Šta je novo?

AMD FX 8xxx Owners Club (Where Real Overclockers Live)

Kod mene kada pustim ovaj AIDA system stability test, HWMonitor pokazuje da je najveci napon 1.152. Na def taktovima je i upaljen je turbo. Brzina jezgra ide od 3200 do 3500 dok ponekad neko jezgro padne na 2800? Zasto je to tako? Da li treba da iskljucim Application Power Management u BIOSU? CPU Power u HWMonitoru pise da je najveci 65.80W, a najveca temperatura 36 stepeni. Cudno. :)

A sada kada sam iskljucio ovaj test, vidim u HWMonitoru maksimalan vcore 1.332. :D
 
Poslednja izmena:
moze li neki skor od FX 8370E? :D

asus m5a99x evo r2.0
cm nepton240m
4x2gb raspar 1600 memorije na 1866 cl9

za 4800 trazi 1.4v
a za 4600 1.34v
 

Prilozi

  • 0896739d722db3571f55b384d733cd20d561ab71f7f5d3326c0a85b1d4ca8a73.0.jpg
    0896739d722db3571f55b384d733cd20d561ab71f7f5d3326c0a85b1d4ca8a73.0.jpg
    192.7 KB · Pregleda: 173
Poslednja izmena:
Kod mene kada pustim ovaj AIDA system stability test, HWMonitor pokazuje da je najveci napon 1.152. Na def taktovima je i upaljen je turbo. Brzina jezgra ide od 3200 do 3500 dok ponekad neko jezgro padne na 2800? Zasto je to tako? Da li treba da iskljucim Advanced Power Management u BIOSU? CPU Power u HWMonitoru pise da je najveci 65.80W, a najveca temperatura 36 stepeni. Cudno. :)

A sada kada sam iskljucio ovaj test, vidim u HWMonitoru maksimalan vcore 1.332. :D
Valjda ploca sama regulise napon tako da mu ocito nekad treba 1.152, a nekad 1.332v, eno na onom testu sto sam okacio oni su napisali da napon "seta" od 1.1-1.4v sve izgleda zavisi od ploce mada se to vjerovatno moze sredit cackanjem po biosu :D

@demios 87c max temp? :d
 
Poslednja izmena:
Izgleda. Sada sam ugasio onaj APM master mode, sva jezgra zakucana na 3200MHz u ovom AIDA testu i napon je 1.056 a max temp 32 stepena. Pojma nemam ja sta je ovo. :)
 
@goldi

Nije, a nije ni package. :D Šteta što nema SS sa AOD-om.
 
U core temp i Aida programima vidim da mi je maksimalna temperatura za FX8320 90 stepeni. Citajuci temu vidim da se uglavnom pise o nekoj max temperaturi od 62 stepena. Zna li se nesto o tome?
 
Što bi se reklo, dosadiću bogu i svetu. Temperatura se ne može izmeriti, samo termalna margina, posle koje početi da obara množilac. Dakako, ako je proizvođač, napravio ploču kako treba.
 
dokle god ne trotluje i dokle god je sve na pipanje mlako do topllo, ima da ga lozim.
sonda na ovom asusu za cpu laze za 15c, tj za soket temp.
inache su aktivno hladjenji vrm i nb spreda, a soket i vrm zguza :D
 
Možeš li za nauku, upotrebiti AOD? Pošto sam ja pokušao svojim primerom i nažalost, kao da se igramo gluvih telefona oko "temperatura".
 
nije frka, samo sutra, nego nisam bash pratio, shta ce biti sa AOD-om?
 
Trebalo bi kad dođe do nule ili oko nje, throttling, odnosno spuštanje množioca usled pregrevanja.
 
koje nule?

pratio sam ja svo vreme, nije bilo ni trunke trotla.
kao ni sa starim 8320, ishlo je i sa njim do tako skoro 90c za soket.
 
Pokreneš AOD, odeljak CPU, tu su ti termalne margine CPU-a. Pokreneš test i vidiš kako se smanjuje do granice, tj. do nule. Treba se pobrinuti da ne dođe do nule, nešto kao intel na 95-105 stepeni kad započinje throttliing. Kažeš, pratio si stanje, nema throttle-a, što automatski znači da je termalna margina iznad nule, samim tim CPU se ne pregreva. Ako bude tako, to znači da je AOD jedino (kakvo-takvo) merilo za K15 procesore, a ne HWmonitor ili kojekakvi senzori na ploči.
 
Daj objasni mi koje parametre gledam sa ovim...ništa mi nije jasno
stavis sto vise memorije
i stavis testove na 300 sekundi ili vise i pustis da radi pola sata do sat vremena

http://www.easycom.com.ua/cpu/amd_fx-8320e/?lang=ru
Izgleda da si ti bas ubo dobar primjerak pogledaj sta kazu na ovom testu, i za def taktove treba jako visok napon, tvoj za 4.4ghz trazi 1.3v izgledao imao si srece, haj nek jos neko napise ko ima ovaj FX8320E procesor koliki je napon na def taktovima.

