u sleep i da se ne gasi ekran. I nema problema radi dobro.
 
Nemam problema sa njima ali da i ti trebaju ili ne pročitaj Highlights i Known Issues.
 
Jel mi definitivno ostajemo bez RSR? Inace FSR 1.0 je kul odradjivao na nasim kartama, sta je sa 2.0..Cujem da su mali pomaci za 570 ice.. :cautious:
 
Kasnimo nekoliko generacija, teško da može nešto da se uradi sada, možda neki novi firmware/BIOS ali slaba nada.
 
Nazad
Vrh Dno