Šta je novo?

AMD FX 8xxx Owners Club (Where Real Overclockers Live)

jok,mada posto si kloker i to iskusan,ganjaj sabljarku polovno.i ud5 se dobro pokazala za klok.
 
Videcu za sabljarku ako nadjem za ispod 100e ok mada custo sumnjam... preferiram novo :)
delujem ok i ova m5a99x evo rev2.0 nije ni toliko skupa nova
 
Poslednja izmena:
Samo se stabilni rezultati racunaju :p
Btw veoma dobar skor.
 
@Delević

Butcher iz Diabla ti nije ravan :D
 
Samo se stabilni rezultati racunaju :p
Btw veoma dobar skor.

ScreenShot447.jpg ScreenShot448.jpg

Ja mislim da je to to. Da ga nisam koristio dok je radio verovatno bi bacaio onih 105-6 gflopsa :) Za ibt zaista nemam kad , mnogo je spor kad dodam vise memorije. Ali eto sustigoh te na nizim frekvencijama :p
 
Iako se potpuno vidi da ništa ne "guši" CPU, ljudi, za "temperaturu" koristite AOD ili HWinfo (parametar CPU 0).
 
Dont get me wrong ali za razliku od phenoma II gde sta ti prodje 10-20 krugova, procice sve, na PD sa visocijim frekfencijama zna da pukne i na 30-40tom krugu i to bez trotla(sa full memorijom naravno). Nemoj da me pgresno skapiras ali ovo ponovismo vise puta u temi ,i do sada jedini ko je izgurao preko 50 krugova(zapravo je covek gurao svih 100) , 100+ gflopsa na avixu je Analajzer, i to bas iz tog razloga sto navedoh u predhodnoj recenici ili ti da puca na 30+ krugova te jako je tesko nesto nazvati stabilnim kad je PD u pitanju.
U subjektivnom smuslu pri o.c u relativno lako se dodje do necega sto je naizgled stabilno, npr prodje 10 krugova kao neki benchmark za preliminarnu stabilnost a onda kad krenes da guras dalje on krene da puca oko dvadesteog, ti kazes ok, tu je jos malo twika i radice......ali cvrc.....6 sati kasnije ja i dalje nakon cele skale vcorea, nb core-a, cpu nb-a, mb nb-a ,HT a, sve to kombinovano u x-y kombinacija i dalje ne prelazim 20 krugova, onda aj ponovo krug, menjaj mnozilac gore ili dole te ako nece ni tu, podigni fsb ili spustaj(ovo sve je za stabilne klokove preko 4.6g jel se4 do 4.6g raltivno lako dolazi) i u krug............. sve u svemu veoma iscrpno za zivce i vreme ali jedini tako mora, ja to volim i uzivam u tome te tako je.

P.S. Naravno ne ulazim u odmeravanje sta je kome potrebno, dal da mu se butuje ili gura igre bez obzira na trotl vec mi je jedini kriterijum da mora da prodje sve stres testove. Jeste iscrpno ali da nisam licno potvrdio ovo sto pisem u 5-6 primeraka PD koji su mi prosli kroz prste, nebi se zamarao ovolikim pisanijem....
 
Ja sam ovo uzeo kao prelazno resenje dok mi ne stigne 2011. Ovo je je moj prvi sustret sa amd platforom pa mi je bilo interesantno da se poigram malo. Verovatno je tacno sve to sto kazes. Ali na Intelu ja imam drugacija iskustva. Recimo porodjem sve testove IBT , LINX i Prime ( po celu noc ~10 sati testiranja) i onda popijem bsod tokom dana bez nekog razloga. Dok radim u CADu i wordu i tako to. Tako da sada ne maltretiram cpu iscrpnim testovima vec ih pustim tako na sat vremena. Posle obavezno 3dmark ventage, on mi je jako dobar pokazatelj, a to su mi durge kolege klokeri potvrdili :) I naravno , ako ne puca narednih mesec dana to je to. Ako on radi bez greske, i baca visoke rezultate na nizem naponu JA sam zadovoljan. A da li bi pukao posle 40 sati linxa mi zaista nije bitno. Za AMD ne mogu nista da kazem na osvnovu jednog primerka. A posto je konfa nasla kupca 26. putuje u druge ruke :)
 
Stigla plocica

1.3 vcore 4.4ghz
Nisam imao vremena da testiram temeljno ali ovako preliminarno deluje stabilno (ycruncher keva bolji je od prajma tbh).