Kazu ono sto je poznato do 4.4 - 4.6ghz se klokuje bolje nego vishera jer manje leakuj od 4.6ghz do 5ghz je kao vishera a preko 5ghz je mnogo gore nego vishera :)
 
stavis sto vise memorije
i stavis testove na 300 sekundi ili vise i pustis da radi pola sata do sat vremena



Kazu ono sto je poznato do 4.4 - 4.6ghz se klokuje bolje nego vishera jer manje leakuj od 4.6ghz do 5ghz je kao vishera a preko 5ghz je mnogo gore nego vishera :)

Primjetio sam ovo po mnogim testovima svi furaju tako do 4.6 uz prihvatljiv napon, ma realno i ne treba vise jedino za neki bench, ali za svaki dan i 4.5ghz extra rezultat i super performanse za ulozeni novac.
 
Meni je stigao H55 sad ako bude gurao ovaj klok na 4.6 kao i D14 biće sjajno :)
 
Obavezno javi utiske, i ja razmisljam da prelazim na vodu. Ekstra hladi u D14 ali tesko se bori sa vecim naponima (preko1.45)
 
Obavezno javi utiske, i ja razmisljam da prelazim na vodu. Ekstra hladi u D14 ali tesko se bori sa vecim naponima (preko1.45). Mada bih posle Noctue verovatno isao na H100 pod uslovom da uspem da ga nadjem...
 
Meni je sasvim dobar D14 i radi posao na tih 1.45-.80...H55 sam uzeo čisto promene radi,očekujem iste performanse.Ako bude tako ja zadovoljan :)
 
nikakva mudros' specijalna sa AOD-om.
u sushtini 70c za package/jezgra po hwmonitoru je ta nula, tako da....
 
Poslednja izmena:
Da. Samo da li kod tebe iznad nule, samim tim bez throttle-a? Stvar je u tome, naći najbliži odgovarajući alat za "temperature" kod K15 procesora, naročito za overclock. Kod mene je APU lepo dostigao nulu i spustio množioce.

Čekaj, kakav sad HWmonitor u priči?

Prema slici koju si bacio, u HWmonitor-u je dostigao 74. Da je tako kao što kažeš, došao bi do nule.
 
Poslednja izmena:
sa ukljuchenim AOD-om mi izbacuje manje gflopsa, ne obara taktove, ali manje zagreva, pa nije ni uspeo da pridje nuli.

a kad sam fatao onaj SS gde je 74c bio package, nije obarao takt.

takodjer, nisam uspeo uhvatiti kada skochi pekidz na 70+, jerbo svo vreme se vrti oko 63 dok radi (izmedju krugova i u toku naprezanja), a soket varira 70-87, izmedju krugova i u max opterecenju.

koristim poslednji avx za amd odavde
http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?201670-LinX-A-simple-Linpack-interface/page36
 
Poslednja izmena:
Hm, svašta. Toliko smeta?

Jedino da se uspori neki ventić, da dođe do nule. :D Radio sam to. :D

Ništa, jedino se osloniti na HWinfo i parametar CPU 0. (Radi isto što i AOD, samo obrnuto srazmerno) Radi na svim K15 procesorima.

Kudim HWmonitor, jer naprosto na svim APU-ovima u leru, prikazuje nebuloze od najmanje 40-50, a o full load-u od preko 100, da ne pričam.

Dobro si me podsetio na xtremesystems.

Takođe, HWinfo je logger minimalne i maksimalne vrednosti, pa možeš to koristiti kad nisi za "stolom".
 
Poslednja izmena:
prepolovio je gflopse kako sam ga instalirao i pokrenuo. onda sam restartovao komp i nisam ga pokretao i gflopsi otishli opet na 103.

apu je tek teshko djubre.

ja cu da se oslonim na palpaciju tj prst metodu i gigaflopse :D
 
Prime95, Small FFT ne puca ni posle 4.5sata rada dok mi Large FFT puca posle 2sata (0errors, 100 warnings na petom jezgru) overklokovan FX-6300 na 4.4GHz.

Zanima me koji bi ste gaming benchmark preporucili da vrtim cisto da vidim da li ce tu da pukne posle par sati. Ako izgura stabilnih sat-dva to je super jer ja nemam bas nesto vremena za igranje pa i kad ugrabim to je otprilike sat dva gaminga.
 
Poslednja izmena:
Prime95, Small FFT ne puca ni posle 4.5sata rada dok mi Large FFT puca posle 2sata (0errors, 100 warnings na petom jezgru) overklokovan FX-6300 na 4.4GHz.

Zanima me koji bi ste gaming benchmark preporucili da vrtim cisto da vidim da li ce tu da pukne posle par sati. Ako izgura stabilnih sat-dva to je super jer ja nemam bas nesto vremena za igranje pa i kad ugrabim to je otprilike sat dva gaminga.

metro last light ima dobar benchmark

Zasto bi to radio. Ako je nestabilan klok moze da se desi da ti random u igrama losije radi nego sto bi inace i onda mislis da ti je fx nedovoljan.
Spusti 100mhz i uzivaj :D

Ista stvar i kod mene za 8320 bez e

To je to, kod izbora cena odnosi prevagu.
Koji god je jeftiniji preporucuti za kupovinu.
 
Poslednja izmena:
Epa to ti je to zato je validan samo Large. Jer na small oće da radi pa te prevari. Moraš mu dodati još malo voltaže...
 
Nazad
Vrh Dno