Šta je novo?

AMD FX 8xxx Owners Club (Where Real Overclockers Live)

Prime95, 1h, 4.5ghz i 1.425V. Margina nije isla ispod 12c, u jednom trenutku je cak pala na 15c jer mi je bila otvorena terasa na minut :d
 
elem sredite malo ta kucista zaboga,pa nema govora o airflow-u sa tolikim haosom,samim tim gusite i OC pontecijal,rizikujete komponente itd.nije to nuklearna fizika,5-10 zipties-a,samo malo obzira i strpljenja i sredi se lako,kakvo god da je kuciste.
 
Ja sam planirao da napravim poseban sto ali nemam prostora u trenutnom stanu pa mora da ide kupus :D
 
Jel moguce da mi integrisana zvucna luduje zbog OC-a? Otkako je na 4.4ghz i sad na 4.5, svakih 30min-1h nestane zvuk na 2-3 sekunde pa se vrati, i pojavi mi se ono you just unplugged a device from an audio jack.
Da li se desavalo nekome nesto slicno?
 
jok,mada ja integruse ne koristim zilijardu godina.proveri prvo kablove cim ti je to objasnjenje,pa pokusaj sa defaultima u biosu,to te ne kosta nista.
 
Kablove sam proveravao pa jedno...10 puta :d
Sad sam malo podigao vcore sa 1.42 na 1.43 i ugasio front audio posto ionako samo cujem staticni elektricitet kad ih ubodem napred :d
Videcu dal' ce da pomogne. Nije ovo toliko iritantno jer se ne desava tako cesto, ali ipak bih voleo da sredim :)
 
Mozda puca ram ako si naklokovao u nebesa pa brljave drajveri.
 
Nisam dirao RAM tacnije njegovu frekvenciju i tajminge. Evo nakon dizanja voltaze i gasenja front audia nema problema skoro pola sata :d
 
Bio bih zahvalan na odgovoru , planiram da kupim 8320e i zanima me generalna razlika , 8320e - 8320 - 8350 ? Da li su to sustinski isti procesori ? Znam da su prva 2 losiji primerci koji su odredjeni sa manjim taktovima za te modele , ali da li sa OC mogu da imam po performansama 8350 ?
 
Kakvi lošiji primerci?
Procesori su isti, jedino onaj sa sufiksom "e" ima manji tdp i verovatno nešto manji OC potencijal.
 
Kakvi lošiji primerci?
Procesori su isti, jedino onaj sa sufiksom "e" ima manji tdp i verovatno nešto manji OC potencijal.

Procitah na netu da je za 8320 /e stavljani "losiji" primerci koji rade na manjem kloku ... Ali to je zanemarljivo i nebitno . U sustini predlazes da kupim obican 8320 ? e verzija ima na akcijama pa je jako primamljiva ... ne znam sta da radim
 
Да, узмеш 8320 и уживаш.
 
Ipak bolje uzeti obican 8320, lakse ces da ga klokujes ako bude zatrebalo, lepo uzmes 8320 i fiksiras ga na 4GHZ na default voltazama, turbo core iskljucis jer nicemu ne sluzi...
 
tek sam se ustao,ko je procitao neka ne zameri,zbunio sam se. :d
 
Poslednja izmena:
Znam da nije mesto ovde , ali ako moze brz odgovor na PP koja ploca za 8320 najjeftinija varijanta da valja :)
 
m5a97 2.0,mada vidim da je i nova msi 970 gaming dosta hvaljena van.mozes pokusati i sa ga 990fxa ud3,ali obrati paznju da uzmes zadnju reviziju.
 
Taman sam hteo da predlozim moju umesto obicne m5a97, ali sam video da su u radnji na E digli cenu za 3 hiljade :d
 
Uzmi Seidona 120v i pokusaj da namontiras ventilator preko naponske i socketa, sa time glatko ima da klokujes...
 
seidon nema sta da trazi pored ereboss-a,a skuplji je i to dosta.za te neke pare ja bih gledao ili erebosa da ustedim ili neko od ovih top air resenja tipa ndh14 ili ndh15,c1,phanteks...naravno na oglasima.
 
Slazem se, sa ereboss-om ne moze da pogresi ovako 1 na 1 nema sta seidon da trazi, ali uz malo maste i vestine, moze da se instalira jedna 12ica da duva preko socketa i naponske, onda se dramaticno menja prednost u korist seidona, automatski dobija i veci OC potencijal i izuzetno hladna naponska i socket, ovo sam licno isprobao kod ortaka na 8320 i TT water 3.0 performer (koji je u rangu sa seidonom) i M5A 99FX pro...
 
Misliš nešto ovako Seidon 120v
 
Poslednja izmena od urednika:
sve sam vec rekao na temu,ako vas izadje tu do 3k dinara onda i samo onda se isplati.kad dodas cenu dodatnih ventova (jer je taj fabricki krs) i da mu treba posten push/pull da bi zasijao koliko moze (a treba jer nema nista od 1.475v bez dobrog push/pull-a) vec dolazimo do ereboss-a a radi slabije.jedino sto stvarno izgleda lepse u kucistu.:d

edit: a da ne pricam sta se sve moze za tih 5k dinara naci polovno na oglasima...
 
Citam ovde na forumu neki ljudi pricaju o neispravnim senzorima za idle temperature, jel ima u tome istine, tu mozete videti moju konfiguraciju. Kad je sve stock racunar radi izmedju 7-12 stepeni u normal rezimu a kad je opterecenje na max 25-30 stepeni. Kad uradim OC preko MB ima neki fabricki OC da sama maticna sve odradi, temp su od 12-18 stepeni normalno a max ne prelazi 37,38.
 
Nazad
Vrh Dno