UfPNiC7.jpg
 
Poslednja izmena:
Narucio sam FX 8320e. :)
Recimo da bih ga ponekad drzao na 4GHz, da li je dovoljno samo da se podigne mnozilac i ugasi turbo, ili mora manualno da se podesava napon? :)
 
Narucio sam FX 8320e. :)
Recimo da bih ga ponekad drzao na 4GHz, da li je dovoljno samo da se podigne mnozilac i ugasi turbo, ili mora manualno da se podesava napon? :)

4GHz je meni išao samo na množilac bez diranja napona...mada je gurao i na 4.2
 
Narucio sam FX 8320e. :)
Recimo da bih ga ponekad drzao na 4GHz, da li je dovoljno samo da se podigne mnozilac i ugasi turbo, ili mora manualno da se podesava napon? :)

najverovatnije ce moci
mozda ces morati da dignes malo vdda voltage za potpunu stabilnost
 
Ako neće na petarku onda je to gubljenje vremena taj E.
 
Pozdravlj ljudi , uskoro planiram da kupim nov proc i plocu . Za plocu sam resio ali proc me kolje . Naime zanima me kada se OC proc ima li razlike u tim OC performansama izmedju 8320e i 8320 vredi li razlike u ceni uzeti 8320 ? Hladio bih ga sa Xigmatek Gaia
 
Ja sam uzeo 8320E. Imas na ovom linku review, kazu da se klokuje isto tj. ako ne i bolje nego obican 8320.

Nego, sad kad sam ubacio 8320E u biosu mi pise da imam 8176MB rama? U Windowsu Intalled 8GB (7.9 usable), cpu-z kaze da ima 8GB, vidi oba slota lepo po 4GB. I bios takodje vidi lepo slotove po 4096MB.
 
Poslednja izmena:
Ne može biti generalna preporuka jednog u odnosu na drugi. Evo kraće analize:

8320E je trenutno povoljniji od 8320
Razlog su verovatno količine na stanju, a na domaćem tržištu je razlika solidna u korist osvežene verzije.
8320E traži promenu BIOS-a
Odlučio sam se za 8320 jer nisam uspeo da instaliram novi BIOS za Gigabyte 970A-D3 (rev. 3.0) ploču, a 8320 je podržan od incijalne verzije BIOS-a za ovu ploču.
8320 ima veći default takt
Može da bude značajno onima koji ne overklokuju (takvi su sigurno u manjini).
8320E ima manji TDP na default taktu
Može da bude značajno onima koji imaju ploče koje imaju slabu naponsku sekciju ili onima koji ga stavljaju u sistem koji treba da ima što manju potrošnju i zagrevanje (takvih je sigurno malo)

Arhitektura i mogućnosti ovih procesora su jednake pa tu ne treba tražiti razloge koji će vam rešiti izbor.
 
Poslednja izmena:
I jedan i drugi dignes na 4.2 recimo samom promjenom mnoziocia i imas iste procesore :D
Mozda E verzija moze malo na nizem naponu jer ipak je noviji, a jeftiniji.
Ko bas juri OC recimo 5ghz ide na 8350 ili 8370 mada generalno za tako visok takt treba imat i ostatak sistema tako da...
Ja bi svakako uzeo jeftiniji :D
 
A ja bi uzeo onaj za koji bi mi garantovali da ide na petarku pod nekim normalnim uslovima. Ovako koji god da uzmeš svejedno je u zavisnosti da li ga ploča podržava. Sve ostalo da se nadoknaditi klokovanjem.
 
Posto se bavite overklokom FX-a ajde ovde da pitam iako nije 83xx.

Overklovao sam FX-6300 na 4.4 (22x200) napon stavio na 1.35V . Koliko dugo da ga cedim u prime-u? Bitno mi je da bude stabilan u igrama.
 
Jedno pet ipo do šest sati bilo bi dovoljno. Mada je bolje pokrenuti Linx sa AVX ako ga imaš za AMD. 100 krugova sa oko 3GB memorije bilo bi sasvim dovoljno za preliminarno testiranje.
 
50 krugova linx-a sa full memorijom i ne treba brinuti o stabilnosti.
 
Posto se bavite overklokom FX-a ajde ovde da pitam iako nije 83xx.

Overklovao sam FX-6300 na 4.4 (22x200) napon stavio na 1.35V . Koliko dugo da ga cedim u prime-u? Bitno mi je da bude stabilan u igrama.

probaj i ycruncher stress test vrlo brzo nalazi nestabilnosti.
 
Stigla plocica

1.3 vcore 4.4ghz
Nisam imao vremena da testiram temeljno ali ovako preliminarno deluje stabilno (ycruncher keva bolji je od prajma tbh).

UfPNiC7.jpg

http://www.easycom.com.ua/cpu/amd_fx-8320e/?lang=ru
Izgleda da si ti bas ubo dobar primjerak pogledaj sta kazu na ovom testu, i za def taktove treba jako visok napon, tvoj za 4.4ghz trazi 1.3v izgledao imao si srece, haj nek jos neko napise ko ima ovaj FX8320E procesor koliki je napon na def taktovima.
 
Nazad
Vrh Dno