Šta je novo?

AMD Radeon RX 570 tema

After meeting with Official AMD Indonesia Representative last week, we're announced on November 2023 Amernime Zone branding is over. The new driver Branding Name will released with AMD.ID or Radeon.ID as representative requested. This also good news for us the driver get legitimacy from Official AMD Indonesia Representative

Inace drajveri su odlicni korisitm ih od prvog dana na dva racunara sa rx560 i rx580,uredno prikazuje rx560x i rx580x i sve radi perfektno.
 
Desava se da i dalje sumanuto vrti nakon sto je temp. pala ispod 55c gde se oni gase. I tek sto nakon tacno 9 minuta kad padne ispod 1300 rmp ventovi se ugase. To je nakon heven 4.0 testa i bilo koje igre. Ventovi rade oba.



 

Prilozi

  • test xxxx.jpg
    test xxxx.jpg
    123.4 KB · Pregleda: 52
  • test3 heaven.jpg
    test3 heaven.jpg
    59.9 KB · Pregleda: 13
update: reinstal sam drajvere ista prica. 🤮

ubacio ove poslednje sa amd sajta
 
Untitled.png
Da li ovo moze da bude do windowsa ili c: koji je na 2% na kom je instaliran ili neki virus?


Mislim da cu je vadim sutra i nosim u servis na test.
 
Poslednja izmena:
Adrenalin je sofware za kontrolu a drajver je sam drajver za grafiku i odvojen drajver za zvuk preko grafičke i brojevi verzija ne moraju da bu duisti.
Evo Adrenalin Package 23.10.2
1698772046602.png
I audio a sve iz jednog paketa
1698772231757.png
 
Druze, nemas vise rx570 i ne znam zasto se mesas :) Elem, okacio sam ti sta pise u sistemu i evo u adrenalinu...Sve se poklapa - i to je poslednji drajver SPECIJALNO PRAVLJEN (da se tako izrazim) na nasu kartu... Kod "tvojih" (kombin.) drajvera pise da su samo podrzane - ali su pravljene za jaci GPU....Pa zato i cita kod mene drajver od 31.08. - a kod tebe ista instalacija iz oktobra (pretpostavljam) Reci mi gde gresim, pa da i ja imam novije od ovih.. 🙋‍♂️

Screenshot 2023-10-31 200455.png
 
Poslednja izmena:
Pa imao sam Rx570 nekoliko godina do pre nekoliko meseci i uvek updejtovao drajvere, poslednji je bio baš taj i uvek je driver pokazan u istom stilu a Adnenalin je uvek radio na isti način.
 
Pa imao sam Rx570 nekoliko godina do pre nekoliko meseci i uvek updejtovao drajvere, poslednji je bio baš taj i uvek je driver pokazan u istom stilu a Adnenalin je uvek radio na isti način.
Lepo je to bilo, kao nekad stara Juga :cool: Ali vise nije...Stvari su se promenile, nema vise UPDATE preko adrenalina - pa dalje redom... :alien:
 
Ja uvek skidam drajvere sa AMD sajta i tako updejtujem. Takođe čuvam poslednjih 10ak. i ne dozvoljvam Windoes-u da updejtuju ikakve drajvere, uvek nešto zabrljaju ili su jako neažurni. Takođe čitam changelog pre instalacije.
 
Drago mi je zbog tebe i tvojih navika, ali kakave to veze ima sa nasom pricom?! :giggle: Elem, drajvere koji si okacio sa AMD sajta - kada se instaliraju na RX570 GPU prikazuju stare drajvere - a tebi, na 6600 koliko vidim, nove... :unsure:
 
Pa naravno. kada je bila 570 prikazivalo je drajvere za 570 a sada kada je 6600 onda prikazuje za nju ali broj verzije nije isti kao Adrenalin pošto je sam drajver grafičku samo deo Adrenalin paketa.
 
Opet ti o adrenalinu i da se razlikuje od drajvera :oops: Ok, da zaboravamo pricu....
 
sad.jpg


Ona je na 31c ali i dalje fan ludi, da ne pricam sto je nije prelazila 70c

Ne znam zasto i sta se doogadjaaa

Da probam u ovom AB da ga ogranicim? a li na koji vaule otprilike? ona ga sama ugasi tek na 1300 sto je nekih 25 po tom njihovom na ab
 
obrisi prvo stare drajvere sa ddu i onda instaliraj najnovije, ako to ne uspe onda probaj da uradis undervolt preko wattmana
 
HITNO PITANJE ! kad dodam novu grafu i ukljucim komp sta ce se pojaviti i kako odraditi? posto moram uci u safe mode pa ddu itd.
 
Upalice ti se kao i obicno, s tim sto ces imati u startu uzasnu rezoluciju dok Windows ne (proba da) povuce drajver ako isti ne postoji.

U safe modu ti je apsolutno isto osim sto Win ne pokusava da povuce drajver, pokrenes DDU, obrises drajvere i desice se situacija iznad.
 
Mislim da nece da povuce jer mi je to ugaseno , kul onda
 

Prilozi

  • ssssssss.jpg
    ssssssss.jpg
    157.7 KB · Pregleda: 36
23.11.1 - i za RX 570 - radi i preko ADRENALINA update! 💥
 
Ima li neki dobri samarićanin da poseduje stock BIOS od Sapphire Pulse RX 570 8GB PN S88-2E343-820SA (SKU# 11266-78)? :)
P.S Samsung memorija je u pitanju.
 
Nazad
Vrh Dno